Pacific Rim: Povstání

• Kanada

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

Jestli si myslíte, že je Pacific Rim 2 úplně zbytečný sequel, ve kterém mohlo být všechno o úroveň až dvě lepší, tak... máte úplnou pravdu. Od první minuty je vidět, že to je čínská zakázka, v níž kulhá všechno od postav až po scénář, a že nikoho netrápilo, aby to celé byť trochu dávalo smysl. Na druhou stranu se však nejedná o záměrně odfláknutý film. Povstání totiž v klidu splňuje blockbusterové parametry, má kupu vítaně přepálených nápadů a rozhodně zabaví svoji cílovku, kterou jsou akorát chlapci kolem dvanácti let (ať už fyzicky nebo mentálně). Kéž by nebyl dobrý tak každý desátý vtip. Kéž by se na plátno nehodilo snad 12 postav, které vás vůbec nebudou zajímat. A kéž by se film nerozjel až v polovině, kdy se to konečně začne efektně řezat. Del Torovy puntíčkářské ambice tu prostě nečekejte. I takhle se ale jedná o snesitelný akční výplach, na němž potěší hlavně nulová snaha zalíbit se celé rodině.(21.3.2018)

• Praxis

Být mi deset, tak štěstím v kině umřu. Tohle je trochu over the top. Některé scény fyzicky bolí, některé jsou docela vtipné a některé fakt nařachané (ta závěrečná bitka je docela dobrá). Jinak scénář prohlédnete asi tak pět minut po začátku. Objednávka pro Čajnu jasná, herci mdlí a nebýt to zadarmo, asi bych na to nešel a obloukem se tomu vyhnul. ČSFD PREMIÉRA 50%(21.3.2018)

Jednička se mi moc líbila. Dvojka je o poznání slabší. Opět je to pěkně natočené, ale to je bohužel vše. Herecká sestava v čele s nesympatickým Boyegou a k věčným nahrávačům odsouzeným Eastwoodem nemůže konkurovat Elbovi a jeho partě z jedničky. Bohužel se začíná projevovat trend v obsazování opravdu mladých herců s dětskými výrazy, u nichž pak hlášky typu jdeme zachránit svět působí více než směšně. Bay v posledních Transformerech to udělal taky a je to podle mě spíš ku škodě než ku prospěchu. A ještě jedna výtka a ta je ke scénáři, který je dost děravý a místy až opravdu debilní a to především v závěru. Naštěstí je tu celkem dost akce, která je dobře natočená a odehrává se většinou ve dne, takže je vše krásně vidět.(21.3.2018)

Lehce nadprůměrný film se dočkal pokračování a opět to dopadlo tak, jak všichni čekali a to v úbytku kvality. Naštěstí zde úbytek filmařské kvality není tak znatelný jako u mnoha jiných děl. Největším problémem je absence charismatické postavy, jelikož současný ansámbl je charismatický jako moje ponožky. Také odklon o Kaiju směrem k Jaegerům je spíše ke škodě. Z celé letargie mě alespoň vytrhla závěrečná bitva, která dala vzpomenout na solidní první díl. Velký průměr a žádné doporučení, to je můj názor.(3.4.2018)

O fous lepší než první díl. Pacific Rim: Uprising nabídne, stejně jako první díl, velkorysé akční sekvence, vedle nichž "Transformers" Michaela Baye vypadají jako slaboduché omalovánky. Rovněž musím ocenit i snahu o nějakou dějovou originalitu, což jde ruku v ruce s (konečně) zvládnutým castingovým výběrem. Pacific Rim: Uprising je tedy skvělou "no-brain" líbivou záležitostí, která se nebere vůbec vážně, a právě tím z velké části tak moc baví. A pomyslná třešnička na dortu? Rozhodně závěrečná bitva, která je prostě jedním slovem "cool"! „Fire everything you've got!“(23.4.2018)

• - Kaiju Insurrector, kterého můžeme vidět ve vzpomínkové sekvenci Amary Namani (a jehož kostra je viditelná v pozadí při plážové scéně na začátku filmu), byl nakonec poražen dvojici jaegerů, z nichž jeden, Striker Eureka, se objevil v prvním díle. Tento fakt a mnohé další ze života mladé Amary se můžeme dočíst ve volně dostupném šestidílném webkomiksu „Pacific Rim: Amara“. (Israha)

• - Prvotní natáčení začalo 6. listopadu 2016 v Austrálii. Natáčelo se také v Číně, a to od 8. března do 30. března 2017. (DominikMH)

• - Dvě významné postavy z prvního dílu, Raleigh Beckett (Charlie Hunnam) a Hannibal Chau (Ron Perlman), jsou ve filmu pouze zmíněny, ale nedovíme se více o jejich osudech. Beckettův osud je přiblížen v oficiální novelizaci, zatímco dění okolo Chaua sleduje šestidílná komiksová série „Pacific Rim: Aftermath“. (Israha)