Cheongdamdong aeliseu (TV seriál)

• Jižní Korea

청담동 앨리스

Cheongdamdong Alice

Alice in Cheongdamdong

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2012, 16x60 min

Soo-won Jo

Ji-woon Kim

Pro mě to má podobný nádech jako Secret Garden s Hyun Binem a Ha Ji Won. Přirovnala bych k sobě i postavy Cha Seung Joa (Park Shi Hoo) a Kim Joo Wona (Hyun Bin). Jsou si docela podobní, oba mají takové osobité kouzlo a jsou zábavní a zároveň i roztomilí. Ale samozřejmě SG bylo lepší! Jinak tohle je jistě zajímavé i tím, k čemu se hlavní hrdinka rozhodla (změna přístupu), protože to se často nevidí :-D(27.1.2013)

První třetina seriálu neměla chybu. Hlavní hrdina je totiž naprosto úžasně střelený a diváka baví každým pohybem i větou. Přiznám se, že některé jeho tanečky jsem si pouštěla několikrát za sebou. Hlavní hrdinka už tak úplně úžasná není, ale ze začátku alespoň neleze na nervy. Časem ubývá vtipných scén a začínají se tu hromadit lži, lehké intriky a samozřejmě drama, kterého občas bylo až dost. Většina postav není černá nebo bílá, takže je zajímavé sledovat, kdo se k jaké straně nakonec přikloní. Jako celek to bylo fajn a konečně jsem zase jednou úplně spokojená s koncem. 4*(8.9.2013)

Prvních pár epizod to byla vážně paráda - předseda byl cvok k popukání a celkově to mělo hrozně fajn rozjezd. Pak už to začalo ubývat na vtipnosti, přidala se zápletka, která mi moc nesedla, ale budiž. Koncové epizody a "rozuzlení" bylo takové všední (skoro až realistické) - což je na jednu stranu fajn, ale na druhou z toho nemám takovej ten good feeling.(12.9.2014)

Přeloženo. (Hrdinka přinesla do žánru něco trošku jiného – otevřeně přiznala, že jí jde o prachy. To má za mě určitě velké plus. Hlavní hrdina byl tele, což bylo sem tam také fajn a dokázalo vykouzlit úsměv na rtech. Jenomže jako celek to zase tak moc dobře nefungovalo, občas to dost drhlo. Není to špatné a určitě není špatným nápadem to zkouknout, ale nečekejte kdovíjaké zázraky.)(27.3.2014)

Korejské, zamilované, dramatické × opět chvílemi tažené. Stačilo by bohatě tak deset dílů a bylo to fajn, jenže oni rádi všechno tak dramatizují. Příběh hezký, dobré zápletky a poslední dva díly opět super, všem to ty holky natřou a je slíbený "happy ending". Hlavní hrdince jsem nerozumněla vlastně do posledních titulků. Tak jako to hrála, nebo fakt byla zamilovaná, proč furt brečela, pak hned byla drsná? Nic naplat, Mun budu mít pořád ráda, a Shi-hoo Park je pohledný Korejec a So E-Hyun bych ráda ještě někde viděla. ..tak já jdu mejt to nádobí.. (14.7.2013)

• - V 7. epizodě, cca 6 minuta, při dějovém skoku o 6 let zpátky má Seo Yoon-Joo (I-hyeon So) stejné umělé nehty se stejným odrůstem jako v současné dějové lince. (Denila)

• - Titulní název série, Cheongdamdong, odkazuje k opulentní příměstské části hlavní jihokorejské metropole, Cheongdam. Oblast je známá svojí lukrativností a přepychovými módními obchody. Často je také uváděna jako tzv. "Fashion And Art Street". (Conspi)