Pacific Rim: Povstání

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil(24.5.2018)

Asi poldruha hodiny je to vlastne nudné utrpenie. Ale tá finálna 20-minútovka tak fantasticky zúročí celý ten character-building a je tak čertovsky ultra-mega-cool, že nemôžem ísť s hodnotením pod priemer.(24.3.2018)

• Enšpígl

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno.(21.3.2018)

• Djkoma

Poprvé průměrně, podruhé rebelsky... a trochu hůře. Klasické schéma omladina proti světu v podobě speciální čínské objednávky (už jen ty nudle mi chyběly...). Je tam pár slušných nápadů, které jsou odvážné, ale nedotažené (hlavní zvrat a jeho nápad, závěr filmu). Osobně však v PR a jeho robotech nenacházím takovou fascinaci jako Del Toro nebo většina Asie. Zda to je to mým omezeným kulturním pohledem (Asie a jejich obsese vpády a monstry a masivní destrukcí svých vlastních měst :-)) nebo prostě jen tihle roboti nemají duši. PS: zarážel mě počet vtipů, které opravdu nefungují, tady si někdo měl dát opravdu víc záležet PPS: sry, ale Pentecost není cool jméno, aniž když jako Idris Elba zemřete při zachráně světa, prostě ne:)(26.3.2018)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $59,185,715 Tržby Celosvetovo $290,061,297 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úplne v pohode popcorn, pri danom obsadení som čakal väčšiu hrôzu. V pohode to herci zvládli, na danú tému to bolo v norme. Hlavne spočiatku opleštený John Boyega sa tu postupne našiel, zas Scott Eastwood tu až tak nie moc cítiť, takže nemá moc čo kaziť. Príbeh zapasoval, akcia opäť na výbornú, rovnako tak aj triky, aj keď by sa tu nemuselo vo veľkom likvidovať tie mrakodrapy. Oproti Transformerom (3-5) to je je ďaleko lepšie popcorňové sústo. /70%/(14.7.2018)

Kaiju jsou zpátky a obří Jaegeři musí opět do akce. Guillermo del Toro tentokrát megalomanskou řežbu jen produkuje a dvojka jde trošku jinou cestou než první film. Je barevnější a velkolepější. A taky dost pitomá. Na druhou stranu tu najdete dost akčních scén a velkolepých soubojů na to, abyste jí všechny ty nesmysly a nefungující humorné vložky odpustili. Je to blbost, ale pokud se dovedete na dvě hodiny proměnit v desetiletého kluka, tak si ji docela užijete.(26.7.2018)

Jestli si myslíte, že je Pacific Rim 2 úplně zbytečný sequel, ve kterém mohlo být všechno o úroveň až dvě lepší, tak... máte úplnou pravdu. Od první minuty je vidět, že to je čínská zakázka, v níž kulhá všechno od postav až po scénář, a že nikoho netrápilo, aby to celé byť trochu dávalo smysl. Na druhou stranu se však nejedná o záměrně odfláknutý film. Povstání totiž v klidu splňuje blockbusterové parametry, má kupu vítaně přepálených nápadů a rozhodně zabaví svoji cílovku, kterou jsou akorát chlapci kolem dvanácti let (ať už fyzicky nebo mentálně). Kéž by nebyl dobrý tak každý desátý vtip. Kéž by se na plátno nehodilo snad 12 postav, které vás vůbec nebudou zajímat. A kéž by se film nerozjel až v polovině, kdy se to konečně začne efektně řezat. Del Torovy puntíčkářské ambice tu prostě nečekejte. I takhle se ale jedná o snesitelný akční výplach, na němž potěší hlavně nulová snaha zalíbit se celé rodině.(21.3.2018)

• LIVINGDEAD

Oproti jedničce slabý odvar. Jít na to do kina, tak se asi zabiji! Hodinu se opravdu nic neděje a když se už konečněš objeví nějaká příšera, tak to je jako pohádka Za humny je drak.(28.4.2018)

Nejsem náročný divák.. Stačí mi pár robotů, akční bitky, tupý humor a alespoň trochu sympatické postavy a děj, na který se dá dívat.. To vše splňoval první díl.. Druhý díl bohužel má jen ty roboty a akční bitky. Což je i pro nenáročného diváka málo.. Hlavní postavy mi byly úplně ukradené, děj nudný, humor žádný, ale za to ti roboti a bitky fajn, a o proti předchozímu dílu i za světla.. Tím u mě Povstání získlo body navíc.. Pacific Rim - Útok na Zemi jsem viděla už několikrát, mám ten film ráda, miluji několik scén (hlavně loď, podání ruky a botu), ale dvojce dám asi už jen jednu šanci, abych si potvrdila, že kromě těch akčních scén, nemá ten film co víc nabídnout..(8.4.2018)

• tron

Strata času. Na takéto filmy som už asi starý. Mega-pretrikované, ale pritom strašne nezáživné, malátne a nudné. Poviem na rovinu, že miestami som sa takmer až hanbil za to, že to pozerám. Fakt. K tomu slabí herci, podpriemerné, úplne nezaujímavé postavy. Už jednotka sa mi nepáčila, ale dvojka mi pripadala ešte oveľa horšia a slabšia. Zaujali ma prvé minúty, kde bolo pekne reflektované, že sa ľudstvo s dôsledkami bojov s Kaiju vyrovnáva dodnes – zdemolované prímorské mestečká, do ktorých sa už nikdy nevrátil život, gigantické kostry ležiace uprostred miesta ako bizarné atrakcie/monumenty atď. To má určite niečo do seba, ale ako tvrdím, trvá to len zopár desiatok sekúnd. Zvláštne je, že Kaiju sa naplno objavia až po hodine a štyroch minútach (!), čomu naozaj nerozumiem. A zmrzlinu by som ozaj nezapíjal pivom, kamoško. Guillermo del Toro to produkoval.(25.6.2018)

• EvilPhoEniX

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. První díl se mi před 5 lety ještě líbil, u dvojky jsem docela trpěl a nezaujalo mě na ní vůbec nic. Hodina a půl konverzační nudy, aby se to na konci mohlo 20 minut řezat mi přišlo únavné natolik, že nevím která z těch dvou částí se mi líbila více. Herecky obyčejné, efekty ujdou, ale nic, co by mě posadilo na zadek, záporák je ňouma a chybí filmu i humor, tak moc nevím, z čeho bych měl skákat radostí. Zřejmě jsem z těchhle ptákovin vyrostl. O chlup však lepší než poslední Transformers.45%(22.4.2018)

• Psema

Maximální otupělost. Jako by mě 2 hodiny mlátili pánví do hlavy.(21.3.2018)

Rozjuchanější a méně vážnější než první díl. Ovšem, pořád solidní zábava. A o to tady asi celou dobu šlo, ne? Více: https://www.youtube.com/watch?v=b2SHX2ivDYM(27.3.2018)

Zas takový průser, jaký se dal čekat od trailerů to není ... čili gogo power rangers se naštěstí tak úplně nekoná. Po zkouknutí Uprisingu ovšem budete na patře cítit pachuť nudlí. Čína se na filmu hodně podepsala. Takže je to hodně barevné (čti přepálené jak zm*d), a klasicky v čínském stylu tu kvantita značně převyšuje kvalitu. Řeč je samozřejmě o CGI, které dost trpí syndromem Jurského Světu .. je to fakt odfláknuté CGI, tvůrci se ani nesnažili ať triky vypadají reálně, takže je v pohodě trumfne jakákoliv AAA videohra, a za herci v každém záběru úplně vidíte to obrovské zelené pozadí. Vše se vysvětlí v titulcích, kde se pod kolonkou Visual effects objeví nějaké pro mě dosud neznámé studio, kde je až podezřele mnoho indických jmen. Film zachraňuje pouze Boyega a pak asi závěrečná bitka, která je celkem dlouhá (jop, fakt jediný klad této akční scény), ale pokud někdo čeká nějaké MMM jako, když v prvním díle zapli trysky v pěsti, když napálili dělovku obluďákovi, nebo když šli na druhého obluďáka a dali mu vypínáka obrovským tankerem, tak si nechte zajít chuť. Škoda, že tahle sérka bude mít nejspíš velmi sestupnou tendenci (jop, vyloženě chtějí udělat trojku) .. ale dokud budou číňani solit greens, tak to asi pojede.(21.3.2018)

Příběhově mnohem slabší než první díl a co je horší, dobří herci z jedničky se nevrací a jejich náhrady stojí za starou belu. Díky tomu, že jde o čínskou zakázku (Pacific Rim totiž vydělal jen tam) se dočkáme většího (barevně rozmanitého) množství Jaegerů a ničí se tam převážně Japonsko. Naštěstí se podařilo zachovat dojmem obrovského měřítka a když se rubou roboti s monstrama vypadá to vážně dobře. Poslední půlhodinka je dokonce výborná.(1.7.2018)

• kulyk

A mám já čas vypisovat všechny logické lapsy či poukazovat na trapná klišé? Nemám. Pro příště si, drazí pacifisté, rimmingujte bez kulyčka.(3.6.2018)

Co jsem viděl z filmů v poslední krátké době bych si mohl opět na Čínu stěžovat, ale kašlu na to. Můj problém že na tyhle filmy, které vznikají za pomoci peněz ze země s velkou zdí vznikají, čumím. První díl je pro mě nedoceněnou monster zábavou, kterou se del Toro přesně trefil do mého vkusu. Původní Pacific Rim prostě můžu. Míra mezi zábavou, trapností, hrdinstvím a akcí je zde namixována v naprosto dokonalém poměru. Přestože film ekonomickou díru do světa neudělal, líbil se v Číně. Výsledek Dvojky? Je to blbé, trapné s horším príběhem, včetně mnohem slabších herců, kteří nemají ani správnou dávku charismatu, ale má to solidní akci v druhé polovině. Navíc někoho napadlo razantně omladit sestavu. Prosím třetím dílem už bych diváky netrestal. 50%(18.6.2018)

Už hodně dlouho jsem neviděl nový film, který by měl v plánu "jen" bavit diváky a kterému by to tak šlo. Pacific Rim je více než dobré pokračování, oproti prvnímu dílu ještě odlehčenější, v němž se dějí velmi šílené věci zhruba ve stylu libovolného Dne nezávislosti, ale kdo na tu hru přistoupí, musí uznat, že ji s ním tvůrci hrají fakt dobře. Řekl bych, že vážně mysleli maximálně pět minut, zbytek je čirá dětská zábava a hravost s bombastickými triky a nápaditými akčními scénami, ke které například poslední nablblí Transformers nebo podobně nablblí Strážci vesmíru mohou jen obdivně vzhlížet. Že se to vše odehrává v Asii, je vzhledem k žánru samozřejmě v pořádku, takže prosím všechny, kteří naříkají cosi o filmu na objednávku, aby nenaříkali.(23.3.2018)

Monstr digitální mlátička co mi hodně sedla, a dokázal sem u ní vypnout jak po dlouhý době u ničeho podobnýho. Když se spolu hodinu a půl mydlej obří roboti s ještě většíma příšerama a blbě se u toho hláškuje, je Daviesovo vnitřní dítě happy. Mám chuť jít s hodnocením vejš. 7/10(28.6.2018)

Libová píčovina. Já se chlámal až jsem se mlátil do kolen. Fakt jsem od toho po sračkovní jedničce nic moc nečekal, ale potvrdilo se, že Del Toro je prostě packal. Tady to vzal nějakej no name režisér a evidentně se nesral z nějakým příběhem nebo logikou a prostě nám naservíroval robotickej a bezmyšlenkovej zabijáckej festival. Na rozdíl od prvního dílu kterej byl rovněž shit, ale měl ten problém, že se bral příliš vážně, tak tady se s tím nikdo nesral a i když i tohle je řádná kravina, tak je tu podobnej efekt jako u ID2. Prostě komu ta bezbřehá stupidita nebude vadit, tak si to užije. Akční scény jsou o dost lepší a přehlednější než u jedničky i když teda ty efekty bych vzhledem k rozpočtu čekal lepší a jejich umělost mě místy praštila do očí, ale co už čekal jsem to o dost horší. Příběh nemá smysl rozebírat. Prostě emancipovaná holčička si stvořila svého Jaegera a kupodivu se z ní stane hlavní postava odboje. Mimochodem další libový mladý masíčko co si získalo moji pozornost (já vím jsem prase a už jsem z tou nákloností k náctkám trapnej) Boeyga jí pak slušně sekunduje a bavil mě víc než v nových SW. Takže kravina, ale po smrtelně vážně zoufalým Tomb Raiderovi dobrý kino odreagování.50%(24.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19