poster

Cheongdamdong aeliseu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  청담동 앨리스

 • anglický

  Cheongdamdong Alice

 • anglický

  Alice in Cheongdamdong

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2012, 16x60 min

 • terunka003
  ***

  Korejské, zamilované, dramatické × opět chvílemi tažené. Stačilo by bohatě tak deset dílů a bylo to fajn, jenže oni rádi všechno tak dramatizují. Příběh hezký, dobré zápletky a poslední dva díly opět super, všem to ty holky natřou a je slíbený "happy ending". Hlavní hrdince jsem nerozumněla vlastně do posledních titulků. Tak jako to hrála, nebo fakt byla zamilovaná, proč furt brečela, pak hned byla drsná? Nic naplat, Mun budu mít pořád ráda, a Shi-hoo Park je pohledný Korejec a So E-Hyun bych ráda ještě někde viděla. ..tak já jdu mejt to nádobí.. (14.7.2013)

 • Georgiana
  *****

  Pravděpodobně to není čistých pět, ale oceňuji to, že s koncem se z toho stal vlastně začátek. Respektive je to něco, nad čím budu asi dlouho uvažovat. Popravdě zpočátku to vypadalo na tří hvězdičkovou záležitost. Takové klišé v prostředí bohatí versus chudí, viz popisek k doramě. Ale druhý díl mě přesvědčil o tom, že zas tak průměrné to nebude. Totiž nemohla jsem si vzpomenout, kdy jsem po sobě následujících scénách vyloženě chrochtala smíchy a vzápětí brečela jak kotě. Rozjíždělo se to dost slušně.. Moje filmová láska nezklamala a hlavní hrdina se mi pod kůži dostal taky, byl jak kreslený, taková vyzubená komixová postavička :)). A právě on zpočátku držel tu komediální linku. Bože, ty jeho "léčící rituály"! Ještě teď slzím. Scénky, které mám stále před očima :D. No a tím v podstatě končila sranda.. Jak už tu bylo naznačeno, pak přišla ta druhá část - dramatická. Musím říct, že jsem takový koncept nikde neviděla. I když by se zdálo, toto prostě není obvyklá pohádka, protože mě ničilo neskutečné množství faktorů. Ubíjelo mě to, protože to bylo docela trefné, tak jak je to v životě (Myslím tím narážky, ne příběh jako takový). Zde není bezchybný princ a princezna, dá se říct, že tu nejsou ani kladní ani záporní, i když se to zpočátku tak tváří - prostě jsou to lidé(!) s kladnýma i zápornýma vlastnostma. Neustále jsem s tím bojovala, protože se to těžko přijímá. Jak máte v tomto konceptu fandit někomu, kdo není ta čistá duše? Když se ledy prolomily, tak to byl neskutečně hořkej pocit a vůbec jsem nečekala, že hrdina zareaguje tak, jak zareagoval. A scéna, kdy se Se-Gyung neudržela a přiznala mě oddělala... A na konci? Chtěla jsem poplácat všechny postavy po rameni. Hold nejsme dokonalí.(16.8.2013)

 • andiek05
  ****

  Pro mě to má podobný nádech jako Secret Garden s Hyun Binem a Ha Ji Won. Přirovnala bych k sobě i postavy Cha Seung Joa (Park Shi Hoo) a Kim Joo Wona (Hyun Bin). Jsou si docela podobní, oba mají takové osobité kouzlo a jsou zábavní a zároveň i roztomilí. Ale samozřejmě SG bylo lepší! Jinak tohle je jistě zajímavé i tím, k čemu se hlavní hrdinka rozhodla (změna přístupu), protože to se často nevidí :-D(27.1.2013)

 • Zíza
  ***

  Přeloženo. (Hrdinka přinesla do žánru něco trošku jiného – otevřeně přiznala, že jí jde o prachy. To má za mě určitě velké plus. Hlavní hrdina byl tele, což bylo sem tam také fajn a dokázalo vykouzlit úsměv na rtech. Jenomže jako celek to zase tak moc dobře nefungovalo, občas to dost drhlo. Není to špatné a určitě není špatným nápadem to zkouknout, ale nečekejte kdovíjaké zázraky.)(27.3.2014)

 • Moiraine
  ****

  Ze začátku to bylo skvělé. Výborně jsem se bavila a téměř pořád se smála. To ale ve světe kdramat nikdy netrvá až do konce. Tady mi přechod na čistě romantickou linku nijak nevadil. S čím jsem měla trochu problém, byla hlavní hrdinka a její myšlenkové pochody. Jediné, co změnila, byl přístup a všichni se chovali, jako kdyby dostala plastiku charakteru a z Matky Terezy se stal Jack Rozparovač.... No, možná trochu přeháním, ale to oni taky. Koukalo se na to ale dobře, tak čert vem i to, že některé linky nebyly tak úplně dotažené.(28.1.2013)

 • - Titulní název série, Cheongdamdong, odkazuje k opulentní příměstské části hlavní jihokorejské metropole, Cheongdam. Oblast je známá svojí lukrativností a přepychovými módními obchody. Často je také uváděna jako tzv. "Fashion And Art Street". (Conspi)

 • - V 7. epizodě, cca 6 minuta, při dějovém skoku o 6 let zpátky má Seo Yoon-Joo (I-hyeon So) stejné umělé nehty se stejným odrůstem jako v současné dějové lince. (Denila)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace