Dangerous (S04E04) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 58 min

Arthur akceptuje pozvanie na obed, ktoré dostane od ženy, ktorej zabil v ringu syna. Thomas a zvyšok rodiny podniknú všetky kroky, aby ho počas cesty na stretnutie ochránili. Zistia však, že opäť podcenili Lucu Changrettu. Ten Polly pripomenie ich vzájomnú dohodu a dozvie sa o nej aj Michael. Thomas prostredníctvom Ady rokuje so šéfkou odborov Jessie Edenovou a dohodne boxerský zápasmládeho Golda so šampiónom Alfieho Salomona. Pri vzájomnom stretnutí Alfieho varuje pred tým, že sicílčanom sa v Birminghama páči čoraz viac a že ak odstránia Shellbyho pravdepodobne budú pokračovať s ďalšími gangami. Opäť výborne zvládnutá časť, aj keď pasáž keď Goldov gang strieľal na Lucu Changrettu mohla byť spracovaná trochu lepšie.(26.5.2018)

• Torpid

Dobří herci v sebeparodickém příběhu. Největší mafiáni Itálie střílejí mimo a nebo rytířsky odpouštějí. Všichni s ultracool pózou, hlasem co nejhlubším ve zpomalených záběrech za zvuku písní Cashe a Cavea. Pitomost zápletek v tomhle díle vyvrcholila k trvalému opuštění nadhodnoceného seriálu.(9.12.2017)

“Fucking hell, it smells of pig round here, don't it? Definitely not kosher. Come to Small Heath, you will go to hell for fucking breathing.” Tentokrát mali udalosti grády hneď od začiatku, celé to pekne zamotávajú nástrahy a intrigy, takže je už na spadnutie chvíľa, kedy opäť niektorá z dôležitých postáv zatrepe kopytami. Druhá polovica epizódy bola o poznanie pomalšia, aspoň sa však na scénu vrátil môj obľúbenec Alfie, ktorý svojským spôsobom okorenil záver a dodal zaujímavosť zápletke okolo mladého boxera Golda...(16.12.2018)

Tohle byla ale divná epizoda. Tolik pastí jsem snad v jednom dílu nějakého seriálu ještě neviděl (past na Arthura, past na Italy, past na Michaela a znovu past na Italy). Děj se rozjel v rychlém tempu, pak ho zpomalil poněkud zbytečný příjezd May, takže jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale za "bad ass" Adu jsem musel jednu přihodit.(22.9.2018)

Minulý díl vypadal jako nenápadné ticho před bouří, čehož se současné dění do jisté míry chytá. To vydrží solidních asi 20 minut, načež začíná tempo opět polevovat a děj se soustředí hlavně na postavy. Na scéně se již plnohodnotně objevuje Charlotte "Hardyová" Riley, která ale rázem zjišťuje, že muž, kterého hledá, neexistuje. Její přítomnost trochu potrápí zamilovanou Lizzie, která si ovšem od Polly nechává číst z čajových lístků a dozvídá se zásadní věc. Aidan Gillen coby Aberama Gold si po krátké jednodílné přestávce opět zabíjí pár taliánů. Tommy se z dlouhé chvíle rozhodne pálit gin a do seriálu se nevrací nikdo jiný než Tom Hardy, aby s ním pořešil boxerský byznys, a snad se nějakou dobu zdrží. Nemůžu se však ubránit pocitu, že v seriálu silně chybí postava Johna a tahle mezera se nedaří nijak vyplnit, takže to celé působí trochu prázdně. Tak či onak, čtvrtý díl končí doslova v tom nejdůležitějším a něco mi říká, že Tommy je jako vždy o krok před ostatními a že věci naberou rychlý spád, protože už zbývají jenom dva díly! "Who the fuck are you?" - "Who the fuck am I?"(7.12.2017)