Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 5 h 42 min (Minutáž: 55–59 min)

Komentáře uživatelů k sérii (23)

Velice těžce se mi dívá na historickou gangsterku, které chybí emoce. Po shlédnutí první série jsem si sice užíval historické kulisy Birminghamu, ale těžko se mi hledal kdokoliv, kvůli kterému by mi stálo za to pustit si i druhou sérii. Cillian Murphy je sice super, ale chladnější seriálovou postavu, abyste pohledali. Po první sérii teda zatím za tři a uvidím, jestli se někdy dokopu do dalších dílů...(1.4.2018)

Kvalitní dobová gangsterská sága. Jen můj oblíbenec Cillian mě trochu zklamal tím permanentním poker facem, se kterým tím celým proplouvá.(6.11.2017)

Hlavní protagonista sice svým neuhýbajícím, nesmlouvavým pohledem zmrazuje všechny konkurenční gangy v okolí několika kilometrů Birminghamu, mně ale k plně vtahujícímu a nekompromisnějšímu dramatu přesto cosi chybí. Snad to bude Tom Hardy...(23.9.2017)

Prvá séria ma dokázala zaujať natoľko, že rozhodne pokračujem aj ďalej a to je myslím, veľmi pozitívna vizitka...pre mňa určite.(16.2.2018)

Skvelé dialógy ukazujú silu osobnosti záporných supermanov s darom vyjednávať, selektovať informácie a taktizovať so zbraňou v ruke či pri hlave. Zdržanlivosť vyvolených znáša svoje ovocie na bojovom poli a divákov poteší napätím. Postupom času sa ich počet zníži na jedného Shelbyho a jeho rodinu pociťujúcu podivuhodné šťastie v nebezpečí. Na päť hviezd bola pre mňa asi každá druhá časť, ale ani najlepšie filmové gangsterky nemajú všetky scény také. Veď treba si aj trochu vydýchnuť, kým príde ďalší orgazmus.(5.9.2017)

Objektivně lepší 4*, ale za ten závěr prostě musím dát plnou.(4.7.2016)

Skvela atmosfera, vynikajuci herci, genialna hudba....napriek dlhsej stopazi jednotlivych epizod, serial ubieha tak, ze som si poriadne ani nestihol vsimnut koniec prvej serie. Prva seria teda cistych 5/5*.(30.3.2017)

Rodinná firma Shelbyovců se s nikým nemaže. Murphy i přes jemný vzhled dokázal zahrát drsňáka přesvědčivě, další série budou mít určitě úspěch.(2.4.2017)

Výsledné skóre se po první sezóně vyšplhalo na pět hvězdiček, ale musím přiznat, že k tomu došlo jen díky tomu, že jsem přimhouřil obě oči nad hlavními nedostatky. Měl jsem pocit, že mají tvůrci lehké obtíže s ubíhajícím časem (Adino těhotenství), ale největším problémem pro mě byl nedostatek násilí. Pochybuji, že by se v roce 1919 v takových anglických městských čtvrtích dalo ze všech problémů jen tak vykecat. Myslím, že když se někdo rozhodne točit seriál z prostředí gangů, násilí se nevyhne, a pokud ano, bude to působit divně. Jinak Cillian Murphy umí vrhat velice ledové pohledy, do očního souboje bych se s ním dostat nechtěl.(6.8.2018)

Celkové hodnocení pro 3. dílech: Stylovka, žánrovka v klasickém provedení. Kdo má rád osvědčené historické propriety, tak si pošušňá. Mě osobně tam chyběl nějaký originální nápad či nevšednější přístup. 69%.(23.3.2016)

Kdybych měl celkově nějak zhodnotit 1. sérii, tak bych asi nenašel správné slovo. Zpracování dobové funguje skvěle. Herecké výkony jsou suprově. Tak nějak všechno šlape. Skoro všechno. Problém je to, že se na to nedá koukat. Mým trnem v oku je zde fakt, že scénář je dlouhý a nezáživný, a to co se dělo v šesti dílech o padesáti a více minutách by se dalo sestříhat do dvou hodinu a půl dlouhých filmů dejme tomu. Prostě, kdyby se to sestříhalo na něco zajímavého a podstatného, tak by každý díl měl dvacet minut. Je to hlavní problém u mnoha seriálů tohoto typu. V současné chvíli si nevybavím ani jeden seriál, který by měl stopáží v díle nad 50 minut a byl dokonale chytlavý a zajímavý. Stejný problém, který se nedá akceptovat má Daredevil. Stejně mne něco láká na další díly. Asi to hlavně bude Tomem Hardym, ale v každém případě pokračuju. I když první série byla katastrofa.(17.9.2016)

Chtěl jsem si po dlouhé době rozjet novou ságu, s kterou bych strávil nějaký ten čas, a musela to být gangsterka, tudíž rozhodování nepatřilo mezi ty nejsnažší, ale v konečném výsledku padla má volba na Peaky Blinders. Bez toho, aniž bych věděl o seriálu podrobnosti, jsem se do toho pustil a rozhodně jsem chybu neudělal. Cillian Murphy je sázka na jistotu, jednoznačně jeden z nejnadanějších anglických herců, moc toho nenamluví, ale má v sobě onu jiskru a charisma, že zde slova prostě nejsou tím nejdůležitějším faktorem. Atmosféra po první světové válce mě pohltila již v prvním díle, bylo vidět, že na kulisách si všichni dali práci, aby výsledek nemohl diváka zklamat. Seriál nenabídne moc akce, ale za to vykreslí do nejmenšího detailu každou postavu, ukáže fungování mafiánské rodiny a hlavně nabídne pár vypjatých momentů, kde si vás vždy najde husí kůže. Z vedlejších postav nejlepší Arthur, jeho dokonalý anglický přízvuk mě vždy dokázal pobavit. Závěr řady perfektní. Není to na plných pět, neboť se zde najde mezera tady a tam, ale nejde o nic závažného. Seriál mě chytl, a to považuji za úspěch. Uvidíme, co přinese druhá série s Tomem Hardym, do kterého vkládám veliké naděje. Za mě dávám 85 %(25.1.2018)

Atmosférická i dějová lahůdka, a rozhodně jeden z těch vůbec nejzajímavějších seriálů BBC s parádní hudbou, fantasticky ztvárněným prostředím, strhujícím dějem a hereckými výkony té nejvyšší kvality a ještě trochu víc. Cillian Murphy, kterého jsem doteď neměl jako herce rád, mi v tomhle vyloženě sedí, je radost ho sledovat, užívá si to. A stejně tak skvělí jsou Sam Neill a Helen McCrory. Navíc je to tak skvěle, až filmově natočeno, že i když je to objektivně tak na čtyři, díky všem těm maličkostem a celkovému looku si to zaslouží plný počet. Jeden z nejzajímavějších počinů posledních let, který může směle konkurovat HBO. A vyhrál by. 95%.(25.6.2016)

Novodobá mafiánka se rozjela ve velkém stylu.Zde mi opravdu skoro nic nechybí.Je to velmi atmosferické,napínavé a některé části jsou opravdu vynikající.Cillian Murphy společně s ostatními zde opravdu excelují ve svých rolích.Scénář se výborně vyvyjí v jednotlivých epizodách a konec opravdu stojí zato.Uvidíme jaké bude pokračování.1.série=97%(6.2.2017)

První série takové britské "mafie" se BBC povedla, něco takového jsem očekával od Boardwalk empire, a zde to na rozdíl od konkurence dostal. Herecky chvílím jak Sam Neilla, tak Cilliana Muprhyho, což nejsou žádní začátečníci a je to poznat. Annabelle Wallis bych to prosté děvče taky "zbaštil". A hudba je skvělá, i když vznikla tak o 40 až 50 let později než se seriál odehrává :-).(28.8.2016)

Další seriálová pecka z produkce HBO. Místo činu: Birmingham 1919. Hlavní aktéři: gangsteři s žiletkama v čepicích, IRA, komunisti, cajti a Churchill. O co jde: o kriminální byznys, politiku, boj o moc, o rodinu, o lásku... Nechce se mi pořád psát to samé: o excelujících prvoligových hercích (Kilián je hotovej Kmotr!), skvělé filmařině a sebevzdělávání prostřednictvím historických reálií (i tady hodně zkreslených, ale, komu to vadí?). Tentokrát mě asi nejvíc dostala romantická linie, sice od počátku tušená a tudíž nepřekvapivá, ale přesto s citem podaná a v důsledku strhující. S finálním twistem, který vychcaně nutí ke zkouknutí další série. P.S. Doufám, že se dočkáme i nějaké zmínky o Aston Ville.//Edit: S lehkým časovým odstupem a ve spolupráci s druhou sérií zvedám na 90. 90 %(5.10.2016)

Bože ta angličtina... Už jsem zapomněl, jak krásně to těm Britům zní. Stylová, skvěle obsazená gangsterka, která mě přenesla do doby, kdy jsem hrával Mafii 1. "Gangy New Yorku" si zasloužili 5* a tohle je jejich seriálová verze, není na co čekat!(17.11.2017)

Možno som pri prvej sérii doplatil na vysoké očakávania prameniace z vysokého priemeru hodnotení. Čakal som príliš, ale za takmer 360 minút som nevidel nič, čo by vo mne zanechalo silnejší dojem a prinútilo ma v budúcnosti si zopakovať niektorú z jednotlivých epizód, prípadne celú sériu ako tomu bolo napríklad pri Game of Thrones. Prostredie, spolu s dobovou atmosférou sú síce výborné, ale ako som písal už pri jednotlivých epizódach, na gangsterku je to moc (násilne) impotentné. Ženské osadenstvo síce zajasá pri pohľade do Murphy-ových modrých očí (tam bude asi pôvod tak vysokého hodnotenia na csfd), ako chlapovi mi tam však chýba viac surovošpinavej "neučesanej" akcie, bitiek, streľby, vrážd a sexu, ktoré si tak strašne už vyššie spomínané prostredie pýta. Miesto toho sa väčšinu času postavy hrajú na priteplených anglických milordov v rukavičkách, ktorí veľa natliachajú a málo konajú. Aj keď predchádzajúci hate môže naznačovať, že seriálu sa bude možno nakoniec najlepšie vyhnúť, opak je pravdou. Opakujem, nejde o to, že by to nebolo dobré, nie je to "len" až tak moc dobré, ako som čakal... (25.9.2016)

To jsem zas jednou sežral hada. Šest hodin jsem do sebe při parádním hudebním podkladu ládoval dobře servírované, dobově pěkně vyladěné a herecky atraktivní jídlo z mé oblíbené gangsterské kuchyně, ale ze všech přísad jsem si pořádně pošmáknul jen na britském přízvuku a Cillian semínkách. Postrádal jsem spád, střelbu, více bossovské vychcanosti, naopak tam bylo až moc barmanských flirtů. Na konci jsem samozřejmě zjistil, že to byl jen lákavý předkrm, který nezasytí, ale jen udělá chuť na další šestihodinovou porci. Mám já zapotřebí trávit u stolu tolik času?(1.12.2016)

Hodně dobrý a povedený. Přitom to není úplně můj šálek kávy, ale dostalo mě to. A to jsem teprve na začátku. Parádní hutná atmosféra, člověk má pocit, že zrovna prochází zablácenou smrdutou ulicí lemovanou starými cihlovými domy a srazí se s tou vypráskanou bandičkou v čele s uhrančivým modroočkem Murphym, drsným Andersonem, chytrou a mazanou tetičkou McCrory. A za nimi v závěsu, jako mlsnej ohař skvělej Neill, který jim jde nemilosrdně po krku. A jako třešnička na dortu, Nick Cave a jeho vypalovačka Red right hand hned ze startu, to vás prostě pohltí.(11.12.2016)

<< předchozí 1 2