Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie / Čína / Japonsko, 2018, 111 min

Druhý Pacifik neztrácí nic oproti jedničce a komu se první díl líbil, určitě zklamán nebude. Potvory jsou zde větší, roboti nadupanější a akce je také hodně. Obsazení mámě většinou nové a filmu to nevadí. Je zde i pár překvapení, ale jinak je to předvídatelná podívaná na relax. Efekty jsou opět povedené. Za mě 90% :)(27.4.2018)

10 let byl na Zemi klid. Ten však končí, když se objeví nová, horší hrozba. Piloti Jaegeru musí tak nasednout do svých zlatíček a opět někomu stylově nakopat. Bezpáteřní, akční, stylová podívaná, která dává jasně najevo, že při návštěvě kina máte nechat mozek doma. Na plátně se to řeže hlava nehlava a efekty jsou na špičkové úrovní. Pokud stále hledáte náhradu za nepovedené Power Rangers, tohle je ta nejlepší volba. Guilty pleassure roku.(25.3.2018)

Dějově slabé a to, že se to víc jak hodinu rozjíždí je tak trochu nesoudnost tvůrců. Naštěstí to má dost sympatické postavy a krutopřísnou závěrečnou řežbu. A mně jakožto zastydlému puberťákovi efektní řezanice megarobotů s megamonstry k spokojenosti úplně stačí. Finální scéna navíc slibuje, že by případná trojka mohla být zajímavější více, než oba předchozí filmy dohromady.(6.7.2018)

• silentname

Po relatívne schopnom prvom filme som bol zvedavý, kam sa to v pokračovaní posunie. A jednoznačne môžem povedať, že toto je jednoznačne veľký krok späť. Ak by som to mal správne ohodnotiť, tak tento film mám je podľa mňa ako keby ste dali dokopy "Power Rangers", "Iron Man 2" a "Independence Day: Resurgence". Postavy nie sú veľmi zaujímavé a je jednoznačné, že John Boyega a Cailee Spaeny. Obaja sú dobrí, no čo sa týka postáv, tak mám pocit, že práve Amara je najlepšie vyprofilovaná, najzaujímavejšia a dáva tomu asi najviac charakteru. Ostatné ma vôbec nejako nebralo. Charlie Day je ťažko stráviteľný a tak prehnane komický, až to absolútne nefunguje. Dejová línia mi strašne pripomína veci, ktoré sme už videli aj v minulosti a okrem toho záverečné sekundy, kde nám hovoria, že bude sequel je totálne presne to isté, čo sme mali naposledy v "Indipendence Day: Resurgence." Nebralo ma to tam a ani tu. Popravde z toho filmu si tento sequel vzal asi úplne najviac. A je cítiť tú mieru nekvality. Osobne film neoporúčam. Jeho tón mi vadil, postavy ma nebrali a príbeh je zlepenec elementov, ktoré sme videli miliónkrát. A Kaiju megazord to skutočne zabil. Ešteže sa aj Jaegeri nezmenili na obrovský megazord. To by už bola úplná kravina. Hodnotenie: D+(25.3.2018)

Příběhově mnohem slabší než první díl a co je horší, dobří herci z jedničky se nevrací a jejich náhrady stojí za starou belu. Díky tomu, že jde o čínskou zakázku (Pacific Rim totiž vydělal jen tam) se dočkáme většího (barevně rozmanitého) množství Jaegerů a ničí se tam převážně Japonsko. Naštěstí se podařilo zachovat dojmem obrovského měřítka a když se rubou roboti s monstrama vypadá to vážně dobře. Poslední půlhodinka je dokonce výborná.(1.7.2018)

• - Film bol uvedený už 15.3.2018 vo Vue West End v Londýne. (LuiCJ)

• - Při závěrečném souboji v Tokiu se Amara Namani (Cailee Spaeny) po katapultování z kokpitu Jaegera ocitne u nohou sochy obřího robota. Jedná se o sochu jednoho z protagonistů kultovního japonského anime Mobile Suit Gundam (1979). (Israha)

• - Film se dočkal hned dvou verzí oficiální novelizace, jedné pro mladé čtenáře, druhé pro dospělé. Vyšla také kniha „Pacific Rim Uprising: Ascension“, která mapuje osudy některých kadetů ve výcviku před dějem samotného filmu. (Israha)