Pacific Rim: Povstání

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 111 min

• Praxis

Být mi deset, tak štěstím v kině umřu. Tohle je trochu over the top. Některé scény fyzicky bolí, některé jsou docela vtipné a některé fakt nařachané (ta závěrečná bitka je docela dobrá). Jinak scénář prohlédnete asi tak pět minut po začátku. Objednávka pro Čajnu jasná, herci mdlí a nebýt to zadarmo, asi bych na to nešel a obloukem se tomu vyhnul. ČSFD PREMIÉRA 50%(21.3.2018)

• sir-dave

Cílovka je jasná, asijské publikum a teenegeři. Jestliže byla jednička průměrná, tohle je ještě horší, nebo ne tak horší pokud jste zmíněná cílovka, ale vše je uděláno spíše pro děti. Většinu času se toho navíc moc neděje, pak když se v poslední několika minutovce jde na věc, tak jsou ty robotí souboje provedeny líp než v samotném Transformers.(4.4.2018)

Naozaj usilovne musím premýšľať, kedy som naposledy videl tak vedome a schválne ujebaný blockbuster. Čo vlastne iného sa ešte dá robiť s toľkými prevarenými hrdinskými, patetickými a katastrofickými motívmi, než v ich vlastnom sáčku sa im vysmievať? Žiadna snaha o štýl a atmosféru, s del Torovou robustnou, ale v podstate jemnou štylistikou toto nemá nič spoločné. Namiesto toho hrubozrnná zábava takmer až parodujúca rutinérske postupy veľkých príšeráckych a robotofilných megafilmov. Vždy keď som si už myslel, že ďalší otrepaný a neschopne spracovaný stereotyp neznesiem, prišiel nejaký takzvaný wtf moment, neverím tomu, že nechcený, a vrátil ma do hry. Ak za to môžu nejaké tie čínske financie a z nich vyplývajúci zvláštny východný zmysel pre humor, tak tu to vyšlo v zaujímavý výsledok. Neviem, či by s iným prístupom mohol byť lepší, ale ak sa produkcia vydala týmto smerom, tak dúfam, že trojku budú produkovať Indovia a z ničoho nič tam roboti Jégeri aj s Kajdžúami prerušia apokalypsu a spustia polhodinové tanečné číslo! Lepšiu projekciu som si na prvý apríl ani vybrať nemohol!(1.4.2018)

• Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil(24.5.2018)

• EvilPhoEniX

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. První díl se mi před 5 lety ještě líbil, u dvojky jsem docela trpěl a nezaujalo mě na ní vůbec nic. Hodina a půl konverzační nudy, aby se to na konci mohlo 20 minut řezat mi přišlo únavné natolik, že nevím která z těch dvou částí se mi líbila více. Herecky obyčejné, efekty ujdou, ale nic, co by mě posadilo na zadek, záporák je ňouma a chybí filmu i humor, tak moc nevím, z čeho bych měl skákat radostí. Zřejmě jsem z těchhle ptákovin vyrostl. O chlup však lepší než poslední Transformers.45%(22.4.2018)

• - Při závěrečném souboji v Tokiu se Amara Namani (Cailee Spaeny) po katapultování z kokpitu Jaegera ocitne u nohou sochy obřího robota. Jedná se o sochu jednoho z protagonistů kultovního japonského anime Mobile Suit Gundam (1979). (Israha)

• - Podle Johna Boyegy je ve filmu ve srovnání s prvním dílem mnohem méně praktických efektů, a daleko více CGI. (Israha)

• - Situování finálního souboje do Tokia a okolí hory Fudži je jasnou poctou klasickým japonským kaiju filmům, které se v těchto lokacích často odehrávaly také. (Israha)