Noc oživlých protinožců

Akční / Horor / Komedie

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira

Hned od začátku filmu jsem si říkal, že tohle nebude další nudný zombie film, kterých jsem v poslední době viděl požehnaně. Tvůrci se vůbec nezdržují s nějaký vysvětlováním epidemie a rovnou na nás valí jednu akční scénu za druhou. Nechybí požehnaně krve, a zombíci taky nejsou okoukaní. Myslím, že tohle se hochům z Austrálie vážně povedlo. Stoprocentně nebude trvat dlouho a uvidím další zombie film, tak jsem upřímně zvědavý, jestli se tomuto kousku tento rok ještě něco vyrovná.(29.3.2015)

Šílený pokusný doktůrek a žhavá holka, která dokáže ovládat díky němu zombíky a používat je jako zbraň, to je rozhodně výhoda tohodle filmu a také to přineslo malou originalitu do zombie žánru, jenomže tyto schopnosti by si zasloužily celý film, tady jsou v plné síle jen chvíli. Vadilo mně kvičení zombíků a jejich jednotvárnost, která postupem času nudí.(24.3.2015)

„VE ZJEVENÍ TŘETÍ ANDĚL ZATROUBÍ NA SVOU TRUBKU. A HVĚZDA ZVANÁ WYRMWOOD DOPADNE NA ZEMI, KAM S SEBOU PŘINESE NEMOC, KTERÁ POZABÍJÍ MRAKY LIDÍ. KDYŽ VČERA JSEM VIDĚL TEN METEORITICKÝ DÉŠŤ... A RÁNO TU ZAČALI POBÍHAT TI MRTVÍ BASTARDI, TAK MI DOŠLO, ŽE JSME AŽ PO UŠI V POSLEDNÍM ZÚČTOVÁNÍ.…“ /// Jednoduchej počátek nákazy, podivná laborka, inovace v chování hniláků a zvláštní skupinka (spíš taková efektně vtipná) v jednorázovce, která víc než strachem baví hláškama a vývojem příběhu. Jako, katolíci maj furt ještě svědomí, to se neboj, ale vono fakt potěší, že na tomhle rozrytým poli, ještě někdo dokáže vobjevit svěží vítr. A zajímavý je, že to nemuselo stát ani moc prachů! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu něco poradit mrtvejm živejm. 2.) Hledám něco, z čeho cáká krev a nadšení. 3.) Thx za titule ,,sheffield358“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(21.3.2015)

Z počátku se snímek jevil jako nezajímavá tuctová sračička, ale postupem času se z něj vyklubala velice svěží a do jisté míry i dost originální akční zombie naháněná, která byla navíc okořeněná nemalou porcí humoru. Nízký rozpočet je ve filmu znát. Příliš mu však neškodí. Ke konci jsem měl pocit, že už snímek přeci jen trošku lapá po hořlavém zombie dechu. Možná by nebylo úplně od věci, dopsat sem žánrové zařazení komedie. Respektive nahradit toto zařazení místo hororu. Tohle prostě horor není a pro spousty lidí to musí být dost matoucí. Mě nevyjímaje. Potom jsou takoví lidé právem nasraní, že dostali něco jiného a przní filmu hodnocení. Méně než 3 kousky sem rozhodně nepatří.(26.7.2016)

No Romero by se asi divil... Wyrmwood je tady docela nahajpovanej, ale nevim, snaží se sice vnést do tohohle zatuchlýho subžánru nějakej ten svěží vítr, tak moc svěží, jak jen to u zombíků jde, ale ve finále je to jedna velká přeplácanina- smrdí z toho poslední Resident Evilové, už tady zmiňovanej Mad Max, Snyderův Úsvit mrtvých, Romerova Země mrtvých a já nevim co ještě. Vrátil bych se na začátek a natočil zombie film zase pěkně postaru, s temnou atmosférou, někde u hřbitova a nejlépe černobíle. Ale cožpak by to současná, fejsbůková a ajfounová dženerejšn ocenila? Ale to, že Australani nedokážou, když jde o horory, zklamat, to už je jak ta příslovečná kulka do hlavy...(27.2.2015)

• - Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)

• - Spoiler: V záverečnej scéne je jasne vidieť, že Brooke nie je postrelená, hoci v predchádzajúcej scéne ju postrelili. (Budisovie)

• - Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)