Middletonská romance

Scénografie:

Vincent DeFelice

Kostýmy:

Lisa Caryl-Vukas

Middleton j poměrně nezáživná komedie s romantickými prvky o prohlídce middletonské univerzity s Verou Farmigou a Andym Garcíou v hlavních rolí. Vše je předvídatelné zhruba tak od chvíle, kdy Andy podivně zaparkuje. Od toho okamžiku se to celé odehrává v pevně daných žánrových kolejích - ona a on se procházejí po škole, baví se, blbnou a zjišťují, že k tomu druhému je něco neodvratně přitahuje. Jde o průměrnou romanci, kterou z průměrnosti nevytáhlo ani tak skvělé herecké obsazení, kdyby... kdyby tam nebyla ta správná ukázka z filmu Les parapluies des Cherbourg a kdyby tam nebyla ta věta o tom, že francouzské filmy vlastně málokdy končí šťastně. Takže jedna hvězda nekriticky navíc za Catherine Deneuve a jejího Guya a proto, že Paraplíčka jsou zkrátka klasa.(31.10.2015)

• zdenny

Zde u mne zavládly velice smíšené pocity. Začátek velice dobrý a zábavný. Když ale spolu rodiče zažili jedno dopoledne a kus odpoledne a mysleli si, že to je něco víc než jejich manželství, tak tam jsem zapochyboval. Chápu, že když člověk na chvíli vypadne z manželské šedi a zažije s jiným člověkem něco, co je podobné románku, může se mu na chvíli zatočit svět. Ale aby si myslel, že toto je vlastně ten člověk, kterého celý život hledá a tudíž jeho manželství je omyl, pak musím opravdu zbystřit a celý tento sen ověnčit dvěma hvězdami. Protože toto je téma na hlubší psychologický snímek, nikoli na odpolední jednohubku, kteroužto celá komediální část byla naprosto pohřbena.(1.9.2014)

Film je funkční asi tak do 54. minuty (scéna, kdy se všichni sejdou v kavárně), pak je vidět snaha to natáhnout aspoň na hodinu a půl, která to všechno kazí. Naprosto jsem nepochopil jednání postavy té dcerky. Každopádně mládež je tu zřejmě jen jako stafáž a způsob jak do filmu zakomponovat Petera Riegerta a Toma Skerritta.(7.4.2014)

Sympatická vysokoškolská romance, která se překvapivě neodehrává mezi uvědomělými předčasně vyspělými studenty, jak je tomu v dnešní době zvykem, ale mezi dvěma hluboce nešťastnými lidmi středního věku, kteří se náhodně setkali na dni otevřených dveří. Vera Farmiga a Andy Garcia jsou v hlavních rolích výborní a především jejich zásluhou působí celý tenhle jednodení románek uvolněně a zároveň opravdově.(14.9.2014)

• emma53

Ačkoliv mám Andyho ráda, tak tady jsem se nedokázala téměř vůbec soustředit a je to dané také zřejmě tím, že jsem na něj zvyklá v trochu jiných rolích. Asi si to budu muset ještě jednou zopakovat, ale dnes to dopadlo špatně. Nevykřešu ze sebe pomalu ani tu ušmudlanou dvojku.........tak dobře......jednou dám té romanci ještě šanci.(30.5.2014)

• - Vera Farmiga (Edith) a Taissa Farmiga (Audrey), ktoré vo filme stvárňujú matku a dcéru, sú v skutočnom živote sestry. (Sufferer)

• - Natáčelo se v červenci 2012 ve státě Washington, na univerzitách Gonzaga University (Spokane) a Washington State University (Pullman). (Hal_Moore)

• - Hudební skupina "Snatches of Pink", která je zmíněna v knihovně, je ve skutečnosti populární skupinou v místě, kde se film natáčel. (Hal_Moore)