Epizoda 3 (S01E03) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 56 min

Peaky Blinders pod vedením Thomasa Shellbyho z dostihov vyženú gang Leeovcov a ponúknu spoluprácu Kimberovi. Thomasova priateľka Grace, aby ochránila svoju identitu, v sebaobrane zabije člena IRA a tí s vraždy podozrievaju Peaky Blinders. Thomas má aj konfrontáciu s Freddiem o jeho vzťahu s Aidou. Napriek tomu, že sme svedkami dávky akcie počas dostihou a nad seriálom sa vznáša dopad povojnového obdobia a národnej cti sme svedkami doposiaľ najslabšej časti seriálu, v ktorej sa dej posunie iba o kúsok vpred a epizóda neprinesie nič prekvapivé.(23.4.2018)

Ani tretia epizóda neponúkne nič "extra", takže stále platí to, čo doteraz. Slušne natočené, no že by sme tu mali nejaký klenot (gangsterského) žánru, to rozhodne nie. Síce nerád priznávam, no v prvej polhodinke som sa začínal už aj mierne nudiť, záver epizódy bol samozrejme o niečo lepší, takže do tretice za štyri fľaky.(20.9.2016)

7/10(1.5.2016)

"Whisky's good proofing water. Tells you who's real and who isn't." aneb citát storočia. Grace je zlatíčko, a ze Sama Neilla (kterého jsem zprvu pokládal za klaďase) se pomalu ale jistě klube egocentrický parchant beze špetky cti.(2.3.2019)

Za třetí epizodu jsem přidal na hodnocení, další mrtvý jde sice taky na účet inspektora Campbella a jeho týmu, ale na dostizích už došlo i na nějaké to ucho mé neoblíbené minority, takže očekávám v dalších dílech zlepšení v oblasti akce a pátá hvězdička je vlastně taková záloha.(5.8.2018)