Noc oživlých protinožců

Akční / Horor / Komedie

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira

Několik originálních nápadů skutečně vytahují film nahoru víc než by se dalo čekat. Osobně hvězdu ubírám za neustálé střídání filtrů, ta barva obrazu byla fakt hrozná a druhou hvězdu ubírám za amatérnost v grafickém provedení. Je znát, že spousta záběrů se upravovala v počítači a působí to dost lacině i na amatérský film. Jinak ale celkem napínavý, svižný a v mnoha ohledech originální zombie horor, takže za mě lehký nadprůměr = 55%.(2.3.2015)

• gogo76

Zombie film môžem kedykoľvek, ale tento austrálsky pokus ma veľmi neoslovil. Úvod v lese naznačoval, že by to mohlo byť fajn, ale potom sa to začalo neskutočne ťahať. Herecké výkony dosť priemerné, občas úplne jalové. Dlhé scény, ktoré film nikam neposúvali ma dosť ubíjali. Pár odstrelených zombie hláv na mňa dojem neurobí a hľadal som v prvom rade príbeh. Tu však dokopy žiadny nie je. 40%.(22.11.2015)

Pro mě asi nejlepší zombie film ever. Kombinace všeho, co lze ve snímku najít, se sešlo v jeden luxusní celek, který mi byl v každém detailu maximálně sympatický. Žádný vytuněný špektákl s profláknutýma držkama. Ne. O celou srandu se tu stará sympatický týpek, s výrazem Ashe (Evil Dead) a kukučem podobný Maxovi (Mad Max). K ruce mu je Aboriginec Benny v podání naprosto fantastického Leona Burchilla. Tento malý podsaditý Australopythék sype hlášky, fuckuje a likviduje zombiky tak jedinečně, že snad ani nezle si takového kumpána neoblíbit. Do postapokalyptického světa nechci jako průvodce Brada Pitta, ale právě tohoto Leona Burchilla. Celkově vás film jistě neskutečně pobaví. Má v sobě vše, co k tomu potřebuje. Chybí mu snad jen dávka určité děsivosti, ale to nikoho netrápí, jelikož si to i tak užívá. Černohumorná syrovost je asi to nejvystižnější přirovnání. Máte možnost vidět jednoduchý snímek s dílny protinožců, kteří vám tímto ukážou, jak lze za málo peněz vykouzlit hodně muziky.(21.2.2015)

Určitě jeden z mála akčních zombie hororů za poslední roky, který by jste si neměli nechat ujít! Pokud se jedná o váš šálek kávy. Festivalový překlad titulu na Noc oživlých protinožců může asi trochu evokovat odkaz na Romerovu klasiku, ale tohle je zatraceně jiná jízda! Navíc v rámci žánru i docela inovativní. Nevím jak vy, ale zatím jsem nikde neviděl zombie, které jsou ve dne pomalé a produkující plyn pro pohon aut. A naopak v noci rychlé využívajíc plynnou látku jako svůj mozkový nakopávák. Pak nesmím zapomenout na zombie telepatku a další maličkosti. Jedná se o svěží nápady, které film vyřazují z mantinelů prvoplánovosti a skvěle upoutávají pozornost. Navíc jsou poodhalovány hezky postupně a v pravou chvíli vyjde najevo, co předchozí záblesky ve scénách měly znamenat. Celou dobu z filmu dýchá jakýsi nadhled a nebere se zoufale vážně, i když tu jsou scény ve kterých moc do smíchu není. Přímo o komedii se nejedná, ale těch komických prvků je tu poměrně dost a sledování je pak jedna radost. Moc bych rád dal plný počet, ale jdu o hvězdu dolů. Myslím, že příběh celkově, při tolika autorských idejích mohl být více rozpracován. Pak by tu byl zombie horor roku a možná i poslední dekády.(11.7.2015)

„Wyrmwood“ je v první řadě velmi dobře odvedená práce, kde jsou pořádně drsné scény, které očekáváte, je zde špína, která se k tomu nesmírně hodí, jsou zde výborné zombie a hrdinové, s kterými se to dá celkem projít, fandíte jim, i když to nejsou hollywoodští krasavci. Líbí se mi naturalismus filmu, navíc dostanete ještě celkem originální nápady, což už se také moc nevidí. Austrálie ukazuje, že horory jsou jí rozhodně blízké. Postupně se mi jejich tvorba začíná líbit více a více.(13.3.2015)

• - Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)

• - V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)

• - Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)