Epizoda 4 (S01E04) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 59 min

7/10(1.5.2016)

Myslím, že už jsem to konečně pochopil, největším killerem je jednoznačně inspektor Campbell, který si na rozdíl od gangsterů připsal další zářez, zatímco Thomas Shelby se chová jako zkušený panovník podle vzorce rozděl a panuj a místo násilí volí raději strategicky výhodný sňatek. Bavím se stále víc, ale větší porci akce bych fakt přivítal.(5.8.2018)

Udalosti tu plynú závratne rýchlym tempom a 9 mesiacov sa hravo zmestí medzi 2 epizódy (čo seriálu zatiaľ nevytýkam). Čo ma ale trochu irituje je neohrozenosť a bezchybnosť hlavného hrdinu, ktorý pri likvidovaní pasce s granátom stihne zachrániť chlapca, seba a ešte ho vrhne smerom do davu tak šikovne, že sa nikomu neskriví ani pol vláska, lebo všetci sa v zlomku sekundy ako na povel stihli zvaliť na zem, keď zakričal: "Pozor!"....(21.9.2016)

Leeovci vrátia Shellbyovcom úder a vykradnú ich nelegálnu stávkovú kanceláriu. Thomas sa rozhodne za pomoci brata uzavrieť s cigánskou mafiánskou rodinou Leeovcov mier. Ani detektív Campbell s intrigami za Shellbyovcami nezaostáva a pomáha rozbiť rastúcu podporu komunistov. Za zmienku stojí fakt, že na revolúciu stačí Rusom poslať do británie 200 libier. Vďaka úvodu si užijeme aj trochu akcie, inak je časť opäť postavená na výborných dialógoch a rozhodnutiach postáv.(24.4.2018)

"No catholic girl would enter a church and forget to make the sign of the cross." ... Cillian Murphy (jehož nemám z prazvláštního důvodu jinak zásadně v lásce) zde předvádí výkon hodný toho nejvíce možného kladného přijetí, páč jeho lišácký charakter Thomase Shelbyho ukradne srdce všem - bez rozdílu.(2.3.2019)