War, The

všechny plakáty

honajz2

Kdyby to nebylo v titulcích, vůbec, ale fakt vůbec bych neřekl, že za tím stojí Benning. Když jsem jeho tvorbu začínal objevovat, byl tenhle film na YouTube, ale já blbec ho tehdy nestáhl a od té doby jen čekal, jestli se náhodou ještě někde objeví. Čekal jsem taky dva a půl roku, každopádně jsem byl nadšený, že tenhle pro mě "ztracený film" konečně uvidím. A zklamalo mě to neskutečně. Kromě úvodních 3 minut sledujeme dvě třetiny nahodile poskládané záběry protestů v Rusku, které jsou amatérsky natočené ruskou aktivistickou skupinou Voina. Pochopitelně se zde mluví rusky (když už), ale nějaké anglické titulky nikde, takže jsem rozuměl zhruba každé sedmé slovo, ale o co jde je jasné už jen z těch záběrů. Pochopil jsem, že to má mít funkci jakéhosi "archivu" videí z internetu, která byla asi ve většině případů smazaná apod., což není špatný nápad, horší ale je, že takový "archiv" se prostě nedá hodnotit. V poslední třetině už jenom sledujeme text v angličtině, který (jestli jsem správně pochopil) má být titulky k tomu, co jsme viděli předtím. Ok. Nejen, že to je naprosto dementní nápad to takhle rozdělit, ale hlavně - proč, proboha? K čemu to takhle je? Stejně jsem nepochopil, co mi to celé chtělo říct. Stojí to na straně těch aktivistů nebo ne? Kritizuje je to, chválí nebo to stojí někde uprostřed? Jestli jsem dobře pochopil, tak ta "hlavní hrdinka" z Voiny vystoupila, možná tam je i uvedeno proč, ale třeba mi to někde uniklo, ono přelouskat se tou šílenou formou není lehké. Hlavně je to ale celé dost nepovedené a strašně špatně udělané, protože postavit to všechno na sestřihu pár "nelegálních" záběrů se zvlášť rozdělenými titulky a nechat to celé bez jakékoli výpovědi, to je k ničemu. Navíc ty protesty mi většinou spíš přišly jako laciná exhibice, než skutečný protest proti čemukoli. Rozhodně to nejhorší, co kdy Benning natočil, bohužel. Slabá 1* ()