Vánoční koncert Karla Gotta

(koncert)

Exkluzivními hosty jsou Eva Urbanová, Miroslav Donutil a italský zpěvák Al Bano. Dále účinkují: orchestr K. Gotta řízený P. Větrovcem, vokální skupina Prestissimo a další. Karel Gott patří bezesporu mezi naše nejpopulárnější umělce. Kromě jeho pěveckých kvalit jsme se mohli mnohokrát přesvědčit i o jeho schopnosti bavit lidi, ať už to bylo v jeho pořadech, nebo v pořadech, kde hostoval. Tentokrát máme možnost se podívat do pražské Lucerny na jeho vánoční koncert z konce minulého tisíciletí, tedy z roku 1998. Protože je Karel Gott jako jeden z mála schopen soustředit kolem sebe špičkové zpěváky, muzikanty, herce, komiky a další osobnosti z různých žánrů i oblastí lidské činnosti, vystoupil tentokrát s exkluzivními hosty – Evou Urbanovou, Miroslavem Donutilem a italským zpěvákem Al Banem. Uslyšíte úvodní píseň Neila Diamonda Nádherný chór na český text Zdeňka Borovce, dále Žalu, dřív jsem se smál, Vstříc náhodám. Pretty Woman a mnoho dalších songů, mezi nimiž nebudou chybět ani operní árie. Eva Urbanová přednese z Pucciniho opery Gianni Schicchi Laurettino florentské arioso „O mio babbino caro" a společně s Karlem Gottem si zazpívá duet Jona Andersona Ráj bláznů. (Česká televize)

otík

Vánoční koncert z Lucerny z roku 1998, jakých božský Kája nazpíval nespočet. Tentokrát si jako hosty pozval operní pěvkyni Evu Urbanovou, italského zpěváka Al Bano Carrisi a hned na začátku se sešel s Miroslavem Donutilem a nechal ho zazpívat i jednu písničku alá Louis Armstrong. Zazní mix různých písní od celkem neznámých Gottových, přes pár italských, operních až po tradiční české koledy (Narodil se Kristus Pán, Tichá noc, ...). Ačkoli mám Gotťáka rád, nic extra mi tento koncert nedal. Kromě koled, Pretty Woman a poslední písně jsem vlastně pořádně nic neznal, a tak mě to neoslovilo. Ale i tak to byla rozhodně koncertová kvalita. ()