Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• Frajer42

Tento díl je lepší než první z prostého důvodu. Tvůrci pochopili, jakou prostoduchou píčovinu tvoří a adekvátně k tomu zvolili styl vyprávění. Výrazně odlehčenější styl se ke snímku rozhodně hodí. Humor tedy občas zvládne v tomhle případě potlačit naprostou debilitu a nezajímavost scénáře. Bohužel se vydaří asi jeden vtípek z 10 pokusů a bohužel je humor jen jednou ze dvou věcí, které v rámci tohoto filmu fungují. Tou druhou je akce, na kterou se dá koukat, než se omrzí, protože vidíme vesměs stále to samé. Až na přehršel šikmookých byl snímek příjemně obsazen. Nikdo ze zúčastněných mi nadbytečně nezvedal adrenalin. Žádný zázrak, ale podívat se na to dalo, na rozdíl od prvního pičoidního dílu. Lepší 2 kusy.(10.6.2018)

Jestli si myslíte, že je Pacific Rim 2 úplně zbytečný sequel, ve kterém mohlo být všechno o úroveň až dvě lepší, tak... máte úplnou pravdu. Od první minuty je vidět, že to je čínská zakázka, v níž kulhá všechno od postav až po scénář, a že nikoho netrápilo, aby to celé byť trochu dávalo smysl. Na druhou stranu se však nejedná o záměrně odfláknutý film. Povstání totiž v klidu splňuje blockbusterové parametry, má kupu vítaně přepálených nápadů a rozhodně zabaví svoji cílovku, kterou jsou akorát chlapci kolem dvanácti let (ať už fyzicky nebo mentálně). Kéž by nebyl dobrý tak každý desátý vtip. Kéž by se na plátno nehodilo snad 12 postav, které vás vůbec nebudou zajímat. A kéž by se film nerozjel až v polovině, kdy se to konečně začne efektně řezat. Del Torovy puntíčkářské ambice tu prostě nečekejte. I takhle se ale jedná o snesitelný akční výplach, na němž potěší hlavně nulová snaha zalíbit se celé rodině.(21.3.2018)

Nejdřív pár zbytečných odpovědí na otázky, které si jistě dokážete zodpovědět sami. Teče krev z uší, když některá z postav otevře ústa? V 90% případů ano. Viděli jsme někde tento příběh už stokrát? Ne. Tisíckrát. Dal si někdo práci s tím, aby to mělo hlavu a patu? Ne. Překvapí fakt, že svět zachrání tlupa barevně vyvážených dětí? Ne. A teď ta nejtěžší otázka - proč tedy za 4*? Skvělá a efektní akce. Celkem slušně rozvinutá Kaiju mytologie. Mám rád Daye a Gormana, ti mne bavili už v jedničce. Přes veškerou stupiditu je to stále tisíc pater nad infantilními Transformery. A příběh skýtá pár nečekaných a zajímavých zvratů... Zcela chápu všechny, co dvojku rozcupovali. Je to pitomej film. S čistým svědomím bych asi jeho zhlédnutí doporučit nemohl. Ale nějak mám pro tu značku slabost a jsem rád, že jsme se po pěti letech dočkali, byť pitomé, dvojky... 70%(22.3.2018)

Lehce nadprůměrný film se dočkal pokračování a opět to dopadlo tak, jak všichni čekali a to v úbytku kvality. Naštěstí zde úbytek filmařské kvality není tak znatelný jako u mnoha jiných děl. Největším problémem je absence charismatické postavy, jelikož současný ansámbl je charismatický jako moje ponožky. Také odklon o Kaiju směrem k Jaegerům je spíše ke škodě. Z celé letargie mě alespoň vytrhla závěrečná bitva, která dala vzpomenout na solidní první díl. Velký průměr a žádné doporučení, to je můj názor.(3.4.2018)

Guillermo del Toro odstoupil od režisérského polokřesílka do produkční kukaně a režisér prvního pokračování Pacifické rýmy DeKnight rozhodně svým počinem zklamal. Obsazení není nijak zajímavé, řekl bych chvílemi až k smíchu a možná jím bylo cíleno včetně filmové náplně na diváctvo věkové kategorie dvanáct a méně. Na scénáři se podíleli Kira Snyder, Emily Carmichael, Steven S. DeKnight a T.S. Nowlin a ta přehršle jmen s výsledným filmem dává jasně tušit, že tady spíše šlo o společenské aktivity v rámci kokainových dýchánků, kdy při plutí na obláčkové nirváně se akčně škrtalo již použitou versatilkou o sněhem obarvený papír. Pacific Rim nepovstal, ale svou průměrností spíše upadá v zapomnění.(22.3.2018)

• - Michael B. Jordan byl také zvažován pro roli Jaka Pentecosta. Nakonec byl zaneprázdněn kvůli roli v Black Pantherovi (2018). (griph)

• - Kódové označení pro kaiju spojeného ze tří menších kaiju je Megakaiju. Jedná se o odkaz na Power Rangers: Strážci vesmíru (2017), ve kterých se mohou jednotliví členové spojit do velkého stroje jménem Megazord. (NiWi)

• - Pacific Rim: Povstání dává oproti prvnímu dílu série mnohem větší důraz na Jaegery, než na Kaiju. Pokud nepočítáme flashbackovou sekvenci na začátku filmu, obřích robotů se v něm objeví celkem deset (a další tři v drobných cameo rolích), gigantických nestvůr uvidíme na obrazovkách pouze pět (plus camea dalších svou). V prvním díle naopak počet Kaiju počet Jaegerů převyšoval. (Israha)