Mafie se snaží nalákat někoho z rodiny do pasti. Za Tommym se zastaví jedna stará láska. Lizzie dostane nečekané zprávy. (Netflix)

-OverLord-

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Minulý díl vypadal jako nenápadné ticho před bouří, čehož se současné dění do jisté míry chytá. To vydrží solidních asi 20 minut, načež začíná tempo opět polevovat a děj se soustředí hlavně na postavy. Na scéně se již plnohodnotně objevuje Charlotte "Hardyová" Riley, která ale rázem zjišťuje, že muž, kterého hledá, neexistuje. Její přítomnost trochu potrápí zamilovanou Lizzie, která si ovšem od Polly nechává číst z čajových lístků a dozvídá se zásadní věc. Aidan Gillen coby Aberama Gold si po krátké jednodílné přestávce opět zabíjí pár taliánů. Tommy se z dlouhé chvíle rozhodne pálit gin a do seriálu se nevrací nikdo jiný než Tom Hardy, aby s ním pořešil boxerský byznys, a snad se nějakou dobu zdrží. Nemůžu se však ubránit pocitu, že v seriálu silně chybí postava Johna a tahle mezera se nedaří nijak vyplnit, takže to celé působí trochu prázdně. Tak či onak, čtvrtý díl končí doslova v tom nejdůležitějším a něco mi říká, že Tommy je jako vždy o krok před ostatními a že věci naberou rychlý spád, protože už zbývají jenom dva díly! "Who the fuck are you?" - "Who the fuck am I?" ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tohle byla ale divná epizoda. Tolik pastí jsem snad v jednom dílu nějakého seriálu ještě neviděl (past na Arthura, past na Italy, past na Michaela a znovu past na Italy). Děj se rozjel v rychlém tempu, pak ho zpomalil poněkud zbytečný příjezd May, takže jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale za "bad ass" Adu jsem musel jednu přihodit. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Arthur akceptuje pozvanie na obed, ktoré dostane od ženy, ktorej zabil v ringu syna. Thomas a zvyšok rodiny podniknú všetky kroky, aby ho počas cesty na stretnutie ochránili. Zistia však, že opäť podcenili Lucu Changrettu. Ten Polly pripomenie ich vzájomnú dohodu a dozvie sa o nej aj Michael. Thomas prostredníctvom Ady rokuje so šéfkou odborov Jessie Edenovou a dohodne boxerský zápasmládeho Golda so šampiónom Alfieho Salomona. Pri vzájomnom stretnutí Alfieho varuje pred tým, že sicílčanom sa v Birminghama páči čoraz viac a že ak odstránia Shellbyho pravdepodobne budú pokračovať s ďalšími gangami. Opäť výborne zvládnutá časť, aj keď pasáž keď Goldov gang strieľal na Lucu Changrettu mohla byť spracovaná trochu lepšie. ()

0verseer

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

“Fucking hell, it smells of pig round here, don't it? Definitely not kosher. Come to Small Heath, you will go to hell for fucking breathing.” Tentokrát mali udalosti grády hneď od začiatku, celé to pekne zamotávajú nástrahy a intrigy, takže je už na spadnutie chvíľa, kedy opäť niektorá z dôležitých postáv zatrepe kopytami. Druhá polovica epizódy bola o poznanie pomalšia, aspoň sa však na scénu vrátil môj obľúbenec Alfie, ktorý svojským spôsobom okorenil záver a dodal zaujímavosť zápletke okolo mladého boxera Golda... ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"In the end, it's God who pulls that fucking trigger anyway. We don't get to decide who lives and who dies." ... Začátek v duchu hektického napínáku? Per to do mě ať je po mně! Při němž byl navíc odhalen zrádce ve vlastních řadách - zrada, jež byla držena v rukou velmi blízkého člena celé rodiny. Plnohodnotný návrat May jsem vcelku očekával - a stále mi kvůli její přítomnosti kypí žluč... Situace se nadále komplikuje - a to pěkně zvostra! ()