Noc oživlých protinožců

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira
  • George Stobbart

Nízkorozpočtový, nezávislácky (a miestami až amatérsky) zombie počin v road pojatí s post-apo nádychom. Takže nič nové, len ďalší z obdobných počinov, akých vychádzajú za poslednú dekádu desiatky ročne a väčšina ostáva bez výraznejšieho povšimnutia. Tento medzi nimi nijak nevyniká a ani ma príliš nebavil; stereotypné spracovanie, otravné postavy, nevtipný humor a na môj vkus až pričastá trápnosť. Pár dobrých momentov nezachráni celkovú otupnosť a smiešne umelú silenosť. Nájsť v dnešnej dobe kvalitný zombie horor je pomaly zázrak, keďže celková zombie vetva je už dlhšie vo vyčerpanejšej a otravnejšej prdeli než found footage, takže ani od Wyrmwoodu som nič extra nečakal a teda aspoň nie som sklamaný. Len otrávený.(13.2.2015)

Ty woe, tak tohle je docela hustotka! Takhle nějak by vipadal Šílenej Max, kdyby se potkal se zombýkama. Jen je tu místo Maxe šílenej Barry, kterej po smrti svý rodiny bojuje nejen s desýtkama nakaženejch, ale i s jednotkou živejch a ozbrojenejch drsňáků (něco jako vojácy, bo co), která má svoje plány s Barryho šukadelickou sestřičkou. Takže nedojde jen na vystřelování mozkoven, ale i na slušnou automobylovou honičku, masový přestřelky a několik nadupanejch fightů muže proti muži. Takže atmoška tentokrát ustoupyla, ale to neva, protože je v ní docela našlehaná akcička, a ta na ty menší prachy vypadá fakt bombově. Gore ale taky supa; mozečky i vnitřnůstky lítaj do všech stran a to mě prostě bavý. Občas to křičí maličko pyxelově, ale jinak ty barvičky a přírodička úplně v pohodě, kor ve Full HD, že jo... Ani to krytyzovaný ovládání zombýků skrz myšlenky mi nevadilo. Aspoň něco novýho do tohodle žánru. Chybí snad jenom kozičky, což je rozhodně škoda, ale zase hlášky jako docela ligový, to musim uznat. Fakt mazeček jako, nečekal jsem to. Rozhodně doporučuju, protože ty, co mylujou násilí, krev a akční zcény, tak se s toho možná pochčijou a poserou!(17.2.2015)

A pak že se nedá k Zombie apokalypse přistoupit originálně, hravě a hlavně zábavně. Žádní vyčpělí Živý Mrtvý, ale pěkně ostří australští borci. Nečekejte nic objevného vždyť jde jen o mix již viděného, jenže kombinace Soudného dne, Fallouta, Mad Maxe a lepších zombie fláků let minulých, dokáže rozsvítit oči i těch co jsou nemrtvými obludami znechuceni a doufají že tento fenomén upadne v zapomnění.(27.2.2015)

Den zúčtování po australsku! :-). A jak jinak, Australáci nám to šoupli po svém, tedy jinak. Ačkoliv se poslední dobou se zombie tématikou roztrhl pytel a to ať už ve filmovém či počítačovém průmyslu, ještě stále lze vymýšlet originální kousky. Wyrmwood je jedním z nich. (Mimochodem palec nahoru za český festivalový název, který je geniální!) Film opravdu nepostrádá prvky originality ani humoru. Australáci nikdy neměli problém hlavní hrdiny škrtat a tak ani zde netušíte kdo nakonec dojde ke kýženému konci cesty a kdo na ní padne ať už rukou lidí či pod chrupem chrchlajících zombíků. Snímek mi Maxe opravdu trošku připomněl, ale snad jen tím obrněným autem a také ,,palivovými nádržemi'' na korbě. Dá se říci, že divák bude sledovat dvě hlavní dějové linie, které se ke konci pozvolna spojí do té hlavní. Nudit se u filmu opravdu nebude (tedy pokud holduje tomuto žánru). Sám jsem už s mrtvákama lecos viděl, ale opravdu musím uznat, že tohle bylo velmi originální! Australáci u mně zase zkrátka zabodovali a tak nemohu jinak než dát za 4 lahváče z autolékárničky. Jo a až tam dole u klokanů uvídíte večer v buši na temné obloze neznečištěné světelným smogem padat hvězdy, raději si nic nepřejte a místo toho si koukejte hledat hodně solidní úkryt ! * * * *(28.10.2015)

„VE ZJEVENÍ TŘETÍ ANDĚL ZATROUBÍ NA SVOU TRUBKU. A HVĚZDA ZVANÁ WYRMWOOD DOPADNE NA ZEMI, KAM S SEBOU PŘINESE NEMOC, KTERÁ POZABÍJÍ MRAKY LIDÍ. KDYŽ VČERA JSEM VIDĚL TEN METEORITICKÝ DÉŠŤ... A RÁNO TU ZAČALI POBÍHAT TI MRTVÍ BASTARDI, TAK MI DOŠLO, ŽE JSME AŽ PO UŠI V POSLEDNÍM ZÚČTOVÁNÍ.…“ /// Jednoduchej počátek nákazy, podivná laborka, inovace v chování hniláků a zvláštní skupinka (spíš taková efektně vtipná) v jednorázovce, která víc než strachem baví hláškama a vývojem příběhu. Jako, katolíci maj furt ještě svědomí, to se neboj, ale vono fakt potěší, že na tomhle rozrytým poli, ještě někdo dokáže vobjevit svěží vítr. A zajímavý je, že to nemuselo stát ani moc prachů! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu něco poradit mrtvejm živejm. 2.) Hledám něco, z čeho cáká krev a nadšení. 3.) Thx za titule ,,sheffield358“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(21.3.2015)

• - Spoiler: V záverečnej scéne je jasne vidieť, že Brooke nie je postrelená, hoci v predchádzajúcej scéne ju postrelili. (Budisovie)

• - Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)

• - Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)