Pacific Rim: Povstání

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

Tříhvězdičkový sezónní blockbuster s pětihvězdičkovým dvacetiminutovým finále (přesně jak napsal v recenzi F. Fuka - být takový celý film, dám mu 100 %). Oproti všem (dosavadním) dílům Transformers má PR2 dvě nesporné výhody - je minimálně o půl hodiny kratší (čímž se vyhnul transformeří rozvleklosti a hlavně úmornosti) a všechny jeho akční scény jsou d-o-k-o-n-a-l-e přehledné (velký respekt kameramanovi a střihači). Závěrečná mega-monstrózní akce je vizuálně bezchybná (skvělé záběry, perfektní triky a úžasný design Kaijuů) a je tím hlavním důvodem, proč tohle guilty pleasure chcete vidět na velkém plátně... ;-) 70 %(24.3.2018)

• Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil(24.5.2018)

• lopata555

Tragédia sa opäť konala. Ešte ta omáčka okolo toho bola vlastne celkom fajn ale tie boje, a záporák boli neskutočne nudné. Hrdinské deti sa síce snažili ale to bolo tiež celkom málo. Nebyť krásnej spotenej Tian Jing a toho černohora (za ktorého sa hanbím ked som si spomenul čo je za den) tak by to bol zabitý čas...(30.3.2018)

Už hodně dlouho jsem neviděl nový film, který by měl v plánu "jen" bavit diváky a kterému by to tak šlo. Pacific Rim je více než dobré pokračování, oproti prvnímu dílu ještě odlehčenější, v němž se dějí velmi šílené věci zhruba ve stylu libovolného Dne nezávislosti, ale kdo na tu hru přistoupí, musí uznat, že ji s ním tvůrci hrají fakt dobře. Řekl bych, že vážně mysleli maximálně pět minut, zbytek je čirá dětská zábava a hravost s bombastickými triky a nápaditými akčními scénami, ke které například poslední nablblí Transformers nebo podobně nablblí Strážci vesmíru mohou jen obdivně vzhlížet. Že se to vše odehrává v Asii, je vzhledem k žánru samozřejmě v pořádku, takže prosím všechny, kteří naříkají cosi o filmu na objednávku, aby nenaříkali.(23.3.2018)

Viděno ve 4DX kině. Předně musím říci, že ty efekty ve 4DX kině se fakt povedly, byla to zábava sledovat ten film v tomto formátu. Co se týče příběhu, čekal jsem, že se bude více bojovat s Kaijui, ale nápad bojovat s Jaegery nebyl zas tak špatný. A na konci se Kaijui přeci jen dočkáme. Jsem rád, že se vrátily vedlejší postavy z prvního dílu, ovšem hlavní problém je ten, že se nevrátily ty hlavní. Idris Elba samozřejmě nemohl, páč v prvním díle zemřel, Rinko Kikuči zase byla ve vedlejší roli a především chyběl Charlie Hunnam. Místo něj se tady objevili John Boyega, Scott Eastwood a Cailee Spaeny, ale ani jedna z jejich postav mě nezaujala. Ti hlavní hrdinové mi prostě nebyli sympatičtí tak, jako ta trojice v prvním díle.(26.3.2018)

• - Pro spuštění jednoho nejmenovaného počítačového programu používá Dr. Newton Geiszler (Charlie Day) kód Lima Victor 426, zkráceně LV 426. Stejný kód měl měsíc, na kterém ve Vetřelci (1979) Ridleyho Scotta nalezla posádka lodi Nostromo vejce xenomorfů. (Israha)

• - Film bol uvedený už 15.3.2018 vo Vue West End v Londýne. (LuiCJ)

• - Michael B. Jordan byl také zvažován pro roli Jaka Pentecosta. Nakonec byl zaneprázdněn kvůli roli v Black Pantherovi (2018). (griph)