Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Práskač zjistí, kdy a kde bude Arthur sám. Michael je čerstvě venku z basy a hned jde do akce. Finn musí dokázat, že pořád drží s Shelbyovými. (Netflix)

Recenze (20)

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tommy, you come to me with everything. You always come to me." - "Not this time. Not this one, sister." Jsem hrozně rád, že Thomas Shelby odchází důstojně a generační gangsterský fenomén neobdržel trůnovský treatment. Po vší té depresi se totiž jeho příběh uzavírá relativně smířlivě, přičemž otevřený konec nechává trochu prostor pro fantazii a případný film, kde se možná mihne pár známých tváří.  Není to nijak velkolepé ani nepřekonatelné, ale co se mělo stát, se stalo a osudovosti bylo učiněno zadost. "The eleventh hour. Armistice. Peace at last." ()

Radda 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dílů Peaky Blinders. Postupně to gradovalo až do velkého finále, kde se to jako obvykle zcela přetočilo do zcela neočekávané zápletky. Tato série sice nepatřila k těm nejlepším, ale zase nám ukázala jiné pohledy do velké politiky překypující intrikami či klamy, které přerostly až do samotné rodiny, kde hluboce zakořenily. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Minutové “v minulých dílech jste viděli” dostačujícím způsobem shrnulo předchozích 5 epizod o ničem. Pak nastal úmorná slideshow keců, které nedávají smysl. Ne obsahem, ale tím proč vůbec padnou. Logika vyjadřování postav nula a tím pádem i chování. Proč to musí trvat hodinu dvacet to opravdu nepochopím. Debilní hra na drama prakticky v každé scéně. Dokonce i jediná koukatelná scéna pod mostem musela být natočená jako artové cvičení. Nemluvě o tom idiotském závěru. Kde se vzala, tu se vzala vize a procitnutí. ()

groz122 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle série není Peaky Blinders. Je to Tomy Shelby. A zakončení? Ač se to předešlé díly vleklo, tak to bylo s The Breaking Bad nejdůstojnější seriálové zakončení všech dob. Na důležité otázky jsme dostali odpověď. A zároveň můžeme spekulovat nad osudy charakterů, o kterých moc nevíme. Vyzdvihl bych nejlepší technickou stránku, kterou můžeme v současnosti najít. Kamera a nastavení scény... pro filmaře absolutní porno. Nádherná práce. ()

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Achjo, nesnáším rubriku “seriálové finále”, protože to je jedna z vůbec nejtěžších disciplín kinematografie a nenapočítám na obou rukách, kolikrát se to vlastně povedlo. Tady jde ale o mnohem méně, protože nás čeká ještě film a já jsem s tímhle vědomím sledoval celou sérii a proto na mě jisté scénaristické fígle a kličky nefungovaly. To, že by Tommy zemřel rukou boží bylo až moc laciné a vzhledem k právě onomu sequelu by nedávalo smysl, aby se to odehrálo bez Cilliana. Proto na tomhle poli to vůbec nefungovalo a napětí bylo degradované a příběh této epizody byl více než předvídatelný a mírně odflákle napsaný. Celkově finále vyřeší takřka všechny problémy, které hlavní postavu trápí celou sezónu a všechno je to nastrčené s takovou samozřejmostí. Ovšem kvality režie, zpracování, designu a atmosféry je úplně jinde a to po celou sezónu a proto lze tyhle všechny, ač velké přešlapy prominout. Highlight byla především přestřelka v temných uličkách Biringhamu a evokovala mi jistou nostalgii na první řady a byla to zkrátka jedna velká masterpiece sekvence. Twist na konci filmu mě docela překvapil a navnadil na film, ve kterém se nejspíš konečně dočkáme ztvárnění největšího zloducha, který na zemi kdy existoval a v podání tvůrce Stevena Knighta to bude rozhodně opět zajímavé a nemůžu se dočkat na detailní kameru nacistického Německa. Tímto se loučím jen na krátkou chvíli. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o nejdelší epizodu celého seriálu. (LUKICKK)
  • Závěrečný záběr připomíná první scénu seriálu. V obou je Tommy Shelby (Cillian Murphy) jedinou postavou na obrazovce a v obou případech jede na koni. (LUKICKK)

Reklama

Reklama