Reklama

Reklama

Pacific Rim: Povstání

  • USA Pacific Rim: Uprising (více)
Trailer 9

Obsahy(1)

Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott EastwoodRychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety. Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal. (CinemArt)

(více)

Videa (11)

Trailer 9

Recenze (474)

Lima 

všechny recenze uživatele

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Poprvé průměrně, podruhé rebelsky... a trochu hůře. Klasické schéma omladina proti světu v podobě speciální čínské objednávky (už jen ty nudle mi chyběly...). Je tam pár slušných nápadů, které jsou odvážné, ale nedotažené (hlavní zvrat a jeho nápad, závěr filmu). Osobně však v PR a jeho robotech nenacházím takovou fascinaci jako Del Toro nebo většina Asie. Zda to je to mým omezeným kulturním pohledem (Asie a jejich obsese vpády a monstry a masivní destrukcí svých vlastních měst :-)) nebo prostě jen tihle roboti nemají duši. PS: zarážel mě počet vtipů, které opravdu nefungují, tady si někdo měl dát opravdu víc záležet PPS: sry, ale Pentecost není cool jméno, aniž když jako Idris Elba zemřete při zachráně světa, prostě ne:) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $59,587,110 Tržby Celosvetovo $290,642,733 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,217,652Tržby za predaj DVD v USA $4,985,138║ Úplne v pohode popcorn, pri danom obsadení som čakal väčšiu hrôzu. V pohode to herci zvládli, na danú tému to bolo v norme. Hlavne spočiatku opleštený John Boyega sa tu postupne našiel, zas Scott Eastwood tu až tak nie moc cítiť, takže nemá moc čo kaziť. Príbeh zapasoval, akcia opäť na výbornú, rovnako tak aj triky, aj keď by sa tu nemuselo vo veľkom likvidovať tie mrakodrapy. Oproti Transformerom (3-5) to je je ďaleko lepšie popcorňové sústo. /70%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Kaiju jsou zpátky a obří Jaegeři musí opět do akce. Guillermo del Toro tentokrát megalomanskou řežbu jen produkuje a dvojka jde trošku jinou cestou než první film. Je barevnější a velkolepější. A taky dost pitomá. Na druhou stranu tu najdete dost akčních scén a velkolepých soubojů na to, abyste jí všechny ty nesmysly a nefungující humorné vložky odpustili. Je to blbost, ale pokud se dovedete na dvě hodiny proměnit v desetiletého kluka, tak si ji docela užijete. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (24)

  • Titan Redeemer, Jaeger s obřím palcátem místo ruky, je designem nápadně podobný transformeru Bulkheadovi (který se však neobjevil v žádném z filmů Michaela Baye). Není jasné, zdali je podobnost náhodná, či záměrná. (Israha)
  • Podle Johna Boyegy je ve filmu ve srovnání s prvním dílem mnohem méně praktických efektů, a daleko více CGI. (Israha)
  • Pro spuštění jednoho nejmenovaného počítačového programu používá Dr. Newton Geiszler (Charlie Day) kód Lima Victor 426, zkráceně LV 426. Stejný kód měl měsíc, na kterém ve Vetřelci (1979) Ridleyho Scotta nalezla posádka lodi Nostromo vejce xenomorfů. (Israha)

Související novinky

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk…

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového…

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto…

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul…

Reklama

Reklama