Mafie je sice v přesile, ale Tommy přesto zahájí přestřelku. Luca Changretta navštíví Alfie Solomonse. Britské vojsko vyhledá Adu. (Netflix)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Očekával jsem mnohé, avšak v takovou pekelnou podívanou jsem doopravdy nedoufal: ihned v úvodu nám totiž uvítací výbor naservíroval řádně čistokrevnou řezbu. Přičemž se potupně odhalilo, že většina zúčastněných má mušku nemálo podobnou se stormtroopery George Lucase. Vše se nakonec střetává s problematikou předkožky. ()

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"I've broken it down here - a list of costs pertaining to the assassination of a dear friend, all right? Now, a normal dispatch, well, it's, you know, £500 cost. But you're going to have to add another 100 to that because Tommy Shelby, like me, is from an oppressed people, and I need you to put another tonne on top of that because his brother is a fucking animal and he will come after me. And then you will need to put another 100 on top of that because, well, you are a fucking wop, mate, hmmm? And you." ()

-OverLord-

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po dvoudílném mezičase jsou Blindeři zpátky v plné palbě. Akce, napětí, skvělá hudba hrající v pozadí naprosto dokonalým dialogům a i trocha nečekané romance. Sám tvůrce seriálu Steven Knight považuje tuto epizodu spolu s šestou epizodou druhé série za jednu z nejlepších. Herecké výkony jsou opět famózní, nicméně tentokrát si pro sebe celý díl krade Tom Hardy, jehož hlášky se bezesporu zapíší do dějin seriálu. Co dodat - teď už se jen připravit na velkolepé finále. "Why not?" A malá zajímavost na závěr: Cillian Murphy nesnáší peaky-účes, protože sám preferuje delší vlasy a tento sestřih byl kdysi používán jako prevence proti vším. Zato tvůrce seriálu Steven Knight sestřih miluje a prozradil: "Když se herci nechali před natáčením první série ostříhat, byli zděšení a tvrdili, že takhle se nemůžou ukázat doma. Teď je účes všude a každý ho nosí. Je skvělou poklonou, když něco napíšete a ono se to stane součástí kultury - a to se Peaky Blinders rozhodně stali." ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po odchode Thomasa Shellbyho z nemocnice, kde bol navštíviť Michaela, sa na jeho auto nalepia Luca Changretta a jeho muži. Polly svoju dohodu s Lucom využila v prospech Shellbyovcov a tak Thomas aj vďaka miestnej polícii pokus o jeho popravu prežije.Luca Changretta sa tak obráti na Alfieho Salomona, aby za jeho pomoci počas boxerského zápasu mladého Golda s Goliášom konečne uskutočnil svoju pomstu, kedže na zápase budú všetci Shellbyovci. Polly ukryje Michaela po prepustení z nemocnice u Golda a Ada je súčasťou Thomasovej hry so šéfkou odborov Jessie Edenovou. Vynikajúca epizóda, korej možno odpustiť aj fakt, že Luca Changretta aj po pokuse zavraždiť Shellbyho a príchode polície pokojne behá po meste ovládanom Shellbyovcami bez toho, aby skončil vo väzení. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Děj se opět rozjel jako v předchozí epizodě, aby následně podobně zvolnil a bylo by to za čtyři kousky, ale tvůrci se zas jednou rozhodli lézt černochům do zadku, a za to musel přijít trest. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že by to v armádě Velké Británie ve dvacátých letech minulého století mohl černoch dotáhnout k důstojnické hodnosti. Plukovník? Jistě a voda teče do kopce... ()