Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• silentname

Po relatívne schopnom prvom filme som bol zvedavý, kam sa to v pokračovaní posunie. A jednoznačne môžem povedať, že toto je jednoznačne veľký krok späť. Ak by som to mal správne ohodnotiť, tak tento film mám je podľa mňa ako keby ste dali dokopy "Power Rangers", "Iron Man 2" a "Independence Day: Resurgence". Postavy nie sú veľmi zaujímavé a je jednoznačné, že John Boyega a Cailee Spaeny. Obaja sú dobrí, no čo sa týka postáv, tak mám pocit, že práve Amara je najlepšie vyprofilovaná, najzaujímavejšia a dáva tomu asi najviac charakteru. Ostatné ma vôbec nejako nebralo. Charlie Day je ťažko stráviteľný a tak prehnane komický, až to absolútne nefunguje. Dejová línia mi strašne pripomína veci, ktoré sme už videli aj v minulosti a okrem toho záverečné sekundy, kde nám hovoria, že bude sequel je totálne presne to isté, čo sme mali naposledy v "Indipendence Day: Resurgence." Nebralo ma to tam a ani tu. Popravde z toho filmu si tento sequel vzal asi úplne najviac. A je cítiť tú mieru nekvality. Osobne film neoporúčam. Jeho tón mi vadil, postavy ma nebrali a príbeh je zlepenec elementov, ktoré sme videli miliónkrát. A Kaiju megazord to skutočne zabil. Ešteže sa aj Jaegeri nezmenili na obrovský megazord. To by už bola úplná kravina. Hodnotenie: D+(25.3.2018)

• Frajer42

Tento díl je lepší než první z prostého důvodu. Tvůrci pochopili, jakou prostoduchou píčovinu tvoří a adekvátně k tomu zvolili styl vyprávění. Výrazně odlehčenější styl se ke snímku rozhodně hodí. Humor tedy občas zvládne v tomhle případě potlačit naprostou debilitu a nezajímavost scénáře. Bohužel se vydaří asi jeden vtípek z 10 pokusů a bohužel je humor jen jednou ze dvou věcí, které v rámci tohoto filmu fungují. Tou druhou je akce, na kterou se dá koukat, než se omrzí, protože vidíme vesměs stále to samé. Až na přehršel šikmookých byl snímek příjemně obsazen. Nikdo ze zúčastněných mi nadbytečně nezvedal adrenalin. Žádný zázrak, ale podívat se na to dalo, na rozdíl od prvního pičoidního dílu. Lepší 2 kusy.(10.6.2018)

Tak když sem dal jedničce 5*, proč tomuhle nedat taky skoro čistou 5*. A je to tím, že mám slabost na roboty, no a co teprve roboty větší než vobrovský baráky? :o). Tenhle žánr mi prostě sedí. Dobře, že sem se nenechal odradit nízkým hondocením. Bitky v tomhle dílu mi přijdou mnohem přehlednější a vymakanější než u jedničky. Bohužel sem se tolik neztotožnil s postavama, ale o tom tenhle popkorňák fakt není. Tady je to vo tom pustit si film, přestat přemejšlet a čučet na to jak největší roboti co kdy byly nafilmovaný zachraňujou náš Svět. :o)(15.5.2018)

Druhý Pacifik neztrácí nic oproti jedničce a komu se první díl líbil, určitě zklamán nebude. Potvory jsou zde větší, roboti nadupanější a akce je také hodně. Obsazení mámě většinou nové a filmu to nevadí. Je zde i pár překvapení, ale jinak je to předvídatelná podívaná na relax. Efekty jsou opět povedené. Za mě 90% :)(27.4.2018)

Nejdřív pár zbytečných odpovědí na otázky, které si jistě dokážete zodpovědět sami. Teče krev z uší, když některá z postav otevře ústa? V 90% případů ano. Viděli jsme někde tento příběh už stokrát? Ne. Tisíckrát. Dal si někdo práci s tím, aby to mělo hlavu a patu? Ne. Překvapí fakt, že svět zachrání tlupa barevně vyvážených dětí? Ne. A teď ta nejtěžší otázka - proč tedy za 4*? Skvělá a efektní akce. Celkem slušně rozvinutá Kaiju mytologie. Mám rád Daye a Gormana, ti mne bavili už v jedničce. Přes veškerou stupiditu je to stále tisíc pater nad infantilními Transformery. A příběh skýtá pár nečekaných a zajímavých zvratů... Zcela chápu všechny, co dvojku rozcupovali. Je to pitomej film. S čistým svědomím bych asi jeho zhlédnutí doporučit nemohl. Ale nějak mám pro tu značku slabost a jsem rád, že jsme se po pěti letech dočkali, byť pitomé, dvojky... 70%(22.3.2018)

• - Kaiju Insurrector, kterého můžeme vidět ve vzpomínkové sekvenci Amary Namani (a jehož kostra je viditelná v pozadí při plážové scéně na začátku filmu), byl nakonec poražen dvojici jaegerů, z nichž jeden, Striker Eureka, se objevil v prvním díle. Tento fakt a mnohé další ze života mladé Amary se můžeme dočíst ve volně dostupném šestidílném webkomiksu „Pacific Rim: Amara“. (Israha)

• - Prvotní natáčení začalo 6. listopadu 2016 v Austrálii. Natáčelo se také v Číně, a to od 8. března do 30. března 2017. (DominikMH)

• - Bracer Phoenix je jediným jaegerem typu Mark 5 ve filmu. Ostatní stroje (Gipsy Avenger, Saber Athena, Titan Redeemer, Gurdian Bravo) jsou všechno typy Mark 6. (NiWi)