Noc oživlých protinožců

Akční / Horor / Komedie

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira

Svěží, dynamická a zábavná zombie jízda z Austrálie. Spousta sympatických nápadů, dravá akce, střih. V rámci kategorie "nízkorozpočtový splatter" v podstatě dokonalé. Pro mě jen dva (vlastně ne úplně nedůležité) mínusy: šíleně mi pil krev ten Aboriginec a za druhé - finále oproti předchozímu dění znamená spíše pokles než vzestup kvality. Ta závěrečná lesní bojůvka už mi byla tak nějak jedno.(3.5.2015)

„Tohle auto jezdí na zombíky.“ Přišel o rodinu, kterou navíc musel sám popravit, teď se musí dostat z místa A do místa B, kde by měla být jeho sestra s katalogovou tvářičkou. Kolem je pár přeživších a stovky nemrtvých. Nic víc není třeba vědět. Tvůrci si trochu šlohli z Šíleného Maxe, trošku od Romera a je to docela svěží závan. Tahle hladová, klimbající se a líně se pohybující stvoření se totiž v posledních letech začala nepěkně zajídat, takže každý nápaditý a živočišný kus je vítaným zbožím. Škoda jen, že poslední půlhodinka už je poměrně mdlá a unavující. Zombie béčko, kde má i humor svoje místo. PS: Místy výborná kamera.(5.3.2015)

„Wyrmwood“ je v první řadě velmi dobře odvedená práce, kde jsou pořádně drsné scény, které očekáváte, je zde špína, která se k tomu nesmírně hodí, jsou zde výborné zombie a hrdinové, s kterými se to dá celkem projít, fandíte jim, i když to nejsou hollywoodští krasavci. Líbí se mi naturalismus filmu, navíc dostanete ještě celkem originální nápady, což už se také moc nevidí. Austrálie ukazuje, že horory jsou jí rozhodně blízké. Postupně se mi jejich tvorba začíná líbit více a více.(13.3.2015)

Je to fajn. Proti nadšení tvůrců nelze říct křivého slova, jen mi zkrátka víc vyhovují atmosféričtější styl zaměřený více na postavy než na atrakce. A škoda, že neotřelé nápady kazí klišovité dialogy a zbytečné pokusy být občas vtipný i když se to nehodí. 70%. Porovnejte s nedávným zombie dramatem The Battery, dva naprosto jiné přístupy.(18.2.2015)

Skvělá žánrovka. Zombie hororů jsem viděl určitě přes stovku, aniž bych musle jakkolilv přehánět a tenhle kousek mě po dlouhé době zaujal tak, že jsem na něj civěl od začátku do konce s maximální pozorností. Přitom akce byla průměrná, masky taky, gorefest se nekonal, rozpočet taky nic moc ... Bylo to v nadšení tvůrců a dravosti provedení.(6.1.2016)

• - Spoiler: V záverečnej scéne je jasne vidieť, že Brooke nie je postrelená, hoci v predchádzajúcej scéne ju postrelili. (Budisovie)

• - V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)

• - Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)