Reklama

Reklama

Noc oživlých protinožců

  • Austrálie Wyrmwood (více)
Trailer 1

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (253)

RedAK 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je má drahá oblíbenkyně madam Smilly schopna nadhodnotit i ukrajinskou gerontofilní reklamu na prostatu, tak výjimečně musím dát sofistikovanosti jejích filmových poznatků za pravdu, poněvadž to byla fakt príma zombí jízda. Ovšem abych si zachoval drsnou image výstředního pelikána s despektem k autoritám a konvencím, který je až takový rebel, že během instalace libovolného softwaru třetí strany zásadně NEČTE licenční ujednání, tak tam tu čtvrtou hvězdu nedám, ani kdybyste se posrali. Nicméně ani přesto tomu nemohu upřít pár opravdu povedených puberťáckých džouků a kůl nápadů, jako je používání zombičů jako palivo. Když tak nad tím přemýšlím, tak zombie apokalypsa je vlastně docela fajn genocida a výrazně přispívá světovému míru, protože ať už jste negr, cigoš, arab, buzerant, kokot, nebo Flipnic, jako zombíci jste si všichni rovni. Všichni máte právo na svoji porci šedé kůry mozkové a všichni spolu svorně spolupracujete, abyste ji dostali. Prostě názorný příklad ukázkové multikulturní koexistence. Mně se to líbí. Závěrem bych samozřejmě rád poděkoval za skvělé titulky mému oblíbenému panu Honzovi, protože tolik píč a kurev v jednom filmu, to byl pro mě vyloženě balzám na duši, až i moje jezevčice u toho slastným studem zrudla na své preparované hlavě. Pohodová, krvavá, vnitřnostmi prosáklá zombie nálož pro ty, jenž se u obědu nudí a rádi by se třeba poblili. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet 142.949 AUD (približne $100,000)Tržby USA Tržby Celosvetovo $96,372▐ Zombii filmov nie je nikdy dosť, čo potvrdil aj austrálsky horor Wyrmwood (2014). Po predchádzajúcom roku 2014 keď prišlo na úspešnú premiéru slovenského zombii filmu Socialistický Zombi Mord, tu máme ďalší vydarený počin tento krát od protinožcov a treba uznať, že v skutku sa z danou témou pekne pohrali a obohatili toto momentálne obľúbené žánrové spektrum posledných rokov o niekoľko zaujímavých doplnkov. Film natočený v skromných podmienkach a za mini rozpočet 142.949AUD (Austrálsky dolár), čo je okolo 100.000 USD, ponúka bohatú pastvu pre oči, kde príbeh ani na chvíľu nepoľaví, ponúkne zaujímavé postavy, napätie, dravosť, akciu, nápaditosť a nechýba aj odľahčenie, všetko toto je v krásne vyváženom balanci. /95%/ ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Svěží, dynamická a zábavná zombie jízda z Austrálie. Spousta sympatických nápadů, dravá akce, střih. V rámci kategorie "nízkorozpočtový splatter" v podstatě dokonalé. Pro mě jen dva (vlastně ne úplně nedůležité) mínusy: šíleně mi pil krev ten Aboriginec a za druhé - finále oproti předchozímu dění znamená spíše pokles než vzestup kvality. Ta závěrečná lesní bojůvka už mi byla tak nějak jedno. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Australské zombie béčko s občasnými záškuby humoru. Spalovací motory na zombie cool, mobilní laboratoř maniackého vědce trapná (kdyby tam tenhle motiv nebyl, Wyrmwood by byl hned o třídu lepší). Taky trocha z estetiky Šíleného Maxe. Inu, Austrálie. V tomhle subžánru ale dál zůstává nekorunovaným králem americká seriálová tvorba... ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Už bych nevěřil, že lze do vyčpělého a vyčerpávajícím způsobem až do nekrózy profilmovaného nemrtvého žánru ještě vnést čerstvý a svěží závan hnijícího masa. A ejhle, tenhle protinožčí guláš z olezlých mrtvol okořeněný rozkládajícím se tumorem, abordžinským klonem Luise Guzmána a několika opravdu originálně vyhnitými nápady to dokázal. Nezbývá, než tlejícími prsty hluboce smeknout čéšku a popřát tvůrcům spousty dekompozitní energie, hnisající invence a žluklých patoideí do dalších počinů. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)
  • Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)
  • V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)

Reklama

Reklama