Noc oživlých protinožců

• Austrálie Wyrmwood (více)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Necrotongue

Zopakoval jsem si Wyrmwood, protože mám doma pokračování a chtěl jsem si připomenout, jak to začalo. V žádném případě nejde o horor, když už v tom musí termín horor figurovat, pak jedině ve spojení se slovem komedie. To mi ale vůbec nevadilo; mám prostě chvíle, kdy si dokážu, mezi poletujícími kusy lidské anatomie a v dešti tělních tekutin, vychutnat kvalitní černočerný humor. A tak mě tahle záležitost, v níž Australané změnili svou populaci v zombíky a přitom lehce zavzpomínali na dvojku Mad Maxe, docela bavila. Myslím, že by si film mohl užít každý, kdo se někdy vydal na exkurzi do Racoon City (ideálně na PS 1), ale divákům, kteří nemají kladný vztah k prvoplánovým krvákům, snímek vřele nedoporučuji. / Poučení: Pokud nemáš krevní skupinu A- a uvidíš padat hvězdu, nepanikař. Třeba to ještě není ono. ()

JASON_X

V prvotním nadšení jsem tu chtěl začít hýkat cosi o nejlepší zombiekomedii všech dob s nejlepší amazonkou od dob Vasquezové, v druhotném nadšení aspoň zvolám: "Hle, toť jedna z nejlepších zombiekomedií všech dob, plnohodnotně srovnatelná s takovými perlami žánru, jako třeba Planet Terror nebo Død snø 2!" Telepatické ovládání zombií nejlepší... jednou z nejlepších amazonek od dob Vasquezové, auta na zombieplyn, psychopatický armádní doktor připomínající křížence Josefa Mengeleho a nějaké bizarně šílené stvůry z Lexxu, obrovská spousta skvělých nápadů a hlášek, skvělý australský přízvuk... Myslím, že tuhle záležitost v nejbližší době hned tak něco netrumfne. Chci rychle druhý díl! A začnám vážně uvažovat, že moje příští vtělení, pokud se nevymaním z otravné samsáry, nastane někde na australském kontinentu. ()

Morholt

Nekompromisní zombie nátěr. Upřímně řečeno nikdy by mě nenapadlo, že v rámci žánru dokáže někdo ještě přijít s něčím novým. Ale Australanům se to povedlo a stvořili nejlepší žánrovku od dob Úsvitu mrtvých. K hektolitrům krve a lítajícím mozkům lze přičíst k dobru i slušnou dávku černého humoru a neokoukané sympatické osazenstvo. Takovéhle mlsání na začátku roku si nechám líbit. 90% ()

oLí

Jeden z nejlepších - nejšílenějších, nejvtipnějších, nejúlítlejších a nejvíc pohodových hororů, jaký jsem tenhle rok viděl. Hlášky, akce, děj, tempo, prostě nádhera a doporučení. Jsem zvědavej, jestli napodruhé zvednu, horkotěžko jsem dával pouze 4*. 8:5/10 ()

mm13

Však to bol len úvod do veľkolepého zombie dobrodružstva, plného bitiek (čo bitiek, vojen!), kde bude ťažké prikláňať sa na tú či onú stranu? Nečakané oživenie celého žánru, jeden z jeho najoriginálnejších zárezov vôbec. ()

BoPo

Je jedno či film mal rozpočet 160 miliónov alebo 160 tisíc. Dôležitý je výsledný dojem. Noc oživlých protinožců má chovanie a vizuálnu stránku zombíkov zládnuté kvalitne. Horšie je to už s hovoriacami postavami. A ešte horšie s príbehom. Ano, sú tu fajn nápady, ktoré však neposúvajú dej ako taký, ale len poslúžia konkrétnemu momentu. Tých aktuálnych 65% nebude vyjadrenie stupňa kvality, ale skôr cena útechy pre tvorcov za investovaný čas a snahu. ()

Seabeast

Určitě jeden z mála akčních zombie hororů za poslední roky, který by jste si neměli nechat ujít! Pokud se jedná o váš šálek kávy. Festivalový překlad titulu na Noc oživlých protinožců může asi trochu evokovat odkaz na Romerovu klasiku, ale tohle je zatraceně jiná jízda! Navíc v rámci žánru i docela inovativní. Nevím jak vy, ale zatím jsem nikde neviděl zombie, které jsou ve dne pomalé a produkující plyn pro pohon aut. A naopak v noci rychlé využívajíc plynnou látku jako svůj mozkový nakopávák. Pak nesmím zapomenout na zombie telepatku a další maličkosti. Jedná se o svěží nápady, které film vyřazují z mantinelů prvoplánovosti a skvěle upoutávají pozornost. Navíc jsou poodhalovány hezky postupně a v pravou chvíli vyjde najevo, co předchozí záblesky ve scénách měly znamenat. Celou dobu z filmu dýchá jakýsi nadhled a nebere se zoufale vážně, i když tu jsou scény ve kterých moc do smíchu není. Přímo o komedii se nejedná, ale těch komických prvků je tu poměrně dost a sledování je pak jedna radost. Moc bych rád dal plný počet, ale jdu o hvězdu dolů. Myslím, že příběh celkově, při tolika autorských idejích mohl být více rozpracován. Pak by tu byl zombie horor roku a možná i poslední dekády. ()

corpsy

Z Austrálie prišla podobne aj zombie-extraterrestrial pecka UNDEAD, bola to však skôr horor komédia na jacksonovský spôsob. Tu sa to všetko ale berie dosť vážne, iba s malými humornými scénami. Nieje to ale na škodu. A tak sa dočkáme dramatických zvratov, ktoré by v komediálne ladenom prevedení určite nefungovali a hereckých výkonov, ktoré majú väčšinou ďaleko od žartovania. Krv strieka riadne, make-up efekty sú okázalé a akcia dynamická. V tomto prípade to stačí. ()

SlecnaSmilly

Ty jo, nemít za sebou na alkohol náročnej malej víkend (to je období mezi středou a čtvrtkem), tak by na tomhle místě byl brilantní komentář s perfektní pointou, ale bohužel, funguje mi jen půlka mozku, takže můžu říct jen tolik, že je to fakt príma zombí jízda. ()

Astaroth12

Tak v tejto zombie krajine by som sa ocitnúť nechce za žiadnych okolností.Z mojou výdržou by ma dostala aj tá z useknutými nohami,také boli rýchle.Má to nápad,má to drive,nieje núdza o dramatické chvíľky aj o zábavné momentky.Film je nasiaknutý,nabitý a prešpikovaný akciou,vobec nenudí a má silno vyvinutý zmysel pre humor a to hlavne z ironického uhla.Aj herci pasovali pradne do rolí a aj odviedli kus poctivej roboty .Zombie krysař tak to je iný origoš.Jedinú námietku mám ku kamere,ta nebola nejaká obdivuhodná.Nieje to táka pecka ako Dead Snow: Červený vs. Mŕtvy z toho istého roku ale aj tak solídny nadpriemer v zombie hororoch. ()

ledzepfan

Nevím no-úplně blbé to nebylo, ale jeden nápad a trocha nadhledu nespasí jinak nudný film... Sympatické ale nezáživné-zítra nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

maddy

Nakoniec len ďalšie nízkorozpočtové, miestami až priveľmi amatérske zombie B-éčko akých tu už boli desiatky. Medzi nimi síce Wyrmwood značne vynikaná a efektne sa inšpiruje v takých kultoch ako Evil Dead alebo Mad Max, ale zároveň tým zámerným cielením do B-éčkových vôd pôsobí miestami až príliš prestrelene (dievčina telekineticky ovládajúce zombies, auto jazdiace na zombie pohon, vyšinutý doktor atď.) Problém mám hlavne s tým, že množstvo tých ujetostí mi neprišlo ktovie ako vtipných a ani akcia nebola natočené nijako zvlášť pútavo. Režisér síce má talent, ale Wyrmwood bol v tomto prípade až priveľmi podfinancovaný, jednoducho si nemohol dovoliť viac a tak sa tu len pár postáv mláti so zombie-komparzom v pomerne lacných maskách. Síce to ubehlo celkom rýchlo a ten kto má rád podobné zámerne B-éčkové, až trashy kúsky si rozhodne príde na svoje, ja si však nemôžem pomôcť, ale podobné zombie horory mi veľa nehovoria. Zombies zbožňuje v serióznom podaní, kde je cítiť kúsok napätia, strachu (Dawn of the Dead, REC, 28 Days/Weeks Later a pod.), tieto B-éčkové blbůstky dokážem tak maximálne akceptovať. Wyrmwood vďaka správne uletenej réžii ktorá odhadla kde je hranica trápnosti a neprekročila ju taktiež akceptujem, ale ničím ma výrazne neprekvapil. Nedávny (a skvelý) Dead Snow 2 dokázal podať to uletené a skutočné vtipné zombie B-éčko oveľa trefnejšie. Wyrmwood zabaví tak maximálne na jedno pozretie, ale nevidím dôvod sa k nemu vracať. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

kikuka

Zombies, ihly & strikačky v kvalite vintage a trhanie nehtu. Presne to mám rada. Bazinga! Nechcem hodnotiť, nemám rada zombie filmy, hoci pár ma milo prekvapilo a hoci som ich videla dosť na to, aby som chápala vipy a pekné nápady vo Wyrmwoode. Keďže Adrian a JFL boli happy, tipnem, že kto rád zombie, bude happy. ()

agentmiky

Hodně zajímavý film,který mě v mnoha ohledech překvapil a ještě k tomu pochází z Austrálie,která moc těch filmů neprodukuje.Zdejší hodnocení a komentáře mě navnadily,abych se na ten film podíval.Neudělal jsme chybu.Příběh je docela dobrý,ale nejde až moc do detailů,což někomu může připadat jako plus,někomu zase jako mínus.Mně to nevadilo.Hlavní hrdinové byli sympatičtí,zombáci taktéž a samozřejmě musíme připočítat pár hektolitrů krve,kterou tento film opravdu nešetří.Nejlepší zombie film 2014.Hodnocení:80% ()

kaylin

„Wyrmwood“ je v první řadě velmi dobře odvedená práce, kde jsou pořádně drsné scény, které očekáváte, je zde špína, která se k tomu nesmírně hodí, jsou zde výborné zombie a hrdinové, s kterými se to dá celkem projít, fandíte jim, i když to nejsou hollywoodští krasavci. Líbí se mi naturalismus filmu, navíc dostanete ještě celkem originální nápady, což už se také moc nevidí. Austrálie ukazuje, že horory jsou jí rozhodně blízké. Postupně se mi jejich tvorba začíná líbit více a více. ()

Rakosnicek77

Tak já tohle pojal, jako celkem zábavně krvavou komedii, protože horor to nebyl určitě. Nicméně klokani, se ze svoji zombie road show celkem vyznamenali a cesta téhle dvojice, čtveřice a posléze trojice, stála určitě za zhlédnutí. ()