Reklama

Reklama

Pacific Rim: Povstání

  • USA Pacific Rim: Uprising (více)
Trailer 9

Obsahy(1)

Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott EastwoodRychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety. Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal. (Cinemart)

(více)

Videa (11)

Trailer 9

Recenze (478)

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Nejsem náročný divák.. Stačí mi pár robotů, akční bitky, tupý humor a alespoň trochu sympatické postavy a děj, na který se dá dívat.. To vše splňoval první díl.. Druhý díl bohužel má jen ty roboty a akční bitky. Což je i pro nenáročného diváka málo.. Hlavní postavy mi byly úplně ukradené, děj nudný, humor žádný, ale za to ti roboti a bitky fajn, a o proti předchozímu dílu i za světla.. Tím u mě Povstání získlo body navíc.. Pacific Rim - Útok na Zemi jsem viděla už několikrát, mám ten film ráda, miluji několik scén (hlavně loď, podání ruky a botu), ale dvojce dám asi už jen jednu šanci, abych si potvrdila, že kromě těch akčních scén, nemá ten film co víc nabídnout.. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Pacific se ze začátku tváří jako poměrně zajímavý survival, který se nutně musí změnit v digitální orgie. Problémem však je, že změna přichází příliš brzo a doprovází ji nezajímavý výcvik a vztahy mezi postavami - nějaká drobná pozitiva se dají najít maximálně ve vztahu Jakea a Amari. I když bych si bez anotace ani za boha nevzpomněl na jejich jména, což je špatně. Celkově je příběh poměrně nudný a neudrží divákovu pozornost ani za zlaté prase.Nakonec jsem se uchýlil k 2 hvězdičkám, i když jsem původně dal 3 alespoň za nějakou snahu o zabíjení postav. Pak jsem si však vzpomněl, jak to bylo prázdné a musel jít dolů... ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

První Pacific Rim je pro mnohé novodobá klasika stejně jako svého času Den Nezávislosti, a na jeho dvojku se nefalšovaně těšili - del Torovi ale trvalo sakra dlouho než si ji vydupal, a pak si ještě, chuj jeden, od režie obřího mechanářezu zběhnul k oscarovým indie romancím s rybami, takže megarobící zůstali na debutujícího DeKnighta (aspoň tradice divného jména zůstala). Ten má nicméně dost zkušeností s psaním scénářů a je to na výsledku vidět - del Torova stylovost a originalita mu sice chybí, ale drajv a lehkost s jakou sviští příběhem a množstvím postav a robotů nikoliv, a Pacific Rim 2 je tak snad nejsvižnější celovečerák ever - celé mi to uběhlo subjektivně tak za hodinku. Co při tom všem stihne na diváka hodit? Jeho dvojka v duchu nejlepších a nejhorších blockbusterový tradic má všeho víc - a hlavně víc Číny, protože hlavně pro její trh sequel vzniknul. Zvykejte si. Krom toho víc Jeagerů, víc epické řežby, víc nadsázky, víc hovadin v příběhu, a mnohem víc pokácených mrakodrapů, protože přesně toto chcete vidět. Špačkujícími piloty řízené Jeagery jak při boji s megavetřelci katanami krájí velkoměsta na nudlovku a vůbec nikdo při tom neřeší že to nedává moc smysl. Co tu chybí je wow efekt, čelisti zůstaly na podlaze kina před pěti lety, chybí tu Ron Pearlman, což je spatně, a chybí tu dávání Kaijuovi přes držku lodí, protože nic tak pošahaně cool už nikdy nikdo nenatočí. Ve výsledku tedy svižný a zábavný akční blockbuster s výborným Boyegou, snesitelnou loli jako jeho kopilotkou, a hrstí dalších herců, převážně teenagerů, kterých si nikdo moc nevšimne. Tedy ideální pro stejně tak teen publikum, které rádo velkou akci ve které vybuchne všechno a ještě se u toho odlehčeně hláškuje, ale tady se zároveň nemusí bát tak urážející debility a repetivní nudy jako v nekonečném pokračování Transformerů. 7/10 ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

V podstate trapnejsi remake prvniho dilu, naprosto zbytecny pokracovani. Zacatek je aspon jakz takz zabavnej a herci jsou sympataci, ale pak to uvizne na mrtvym bode, kde se nic moc nedeje a vzhledem k absenci nejakyho aspon trochu nosnyho pribehu to zacne lehce nudit. Nastesti tu je zaverecna akce, ktera je aspon docela cool, ale stejne porovnani treba s Transformers to nesnese. A to ani trikove. Proste film, kde jde o rezbu mezi robotama s monstrama nemuze fungovat, kdyz rezby robotu s monstrama zabiraj tak 1/5 filmu. Na jedno skouknuti dobry, ale treti dil uz prosim radeji ne. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Jednička měla vše, tady zůstala pouze perfektní akce a triky. Dívá se na to hezky, ale celkově je to prázdný film. Herecky nezajímavé, hlavní postavy vám jsou celkem ukradený, jako to chcete nó, aby poslední záchrana planety země byla v rukou dětí :o) Každopádně na tu akci se kouká hezky. Na výplach mozku super a věřím, že v kině bych si to užil ještě víc. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (26)

  • Kaiju Insurrector, kterého můžeme vidět ve vzpomínkové sekvenci Amary Namani (Cailee Spaeny) a jehož kostra je viditelná v pozadí během plážové scény na začátku filmu, byl nakonec poražen dvojicí Jaegerů, z nichž jeden, Striker Eureka, se objevil v prvním díle. Tento fakt a mnohé další ze života mladé Amary se můžeme dočíst ve volně dostupném šestidílném webkomiksu „Pacific Rim: Amara“. (Israha)
  • Při závěrečném souboji v Tokiu se Amara Namani (Cailee Spaeny) po katapultování z kokpitu Jaegera ocitne u nohou sochy obřího robota. Jedná se o sochu jednoho z protagonistů kultovního japonského anime seriálu Mobile Suit Gundam (od r. 1979). (Israha)
  • Motiv většího monstra, vzniklého spojením několika menších, se opakovaně objevuje v japonském seriálu Ultraman. První takový „fusion kaiju“ vystupoval jako závěrečný protivník v sérii Ultraman Ace (od r. 1972). (Israha)

Související novinky

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (více)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (více)

Reklama

Reklama