poster

Middletonská romance

 • USA

  At Middleton

 • USA

  Middleton

  (neoficiální název)
 • USA

  Admissions

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Middletonská romanca

 • Austrálie

  Just One Day

Romantický / Komedie

USA, 2013, 99 min

Režie:

Adam Rodgers

Scénář:

Adam Rodgers

Kamera:

Emmanuel Kadosh

Producenti:

Andy Garcia

Střih:

Suzy Elmiger

Scénografie:

Vincent DeFelice

Kostýmy:

Lisa Caryl-Vukas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  ****

  Middleton j poměrně nezáživná komedie s romantickými prvky o prohlídce middletonské univerzity s Verou Farmigou a Andym Garcíou v hlavních rolí. Vše je předvídatelné zhruba tak od chvíle, kdy Andy podivně zaparkuje. Od toho okamžiku se to celé odehrává v pevně daných žánrových kolejích - ona a on se procházejí po škole, baví se, blbnou a zjišťují, že k tomu druhému je něco neodvratně přitahuje. Jde o průměrnou romanci, kterou z průměrnosti nevytáhlo ani tak skvělé herecké obsazení, kdyby... kdyby tam nebyla ta správná ukázka z filmu Les parapluies des Cherbourg a kdyby tam nebyla ta věta o tom, že francouzské filmy vlastně málokdy končí šťastně. Takže jedna hvězda nekriticky navíc za Catherine Deneuve a jejího Guya a proto, že Paraplíčka jsou zkrátka klasa.(31.10.2015)

 • zdenny
  **

  Zde u mne zavládly velice smíšené pocity. Začátek velice dobrý a zábavný. Když ale spolu rodiče zažili jedno dopoledne a kus odpoledne a mysleli si, že to je něco víc než jejich manželství, tak tam jsem zapochyboval. Chápu, že když člověk na chvíli vypadne z manželské šedi a zažije s jiným člověkem něco, co je podobné románku, může se mu na chvíli zatočit svět. Ale aby si myslel, že toto je vlastně ten člověk, kterého celý život hledá a tudíž jeho manželství je omyl, pak musím opravdu zbystřit a celý tento sen ověnčit dvěma hvězdami. Protože toto je téma na hlubší psychologický snímek, nikoli na odpolední jednohubku, kteroužto celá komediální část byla naprosto pohřbena.(1.9.2014)

 • Jenda
  ***

  Film je funkční asi tak do 54. minuty (scéna, kdy se všichni sejdou v kavárně), pak je vidět snaha to natáhnout aspoň na hodinu a půl, která to všechno kazí. Naprosto jsem nepochopil jednání postavy té dcerky. Každopádně mládež je tu zřejmě jen jako stafáž a způsob jak do filmu zakomponovat Petera Riegerta a Toma Skerritta.(7.4.2014)

 • Seti
  ***

  Sympatická vysokoškolská romance, která se překvapivě neodehrává mezi uvědomělými předčasně vyspělými studenty, jak je tomu v dnešní době zvykem, ale mezi dvěma hluboce nešťastnými lidmi středního věku, kteří se náhodně setkali na dni otevřených dveří. Vera Farmiga a Andy Garcia jsou v hlavních rolích výborní a především jejich zásluhou působí celý tenhle jednodení románek uvolněně a zároveň opravdově.(14.9.2014)

 • emma53
  **

  Ačkoliv mám Andyho ráda, tak tady jsem se nedokázala téměř vůbec soustředit a je to dané také zřejmě tím, že jsem na něj zvyklá v trochu jiných rolích. Asi si to budu muset ještě jednou zopakovat, ale dnes to dopadlo špatně. Nevykřešu ze sebe pomalu ani tu ušmudlanou dvojku.........tak dobře......jednou dám té romanci ještě šanci.(30.5.2014)

 • - Vera Farmiga (Edith) a Taissa Farmiga (Audrey), ktoré vo filme stvárňujú matku a dcéru, sú v skutočnom živote sestry. (Sufferer)

 • - Natáčelo se v červenci 2012 ve státě Washington, na univerzitách Gonzaga University (Spokane) a Washington State University (Pullman). (Hal_Moore)

 • - Hudební skupina "Snatches of Pink", která je zmíněna v knihovně, je ve skutečnosti populární skupinou v místě, kde se film natáčel. (Hal_Moore)