Epizoda 5 (S01E05) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 57 min

Na scéne sa objaví Arthur Shellby senior, otec bratov a jediný, kto jeho príchod privítajú sú Arthur mladší a najmladší Finn.Thomasovi väčšie starosti robí návšteva z IRA, ktorým musí predať zbrane. Inšpektorovi Campbellovi ponúkne pomoc a z jeho pomocou chce členov IRA vydať. Polícia však Thomasa podrazí a tak sa mu stretnutie podarí prežiť iba vďaka Grace. Tá Campbellovi oznámi, kde sa nachádzajú zbrane a rozhodne sa spoluprácu s políciou ukončiť. Dostane nečakanú ponuku od inšpektora Campbella, tú však kvôli Thomasovi odmietne. Mladší Arthur sa, kedže kvôli otcovi sklamal Thomasa, pokúsi o samovraždu. Ego inšpektora Campbella utrpelo odmietnutím Grace veľkú ranu a tak začne hon na Thomasa Shellbyho. Pravdou je, že na gangsterský seriál je v ňom príliš málo akcie, to je však vykompenzované skvelými dialógmi a dobrými výkonmi hercov a celkovo sa jedná skôr o epický príbeh ako o filmové spracovanie povedzme Al Caponeho. Napriek tomu sa je načo pozerať.(28.4.2018)

7/10(1.5.2016)

Někdy kritizuji filmy a seriály za to, že je v nich příliš mnoho násilí, které příběhu absolutně neprospívá, u Peaky Blinders mám pocit přesně opačný, pořádná dávka násilí by seriálu dodala chybějící šťávu. I tak ale hodnotím plným počtem hvězdiček, protože mě tato záležitost prostě baví.(6.8.2018)

"Every finger, Mr Shelby, every finger in this city, points in one direction. Please don't mistake me for a fool. Let me get to the point. I don't care what kind of half-arsed tinker operation you have going here. But I can assure you, I represent a very different category of organization. My cousin was shot. I am judge, jury and executioner. I find you guilty and I pass sentence. You deliver the guns to me or I deliver death and hell's fury to you and your little tribe of heathens. Am I making myself clear?"(27.11.2018)

Na môj vkus je to na gangsterský seriál prílišná mäkkota (je to síce otrasné slovo, ale žiadne ďalšie, ktoré by lepšie charakterizovalo (ne)násilnú impotentnosť seriálu ma momentálne nenapadá). Síce štýlové a dejovo bohaté, ale v rámci žánru až príliš uhladené a to až do takej miery, že som mal chuť ísť po prvýkrát v rámci prvej série demonštratívne na 3*, ale to by som konkrétne tejto epizódke krivdil, lebo popravde patrila medzi tie lepšie, napriek tomu, že na prelomový moment, ktorý ma vytrhne pri sledovaní Peaky Blinders zo stoličky stále čakám.(22.9.2016)