Noc oživlých protinožců

• Austrálie Wyrmwood (více)
Trailer 1

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Trailer 1

Frajer42

Z počátku se snímek jevil jako nezajímavá tuctová sračička, ale postupem času se z něj vyklubala velice svěží a do jisté míry i dost originální akční zombie naháněná, která byla navíc okořeněná nemalou porcí humoru. Nízký rozpočet je ve filmu znát. Příliš mu však neškodí. Ke konci jsem měl pocit, že už snímek přeci jen trošku lapá po hořlavém zombie dechu. Možná by nebylo úplně od věci, dopsat sem žánrové zařazení komedie. Respektive nahradit toto zařazení místo hororu. Tohle prostě horor není a pro spousty lidí to musí být dost matoucí. Mě nevyjímaje. Potom jsou takoví lidé právem nasraní, že dostali něco jiného a przní filmu hodnocení. Méně než 3 kousky sem rozhodně nepatří. ()

Dellamorte

Zombie generátor potrebuje akútne nakopnout, lebo tento subžánrový kolotoč už hľadá cestičky , jak z kola ven, no stále udupáva len tú vychodenú. Sympatický klokaní pokus, patriaci do rúk žabožrútom. Tí mají v nadsádzke navrch a tu to žánrové zaradenie chýba. Už to nasiaka Mad Maxom a úpravou dávno zombie videného v xceloby trendy hábe. Exteriér scény strhávajú dojem, no bavila som sa. Po dopsaní tohto nezrozumitelného komentu zapomenu, že som to videla. ()

Fr

„VE ZJEVENÍ TŘETÍ ANDĚL ZATROUBÍ NA SVOU TRUBKU. A HVĚZDA ZVANÁ WYRMWOOD DOPADNE NA ZEMI, KAM S SEBOU PŘINESE NEMOC, KTERÁ POZABÍJÍ MRAKY LIDÍ. KDYŽ VČERA JSEM VIDĚL TEN METEORITICKÝ DÉŠŤ... A RÁNO TU ZAČALI POBÍHAT TI MRTVÍ BASTARDI, TAK MI DOŠLO, ŽE JSME AŽ PO UŠI V POSLEDNÍM ZÚČTOVÁNÍ.…“ /// Jednoduchej počátek nákazy, podivná laborka, inovace v chování hniláků a zvláštní skupinka (spíš taková efektně vtipná) v jednorázovce, která víc než strachem baví hláškama a vývojem příběhu. Jako, katolíci maj furt ještě svědomí, to se neboj, ale vono fakt potěší, že na tomhle rozrytým poli, ještě někdo dokáže vobjevit svěží vítr. A zajímavý je, že to nemuselo stát ani moc prachů! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu něco poradit mrtvejm živejm. 2.) Hledám něco, z čeho cáká krev a nadšení. 3.) Thx za titule ,,sheffield358“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

dr.horrible

Tak nadupaným spôsobom, mi akční zombíci naposledy fungovali asi pri Snyderovom remaku Úsvitu mŕtvych. Ten ma tu napadal najčastejšie. Wyrmwood nemá Snyderov štýl, nemá jeho pointy, zato s akciou dokáže narábať priamočiaro a efektívne. A zvyšovať vám adrenalín, bez momentu na vydýchnutie. Na toto sa bude dlho spomínať ()

hladass

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení na poli nízkorozpočtových zombiáren... Trochu netradiční road movie, ve které se pro ustřelenou hlavu, sakra vtipnou hlášku nebo docela neotřelý nápad opravdu nemusí jít příliš daleko... Hlavní hrdinové jsou do jednoho sympaťáci (hlavně Brooke, s tou bych věděl, co mám dělat), akce se od začátku až do konce filmu prakticky nezastaví, krve je více než dostatek, tak mi k dokonalosti chybělo jen nějaké pořádné gore a samozřejmě kozičky... Ale co už, člověk nemůže mít všechno... I tak jsem byl spokojen a když film vědomě lehce nadhodnotím, Brooke si to zaslouží... ()

• Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)
  • Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)
  • V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)