"By order of the Peaky fooking Blinders!" ... Každý jedinec bedlivě znalý ohledně nonšalance tohoto unikátního počinu rozhodnopádně s otevřenou náručí uvítá novou, do třetice na zářně stříbrném podnose lahodnou šlehu této opěvované gangsterské retro ságy. A všeho je zde ksakru víc než doposud - sofistikovaného sexismu v prvé řadě, uměleckého brutalismu v řadě druhé. Každá dějová mozaika složená z perfektně zkomponovaných příběhů - od rodinných křehkých obvodů, přes záležitosti smetánky carského Ruska, problematik stupňujícího komunistického hnutí, až po hříšné choutky a jednání jednotlivých charakterů - je mistrovsky sepsaná do toho nejpečlivějšího minimalistického detailu. Dechberoucí kompoziční scénografie - nyní krom kulis špinavého industriálního Birminghamu se bezchybné kamerové záběry soustředí i na překrásné exteriéry anglické vysočiny - následně u málokoho nevykouzlí úsměv plný satisfakce anebo zhola otevřenou chlebárnu. Přestože děj více či méně nenabízí všestranně kontrastní emocionální paletu a je spíše chladnokrevně stylovou přehlídkou tehdejších kriminální zvěrstev, dokáže bez zábran uhrančivě přikovat diváka k dalšímu permanentnímu sledování... Třetí řada Bledých slepců je jednoduše ztělesněním kinematografického řemesla ve své nejdokonalejší podobě - a kdyby mělo být interpretováno jako samostatné umělecké odvětví, tento klenot by byl dozajista ideálním předákem. A to jsme teprve v polovině! Verdikt: 98%(6.8.2019)

I když je to zatím nejslabší série, pořád je to za velmi silných pět hvězd a pořád je to naprostý vrchol televizní tvorby. Cillian Murphy je stále naprosto excelentní. Helen McCrory dostala více prostoru, atmosféra je ještě úchvatnější a soundtrack naprosto nejlepší ze všech sérií. Ty songy jsou boží a absolutně se do toho seriálu hodí, takže já jsem nejvíce spokojený hlavně za hudbu, ale i příběh je stále silný a zajímavý. A navíc se už i sem dostal Alexander "Bashir" Siddig, ten chlap je fakt všude. Tom Hardy ani Sam Neil tomu vůbec nescházeli a já se už hrozně těším na další sérii, protože tohle Peaky Blinders jsou jako celek jedna obří paráda. 90%.(3.7.2016)

Říká se, že do třetice všeho dobrého, ale popravdě řečeno, tak mi třetí řada přišla doposud nejslabší. Tím nechci naznačovat, že by byla slabá, to vůbec ne, ale v porovnání je to kvalitativní propad dolů. Líbilo se mi, že autoři nasadili rychlejší nárůst gradace samotné příběhové linky, ale celkově mě téma revoluce neuchvátilo, nedokázal jsem si po dobu šesti dílů k té zápletce vybudovat pořádný vztah, který by dokázal vypomoct hodnocení a vyšvihnout ho o pár procentuálních příček vzhůru. Herecké obsazení opět špička, vždy mě nadchne výběr záporáka (Considine v roli kněze zazářil, škoda, že nedostal větší prostor). Seriál opět táhne Cillian Murphy, který svůj výkon pořád zlepšuje, ačkoliv mi přijde, že se již nedá dál posouvat. Atmosféra opět drtivá, k Birminghamu si díky tomuto seriálu člověk vytvoří pouto, neboť dobově je zde vše tak realisticky podáno, že vám přijde, že problémy hrdinů se stávají i problémy týkající se vás. Závěr mě neshodil ze židle, jako tomu bylo doposud. Sečteno podtrženo, pokles směrem dolů, co se týče příběhu, doufejme, že se ve čtvrté sérii nedočkáme dál klesající tendence. To si tento seriál nezaslouží. Za mě dostává třetí řada 74 %(4.2.2018)

Pre zatiaľ najlepšie čo Peaky Blinders ponúkli. Nepochybne najdramatickejšia séria, v ktorej zároveň vidieť najkrajšiu kresbu postáv, ich rastu a prerodu. Śtýlovosť ustúpila o krôčik do úzadia, v popredí sa naplno prejavila kvalita scenára. Tom Hardy bezchybný. Celkovo by som hodnotil za štyri, záverečný diel zdvihol latku. Teším sa na ďalšiu sériu.(7.2.2017)

To, co předchozích dvanáct dílů tak parádně budovalo, ten nešťastný třináctý poslal jednou ranou do márnice. Co to má bejt? Místo skvělé atmosferické gangsterky najednou koukám na nějaké „Panství Downtown“? (Nebo, alespoň takhle nějak si ho představuju, páč jsem ho nikdy neviděl.) Kulisy se změnily ze špinavých ulic Birminghamu a doupat Londýna na putinovsky rozlehlé sídlo uprostřed zelených luk a z gaunerů z ulice se stala šlechta. Ne, samozřejmě, nestala, byť to tak na první pohled může působit. Ale pohled tygra těm parchantům pořád nechybí, a když je potřeba, stále dokáží vytasit drápy! Přestože zklamání ze značné stylové změny časem vyprchá, dojem, že tohle prostě není ono, až do konce nezmizí. I přesto, že úchylní ruští aristokraté dělají, co můžou, a snad poprvé od Shelbyovců přebírají štafetu největších magorů na place... 75 %(21.12.2016)