Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil(24.5.2018)

Asi poldruha hodiny je to vlastne nudné utrpenie. Ale tá finálna 20-minútovka tak fantasticky zúročí celý ten character-building a je tak čertovsky ultra-mega-cool, že nemôžem ísť s hodnotením pod priemer.(24.3.2018)

• Enšpígl

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno.(21.3.2018)

• Djkoma

Poprvé průměrně, podruhé rebelsky... a trochu hůře. Klasické schéma omladina proti světu v podobě speciální čínské objednávky (už jen ty nudle mi chyběly...). Je tam pár slušných nápadů, které jsou odvážné, ale nedotažené (hlavní zvrat a jeho nápad, závěr filmu). Osobně však v PR a jeho robotech nenacházím takovou fascinaci jako Del Toro nebo většina Asie. Zda to je to mým omezeným kulturním pohledem (Asie a jejich obsese vpády a monstry a masivní destrukcí svých vlastních měst :-)) nebo prostě jen tihle roboti nemají duši. PS: zarážel mě počet vtipů, které opravdu nefungují, tady si někdo měl dát opravdu víc záležet PPS: sry, ale Pentecost není cool jméno, aniž když jako Idris Elba zemřete při zachráně světa, prostě ne:)(26.3.2018)

Jestli si myslíte, že je Pacific Rim 2 úplně zbytečný sequel, ve kterém mohlo být všechno o úroveň až dvě lepší, tak... máte úplnou pravdu. Od první minuty je vidět, že to je čínská zakázka, v níž kulhá všechno od postav až po scénář, a že nikoho netrápilo, aby to celé byť trochu dávalo smysl. Na druhou stranu se však nejedná o záměrně odfláknutý film. Povstání totiž v klidu splňuje blockbusterové parametry, má kupu vítaně přepálených nápadů a rozhodně zabaví svoji cílovku, kterou jsou akorát chlapci kolem dvanácti let (ať už fyzicky nebo mentálně). Kéž by nebyl dobrý tak každý desátý vtip. Kéž by se na plátno nehodilo snad 12 postav, které vás vůbec nebudou zajímat. A kéž by se film nerozjel až v polovině, kdy se to konečně začne efektně řezat. Del Torovy puntíčkářské ambice tu prostě nečekejte. I takhle se ale jedná o snesitelný akční výplach, na němž potěší hlavně nulová snaha zalíbit se celé rodině.(21.3.2018)

• LIVINGDEAD

Oproti jedničce slabý odvar. Jít na to do kina, tak se asi zabiji! Hodinu se opravdu nic neděje a když se už konečněš objeví nějaká příšera, tak to je jako pohádka Za humny je drak.(28.4.2018)

Nejsem náročný divák.. Stačí mi pár robotů, akční bitky, tupý humor a alespoň trochu sympatické postavy a děj, na který se dá dívat.. To vše splňoval první díl.. Druhý díl bohužel má jen ty roboty a akční bitky. Což je i pro nenáročného diváka málo.. Hlavní postavy mi byly úplně ukradené, děj nudný, humor žádný, ale za to ti roboti a bitky fajn, a o proti předchozímu dílu i za světla.. Tím u mě Povstání získlo body navíc.. Pacific Rim - Útok na Zemi jsem viděla už několikrát, mám ten film ráda, miluji několik scén (hlavně loď, podání ruky a botu), ale dvojce dám asi už jen jednu šanci, abych si potvrdila, že kromě těch akčních scén, nemá ten film co víc nabídnout..(8.4.2018)

• EvilPhoEniX

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. První díl se mi před 5 lety ještě líbil, u dvojky jsem docela trpěl a nezaujalo mě na ní vůbec nic. Hodina a půl konverzační nudy, aby se to na konci mohlo 20 minut řezat mi přišlo únavné natolik, že nevím která z těch dvou částí se mi líbila více. Herecky obyčejné, efekty ujdou, ale nic, co by mě posadilo na zadek, záporák je ňouma a chybí filmu i humor, tak moc nevím, z čeho bych měl skákat radostí. Zřejmě jsem z těchhle ptákovin vyrostl. O chlup však lepší než poslední Transformers.45%(22.4.2018)

• Psema

Maximální otupělost. Jako by mě 2 hodiny mlátili pánví do hlavy.(21.3.2018)

Zas takový průser, jaký se dal čekat od trailerů to není ... čili gogo power rangers se naštěstí tak úplně nekoná. Po zkouknutí Uprisingu ovšem budete na patře cítit pachuť nudlí. Čína se na filmu hodně podepsala. Takže je to hodně barevné (čti přepálené jak zm*d), a klasicky v čínském stylu tu kvantita značně převyšuje kvalitu. Řeč je samozřejmě o CGI, které dost trpí syndromem Jurského Světu .. je to fakt odfláknuté CGI, tvůrci se ani nesnažili ať triky vypadají reálně, takže je v pohodě trumfne jakákoliv AAA videohra, a za herci v každém záběru úplně vidíte to obrovské zelené pozadí. Vše se vysvětlí v titulcích, kde se pod kolonkou Visual effects objeví nějaké pro mě dosud neznámé studio, kde je až podezřele mnoho indických jmen. Film zachraňuje pouze Boyega a pak asi závěrečná bitka, která je celkem dlouhá (jop, fakt jediný klad této akční scény), ale pokud někdo čeká nějaké MMM jako, když v prvním díle zapli trysky v pěsti, když napálili dělovku obluďákovi, nebo když šli na druhého obluďáka a dali mu vypínáka obrovským tankerem, tak si nechte zajít chuť. Škoda, že tahle sérka bude mít nejspíš velmi sestupnou tendenci (jop, vyloženě chtějí udělat trojku) .. ale dokud budou číňani solit greens, tak to asi pojede.(21.3.2018)

Rozjuchanější a méně vážnější než první díl. Ovšem, pořád solidní zábava. A o to tady asi celou dobu šlo, ne? Více: https://www.youtube.com/watch?v=b2SHX2ivDYM(27.3.2018)

Už hodně dlouho jsem neviděl nový film, který by měl v plánu "jen" bavit diváky a kterému by to tak šlo. Pacific Rim je více než dobré pokračování, oproti prvnímu dílu ještě odlehčenější, v němž se dějí velmi šílené věci zhruba ve stylu libovolného Dne nezávislosti, ale kdo na tu hru přistoupí, musí uznat, že ji s ním tvůrci hrají fakt dobře. Řekl bych, že vážně mysleli maximálně pět minut, zbytek je čirá dětská zábava a hravost s bombastickými triky a nápaditými akčními scénami, ke které například poslední nablblí Transformers nebo podobně nablblí Strážci vesmíru mohou jen obdivně vzhlížet. Že se to vše odehrává v Asii, je vzhledem k žánru samozřejmě v pořádku, takže prosím všechny, kteří naříkají cosi o filmu na objednávku, aby nenaříkali.(23.3.2018)

Jednička mě tenkrát chytla ještě ve věku, kdy jsem neměl tolik nakoukáno a hrozně mě bavila po akční stránce. Na dvojku už jsem po těch letech taková očekávání neměl, ale naštěstí to dopadlo poměrně snesitelně a až na začátek filmu jsem se celkem dobře bavil. Johnny Boyega ukázal, že utáhne i vlastní film a chci ho teď vídat v kině opět pravidelně. Filmu přeju úspěch hlavně z toho důvodu, aby mi Čína zaplatila i ten druhý Warcraft a další věci. Legendary tyhle velkoprodukce prostě jdou, u velkolepého finále mě napadla myšlenka, že to muselo být tak o 100 mega dražší, než ve skutečnosti bylo. Typický blockbusterovský výplach, ideální na prázdnější březen.(23.3.2018)

Libová píčovina. Já se chlámal až jsem se mlátil do kolen. Fakt jsem od toho po sračkovní jedničce nic moc nečekal, ale potvrdilo se, že Del Toro je prostě packal. Tady to vzal nějakej no name režisér a evidentně se nesral z nějakým příběhem nebo logikou a prostě nám naservíroval robotickej a bezmyšlenkovej zabijáckej festival. Na rozdíl od prvního dílu kterej byl rovněž shit, ale měl ten problém, že se bral příliš vážně, tak tady se s tím nikdo nesral a i když i tohle je řádná kravina, tak je tu podobnej efekt jako u ID2. Prostě komu ta bezbřehá stupidita nebude vadit, tak si to užije. Akční scény jsou o dost lepší a přehlednější než u jedničky i když teda ty efekty bych vzhledem k rozpočtu čekal lepší a jejich umělost mě místy praštila do očí, ale co už čekal jsem to o dost horší. Příběh nemá smysl rozebírat. Prostě emancipovaná holčička si stvořila svého Jaegera a kupodivu se z ní stane hlavní postava odboje. Mimochodem další libový mladý masíčko co si získalo moji pozornost (já vím jsem prase a už jsem z tou nákloností k náctkám trapnej) Boeyga jí pak slušně sekunduje a bavil mě víc než v nových SW. Takže kravina, ale po smrtelně vážně zoufalým Tomb Raiderovi dobrý kino odreagování.50%(24.3.2018)

Oveľa slabšie ako prvý diel. Prvý diel bola doslova gigantická nalož príšer a robotov, kde všetko pekne fungovalo, postavy bavili a akcie mali dokonalo postavený ring. Väčšina toho mi tu chýba, postavy sú mdlé, nevýrazne, herci taktiež slabý a bez charizmy, príbeh nebol ani v prvom diely o niečom extra, no tu je to ešte väčšia nuda, príšery Kaiju nedostavajú vôbec toľko priestoru a ani roboty už nie sú tak zaujímave a cele mi to prišlo skôr ako ďalší diel Transformerov pre deti. Skratka sa ukázala absencia del Tora a post producenta to nezachráni, už iba úvodná akcia s Guillermoho dielu je lepšia ako celé pokračovanie. Každopádne záverečné finále ma čo ponúknuť, nie je to moc dlhé a ako jednohúbka je to vlastne celkom slušná jazda, ale ako pokračovanie je to slabé, obzvlášť pre mňa lebo jednotku mam veľmi rad. 60% - 3*(29.3.2018)

Čekal jsem, že to bude horší :) IMAX 3D to celé zachraňuje. Bitky jsou fakt pecka.(25.3.2018)

Na jedné straně film o ničem, na straně druhé strhující digitální akční orgie, jaké na plátně dlouho nebyly. Filmu chybí zajímavější děj, napětí, emoce a neakční pasáže jsou nudné a nicneříkající. Naštěstí se tady vůbec nešetří skvělou digitální akcí a naprosto chaotickou megadestrukcí, která je pastvou pro oči a kompenzuje jinak průměrné teenagerské sci-fi, kterých je deset do roka.(23.3.2018)

Nevěřte recenzentům.(25.4.2018)

• liskam

cože..? 62% nechápu jek může dát někdo takovéhle slátanině více jak 2 hvězdy. Doposud jsem myslel, že i průměrný film film musí mít scénář, herce, režiséra a podobně... Zjevně asi ne. Nechybělo málo a švihnul bych tomuhle průseru odpad. Za mě 25%(27.3.2018)

Průměrné akční sci-fi, nijak zvlášť nenadchne, nenáročné neurazí. Nepřináší nic světoborného.(21.5.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12