Pacific Rim: Povstání

• USA Pacific Rim: Uprising (více)

V roce 2035, deset let poté, co bylo zmařena invaze Kaijdžarů z jiné dimenze na Zemi, žije bývalý pilot robotů jägerů Jake Pentecost z krádeže loveckých dílů a jejich prodeje na černém trhu. Je však chycen,společně s patnáctiletou Amarou Namani. Ta je velkou fanynkou jägerů a sama jednoho sestrojí. Jakeova adoptivní sestra Mako Mori ho donutí, aby se jako instruktor vrátil do Pan-pacifického obranného sboru, zatímco Amara se tam stává rekrutkou. V Číně začíná Jake trénovat kadety na jägry, a to spolu se svým bývalým druhým pilotem Nateem Lambertem. Stíhací sbor je však ohrožen novým programem nasazení dronů společností Shao Corporation, která vyrábí tyto stíhací drony vyvinuté Shao Liwenemovou a Dr. Newtonem Geiszlerem. Mako se má účastnit zasedání rady Obranného sboru v Sydney, ale je tam zabita jägrem neznámého původu. Útok způsobí, že rada schválí zrušení robotů a nasadí drony. Krátce před svou smrtí Mako poslala přes net soubor, kde je mapa nepoužívaného výrobního zařízení jägerů na Sibiři. Jake a Nate tam vyrážejí v Gipsy Avengeru, ale jäger Obsidian Fury, který způsobil smrt Mako, komplex zničí a bije se s Gipsy Avangerem. Je naštěstí přemožen a Jake s Natem zjistí, že Obsidian Fury byl ovládán mozkem kaijdžarů... (TV Nova)

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $59,587,110 Tržby Celosvetovo $290,642,733 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,217,652Tržby za predaj DVD v USA $4,985,138║ Úplne v pohode popcorn, pri danom obsadení som čakal väčšiu hrôzu. V pohode to herci zvládli, na danú tému to bolo v norme. Hlavne spočiatku opleštený John Boyega sa tu postupne našiel, zas Scott Eastwood tu až tak nie moc cítiť, takže nemá moc čo kaziť. Príbeh zapasoval, akcia opäť na výbornú, rovnako tak aj triky, aj keď by sa tu nemuselo vo veľkom likvidovať tie mrakodrapy. Oproti Transformerom (3-5) to je je ďaleko lepšie popcorňové sústo. /70%/ ()

Enšpígl

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno. ()

MrHlad

Kaiju jsou zpátky a obří Jaegeři musí opět do akce. Guillermo del Toro tentokrát megalomanskou řežbu jen produkuje a dvojka jde trošku jinou cestou než první film. Je barevnější a velkolepější. A taky dost pitomá. Na druhou stranu tu najdete dost akčních scén a velkolepých soubojů na to, abyste jí všechny ty nesmysly a nefungující humorné vložky odpustili. Je to blbost, ale pokud se dovedete na dvě hodiny proměnit v desetiletého kluka, tak si ji docela užijete. ()

Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil ()

Djkoma

Poprvé průměrně, podruhé rebelsky... a trochu hůře. Klasické schéma omladina proti světu v podobě speciální čínské objednávky (už jen ty nudle mi chyběly...). Je tam pár slušných nápadů, které jsou odvážné, ale nedotažené (hlavní zvrat a jeho nápad, závěr filmu). Osobně však v PR a jeho robotech nenacházím takovou fascinaci jako Del Toro nebo většina Asie. Zda to je to mým omezeným kulturním pohledem (Asie a jejich obsese vpády a monstry a masivní destrukcí svých vlastních měst :-)) nebo prostě jen tihle roboti nemají duši. PS: zarážel mě počet vtipů, které opravdu nefungují, tady si někdo měl dát opravdu víc záležet PPS: sry, ale Pentecost není cool jméno, aniž když jako Idris Elba zemřete při zachráně světa, prostě ne:) ()

• Motiv většího monstra, vzniklého spojením několika menších, se opakovaně objevuje v japonském seriálu Ultraman. První takovýto „fusion kaiju“ vystupoval jako závěrečný protivník v sérii Ultraman Ace (1971). (Israha)
  • Pacific Rim: Povstání dává oproti prvnímu dílu série mnohem větší důraz na Jaegery, než na Kaiju. Pokud nepočítáme flashbackovou sekvenci na začátku filmu, obřích robotů se v něm objeví celkem deset (a další tři v drobných cameo rolích), gigantických nestvůr uvidíme na obrazovkách pouze pět (plus camea dalších svou). V prvním díle naopak počet Kaiju počet Jaegerů převyšoval. (Israha)
  • Bracer Phoenix je druhý Jaeger, který má tři piloty. První byl Crimson Typhoon z Pacific Rim (2013). (Sethlans)