Middletonská romance

• USA At Middleton (více)

Vera Farmiga a Andy Garcia ztvárnili hlavní role dvou osamocených rodičů, kteří se do sebe v průběhu jediného dne zamilují, zatímco vybírají vysokou školu pro své děti. Edith je volnomyšlenkářská úspěšná podnikatelka se silnou vůlí, která se svojí osmnáctiletou dcerou Audrey vyráží na obhlídku potenciálních vysokých škol. Dívka si má vybrat univerzitu, na kterou po maturitě nastoupí. George je oproti tomu zamlklý srdeční chirurg, který se svým osmnáctiletým synem Conradem podstupuje stejné martyrium. Jejich cesty se zkříží na Middleton College, jež se nachází v malebné části Connecticutu. I když by se na počátku mohlo zdát, že se jedná o příběh Audrey a Conrada, záhy vyjde najevo, že jsou hlavními hrdiny filmu právě jejich rodiče. Snímek At Middleton vypráví příběh dvou lidí, kteří jsou díky pozoruhodným a neočekávaným souvislostem schopni odhalit potenciál, jež skýtá opravdová láska. Edith i George si nakonec uvědomí, že právě prožili nejúžasnější den svého života. Jakkoli veselé i srdcervoucí jejich dobrodružství bylo. (HBO Europe)

Jenda

Film je funkční asi tak do 54. minuty (scéna, kdy se všichni sejdou v kavárně), pak je vidět snaha to natáhnout aspoň na hodinu a půl, která to všechno kazí. Naprosto jsem nepochopil jednání postavy té dcerky. Každopádně mládež je tu zřejmě jen jako stafáž a způsob jak do filmu zakomponovat Petera Riegerta a Toma Skerritta. ()

Enšpígl

Jedna z nejlepších romantik za poslední roky. Příjemný, zamilovaný, hravý, sympatický postavy a herci (Veru a Andyho mám fakt hodně rád ). Edith a George tady společně prožívaj jeden den na vysoký škole a spolu se svým potomstvem, který teprve hledá svoje místečko na planetě a vztah ke svým rodičům a rodiče k nim, prožívají okamžiky smíchu, vzájemně si rozbuší srdce a cítí se zase pro jednou šťastně. Když film končil, hrozně jsem si vybavoval Prázdniny v Římě a to i přesto, že film vzdává hold francouzským filmům což bych do amíků nikdy neřek a hrozně si mě tím získali. Některé scény mě vysloveně pohladily na duši a třeba při mokrým dnu jsem nechtěl nic jinýho než v tý kašně být s Verou a Andym. Jsem tady sice jedinej, ale proč to nepřiznat, den a ty city který si v areálu vysoký školy prožili Vera s Andym jsme jim hrozně zaviděl a přál. ()

emma53

Ačkoliv mám Andyho ráda, tak tady jsem se nedokázala téměř vůbec soustředit a je to dané také zřejmě tím, že jsem na něj zvyklá v trochu jiných rolích. Asi si to budu muset ještě jednou zopakovat, ale dnes to dopadlo špatně. Nevykřešu ze sebe pomalu ani tu ušmudlanou dvojku.........tak dobře......jednou dám té romanci ještě šanci. ()

mat.ilda

Romantika s překvapením, i když ne vždycky příjemným, nebo náborové univerzitní video, pro našinec pravda mírně z ruky a trochu expensive - ale vybrat si určitě můžete... Ačkoli mám Veru Farmigu i Andyho Garciu v oblibě, jejich nové role ve mně vyvolaly určité rozpaky - Edith happy and cool - jednoslovně česky řečeno - blbá a nechtěně komický George - jak kdyby se ztratil ze zájezdu Synkopického orchestru Ondřeje Havelky, jednoho podívání na zajímavé a vcelku i zábavné vyrovnávání se s krizí středního věku ale nijak zvlášť nelituju. ()

freddy

Občas se i jedno obyčejné odpoledne může zvrtnout v příjemnou a neočekávanou lovestory. O tom je ve zkratce tento film, v němž dva osamělí rodiče, jejichž ratolesti si vybírají vysokou školu, během prohlídky univerzitního kampusu pocítí vzájemnou touhu a lásku. Film je založen především na konverzaci dvou hlavních hrdinů a na postupném odhalování toho, že asi nejsou ve svých životech příliš šťastní. A jak ubíhá čas a hlavní hrdinové se posouvají v onom odpoledni blíže a blíže konci dne, tím více film ztrácí na svižnosti a diváka častuje scénami a postavami, které pro děj nejsou zase tak důležité, a které jsou možná až příliš rozvleklé. Upřímně řečeno, kdyby se film neodehrával v univerzitním kampusu, což je z mého pohledu prostředí velice atraktivní už jen z toho důvodu, že v Americe jsou prostory vysokých škol koncipovány zcela jinak než v Česku, tak by mě film asi vůbec nezaujal. Ale právě toto prostředí dodává filmu na atraktivitě a i díky němu se mohou hlavní hrdinové odvázat a užít si své krásné odpoledne. Po herecké stránce dobře zvládnutý film má tedy největší nedostatek právě v rozvleklosti děje, ale dokoukat se to dalo, a tak ve výsledku uděluji průměrné tři hvězdy. ()

• Natáčelo se v červenci 2012 ve státě Washington, na univerzitách Gonzaga University (Spokane) a Washington State University (Pullman). (Hal_Moore)
  • Hudební skupina "Snatches of Pink", která je zmíněna v knihovně, je ve skutečnosti populární skupinou v místě, kde se film natáčel. (Hal_Moore)