Noc oživlých protinožců

• Austrálie Wyrmwood (více)
Trailer 1

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Trailer 1

PetrPan

Osvěžující zombijárna na speedu potěší svou mile nadměrečnou brutalitou. Z nějakého toho odhaleného střívka či abstraktní výmalby krvavým gejzírem se tu žádná vědá nedělá. Pokud nehledáte rádoby propracovaný příběh s načančanou apokalypsou, ale pěkně krvavou a hláškama narvanou jízdu, neváhejte. Pět kulí! ()

maddy

Nakoniec len ďalšie nízkorozpočtové, miestami až priveľmi amatérske zombie B-éčko akých tu už boli desiatky. Medzi nimi síce Wyrmwood značne vynikaná a efektne sa inšpiruje v takých kultoch ako Evil Dead alebo Mad Max, ale zároveň tým zámerným cielením do B-éčkových vôd pôsobí miestami až príliš prestrelene (dievčina telekineticky ovládajúce zombies, auto jazdiace na zombie pohon, vyšinutý doktor atď.) Problém mám hlavne s tým, že množstvo tých ujetostí mi neprišlo ktovie ako vtipných a ani akcia nebola natočené nijako zvlášť pútavo. Režisér síce má talent, ale Wyrmwood bol v tomto prípade až priveľmi podfinancovaný, jednoducho si nemohol dovoliť viac a tak sa tu len pár postáv mláti so zombie-komparzom v pomerne lacných maskách. Síce to ubehlo celkom rýchlo a ten kto má rád podobné zámerne B-éčkové, až trashy kúsky si rozhodne príde na svoje, ja si však nemôžem pomôcť, ale podobné zombie horory mi veľa nehovoria. Zombies zbožňuje v serióznom podaní, kde je cítiť kúsok napätia, strachu (Dawn of the Dead, REC, 28 Days/Weeks Later a pod.), tieto B-éčkové blbůstky dokážem tak maximálne akceptovať. Wyrmwood vďaka správne uletenej réžii ktorá odhadla kde je hranica trápnosti a neprekročila ju taktiež akceptujem, ale ničím ma výrazne neprekvapil. Nedávny (a skvelý) Dead Snow 2 dokázal podať to uletené a skutočné vtipné zombie B-éčko oveľa trefnejšie. Wyrmwood zabaví tak maximálne na jedno pozretie, ale nevidím dôvod sa k nemu vracať. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Rob Roy

Je to fajn. Proti nadšení tvůrců nelze říct křivého slova, jen mi zkrátka víc vyhovují atmosféričtější styl zaměřený více na postavy než na atrakce. A škoda, že neotřelé nápady kazí klišovité dialogy a zbytečné pokusy být občas vtipný i když se to nehodí. 70%. Porovnejte s nedávným zombie dramatem The Battery, dva naprosto jiné přístupy. ()

verbal

Už bych nevěřil, že lze do vyčpělého a vyčerpávajícím způsobem až do nekrózy profilmovaného nemrtvého žánru ještě vnést čerstvý a svěží závan hnijícího masa. A ejhle, tenhle protinožčí guláš z olezlých mrtvol okořeněný rozkládajícím se tumorem, abordžinským klonem Luise Guzmána a několika opravdu originálně vyhnitými nápady to dokázal. Nezbývá, než tlejícími prsty hluboce smeknout čéšku a popřát tvůrcům spousty dekompozitní energie, hnisající invence a žluklých patoideí do dalších počinů. ()

Radek99

Australské zombie béčko s občasnými záškuby humoru. Spalovací motory na zombie cool, mobilní laboratoř maniackého vědce trapná (kdyby tam tenhle motiv nebyl, Wyrmwood by byl hned o třídu lepší). Taky trocha z estetiky Šíleného Maxe. Inu, Austrálie. V tomhle subžánru ale dál zůstává nekorunovaným králem americká seriálová tvorba... ()

• Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)
  • Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)
  • V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)