poster

UFO v Evropě: neznámé příběhy (TV seriál)

 • Velká Británie

  UFO Europe: Untold Stories

Dokumentární

Velká Británie, 2012

 • Zeck
  ****

  Ty tři zdejší komentáře jsou značně zavádějící. Pokud se pořad jmenuje: "UFO v Evropě: neznámé příběhy", tak věřte, že název je výstižný. Pokud tedy nepatříte mezi ufology, tak jste až na ojedinělé výjimky neslyšeli ani o jednom, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. V jiném dokumentu tedy na nic podobného nenarazíte, jelikož v nich stejné incidenty jednoduše ani nejsou zachycené. V každém díle se probírají tři události pozorování UFO napříč Evropou, které jsou mnohdy velmi záhadné a "neidentifikovatelné", jindy zase prozaicky vysvětlitelné. Přístup NG je poměrně opatrný, na diváka tedy nerozehrává prvoplánový apel s mimozemšťany, ale naopak mu nabízí i racionální možnosti pozorování. Prostor pro skeptiky a vyznavače mimozemšťanů, je tedy v každém díle vzácně vyrovnaný. A vzhledem k tomu, že tvůrci pořadu považují své diváky za inteligentní a nesnaží se je přesvědčovat o zábavnosti dokumentu nějakými populárními sračkami na úrovni Ancient Aliens, pořad je díky tomu možná trochu pomalejší a na rok výroby poměrně chudý, díky čemuž může chvílemi působit nudně. Zde se ale zkrátka na obligátní tajemno a budování napětí moc nehraje, primárně se vše soustředí na popis události, výpovědi svědků a pokus o vysvětlení. 70%(25.7.2013)

 • Desmi
  ****

  Obsahově bohaté dokumenty zabývající se výskytem UFO v Evropě a záhad s ním spojených. Musím se přiznat, že některým pozorováním a doprovodným jevům kolem UFO jsem podlehl a nechápavě zíral na monitor. Ocenit je potřeba snahu vyhýbat se spekulacím, která je patrná a u podobných dokumentů vyjímečná. Celkově jde o povedený a seriózní seriál. Mohu než doporučit.(25.1.2013)

 • honajz
  ****

  V každém dílu se objeví tři případy potenciálního UFO. Představí se, co se stalo, shromáždí fakta, výpovědi, a nakonec zjistíme, zda šlo o něco zvláštního, nebo třeba vtip. Vše důkazně podloženo, a kde by se muselo spekulovat, řekne se na rovinu, že jde o spekulaci. Je fakt, že spousta případů není moc známá, a třeba ten v Canneto di Caronia je fascinující a myslím dodnes nevysvětlený.(23.1.2014)

 • dablju
  odpad!

  Přisuzovat kdejaký "nevysvětlitelný" úkazy (často vylhaný) mimozemským aktivitám je důkazem chorého mozku. Polemizovast s "věřícími" je nanejvýš pošetilè. Točit "dokumenty" o jednom či druhém je zbytečná práce. Howg.(4.8.2017)

 • Aildrin
  ****

  Pěkný dokument, který nekonspiruje ani nemystifikuje, ale ukazuje obě strany mince a vyvození závěrů nechává na divákovi. Senzacechtivé ufofily zřejmě moc nepotěší.(21.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace