Reklama

Reklama

Cheongdamdong aeliseu

(seriál)
  • Jižní Korea 청담동 앨리스 (více)
všechny plakáty
Romantický / Komedie
Jižní Korea, (2012–2013), 18 h 31 min (Minutáž: 67–73 min)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Han Se Kyung je chytrá a vzdělaná dívka, která vyhrála i mnoho designových soutěží, ale na pohovoru do GN Fashion skončí na posledním místě. Přesto je přijata, i když jen na podřadné místo. Až později se dozví, že za to vděčí Seo Yoon Joo, své bývalé spolužačce, se kterou nikdy neměla dobré vztahy. Pro Yoon Joo je to způsob pomsty, jak ukázat Se Kyung, že je na tom lépe, že má peníze, postavení a bohatého manžela, zatímco ona nemá nic. Ale do života Se Kyung také výrazným způsobem zasáhne Cha Seung Jo, ředitel společnosti Artemis a Yoon Joonin bývalý manžel. (andiek05)

(více)

Recenze (11)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Přeloženo. (Hrdinka přinesla do žánru něco trošku jiného – otevřeně přiznala, že jí jde o prachy. To má za mě určitě velké plus. Hlavní hrdina byl tele, což bylo sem tam také fajn a dokázalo vykouzlit úsměv na rtech. Jenomže jako celek to zase tak moc dobře nefungovalo, občas to dost drhlo. Není to špatné a určitě není špatným nápadem to zkouknout, ale nečekejte kdovíjaké zázraky.) ()

Denila 

všechny recenze uživatele

Min Namgoong je naprosto skvělý herec, co dokázal zahrát, jen jsem civěla, hltala každé slovo a slzu co uronil, moc dobře jsem chápala co jeho postava prožívá a on také. (ep2) ... tento seriál hodně poukazuje na sociální vrstvy, na priority v životě. Buď jsi nahoře nebo dole. A hold když někam chcete mnohdy se musíme "změnit" v to co se po nás očekává, jinak uznávání nebudeme... tento seriál je hodně ze života, odráží jeho realitu ale také jako jiné seriály je někdy přehnaný. Byly nudné i zaživné fáze, ale převládaly lepší pocity. Zvažovala jsem mezi čtyřmi hvězdami, ale musím uznat, že někdy ta roztomilost přešlápla meze a bylo to víc hloupé než roztomilé /komentář dále obsahuje možný SPOILER.../ viz. díl kde asistent Kim připravil video na které se určitě musí podívat a všichni zběsile šli hledat hlavní hrdinku, tak přesně scéna jak pobíhájí a řvou na celé kolo byla proště přes čáru.. /KONEC spoileru/ ... Si-hoo Park byl báječný, tahle role se mi moc líbila, jako asistenta Kima jsem ho žrala nejvíce, takové roztomile hloupoučké dítě, ale vlastně pořádný chlapák. Taky se mi líbila role Ji-seok Kim.. joo to by byl můj bílý králík. ()

Reklama

Sykon 

všechny recenze uživatele

Tentokrát slabší 4*, protože ten žánrový posun mě nijak nenadchl. Ale zase přiznávám, že první (mám takový dojem že dokonce i víc) polovinu jsem se především zásluhou excentrického prezidenta Cha bavil víc, než u podobného typu seriálů bývá běžné. Bavil jsem se dokonce do té míry, že jsem po velmi dlouhé době obětoval jednu noc ve prospěch sledování seriálu. Jenže závěr byl jako obvykle až příliš vážný, a tady do puntíku musím souhlasit s Moiraine, místy nepochopitelný co se myšlenkových pochodů některých postav týče. ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to bylo skvělé. Výborně jsem se bavila a téměř pořád se smála. To ale ve světe kdramat nikdy netrvá až do konce. Tady mi přechod na čistě romantickou linku nijak nevadil. S čím jsem měla trochu problém, byla hlavní hrdinka a její myšlenkové pochody. Jediné, co změnila, byl přístup a všichni se chovali, jako kdyby dostala plastiku charakteru a z Matky Terezy se stal Jack Rozparovač.... No, možná trochu přeháním, ale to oni taky. Koukalo se na to ale dobře, tak čert vem i to, že některé linky nebyly tak úplně dotažené. ()

Lama.Lama 

všechny recenze uživatele

Prvních pár epizod to byla vážně paráda - předseda byl cvok k popukání a celkově to mělo hrozně fajn rozjezd. Pak už to začalo ubývat na vtipnosti, přidala se zápletka, která mi moc nesedla, ale budiž. Koncové epizody a "rozuzlení" bylo takové všední (skoro až realistické) - což je na jednu stranu fajn, ale na druhou z toho nemám takovej ten good feeling. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • V 7. epizodě, cca 6 minuta, při dějovém skoku o 6 let zpátky má Seo Yoon-Joo (I-hyeon So) stejné umělé nehty se stejným odrůstem jako v současné dějové lince. (Denila)
  • Titulní název série, Cheongdamdong, odkazuje k opulentní příměstské části hlavní jihokorejské metropole, Cheongdam. Oblast je známá svojí lukrativností a přepychovými módními obchody. Často je také uváděna jako tzv. "Fashion And Art Street". (Conspi)

Reklama

Reklama