Another Me

• Španělsko

Mi otro yo

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Španělsko, 2013, 86 min

Audiovizuálně perfektní film s tuhou atmosférou, ale filmu chybí nějaký pořádný zvrat, rozuzlení i smysl. Naštěstí má Another Me celkem krátkou stopáž, takže se to dá vydržet. Děj, který se moc nepohnul, tak promrhal svůj potenciál. V podstatě se od půlky filmu mohl děj dále rozvíjet a přinést něco nového, potom by ani neuškodila delší stopáž. Tohle bylo jen čekání na nic.(23.11.2014)

Pro mě celkem překvapení. Film sice nemá takový spád, aby do něj divák ihned pronikl, ale stačí trocha trpělivosti a správné nálady a odměna se dostaví. Herecké výkony dle mě navíc nejsou vůbec zlé. Samotná Sophie Turner je toho důkazem. Komentář k hudbě: Občas je těžké najít opravdové skvosty filmové hudby, ale když se to podaří, stojí to za to. Hudba je pro "Another me" strašně moc důležitá. Hlavně ona na vás totiž hodí celou depresi a tíživou atmosféru. Jméno Michaela Price by zde v informacích mělo být uvedeno. Ve svém oboru je totiž mistr!(19.10.2014)

• George Stobbart

Denné starosti teenagerky zo sídliska -alebo- ako sa od trápenia doma, cez trápenia v škole dostať až ku trápeniu s vlastným dvojníkom. Emo uspávanka starej matere s príjemne mysterióznym pozadím. Ako kraťas by to podľa mňa bolo fajn, ale takto to bolo občas už na hranici (ne)znesiteľnosti a komatického spánku.(15.10.2014)

Celkom dobrý námet s pútavou atmosférou zničený podivným vývojom deju, ktorý sa čím ďalej tým viac menil na nejaké nadrealistické fantasy. Po vizuálnej stránke to bolo však naozaj vysoko kvalitné "divadlo", len škoda, že ten príbeh sa napokon zvrtol do tých duchárskych sfér. Po celý čas som dúfal, že to bude mať nejaké logické a realistické vysvetlenie, no akosi som sa nedočkal. Škoda, potenciál v tom určite bol...(22.11.2014)

• Morholt

Klasická báchorka o ztraceném/nenarozeném/mrtvém dvojčeti, které se začne objevovat v zorném poli své šťastnější polovičky. Atmosféru to mělo parádní, to se musí nechat, ale obsahově to byla srajda, u které není o co stát. Já se na to koukal hlavně kvůli Sophii Turner, protože jsem byl zvědav, jestli je Sansa Stark mojí nejneoblíbenější postavou v GoT kvůli scénáristům, nebo je to herečkou a ani po Another Me si tím nejsem jistý. Zbytek castingu potěšil, ale herci zůstali trestuhodně nevyužití. Na jedno podívání oukej, ale od tak zkušené režisérky bych čekal něco víc, než jen béčkovou rádoby duchařinu. 40%(24.1.2015)

• - Natáčelo se ve Španělsku a Walesu. (griph)