Sound City (festivalový název)

Sound City

Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 108 min

Dave Grohl

Mark Monroe
  • Bachy

Tohle není moje scéna. V Grohlovi takového sympaťáka nevidím a stejně jako většina hudebních dokumentů trpí syndromem "byli jsme tak dobří, tvořili jsme historii". Obsahu tam opravdu moc není. Nepřekvapivě mi zajímavý připadal snad pouze Reznor, který prvně šel proti proudu ostatních řečí a nějakou řečenou tezi se pokusil vyvrátit. Grohlově lásce rozumím, ale Ghrolův film pro mě nebyl.(30.9.2014)

Dokument o štúdiu kde išlo predovšetkým o kvalitnú a poctivú hudbu. Žiadne honby za peniazmi, i keď aj tie hrali v tom úlohu, len byť najlepší a "stvoriť" tých najlepších umelcov. David Grohl vytvoril úžasnú sondu do štúdia, ktoré prakticky vytváralo tie najlepšie albumy histórie, sám som bol prekvapený koľko umelcov tam zakotvilo a čo všetko tam vzniklo. Je naozaj fajn, že ešte niekto má snahu zachovať to čo je dobré, a šíriť do ďalej. David Grohl je človek ktorému veľmi fandím a po pozretí Sound City mi je jasné, že on je hudobný Boh súčastnosti.(7.2.2013)

Pokud se jednoho krásného dne stane zázrak a já k sobě přiřadím tři tóny tak, že to bude mít smysl, tak se ihned vydám za Davem Grohlem a natočím to na jeho obstarožním mixáku Neve. Jinak to ani nemá smysl, protože u mne to analog digitálu natřel dávno před vznikem zástupů jedniček a nul. Nejsem sice nostalgickým fanouškem praskání gramofonových desek, ale rozhodně dávám přednost živým muzikantům před uměle vytvořenými hvězdami primárně toužícími po bohatství. A Dave Grohl u mne tímto dokumentem zase o stupínek stoupl, protože natočit velmi slušný film o mixážním pultu ze špinavého studia je malý zázrak.(2.10.2014)

Velmi podařený dokument o nahrávacím studiu Sound City a konzoli Neve, která dala život takovým skvostům hudební scény, jakým je třeba album Nevermind, na kterém jsem vyrůstal a které – a to zcela bez nadsázky – vytvarovalo mé vlastní já. :-) Dave Grohl je prostě génius, který ví, jak se dělá poctivá hudba a že to jde i bez moderních počítačových udělátek. Respektive, že to jde možná lépe. Jen se u toho člověk víc nadře, a proto taková hudba působí opravdověji a tak nějak lidštěji. Sympatické na dokumentu je to, že nezabředává do ubrečené nostalgie, ale prostě vypráví příběh o tom, jak se kdysi dělala hudba a s pokrčením ramen dodává, že si je dobře vědom toho, že pokrok nelze zastavit. Životní cyklus studia Sound City se uzavřel. Jeho odkaz v podobě desítek zcela mimořádných hudebních nahrávek tady bude ale pořád...(14.4.2013)

Neexistuje snáď väčší sympaťák a najmä srdciar ako Dave Grohl! Pre človeka, ktorý sa s nahrávkami z tohto štúdia stretol, resp. na niektorých priam vyrastal, to musí byť zaujímavý dokument (jedine že by nebol :)))) Hneď po tom, ako mi dohrá "soundtrack" k tomuto dokumentu idem vypiecť Nevermind a nostalgicky potláčať slzy v očiach...:)(20.5.2013)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2012. (Terva)

• - David Grohl (frontman skupiny Foo Fighters a bývalý bubeník skupiny Nirvana), ktorý si celý Sound City zrežíroval, naplánoval a vymyslel, striktne odmietol kohokoľvek z Hollywoodu, aby sa na filme podieľal. Zainteresovaní boli len ľudia z manažmentu Foo Fighters a zopár priateľov. (LolopelS)

• - CD a Itunes verze soundtracku k filmu mají omezen dynamický rozsah asi na 60 % originálu. Autoři se tak ironicky aktivně podílejí na nešvaru, který je ve filmu opakovaně kritizován. (Turtle)