Pacific Rim: Povstání

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

Jednotka ešte trochu dokázala pobaviť, najmä oči pri vypnutom mozgu, no ale toto... jasný úpadok. Prečo musia vždy všetko zachraňovať pubertálne decká? Už som podobných filmov presýtený. Jediné čo trocha potešilo bola vizuálna stránka, aj keď tých Kaidžu súbojov tam mohlo byť viac, nielen na konci. Slabší priemer. 55/100(26.5.2018)

Tak tohle pokračování je hodně ale hodně průměrné a nenabízí takřka nic nového ani zajimavého a to jsem se na dvojku docela těšil a ještě že jsem na to nešel do kina, protože bych asi litoval. Takřka přes hodinu se tu nic neděje, jen se tu tlachá a vše podstatné přijde až ke konci a to už je pozdě. Byl jsem teda dost zklamaný.(18.7.2018)

Na jedné straně film o ničem, na straně druhé strhující digitální akční orgie, jaké na plátně dlouho nebyly. Filmu chybí zajímavější děj, napětí, emoce a neakční pasáže jsou nudné a nicneříkající. Naštěstí se tady vůbec nešetří skvělou digitální akcí a naprosto chaotickou megadestrukcí, která je pastvou pro oči a kompenzuje jinak průměrné teenagerské sci-fi, kterých je deset do roka.(23.3.2018)

Lehce nadprůměrný film se dočkal pokračování a opět to dopadlo tak, jak všichni čekali a to v úbytku kvality. Naštěstí zde úbytek filmařské kvality není tak znatelný jako u mnoha jiných děl. Největším problémem je absence charismatické postavy, jelikož současný ansámbl je charismatický jako moje ponožky. Také odklon o Kaiju směrem k Jaegerům je spíše ke škodě. Z celé letargie mě alespoň vytrhla závěrečná bitva, která dala vzpomenout na solidní první díl. Velký průměr a žádné doporučení, to je můj názor.(3.4.2018)

• JJ.Gibson

U prvního dílu před pěti lety jsem byl shovívavý, ale tentokrát již si to dovolit nemohu. Ze začátku zajímavý nápad, že lidi žijou ve "slumech" v zdevastovaných městech a jejich víceméně jediná šance na přežití je krást. To mi přišlo fajn. Ale vydrželo to tak 10min a pak se to rozjelo, mega bitvy, mega zordy, mega godzili. Co se týče bitev, nemám co vytknout, bylo to prostě dobrý, jak v prvním díle. Ale vlastně to je tak jediné, co vás na to přiměje koukat, ten vizuál mě baví víc než u Transformerů. Bohužel, je všechno tak moc předvídatelné a sem tam fakt tupá chyba. Čekal jsem to vážně lepší. Twist Charlieho Daye to nezachrání...(22.3.2018)

• - Del Toro spolu s Travisem Beachamem pracovali na scénáři ještě před tím, než pokračování odsouhlasilo samotné studio Warnner Bros, které s dalším dílem váhalo. (PauloZ)

• - Motiv většího monstra, vzniklého spojením několika menších, se opakovaně objevuje v japonském seriálu Ultraman. První takovýto „fusion kaiju“ vystupoval jako závěrečný protivník v sérii Ultraman Ace (1971). (Israha)

• - Prvotní natáčení začalo 6. listopadu 2016 v Austrálii. Natáčelo se také v Číně, a to od 8. března do 30. března 2017. (DominikMH)