poster

Monty Pythonův smysl života

 • český

  Smysl života podle Monty Pythona

 • Velká Británie

  Monty Python's The Meaning of Life

 • slovenský

  Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Komentáře uživatelů k filmu (388)

 • Matty
  ****

  Pythoni objevují nový rozměr humoru v nevyrovnaně vtipném, ale konstantně šíleném filmu, jehož nejepičtější scénu nádherně popsal Zdeněk Hudec (v knize o Kuchaři, zloději, jeho ženě a jejím milenci): "(...) se vzrůstající intenzitou zvrací kolem sebe až do doby, než ho zvratky nadobro roztrhnou." Bon appétit! 85% Zajímavé komentáře: Jalu, Oskar, Radko, Eddard, IpsiDixit, MrCreosote(21.2.2005)

 • Cival
  ***

  Slepenec z absurdních, ale překvapivě málo vtipných scének. Dvě povedené epizodky (zvracení, zákop) nemohou vytáhnout tenhle snímek nad průměr. V porovnání s jinými Pythonovic filmy veliké zklamání.(8.9.2002)

 • Lima
  ****

  Příběhově roztříštěné, slabší momenty tu střídají naprosto geniální. Ale ty geniální převažují, jak už jsme u "Monťáků" zvyklí. Naprosto nezapomenutelná je blicí scéna, něco tak úchylně zábavného se jen tak nevidí.(11.5.2003)

 • Gemini
  *****

  Moje absolutně nejoblíbenější Pythonovské dílko, i když přiznávám, že co se králů britského humoru týče, obzvláště ohledně TV "seriálu" mám docela mezery ve vzdělání. Nemůžu to popsat, musíte to vidět. Nejoplzlejší, nejnechutnější a možná právě proto nejnezapomenutejnější pythonovský film obsahuje spoustu zcela zásadních věcí, např. přístroj který dělá "Ping!", hodinu sexuální výchovy, smysl života, nezapomenutelnou píseň Erica Idlea, a hlavně a především Middle Of The Film...Jsou ti chlapi vůbec normální?(9.2.2003)

 • Radyo
  ****

  Pythonovská úleťárna, jak taky jinak, že ? Přesto všechno ale v mé mysli zavládlo jisté drobné zklamání, neboť předchozí filmy s Monty Pythony mě málem připravily o život záplavou jedinečného originálního humoru, což se v tomto případě nepodařilo takovou měrou, jako jindy.(30.7.2002)

 • Cervenak
  *****

  Tento film bol úplne to prvé, čo som s "pytónmi" videl a rozbilo ma to na šrot. Tak, ako pri scéne v reštaurácii, som sa v živote smial len málokedy. "Je libo mátový lístek?"; "Every sperm is sacred..."; "Něco mě kouslo!"... U mňa najlepší pythonovský film vôbec.(31.3.2007)

 • Djkoma
  ***

  Můj osobní problém s Monty Pythony není v jejich typickém humoru, ten mě dokáže skvěle pobavit, ale v jejich nevyváženosti. První půlka smyslu života mě dost bavila, ale druhá se stala nudným čekáním na konec vysílání. Krom toho je smysl života rozdělený na části, což mu zrovna neprospívá, i když svou humornou sílu to občas má (prolínání příběhů). Střídají se tak lepší příběhy (piráti, spermie, škola) s těmi slabými (hrozně průhledný zákop, zvracení). Právě proto dokážu ocenit střípky, ale ne celek, což za mě viditelně dělá většina ostatních uživatelů:).(15.1.2011)

 • gouryella
  ***

  Na Monty Python spise slabsi prumer. Povidkovym razenim preci jen trpi celistvost filmu.(8.8.2002)

 • T2

  Rozpočet $9miliónovTržby USA $14,929,552Tržby Celosvetovo $23,500,000(4.12.2009)

 • Marigold
  *****

  A poté, co nám Cirkusáci zprostředkovali náhled na úsvit moderní civilizace a její těžké rytířské počátky, museli nám zákonitě osvětlit, proč tu jsme. Krátké příběhy z různých etap lidského života, pěkně nadrobno nasekané a ostře dokořeněné. Bezesporu to nejúchylnější z dílny Monty Python, některé scénky trochu slabší, ale jiné se vryjí do paměti tak, že je nelze odstranit ani aplikací sava a ředidel. Přineste mi kyblíček, budu zvracet. Bravo, třikrát bravo!(26.1.2004)

 • Anthony
  *****

  Neuvěřitelný sled skutečně neotřelých a často dost drsných, ale vtipných scének. Pohromadě to sice moc nedrží, ale to ani normální Pythonovská představení. Musím říct, že mě vůbec nebavil předfilm s pojišťovnou, pak už je to ovšem špičková zábava. Filmu překvapivě pomohl mistrovský dabing. Skvělé jsou písničky o početí, Galaxy Song a Penis Song. Za nejzdařilejší scénky považuji hodinu sexuální výchovy nebo návštěvu Smrti na konci.(18.8.2003)

 • Radek99
  *****

  Úžasný filmový organismus bez páteře. Naprosto originální forma coby odraz roztříštěnosti vnímání. Cyklické vrstvení skečů ve víru těch nejbazálnějších otázek lidského bytí. Crazy filosofie.(15.1.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Ač nejslabší celovečerní Pythoni, tak stále jasní králové absudních bizarností a bizarních absurdností. Škoda jen té roztříštěnosti.(31.1.2007)

 • Fr
  ***

  Proč vůbec žijem, k čemu to je? Je Bůh opravdu, nebo ne? Ať je to tak nebo tak, dneska zjistíme jak..... . Mám radši šílenější nápady. Ty historický mi připadají víc ujetější. Jsou zde samozřejmě výborný věci (třeba klip na téma spermie), ale je toho nějak míň. A jestli se dozvíte něco o smyslu života? Slíbili to!(31.3.2007)

 • novoten
  ****

  Nejodvážnější, nejbrutálnější, nejkrvavější a hlavně ultrasexuální filmový počin téhle nezapomenutelné party. Jenže ze zlaté trojice nepochybně nejslabší. Zatímco Život Briana i Svatý grál jsou geniální pořád, Smysl života jen občas a například scéna s opakovaným zvracením mi přišla trapná. Ale copak někdo jiný dokáže vymyslet něco tak úžasného jako názornou sexuální výchovu, poděkování v zákopech či prostřih ze Zuluské války?(15.2.2007)

 • Oskar
  *****

  V tomhle pythonovském filmu se sice hodně krvácí a zvrací, ale je to k zbláznění vtipné. Nic britského mi není cizí!(20.2.2003)

 • B!shop
  *****

  Opet vynikajici pythoni, a ten predfilm...(29.1.2005)

 • movie
  *****

  V mém osobním žebříčku nejlepší Pythoni vůbec...Navíc se tentokrtá vydařil překlad i dabing!(9.8.2002)

 • monolog
  *****

  připomíná mi to and now for something completely different, hlavně co se týká krátkých povídek. ale rozhodně to není vůbec špatné. a už jen Penis song je skvělej. ale škoda, že se nedrželi jednotnějšího příběhu, protože je to sice skvělá zábava, ale není to celovečerní film. Spíš jen další sled scének a skečů, který jsou sice zase stejně skvělý, ale od filmu bych chtěl trošku návaznosti.(16.12.2005)

 • EdaS
  ****

  Je to roztříštěné, najdou se tam hluchá místa, zároveň obsahuje některé z vrcholných scének Monty Pythonů (muzikálové číslo Every Sperm Is Sacred, Pan Creosote, John Cleese jako učitel sexu, Smrtka a několik dalších). V kině jsem se před léty bavil lépe, bude to asi ten typ filmu, který si užijete lépe s přáteli než sami.(22.6.2006)

 • CheGuevara
  *****

  Monty Python ve skvělé formě. Byly to sakra povedené skeče, jen škoda té dějové linie. Ono to vlastně ani nebyl film ,ale jeden dlouhý díl Monty Python, ve kterém si nejvíc cením onoho Gilliamova předfilmu. Jeho fantazie nezná mezí.(7.9.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace