Během boxerského zápasu dá Arthur na předtuchu. Tommyho inspirují moudrá slova Alfie Solomonse a získá od Jessie cenné informace. (Netflix)

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Počas boxerského zápasu medzi Bonniem Goldom a Salomonovým Goliášom sa Changrettovým mužom podarí dostať k Arthurovi Shellbymu a Thomas po skončení duelu oznámi, že Arthur je mŕtvy. Michaela pošlú Shellbyovci do New Yorku, zatiaľ čo Luca Changretta postupne preberá obchody v Birminghame od všetkých gangov vrátane toho Salomonovho. Pri podpise prechodu Shellbyových firiem na Lucu Changrettu však Thomas opäť ukáže, akým je skvelým stratégom a tak sa bude mať možnosť "vyrovnať" aj s Alfiem Salomonom. Po dovolenke pokračuje vo svojich plánoch a kandiduje v miestnych voľbách, aby pomohol parlamentu rozložiť komunistov za pomoci naivnej Jessie Edenovej. Skvelá epizóda, ako všetky v štvrtej sérii. Výborne vymyslená hlavne časť s Arthurovou smrťou. V druhej polovici tempo trochu upadlo a časť keď sa Thomas "opustil" bola asi najslabšou pasážou inak skvelej štvrtej série. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Boxerský zápas ucházející i jako kulisa vyhrocenému finále i sám o sobě. Scény v zákulisí samozřejmě patřičně napínavé, nechybí všechny hlavní charaktery v pořádne interakci, avšak závěrečný twist byl velice zjednodušený a i když charizmatický, působil spíše na efekt, než jako sofistikovaný a propracovaný postup děje. Přesto vynikající epizoda, na finální bych ji ale netipoval. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tell your boss what you saw here today. And tell him: You don't fuck with the Peaky Blinders." .... Další neutuchající jízda, která se záhy změní v další emocionální ránu. Fakticky jsem očekával všelicos - nýbrž takovou způsobenou psychickou újmu ani za mák ne... Alespoň do té doby, než se vše nakonec absolutně nezměnilo, neobrátilo nejméně o 360 stupňů, a v momentě, kdy ona stěžejní skrytá pravda vzešla na povrch, způsobila neskutečnou dechberoucí katarzi - jednu z nejintenzivnějších, jakou jsem kdy jaktěživ zažil - jež je zároveň jedním z nejskvostnějších etalonů tohoto mistrovského veleklenotu. Už jen za tohle se musí tvůrcům zavdat věhlasné bravisimo, páč tenhle ojediněle geniální tvůrčí tah fakticky nemá sebemenší chybu a obdoby. Alfieho osud byl důstojný - přičemž kul pikle do posledního dechu... Kolem a kolem: Bez debat jedno z nejlepších zakončení, co jsem kdy čestně spatřil, ačkoliv Tommy dopadl celkem tragikomicky - záleží pouze na úhlu pohledu... Jsem tudíž zvědav, co nám tvůrci dokáží ještě naservírovat za matroš, když vezmu v potaz, že nás čeká ještě další třetina - s největší pravděpodobností i finální - a že ten pekelný bordel zde způsobený má stěžejní vliv na absolutní veškerenstvo, na samotný stavební základ tohoto neobyčejného projektu. Inu, přesně za dva týdny nám odpověď vejde v ústrety. Jedním slovem: Excelentní! Tenhle ojediněle nevšední zážitek budu fakticky celkem dlouho rozdejchávat. Děkuju pěkně! Verdikt: 12/10 ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Závěrečnou epizodu sice hodnotím čtyřmi hvězdičkami, ale byl jsem z ní dost rozpolcený. Byl jsem spokojen s atmosférou, tempem i akcí, opět mě potěšil záludný Alfie Solomons, ale silně mě zklamalo nevěrohodné řešení italské otázky a dějový zvrat byl tentokrát příšerně průhledný, takže vyzněl poněkud trapně. Ale poslanec Thomas Shelby, O. B. E. mě každopádně pobavil. ()

-OverLord-

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zhruba polovinu posledního dílu jsem přemýšlel, jestli se mám rozbrečet, nebo rozplynout nad tím, jak je to úžasně napsané. Napětím jsem skoro nedýchal a nevěřícně jsem kroutil hlavou. A pak jsem se definitivně rozplynul. Tohle byl závěr, jaký dělá seriálu čest. Čtvrtá série je spolu s druhou jedna z nejlepších. Víc netřeba psát. Mnohokrát děkuji všem zúčastněným a těším se znovu na viděnou. "You don't fuck with the Peaky Blinders." PS: Pátá série potvrzena na rok 2019. ()

• Na začátku epizody při boxerském utkání je několik záběrů na chodbu, kde je zřetelně vidět plastové potrubí. V době příběhu ještě nemohlo existovat, začalo se vyrábět až po roce 1950. (e_Fox)