Epizoda 6 (S03E06) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 59 min

Epizoda zobrazující nejodvážnější zločin dosavadní kariéry Shellby Company s.r.o. a zároveň mistrovsky uzavírající veškeré dějové linky a otevírající naprosto nové pro budoucí dění. Závěrečné 'vyúčtování' je brilantní tečkou za celou (a dle mého) prozatím nejkvalitnější sérií... Laťka nastolena - čtvrtá řada se musí seč snažit o pokoření.(8.8.2019)

Se závěrečnou epizodou třetí sezóny si tvůrci hezky vyhráli, atmosféra byla opět kvalitní i napětí se vydařilo, a přestože se některé výsledky daly očekávat, jiné mě mile překvapily. Alfie byl opět špičkový, jen mi není jasné, jak chlapci odpálili zeď, aniž by se jim sesul nestabilní tunel.(21.9.2018)

"Stand there and talk to me about crossing some fucking line?! If you pull that trigger, right, you pull that trigger for a fucking honourable reason. Like an honourable man, not like some fucking civilian that does not understand the wicked way of our world, mate." Nepredvídateľné, emotívne, vyhecované, táto epizóda mala jednoducho všetko. Najskôr mi zobral dych neskutočný Hardy, ktorého preslov patrí medzi jeho najlepšie momenty, ktorými diváka počas svojej hereckej kariéry poctil. No a potom samozrejme tiež prekvapivý záver, ktorý už snáď lepšie ani na ďalšiu sériu navnadiť nemohol. Peaky Blinders dozreli v závere tretej série ako víno a konečne mi nedali možnosť vysloviť akúkoľvek výčitku. 100%(11.12.2018)

Počas otvorenia nadácie na počesť zavraždenej Thomasovej manželky unesú ich syna Charlieho. Po tom, ako sa dozvie v čích rukách Charlie skončil to vyzerá tak, že príde nielen o plánovanú dohodu s Rusmi ale aj o dôveru členov svojej rodiny. Nebol by to však Thomas Shellby aby v záverečnej časti nevytiahol eso z rukáva. Avšak to najväčšie eso prichádza na úplnou konci epizódy. Pravdepodobne najlepšími momentmi záverečnej časti je rozhovor Thomasa s Alfiem Salomonom a Michaelovo zaváhanie pri vražde kňaza, ktoré výrazne ovplyvnilo hlavne záver celej série.(22.5.2018)

"I don't give a fuck right now, kid! Right? I do not want him to spare me because of some fucking peace pact! I want him to acknowledge that his anger is un-fucking-justified! I want him to acknowledge that he who fights by the sword, he fucking dies by it, Tommy. So, what, they took your boy, did they, yeah? They've got your boy? And what fucking line am I supposed to have crossed?! How many fathers, right? How many sons, yeah, have you cut, killed, murdered? Fucking butchered -- innocent and guilty. Just sent them straight to fucking hell, ain't ya?! Just like me! You fucking stand there, you judging me?! Stand there and talk to me about crossing some FUCKING LINE?! If you pull that trigger, right, you pull that trigger for a fucking honourable reason. Like an honourable man, not like some fucking civilian that does not understand the wicked way of our world, mate."(6.12.2018)