Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thomase osloví dva členové IRA a chtějí od něj koupit zbraně, ale on si dává pozor, aby se k ničemu nezavázal. Grace, která to zaslechla, Iry sleduje a nakonec jednoho v sebeobraně střelí; IRA však podezřívá Peaky Blinders. Druhý den vezme Thomas Grace na Cheltenhamské dostihy, kde Kimbera varuje, že se ho Leeovci chystají oloupit. Arthur přivede gang, který Leeovcům zabaví ukradené peníze, a Kimber si proto Blinders najme jako ochranku. Také se snaži sbalit Grace, ale Thomas jí zachrání, když poněkud nerytířsky prohlásí, že Grace má syfilis. Ada a Freddie se vezmou a Polly jim dá peníze, aby unikli Thomasovu hněvu a odjeli ze země, ale Freddie zůstává. Organizuje stávku dělníků ze zbrojovky a vrací Thomasovi peníze. Tu noc se Thomasovi zdá o tom, jak mu Freddie za války zachránil život. (Filmbox)

(více)

Recenze (17)

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dlouhé monologové pasáže nepůsobí po čase sterilně a prkenně, naopak tvoří podhoubí pro následné rázné posuny a vykročení kupředu. Tady se mluví hodně, ale grády to má parádní, čemuž dá pomyslnou korunu mistr Billy Kimber. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Thomas už si robí nepriateľov aj keď o tom ani nevie. IRA ho podozrieva z vraždy jedného z jej členov. Ada sa zosobáši s Fredym ale odmietne opustiť mesto. Grace má na rukách prvú krv a všetko len kvôli Peaky Blinders. Prevedenie: Epizóda, ktorá rozohráva hru frakcií. Máme tu Peaky, Leeovcov, Políciu, IRA a komunistov... začína sa to pekne zamotávať a neviem neviem, kto z tohto boja vyjde ako víťaz. 76% ()

Reklama

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani tretia epizóda neponúkne nič "extra", takže stále platí to, čo doteraz. Slušne natočené, no že by sme tu mali nejaký klenot (gangsterského) žánru, to rozhodne nie. Síce nerád priznávam, no v prvej polhodinke som sa začínal už aj mierne nudiť, záver epizódy bol samozrejme o niečo lepší, takže do tretice za štyri fľaky. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Peaky Blinders pod vedením Thomasa Shellbyho z dostihov vyženú gang Leeovcov a ponúknu spoluprácu Kimberovi. Thomasova priateľka Grace, aby ochránila svoju identitu, v sebaobrane zabije člena IRA a tí s vraždy podozrievaju Peaky Blinders. Thomas má aj konfrontáciu s Freddiem o jeho vzťahu s Aidou. Napriek tomu, že sme svedkami dávky akcie počas dostihou a nad seriálom sa vznáša dopad povojnového obdobia a národnej cti sme svedkami doposiaľ najslabšej časti seriálu, v ktorej sa dej posunie iba o kúsok vpred a epizóda neprinesie nič prekvapivé. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za třetí epizodu jsem přidal na hodnocení, další mrtvý jde sice taky na účet inspektora Campbella a jeho týmu, ale na dostizích už došlo i na nějaké to ucho mé neoblíbené minority, takže očekávám v dalších dílech zlepšení v oblasti akce a pátá hvězdička je vlastně taková záloha. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • V čase 00:39:18 vidíme slečnu kontrolující stav revolverového válce. V pěti nábojových komorách jsou pouze 4 náboje. Ve válci jsou ale náboje neexistující ráže .37, a to ještě s označením SAW (Smith & Wesson). Ve skutečnost je uprostřed zmíněné zkratky vždy &, nikoliv velké psací A. Žádný výrobce střeliva náboje Smith & Wesson tímto způsobem neoznačoval. Správné označení náboje do této zbraně je .38 S&W. (Dragunof)
  • Ve 35. minutě hraje píseň „Abattoir Blues“ od Nicka Cave & The Bad Seeds. (Duoscop)

Reklama

Reklama