The Duel (S04E05) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 1 h

 • Necrotongue
  ***

  Děj se opět rozjel jako v předchozí epizodě, aby následně podobně zvolnil a bylo by to za čtyři kousky, ale tvůrci se zas jednou rozhodli lézt černochům do zadku, a za to musel přijít trest. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že by to v armádě Velké Británie ve dvacátých letech minulého století mohl černoch dotáhnout k důstojnické hodnosti. Plukovník? Jistě a voda teče do kopce...(22.9.2018)

 • Loki_Six
  *****

  "I've broken it down here - a list of costs pertaining to the assassination of a dear friend, all right? Now, a normal dispatch, well, it's, you know, £500 cost. But you're going to have to add another 100 to that because Tommy Shelby, like me, is from an oppressed people, and I need you to put another tonne on top of that because his brother is a fucking animal and he will come after me. And then you will need to put another 100 on top of that because, well, you are a fucking wop, mate, hmmm? And you."(8.12.2018)

 • Heisenberg_
  *****

  Očekával jsem mnohé, avšak v takovou pekelnou podívanou jsem doopravdy nedoufal: ihned v úvodu nám totiž uvítací výbor naservíroval řádně čistokrevnou řezbu. Přičemž se potupně odhalilo, že většina zúčastněných má mušku nemálo podobnou se stormtroopery George Lucase. Vše se nakonec střetává s problematikou předkožky.(11.8.2019)

 • 0verseer
  ****

  ”You will have to add another tonne on to your bill for being a cunt, mate.” Tak ako v minulej časti po akčnom úvode následoval pomalší zvyšok epizódy. Niekoľko scén opäť stálo za to (najmä konfrontácia Alfie-ho a Lucu) a pri iných kvôli ich zbytočnosti nezostávalo len pokrútiť hlavou (sex najiritujúcejšej postavy aka Polly s Goldom). Veľmi by som chcel vedieť, u koho (okrem časti gerontofilov) táto postava ešte dokáže vyvolať nejaký záujem. Každopádne epizóda číslo päť ako navnadenie na záverečnú časť série nebola zlá, tak snáď to bude stáť za to...(16.12.2018)

 • -OverLord-
  *****

  Po dvoudílném mezičase jsou Blindeři zpátky v plné palbě. Akce, napětí, skvělá hudba hrající v pozadí naprosto dokonalým dialogům a i trocha nečekané romance. Sám tvůrce seriálu Steven Knight považuje tuto epizodu spolu s šestou epizodou druhé série za jednu z nejlepších. Herecké výkony jsou opět famózní, nicméně tentokrát si pro sebe celý díl krade Tom Hardy, jehož hlášky se bezesporu zapíší do dějin seriálu. Co dodat - teď už se jen připravit na velkolepé finále. "Why not?" A malá zajímavost na závěr: Cillian Murphy nesnáší peaky-účes, protože sám preferuje delší vlasy a tento sestřih byl kdysi používán jako prevence proti vším. Zato tvůrce seriálu Steven Knight sestřih miluje a prozradil: "Když se herci nechali před natáčením první série ostříhat, byli zděšení a tvrdili, že takhle se nemůžou ukázat doma. Teď je účes všude a každý ho nosí. Je skvělou poklonou, když něco napíšete a ono se to stane součástí kultury - a to se Peaky Blinders rozhodně stali."(14.12.2017)