Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Práskač zjistí, kdy a kde bude Arthur sám. Michael je čerstvě venku z basy a hned jde do akce. Finn musí dokázat, že pořád drží s Shelbyovými. (Netflix)

Recenze (21)

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Minutové “v minulých dílech jste viděli” dostačujícím způsobem shrnulo předchozích 5 epizod o ničem. Pak nastal úmorná slideshow keců, které nedávají smysl. Ne obsahem, ale tím proč vůbec padnou. Logika vyjadřování postav nula a tím pádem i chování. Proč to musí trvat hodinu dvacet to opravdu nepochopím. Debilní hra na drama prakticky v každé scéně. Dokonce i jediná koukatelná scéna pod mostem musela být natočená jako artové cvičení. Nemluvě o tom idiotském závěru. Kde se vzala, tu se vzala vize a procitnutí. ()

Radda 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dílů Peaky Blinders. Postupně to gradovalo až do velkého finále, kde se to jako obvykle zcela přetočilo do zcela neočekávané zápletky. Tato série sice nepatřila k těm nejlepším, ale zase nám ukázala jiné pohledy do velké politiky překypující intrikami či klamy, které přerostly až do samotné rodiny, kde hluboce zakořenily. ()

Reklama

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je mi to fakt líto, ale vzhledem k tomu, co Peaky Blinders vždy symbolizovali – tedy nejlepší gangsterský seriál a celkově jeden z nejkvalitnějších počinů v dějinách televizní tvorby ať už hlediska vizuálu, estetiky či stylizace, který překonával jak britský tak evropský standardy – tahle rozlučka působí víc jalově, než by bylo zdrávo. Jo, Thommyho nervydrásající konfrontace s Michaelem anebo atmosférická noční přestřelka jsou za mě highlighty finále a řemeslně tomu nejde prakticky cokoliv vytknout – jenže scenáristicky to moc velkej smysl zcela upřímně nedává – viz. Michaelův osud, závěr linky s fašisty anebo scéna s přehozením dynamitu (což je ultimátní deus ex machina). O kontextu nekonzistentního narativního mišmaše v rámci celý závěrečný série, který nelze popsat jinak než jako obyčejnej lazy-writting, radši ani nemluvě. To fakt alespoň nešla natočit závěrečná scéna s Arthurem? .... Já vím, že poslední dvě řady se výrazně odlišovaly od toho, co si všichni v prvních čtyřech zamilovali – jenže Peaky Blinders chtě nechtě ztratili svůj ksicht, osobnost, identitu a sigma male grindset, což jsou aspekty, díky nimž se právě odlišovali od jiných konvenčních prefabrikátů seriálový produkce. Steven Knight jako by neměl šajna jak svoje vrcholný životní dílo ukončit a jen tím dokazuje, že celý příběh neměl nijak dopředu promyšlený, což degraduje celý mýtus Peaky Blinders jakožto jednoho z nejkvalitnějších seriálů za posledních několik desetiletí, který si získal srdce milionů fanoušků. A protože si získal i mě, rve mi to srdce 💔 .... abych však řekl pravdu, přes všechna negativa jsou Peaky Blinder tak či onak fookin' masterpiece. Cillian Murphy aka Thomas Shelby je král. Sbohem. ()

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tommy, you come to me with everything. You always come to me." - "Not this time. Not this one, sister." Jsem hrozně rád, že Thomas Shelby odchází důstojně a generační gangsterský fenomén neobdržel trůnovský treatment. Po vší té depresi se totiž jeho příběh uzavírá relativně smířlivě, přičemž otevřený konec nechává trochu prostor pro fantazii a případný film, kde se možná mihne pár známých tváří.  Není to nijak velkolepé ani nepřekonatelné, ale co se mělo stát, se stalo a osudovosti bylo učiněno zadost. "The eleventh hour. Armistice. Peace at last." ()

groz122 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle série není Peaky Blinders. Je to Tomy Shelby. A zakončení? Ač se to předešlé díly vleklo, tak to bylo s The Breaking Bad nejdůstojnější seriálové zakončení všech dob. Na důležité otázky jsme dostali odpověď. A zároveň můžeme spekulovat nad osudy charakterů, o kterých moc nevíme. Vyzdvihl bych nejlepší technickou stránku, kterou můžeme v současnosti najít. Kamera a nastavení scény... pro filmaře absolutní porno. Nádherná práce. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o nejdelší epizodu celého seriálu. (LUKICKK)
  • Závěrečný záběr připomíná první scénu seriálu. V obou je Tommy Shelby (Cillian Murphy) jedinou postavou na obrazovce a v obou případech jede na koni. (LUKICKK)

Reklama

Reklama