Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• EvilPhoEniX

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. První díl se mi před 5 lety ještě líbil, u dvojky jsem docela trpěl a nezaujalo mě na ní vůbec nic. Hodina a půl konverzační nudy, aby se to na konci mohlo 20 minut řezat mi přišlo únavné natolik, že nevím která z těch dvou částí se mi líbila více. Herecky obyčejné, efekty ujdou, ale nic, co by mě posadilo na zadek, záporák je ňouma a chybí filmu i humor, tak moc nevím, z čeho bych měl skákat radostí. Zřejmě jsem z těchhle ptákovin vyrostl. O chlup však lepší než poslední Transformers.45%(22.4.2018)

• Praxis

Být mi deset, tak štěstím v kině umřu. Tohle je trochu over the top. Některé scény fyzicky bolí, některé jsou docela vtipné a některé fakt nařachané (ta závěrečná bitka je docela dobrá). Jinak scénář prohlédnete asi tak pět minut po začátku. Objednávka pro Čajnu jasná, herci mdlí a nebýt to zadarmo, asi bych na to nešel a obloukem se tomu vyhnul. ČSFD PREMIÉRA 50%(21.3.2018)

Nejdřív pár zbytečných odpovědí na otázky, které si jistě dokážete zodpovědět sami. Teče krev z uší, když některá z postav otevře ústa? V 90% případů ano. Viděli jsme někde tento příběh už stokrát? Ne. Tisíckrát. Dal si někdo práci s tím, aby to mělo hlavu a patu? Ne. Překvapí fakt, že svět zachrání tlupa barevně vyvážených dětí? Ne. A teď ta nejtěžší otázka - proč tedy za 4*? Skvělá a efektní akce. Celkem slušně rozvinutá Kaiju mytologie. Mám rád Daye a Gormana, ti mne bavili už v jedničce. Přes veškerou stupiditu je to stále tisíc pater nad infantilními Transformery. A příběh skýtá pár nečekaných a zajímavých zvratů... Zcela chápu všechny, co dvojku rozcupovali. Je to pitomej film. S čistým svědomím bych asi jeho zhlédnutí doporučit nemohl. Ale nějak mám pro tu značku slabost a jsem rád, že jsme se po pěti letech dočkali, byť pitomé, dvojky... 70%(22.3.2018)

• JASON_X

Pryč je svěží akčnost, vtip, nápaditost, nadsázka a béčková roztomilost prvního Rimu. Ve druhém většinu času úřadují všemožná provařená klišé, šablonovité žvanění a nezajímavý krkolomný děj. Lidičkové se mezi sebou hašteří, vesmírní ještěři se nekonají, nuda k po... k usnutí. Po hodině se na chvíli opět otevřou mimoprostorové trhliny a začne se jakoby trochu něco dít, ale to už jsem byl předešlou scénáristickou břečkou nezvratně otrávený. A řežby přerostlých monster, které mě bavily v jedničce, už podruhé nezabraly. Třetí díl slibuje pozemskou vojenskou invazi k emzákům, no bylo by na čase. Pak tedy ale vůbec nechápu, k čemu byla tahle jalová, zhola zbytečná mezihra. Každopádně pevně doufám, že příště už nebude v hlavní roli hrát nějaká šeredná horská gorila.(24.4.2018)

• Frajer42

Tento díl je lepší než první z prostého důvodu. Tvůrci pochopili, jakou prostoduchou píčovinu tvoří a adekvátně k tomu zvolili styl vyprávění. Výrazně odlehčenější styl se ke snímku rozhodně hodí. Humor tedy občas zvládne v tomhle případě potlačit naprostou debilitu a nezajímavost scénáře. Bohužel se vydaří asi jeden vtípek z 10 pokusů a bohužel je humor jen jednou ze dvou věcí, které v rámci tohoto filmu fungují. Tou druhou je akce, na kterou se dá koukat, než se omrzí, protože vidíme vesměs stále to samé. Až na přehršel šikmookých byl snímek příjemně obsazen. Nikdo ze zúčastněných mi nadbytečně nezvedal adrenalin. Žádný zázrak, ale podívat se na to dalo, na rozdíl od prvního pičoidního dílu. Lepší 2 kusy.(10.6.2018)

• - Podle Johna Boyegy je ve filmu ve srovnání s prvním dílem mnohem méně praktických efektů, a daleko více CGI. (Israha)

• - Bracer Phoenix je jediným jaegerem typu Mark 5 ve filmu. Ostatní stroje (Gipsy Avenger, Saber Athena, Titan Redeemer, Gurdian Bravo) jsou všechno typy Mark 6. (NiWi)

• - Dvě významné postavy z prvního dílu, Raleigh Beckett (Charlie Hunnam) a Hannibal Chau (Ron Perlman), jsou ve filmu pouze zmíněny, ale nedovíme se více o jejich osudech. Beckettův osud je přiblížen v oficiální novelizaci, zatímco dění okolo Chaua sleduje šestidílná komiksová série „Pacific Rim: Aftermath“. (Israha)