poster

Monty Pythonův smysl života

 • český

  Smysl života podle Monty Pythona

 • Velká Británie

  Monty Python's The Meaning of Life

 • slovenský

  Monty Python: Zmysel života

Komedie

Velká Británie, 1983, 107 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Pred každým filmom Montyovcov čakám, že teraz to konečne príde, teraz ma už musia svojim humorom dostať, keď mi to všetci tak vrele odporúčajú. A zase nič. Zopár vydarených fórov, zopár priemerných a zopár slabších. Najkultovejšia je scéna zvracania. Mne pripadala priemerná a trochu prvoplánová. To myslím vyjadruje najlepšie môj vzťah k spoločnej mp tvorbe. Samostatne sa mi páčia viac.(5.6.2012)

 • Gemini
  *****

  Moje absolutně nejoblíbenější Pythonovské dílko, i když přiznávám, že co se králů britského humoru týče, obzvláště ohledně TV "seriálu" mám docela mezery ve vzdělání. Nemůžu to popsat, musíte to vidět. Nejoplzlejší, nejnechutnější a možná právě proto nejnezapomenutejnější pythonovský film obsahuje spoustu zcela zásadních věcí, např. přístroj který dělá "Ping!", hodinu sexuální výchovy, smysl života, nezapomenutelnou píseň Erica Idlea, a hlavně a především Middle Of The Film...Jsou ti chlapi vůbec normální?(9.2.2003)

 • packa
  ***

  Z celovečerních Pythonů pro mě osobně nejslabší kousek. Z geniálních skečů poslepovaný mišmaš sice nenudí, ale tak nějak si nedokážu představit, že bych na to šel do kina. Přece jen, kino není blikající bedýnka, jako divák vyžaduji i něco víc než jen sled ultravtipných scének. Proto u mě na celé čáře vyhrává Brian.(6.1.2011)

 • Jillen
  *****

  Krásně úchylně ujetá zábava. Inteligentní britský humor mám moc rád a toto patří ke špičce! Vpodstatě se tu jedná o obyčejné věci, které jsou neobyčejně podané! Rozhodně bych nerozzařoval Pythony na lepší a horší...každý díl je jedinečný a v 80% vtipný...a jako všude se ti najde i nějaký ten trapas, ale to neva...Dávám 85%(30.8.2006)

 • Flego
  ***

  Riadne provokatívna záležitosť. Už počiatočná scéna "prevzatia" filnančnej spoločnosti predznamenáva ďaľší vývoj. Hľadanie zmyslu života je rozdrobené do kapitol a postráda ucelený dej. Našťastie myšlienka filmu je všehovoriaca a srší z každého "príbehu". Lenže vo vyjadrovaní myšlienok je problém. To sa dostávam k tej horšej stránky filmu. Niektoré skeče sú prehnané ( v reštaurácii ), iné vtipné ( na bojisku ) alebo nudné ( smrť).(5.7.2009)

 • - Úvodní část, nazvaná "Crimsonova permanentní pojišťovna", je natočena tak, aby působila jako samostatný film. Původně byla dlouhá dokonce necelých třicet minut, později byla sestříhána na 16. (Terva)

 • - Děti, které zpívaly "Every Sperm is Sacred" později prohlásily, že vůbec netušily, o čem píseň byla. (Kulmon)

 • - Jediná postava, která se vyskytuje ve třech nejslavnějších Pythonovských filmech, je bůh. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace