Noc oživlých protinožců

Akční / Horor / Komedie

Austrálie, 2014, 98 min

Tim Nagle

Michael Lira

Je to dobrý, povedený, vtipný, zábavný krvavý ... s jedním docela slušným neotřelým nápadem. Sympatický postavy, hlavně slečna byla moc fajne ... :))) Akorát prostě hodnotím tak nějak tím průměrem, protože v historické produkci zombie-filmů je to jen takovej malej film, kde se pere pár postav v lese. Gore nic moc, skoro žádný, krve dostatek .. ale není to to pravý klasický, co frčelo v 70. a 80. letech nejvíc ... Navíc já ze zombáren nějak "vyrostl" ... už jsem jich prostě přesycenej. Ale tzv. "příznivci subžánru" ať si klidně přičtou jednu nebo i dvě hvězdičky ... ;)) PIČO VERBALE piš česky a k věci!!!! Nedá se to po tobě číst a ještě bleješ hovna o žánru, kterýmu vůbec nerozumíš!!! Číst po Tobě tuhle sračku je jak číst koment po Dellamorte nebo jak se teď ti profilové jmenujou a to je fakt jak hlavolam ... Příště piš k věci nebo vůbec ... O Redakovi ani nemluvě, ten se vyhonil dlouhým komentem bez toho, aby si z toho lidi něco odnesli, to je ještě dítě, tam není třeba se pozastavovat ... Ty REDAKU, nevíš o Jezevčici nic kokote .... Jsem to já, kdo ji ovlivnil maximálně pozitivně v oblasti filmu a přivedl ji na tu správnou cestu.. Ty "hrdino" a "lamači dívčích srdcí" jsi pro ni neudělal NIC a nic jsi nedokázal!!! Ten za tím vším kdo stojí jsem já a Ty to víš, pubertální zmrde, kterej nedostal šanci na svůj podíl šedé kůry mozkové ... Když já sem koukal na GORE zombies, Tys lechtal fotra v koulích, nebo tahal kačera po dvoře ... Tak nekomentuj něco, čemu nerozumíš ...(13.2.2015)

Tak v tejto zombie krajine by som sa ocitnúť nechce za žiadnych okolností.Z mojou výdržou by ma dostala aj tá z useknutými nohami,také boli rýchle.Má to nápad,má to drive,nieje núdza o dramatické chvíľky aj o zábavné momentky.Film je nasiaknutý,nabitý a prešpikovaný akciou,vobec nenudí a má silno vyvinutý zmysel pre humor a to hlavne z ironického uhla.Aj herci pasovali pradne do rolí a aj odviedli kus poctivej roboty .Zombie krysař tak to je iný origoš.Jedinú námietku mám ku kamere,ta nebola nejaká obdivuhodná.Nieje to táka pecka ako Dead Snow: Červený vs. Mŕtvy z toho istého roku ale aj tak solídny nadpriemer v zombie hororoch.(3.3.2015)

Ačkoliv je má drahá oblíbenkyně madam Smilly schopna nadhodnotit i ukrajinskou gerontofilní reklamu na prostatu, tak výjimečně musím dát sofistikovanosti jejích filmových poznatků za pravdu, poněvadž to byla fakt príma zombí jízda. Ovšem abych si zachoval drsnou image výstředního pelikána s despektem k autoritám a konvencím, který je až takový rebel, že během instalace libovolného softwaru třetí strany zásadně NEČTE licenční ujednání, tak tam tu čtvrtou hvězdu nedám, ani kdybyste se posrali. Nicméně ani přesto tomu nemohu upřít pár opravdu povedených puberťáckých džouků a kůl nápadů, jako je používání zombičů jako palivo. Když tak nad tím přemýšlím, tak zombie apokalypsa je vlastně docela fajn genocida a výrazně přispívá světovému míru, protože ať už jste negr, cigoš, arab, buzerant, kokot, nebo Flipnic, jako zombíci jste si všichni rovni. Všichni máte právo na svoji porci šedé kůry mozkové a všichni spolu svorně spolupracujete, abyste ji dostali. Prostě názorný příklad ukázkové multikulturní koexistence. Mně se to líbí. Závěrem bych samozřejmě rád poděkoval za skvělé titulky mému oblíbenému panu Honzovi, protože tolik píč a kurev v jednom filmu, to byl pro mě vyloženě balzám na duši, až i moje jezevčice u toho slastným studem zrudla na své preparované hlavě. Pohodová, krvavá, vnitřnostmi prosáklá zombie nálož pro ty, jenž se u obědu nudí a rádi by se třeba poblili.(22.2.2015)

Skvělá žánrovka. Zombie hororů jsem viděl určitě přes stovku, aniž bych musle jakkolilv přehánět a tenhle kousek mě po dlouhé době zaujal tak, že jsem na něj civěl od začátku do konce s maximální pozorností. Přitom akce byla průměrná, masky taky, gorefest se nekonal, rozpočet taky nic moc ... Bylo to v nadšení tvůrců a dravosti provedení.(6.1.2016)

Už bych nevěřil, že lze do vyčpělého a vyčerpávajícím způsobem až do nekrózy profilmovaného nemrtvého žánru ještě vnést čerstvý a svěží závan hnijícího masa. A ejhle, tenhle protinožčí guláš z olezlých mrtvol okořeněný rozkládajícím se tumorem, abordžinským klonem Luise Guzmána a několika opravdu originálně vyhnitými nápady to dokázal. Nezbývá, než tlejícími prsty hluboce smeknout čéšku a popřát tvůrcům spousty dekompozitní energie, hnisající invence a žluklých patoideí do dalších počinů.(26.2.2015)

• - Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)

• - V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)

• - Spoiler: V záverečnej scéne je jasne vidieť, že Brooke nie je postrelená, hoci v predchádzajúcej scéne ju postrelili. (Budisovie)