Noc oživlých protinožců

Akční / Horor

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira

Šílený pokusný doktůrek a žhavá holka, která dokáže ovládat díky němu zombíky a používat je jako zbraň, to je rozhodně výhoda tohodle filmu a také to přineslo malou originalitu do zombie žánru, jenomže tyto schopnosti by si zasloužily celý film, tady jsou v plné síle jen chvíli. Vadilo mně kvičení zombíků a jejich jednotvárnost, která postupem času nudí.(24.3.2015)

Ani som nečakal, že nejakej novodobej zombárni ešte šupnem také vysoké hodnotenie, ale pre mňa je to asi jeden z najlepších kúskov v tomto žánri za posledné roky. Napríklad omnoho lepší ako povedzme REC 3, ktorý dokopy nepriniesol absolútne nič. Tento hororík mal všetko. Postavy sú podarené, akcie je naozaj množstvo, má to rýchly spád, je to vtipné, veselé, ženská hrdinka sexy, masky na výbornú a film prináša širokú škálu dobrých nápadov. Napr. len taký zombie pohon som ešte v živote nikdy nevidel, rovnako ako ovládanie zombíkov na diaľku. A tie občasné hlášky... (odpálim niekomu gebuľu a potom sa opýtam, či je v poriadku... tak asi nie). Bolo tam toho naozaj veľa. Vidno, že všetci zúčastnení sú fanúšikovia, ktorí si to celé užívali, a ja som sa bavil s nimi.(14.2.2015)

Tak nadupaným spôsobom, mi akční zombíci naposledy fungovali asi pri Snyderovom remaku Úsvitu mŕtvych. Ten ma tu napadal najčastejšie. Wyrmwood nemá Snyderov štýl, nemá jeho pointy, zato s akciou dokáže narábať priamočiaro a efektívne. A zvyšovať vám adrenalín, bez momentu na vydýchnutie. Na toto sa bude dlho spomínať(26.2.2015)

No tak se to povedlo a spolu s Asia_Power jsme si film užili a já osobně ještě o hvězdu více. Hned od začátku mě to chytlo a osobně přistihnout zombíka, co se mi vloupá do baráku a beze studu mi vyžírá ledničku....no byl by tuhej do vteřiny páč na své kuře s rýží si šahat nenechám !! Hned jsem tedy měl důvod fandit Barrymu a po scéně, kdy musí sejmout svou ženu a dceru (to není spoiler dozvíte se to během cca první minuty filmu) jsem mu přál jen to nejlepší. Škoda, že jeho parťák mi lezl celej film na nervy. Ne kvůli vzhledu, každej nemůže být fešák, ale byl fakt strašně trapnej. Zbytek postav je ale v cajku (šílenej doktor neměl chybu) a Barryho ségra patří do kategorie žen, které rozhodně není dobré naštvat. Doporučují čtyři zombíci z pěti.(22.9.2015)

Určitě jeden z mála akčních zombie hororů za poslední roky, který by jste si neměli nechat ujít! Pokud se jedná o váš šálek kávy. Festivalový překlad titulu na Noc oživlých protinožců může asi trochu evokovat odkaz na Romerovu klasiku, ale tohle je zatraceně jiná jízda! Navíc v rámci žánru i docela inovativní. Nevím jak vy, ale zatím jsem nikde neviděl zombie, které jsou ve dne pomalé a produkující plyn pro pohon aut. A naopak v noci rychlé využívajíc plynnou látku jako svůj mozkový nakopávák. Pak nesmím zapomenout na zombie telepatku a další maličkosti. Jedná se o svěží nápady, které film vyřazují z mantinelů prvoplánovosti a skvěle upoutávají pozornost. Navíc jsou poodhalovány hezky postupně a v pravou chvíli vyjde najevo, co předchozí záblesky ve scénách měly znamenat. Celou dobu z filmu dýchá jakýsi nadhled a nebere se zoufale vážně, i když tu jsou scény ve kterých moc do smíchu není. Přímo o komedii se nejedná, ale těch komických prvků je tu poměrně dost a sledování je pak jedna radost. Moc bych rád dal plný počet, ale jdu o hvězdu dolů. Myslím, že příběh celkově, při tolika autorských idejích mohl být více rozpracován. Pak by tu byl zombie horor roku a možná i poslední dekády.(11.7.2015)

• - V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)

• - Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)

• - Spoiler: V záverečnej scéne je jasne vidieť, že Brooke nie je postrelená, hoci v predchádzajúcej scéne ju postrelili. (Budisovie)