Epizoda 6 (S01E06) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 55 min

7/10(1.5.2016)

Je to ohromná radost najít po tolika nezáživných pilotech konečně opět seriál, který rozjedete takovou rychlostí, že vám ani nepřijde, kolik času jste u nového oblíbence už strávili. Parádní seriál v parádním prostředí s parádními herci a parádním soundtrackem. Jsem rád, že mám tolik ze Shelbyovic příběhu ještě před sebou.(9.9.2019)

Shellbyovcom sa podarí oslobodiť Freddieho počas prevozu do inej väznice.Thomas Shellby naplánuje akciu, počas ktorej spolu s Leeovcami prevezmú úplnú kontrolu na stávkami na dostihy. Kimber sa však o pláne dozvie a vyrazí so svojimi mužmi k Shellbyovcom. Na pokyn inšpektora campbella nie sú v uliciach policjti, kedže dúfa že presila Kimberových mužov pozabíja Shellbyovcov a polícia následne zatkne zvyšok Kimberových mužov. Celé sa to však, ako zvyčajne, obráti proti Campbellovi. Aj keď všetko nasvedčovalo tomu, že konečne sa dočkáme poriadnej akcie, napokon ostal seriál verný svojej epickosti a opäť pred akciou stavil na dialógy. Zatiaľ ponúkol seriál najviac neuveriteľnú scénu, pretože Aidin príhovor pred stretov gangov Kimbera a Shellbyho bol trochu prehnaný, ale berme to tak že celý seriál je iným uhlom pohľadu na dobu zo začiatku 20 storočia. Sériu zakončí dôležitý výstrel.(28.4.2018)

Tak ani posledná časť neponúkla nič, za čo by som mohol udeliť plný počet. Trochu mi nedochádza, čo ostatní na tom vidia, keď to má priemer 92, ktorý naznačuje, že by opäť malo ísť o niečo extra. Nejde. Z veľkej vojny gangov nakoniec (takmer) nič nebolo a stavím sa, že tá guľka na konci nešla do hlavy Grace, ale samotnému Campbellovi. Stotožnujem sa s bartias-om => 7/10.(25.9.2016)

Závěrečnou epizodu bych ohodnotil pěti kousky, ale strašně mě naštvalo, jakým způsobem tvůrci zapíchli první pořádný střet gangů, ke kterému se schylovalo. Takhle bych se asi cítil, kdyby mi někdo ukradl peněženku a ještě se mi drze vysmál. Každopádně platí, že se rád podívám i na další řadu.(6.8.2018)