Polly navštíví Adu a přinese jí potraviny pro dítě, ale Ada se mylně domnívá, že Freddieho zradil Thomas a nechce se s Polly setkat. Rodinu rozdělí i nečekaná návštěva Arthura staršího, otce Shelbyových, který před deseti lety rodinu opustil. Thomas ho odmítá, ale na Arthura juniora zapůsobí jeho vyprávění o životě v Americe, takže mu dá peníze na cestu do Nového světa. Jak se dalo předpokládat, starý pán ho okrade. Dalším návštěvníkem je vůdce IRA Byrne, který se snaží zjistit víc o osudu svého bratrance Ryana, kterého zabila Grace. Požaduje zbraně, ale Thomas nastraží na Byrna a jeho nohsleda Maguira past a spolu s Grace je zabijí. Grace je do Thomase zamilovaná, a proto Campbellovi nabídne dohodu: ona mu najde ty ukradené zbraně, a on nechá Thomase být; a zbraně opravdu našla - zakopané ve falešném hrobě rodinného přítele Billyho Whizz-Banga. Grace vystoupí z Campbellových služeb, odmítne jeho nabídku k sňatku a jde s Thomasem. Zdá se, že Peaky Blinders opět začínají mít navrch. (Filmbox)

V1ctor_

Vopruz!! Tak tohle zavádějící vystoupení, neberoucí v potaz předešlé čtyři epizody, nezahrnující doposud rozvedené dějové linky (až na malé výjimky), nás opět dovedlo až na samotný počátek seriálu. Opravdu jsem doufal, že se jedná o pouhý "hloupý" vtip a určitě se mi dostane jistého vyjasnění, ale ono nic. Po chvíli mi bylo jasné, že se určitým pasážím blíží expirační lhůta, a dále to bude už jen hnít a hnít. Nepomohlo ani zcela zcestné zavedení nové, informačně prázdné, mnou nepřijatelné a divácky nezajímavé, dějové linky, kterou se zde paradoxně podařilo i ukončit. Ponechávám dva symbolické body, avšak váhavě doufám, zda se mi dostane prozření a nynější dějová pasáž mi bude shovívavě vyhovovat. ()

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Every finger, Mr Shelby, every finger in this city, points in one direction. Please don't mistake me for a fool. Let me get to the point. I don't care what kind of half-arsed tinker operation you have going here. But I can assure you, I represent a very different category of organization. My cousin was shot. I am judge, jury and executioner. I find you guilty and I pass sentence. You deliver the guns to me or I deliver death and hell's fury to you and your little tribe of heathens. Am I making myself clear?" ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Rodina je rozvrátená jednak Adou a jednak príchodom nemilovaného otca. Ponuka výmeny členov IRA za Fredyho nevyšla a do hry o moc sa dostáva najmocnejšia zbraň a síce láska medzi agentkou a šéfom gangu. Prevedenie: Vedľajšia dejová linka s otcom je vynútená a chabá. Celú časť zachraňuje scéna z baru. Potom je to zas zabité požiadaním o ruku zo strany geriatrického detektíva a mladej agentky. Mega nasilu vykonštruovaný milostný trojuholník. Veľmi sa mi nepáči kam to autori celé nasmerovali. 56% ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na scéne sa objaví Arthur Shellby senior, otec bratov a jediný, kto jeho príchod privítajú sú Arthur mladší a najmladší Finn.Thomasovi väčšie starosti robí návšteva z IRA, ktorým musí predať zbrane. Inšpektorovi Campbellovi ponúkne pomoc a z jeho pomocou chce členov IRA vydať. Polícia však Thomasa podrazí a tak sa mu stretnutie podarí prežiť iba vďaka Grace. Tá Campbellovi oznámi, kde sa nachádzajú zbrane a rozhodne sa spoluprácu s políciou ukončiť. Dostane nečakanú ponuku od inšpektora Campbella, tú však kvôli Thomasovi odmietne. Mladší Arthur sa, kedže kvôli otcovi sklamal Thomasa, pokúsi o samovraždu. Ego inšpektora Campbella utrpelo odmietnutím Grace veľkú ranu a tak začne hon na Thomasa Shellbyho. Pravdou je, že na gangsterský seriál je v ňom príliš málo akcie, to je však vykompenzované skvelými dialógmi a dobrými výkonmi hercov a celkovo sa jedná skôr o epický príbeh ako o filmové spracovanie povedzme Al Caponeho. Napriek tomu sa je načo pozerať. ()