Epizody(6)

Je rok 1924, dva roky po Epsomském derby. Tommy navenek pořádá dostihy a prodává auta. Tajně pracuje pro Winstona Churchilla. (Netflix)

Trailer

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí sezóna se mi jako celek líbila víc, než ta předchozí, a to i přes otřesnou úvodní epizodu. Musel jsem si sice chvíli zvykat na změnu prostředí, ale zvládl jsem to, vzhledem k tomu, že všichni zůstali i nadále pěknými šmejdy. Jednotlivé díly mi přišly proti druhé řadě vyrovnanější, hlavním padouchem byl kněz, což mě nadchlo, a přestože mi v závěru lezly ženy v rodině Shelbyových na nervy, je pravda, že pěkně zahýbaly vztahy mezi bratry. ()

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrčí tým to má zase o kus pevněji v ruce, ubylo béčkové kvality i nesrovnalostí v logice a dějově nabíráme na síle - nechybí velký zvraty ani divoká karta v podobě prohnilých ruských aristokratů (svůdná Petrovna je skvělá postava). Žádný med pro nikoho z hlavních aktérů a už se těším, jak víc je to ještě hezky semele. 85% ♪♫ ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"By order of the Peaky fooking Blinders!" ... Každý jedinec bedlivě znalý ohledně nonšalance tohoto unikátního počinu rozhodnopádně s otevřenou náručí uvítá novou, do třetice na zářně stříbrném podnose lahodnou šlehu této opěvované gangsterské retro ságy. A všeho je zde ksakru víc než doposud - sofistikovaného sexismu v prvé řadě, uměleckého brutalismu v řadě druhé. Každá dějová mozaika složená z perfektně zkomponovaných příběhů - od rodinných křehkých obvodů, přes záležitosti smetánky carského Ruska, problematik stupňujícího komunistického hnutí, až po hříšné choutky a jednání jednotlivých charakterů - je mistrovsky sepsaná do toho nejpečlivějšího minimalistického detailu. Dechberoucí kompoziční scénografie - nyní krom kulis špinavého industriálního Birminghamu se bezchybné kamerové záběry soustředí i na překrásné exteriéry anglické vysočiny - následně u málokoho nevykouzlí úsměv plný satisfakce anebo zhola otevřenou chlebárnu. Přestože děj více či méně nenabízí všestranně kontrastní emocionální paletu a je spíše chladnokrevně stylovou přehlídkou tehdejších kriminální zvěrstev, dokáže bez zábran uhrančivě přikovat diváka k dalšímu permanentnímu sledování... Třetí řada Bledých slepců je jednoduše ztělesněním kinematografického řemesla ve své nejdokonalejší podobě - a kdyby mělo být interpretováno jako samostatné umělecké odvětví, tento klenot by byl dozajista ideálním předákem. A to jsme teprve v polovině! Verdikt: 97% ()

DwayneJohnson

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marná snaha, tenhle seriál mi k srdci nepřirostl a to jsem se vážně snažil Dal jsem mu třikrát šanci a stále nic. A to se mi stává málokdy, většinou to hned zabalím, ale tady jsem vydržel až do konce třetí série, která byla asi definitivně poslední. Ale to jsem po prvních dvou říkal taky a zase jsem se mým druhým já nechal ukecat. Nevím, co by se muselo stát, abych pokračoval. Předelat scénář a výpravu a hlavně místo Murphyho dosadit do hlavní role Hardyho, kvůli jehož vedlejší roličce jsem večer uvažoval i trojce. Za prvé to v případě Tomova vyřízení asi nehrozí a za druhé mě to smělé hodnocení ráno zase hned přešlo. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozdávání vyšších karet rodině Shelby očividně prospívá a stoupání v potravinovém řetězci jakbysmet. Přirozený růst v technické kvalitě díky diváckému úspěchu předešlých epizod je samozřejmostí a tak se dočkáváme ve třetí sérii vpravdě famózní gangsterky, podané na seriálové poměry ve velkém stylu. Bude velmi zajímavé sledovat kam dál. ()