Blackbird (S04E03) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 58 min

"You take Tommy. Spare the rest." .... Topit nájemný vrahy ve vodě? Klišé. Od nynějška se ve stylu Arthura Shellbyho budou topit v lakové barvě! Linda mě jakožto manipulátor začíná setsakra srát. A navíc jsme se dozvěděli pramálo o Tommyho prví životní lásce. Prostě nehorázně libová chuťovka!(9.8.2019)

Po nabroušeném začátku série si tempo dává menší oddych. Třetí díl se zaměřuje převážně na strasti i slasti jednotlivých postav a odkrývá další dávná tajemství ze života Toma Shelbyho, čímž působí značně nostalgicky. Charlie Murphy coby předačka Jessie Eden tady dostává zatím nejvíc prostoru, takže jí divák může konečně přijít na chuť stejně jako sám Tommy. Brodyho je tady podstatně víc, takže začíná už vyprchávat to počáteční vzrušení kolem jeho postavy, ale pořád se na něj skvěle kouká. Arthur je zpátky v sedle, na kokainu a dostává dostatek prostoru si zařádit - konečně. Linda už není taková osina v prdeli, Polly je zase Peaky fucking Blinder a Finn přichází o panictví. "I don't dance anymore." - "That's a shame... because you're dancing with me."(30.11.2017)

Třetí epizoda sice ztratila na tempu (proto "jen" za čtyři), ale zůstala kvalitní atmosféra i brutální akce, takže jsem vůbec nebyl nespokojený, ale vím, že jsou tvůrci seriálu schopni dosáhnout ještě lepších výsledků, proto jsem trochu přísnější. Každopádně jsem se bavil.(22.9.2018)

Počas hlasovania Shellby company sa rozhodne, že popravu Lucu Changrettu zveria Blinders gangu Golda. Polly sa vracia do rodinnej firmy a postará sa, aby sa hlasovanie nezúčastnil Arthur. Toho sa v továrni pokúsia zabiť dvaja Taliani. Tommy vyjednáva so šéfkou odborov, avšak nie o podmienkach pre zamestnancov, nakoľko nemá problém zabezpečiť chod továrni aj počas štrajku. Polly sa stretne s Lucom Changrettom s prekvapivou ponukou. Arthurov boj o život v továrni a utopenie jedného z Changrettových mužov v sude s farbou je jednou z najlepších scén v celom seriály. Napriek tomu, že po rýchlom rozbehu štvrtej série v tretej časti tempo trochu upadne sa stále je načo pozerať a je skôr sondou do hláv jednotlivých postáv, pričom najlepšie je zvládnutý Arthurov boj s guľkou s Lucovým menom.(26.5.2018)

"I don't dance any more." "That's a shame cos you're dancing with me." Zatiaľ najslabšia epizóda, ktorá okrem atentátu na Arthura a záverečného pokecu medzi Polly a Lucom toho až tak moc nepriniesla. Snaha prehĺbiť hĺbku jednotlivých postáv a odkryť niečo z ich minulosti je síce fajn, ale keď sa v epizóde uprostred vojny medzi Blinder-ami a Taliánmi viac pichá ako bojuje, nie je asi všetko so scenárom úplne v cajchu...(15.12.2018)