Šok (S05E05) (epizoda)

The Shock

Krimi / Drama

Velká Británie, 2019, 56 min

Úvodní fašistický proslov má grády, ale od exploze důkazů to teprve nabere obrátky. Pašované pytle s moukou, návštěva v blázinci a fantastická scéna s taťkou. A zmínka o panu Solomonsovi? Dočkáme se třeba flashbacku? Peaky Blinders v nejlepší formě.(17.10.2019)

"An eye for an eye, tooth for a tooth!" ... Tak toto byla doslova kulervoucí nálož a znamenitá esence tohoto božského britského seriálu! Brutální pasáž s vyjmutím kulky kompletně beze střihu následně vystřídal nekompromisně famózní monolog o nadcházející dekádě jíž bude vládnout režim fašismu. Bombastická vizuální pompéznost vyšla nadějně v ústrety jako doposud nikdy v této sérii. Arthurův epický highlight byl jak naprosto dechberoucí, tak nehorázně komický zároveň. Thommy si začíná postupně kognitivně uvědomovat, že se v jeho vlastním stínu skrývá samotná Smrt. No a neskutečně libovou třešničkou na tomto majestátně velkolepém žánrovém dortíku byla kultovní vypalovačka War Pigs... Je fakticky k nevíře, že příští týden musíme opětovně očekávat závěr a loučit se s rodinnými šarvátkami našich milovaných Bledých slepců. A opět se mi bude nepředstavitelně stýskat.(16.9.2019)

Tak Linda už se konečně uráčila vypadnout, což mě velmi těší, i když její smrt by mě těšila snad ještě víc, protože stále je tady nebezpečí, že se vrátí a bude mě znova srát, tak jako před tím. :D Jinak samozřejmě i tenhle díl naprosto perfektní - hned na úvod pěkně dávka trochy fašismu, Arthur opět dokázal že byl taky zasraně dobrej voják, a blázinec ve 30tejch letech byl kurva děsivej (ne že by nebyl teď děsivej..). Sakra nemůžu uvěřit, že příští epizoda je už poslední. Hodnocení: 10/10(25.10.2019)

Linda zásah od Polly prežije a Arthura navždy opustí. Oswald Mosley predstaví víziu svojej strany na večierku u Tommyho. Tommyho pokus zdiskreditovať Mosleyho za pomoci Bena Youngera sa nevydarí, nakoľko pred Tommyho kanceláriou vybuchne s Benom nálož ukrytá v jeho aute. Arthur má prevziať ópium v Limehouse, ale nezaobíde sa to bez problémov, keď na nich zaútočí írsky gang Tonics Boys. Tommy navštívi v blázinci priateľa z frontu a ponúkne mu prácu. Po doručení tovaru sa Jimmy McCavern snaží zastrašiť Arthura...Na jednej strane skvelý výkon a prejav Oswalda Mousleyho, na strane druhej sa vytratil Finn a jeho manipulovanie futbalových zápasov či Michael, chýbalo vyobrazenie oslobodenia ostreľovača z ústavu pre choromyseľných a tvorcovia trochu mlátili prázdnu slamu, ale atentát a prepadnutie Arthura so zvyškom gangu stálo zato.(25.9.2019)

Pořád si lámu hlavu, s jakou diagnózou by měli hospitalizovat Arthura. Ale co udělat s člověkem, který zažil hrůzy války, je psycho a dokáže plakat zrovna tak, jako někoho zabít?(21.9.2019)