Zloději času

Time Bandits

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1981, 116 min

• Vědma

Tak tohle ne. Nepochopila jsem to? Nebo to nebylo ani napínavé, ani k smíchu, ani nic? Jenom pasáž se Seanem Connerym byla jako z jiného filmu (lepšího). Když se zase objevili trpaslíci, řekla jsem si kruciš... Nepochopitelně vyhozené místy doopravdy dobré kulisy a triky. Občas jsem se zasmála, ale některé vtipy byly fakt trapné.(3.8.2010)

Dobrodružná fantasy z dielne Terryho Gilliama je plná skvelých nápadov a navyše hviezdne obsadená. Máme tu česť pri cestovaní časom stretať mnohé osobnosti počínaje Napoleonom Bonaparte (Ian Holm), trollujúcim Robinom Hoodom (John Cleese) až ku královi Agamemnonovi (Sean Connery) a pozrieme sa aj na slávny Titanic. Záporom pre mňa ostáva miestami detinský humor.(14.12.2012)

• havLord

Wocamcaď pocamcaď - tentokrát to s tim fantasmagoričnem přehnal. Si tak sleduju putování malýho čuřiny a grupy liliputů skrz čas a místo, ale nemá to žádný řád, hlavu, patu, nestane se nic, co by rozvinulo příběh a pak bum, prásk, finito. Většinou jsem postrádal aji humor. Tentokrát Gilliam odbyl i výpravu, na který si jindy dá tolik záležet.(7.8.2006)

Rozhodně ne bezchybný film, kterému ve třetí čtvrtině dochází tempo, ale všechno to nakonec vynahrazuje perfektní závěr. Navíc Gilliamova imaginace je fascinující, tolik nápadů v jednom filmu se jen tak nevidí. Když k tomu navíc připočtete i dobré hlavní představitele a čtyři rozsahem malé, ale nezapomenutelné roličky čtyř velikánů Holma, Conneryho, Palina a Cleese (z nichž ten poslední ve mně svým ,,Hello, I'm Hood." vyvolal záchvat smíchu), nakonec není o čem váhat.(11.7.2009)

Tohle byl slušný úlet bláznivého muže z anglie Terryho Gilliame, kterého bych rád uctíval za tento snímek, ale on si to bohužel nezaslouží. Z putování časem, na které jsem se těšil, je nakonec jen ubohé běhání skrz časové díry a snaha útéct tomu Nejvyššímu. Jestli vás láká jméno Seana Conneryho rychle ho vypusťte z hlavy, protože Sean je ve filmu chabých 10 minut v roli Agamemnona. Při setkání s Robinem Hoodem je patrný zbytek MP humoru, který je lehce cítit v celém filmu. Terryho nápady a fantazie nemají hranice a Terry dokazuje jakým geniálním bláznem je. Film jistě padne do oka nejednomu jedinci, ale pro mě zůstane slabým odvarem toho co jsem čekal.(7.6.2006)

• - David Warner musel mít dabléra při scéně na schodech. Trpí totiž závratí. (Terva)

• - Oblek, který ve filmu nosí Ralph Richardson, je jeho vlastní. (MrCreosote)

• - 49letý Ian Holm si ve filmu zahrál 26letého Napoleona Bonaparta. (Terva)