Middletonská romance

Scénografie:

Vincent DeFelice

Kostýmy:

Lisa Caryl-Vukas

Když pominu fakt, že se oba dva chovali jak naprostí puberťáci a jejich děti měli víc rozumu než oni sami, funguje to překvapivě dobře. Oba dva herci jsou sympatičtí skvělý herci a odváděli dobrou práci, takže byla radost se na ně dívat, nemluvě o krásných vizuálech Middletonu. Jo jasně je to úlet, ale vizuálně atraktivní a herecky vděčný úlet. PS: Scéna v divadle - fantazie.(1.2.2014)

Za ne-tak-úplně-legální stahování, popř. sdílení tohoto filmu mi bylo na týden zablokováno připojení k internetu, pro mě naprostá katastrofa, ale jsem rád, že za to stál. Obě generace Farmigovic krásek filmu, který vypadá jako typická romanťárna, dodaly hned ze začátku maximální sympatie na to, abych mu byl otevřený. Skvělá jednodenní, nekonvenční a téměř bez-polibková romance, která pak mezi oběma nesourodými, život hledajícími rodiči vzniká si mě proto získala. Sice se nakonec nemůžu zbavit dojmu, že by spíš vynikl jako hodinová epizoda nějaké romantické minisérie (třeba něco na způsob True Love), protože v poslední půlhodince už hodně ztrácí na svižnosti, ale i tak jsem z Middletonu odjížděl s nečekaně hřejivým pocitem a bezvýhradní spokojeností.(14.6.2014)

Je to romantický, úsměvný, snaží se to hrát jak na mladé, tak na starší publikum, kde dokazují, že i rodiče těch, co jdou již na vejšku jsou stále "svěží" a dokážou se bavit :) Prostředí kampusu dělá divy a takováhle vejška by se mi taky líbila :) Klan Farmigových mám velice ráda a proto mě tu zaujalo to, jak sestry s 21letým odstupem hrají matku s dcerou :) Obě dvě báječné :) Garcia pro mě v trochu neobvyklé poloze a plno zajímavostí z prostředí vysoké školy :) No, kdo by tam nechtěl hned nastoupit :D :D Zároveň je to ale dost citlivé a těžko říct, jak to pokračovalo dál ;) Je tam hodně dobrých poznámek, hlavně z pozice střelené matky, která si z plno věcí hlavu rozhodně nedělá :) :) BMW jako nezkrytá reklama a Apple se tam taky pěkně narval :) Doporučuji na podzimní odpoledne, kdy si zavzpomínáte alespoň trošičku, jak to mohlo vypadat, kdybyste studovali na USA vejšce a néééé té české :)(30.9.2015)

Middleton j poměrně nezáživná komedie s romantickými prvky o prohlídce middletonské univerzity s Verou Farmigou a Andym Garcíou v hlavních rolí. Vše je předvídatelné zhruba tak od chvíle, kdy Andy podivně zaparkuje. Od toho okamžiku se to celé odehrává v pevně daných žánrových kolejích - ona a on se procházejí po škole, baví se, blbnou a zjišťují, že k tomu druhému je něco neodvratně přitahuje. Jde o průměrnou romanci, kterou z průměrnosti nevytáhlo ani tak skvělé herecké obsazení, kdyby... kdyby tam nebyla ta správná ukázka z filmu Les parapluies des Cherbourg a kdyby tam nebyla ta věta o tom, že francouzské filmy vlastně málokdy končí šťastně. Takže jedna hvězda nekriticky navíc za Catherine Deneuve a jejího Guya a proto, že Paraplíčka jsou zkrátka klasa.(31.10.2015)

Romantika s lehkostí, scény, které jsou vizuálně parádní a nechybí tu ani roztozmilé detaily. Jen škoda, ze se film snaží být moc komplikovaný a občas zoufale tlačí na pilu. I přesto je to nadprůměr současných romanťáren a ta škola...!, kam se hrabou naše chladný, civilní univerzity zastrčený do centra vedle mekáče.(10.2.2014)

• - Natáčelo se v červenci 2012 ve státě Washington, na univerzitách Gonzaga University (Spokane) a Washington State University (Pullman). (Hal_Moore)

• - Vera Farmiga (Edith) a Taissa Farmiga (Audrey), ktoré vo filme stvárňujú matku a dcéru, sú v skutočnom živote sestry. (Sufferer)

• - Hudební skupina "Snatches of Pink", která je zmíněna v knihovně, je ve skutečnosti populární skupinou v místě, kde se film natáčel. (Hal_Moore)