Nejdrsnější kamioňáci světa (TV seriál)

World's Toughest Trucker

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 8x45 min

Didier Rachou

Duncan Thomsen
  • +sfinx+

Čekal jsem (vzhledem k britskému původu) změnu oproti blbostem, jakými jsou Kdo přežije nebo ty nejrůznější závody. Naneštěstí americká hloupost a nutnost udělat ze všeho co největší šou pro co nejprimitivnější publikum už dorazila i sem. Drsný je na této kravině jen její název. Ti blbci, co se toho zúčastnili, mají k drsňákům velmi daleko. Neoholená huba z nikoho borce neudělá a mimo to jsou to obyčejní tupci projíždějící se v cizích zemích. Porušují zákony, pořvávají na místní, přestože sami by neměli mít řidičák ani na tříkolku. Když se něco rozbije, hurá pro ty místní šikulky, na které předtím nadávali, a sedneme si do škarpy, než to bude hotové. Zlaté "Trucky na ledě". Měl bych dát alespoň jednu hvězdu za to, že kecy těch "řidičů" vcelku (oproti jiným rádobysoutěžím) omezili a velká část stopáže jsou poměrně dobré záběry, ale nechce se mi. I tak jsou většinou nesympatičtí - hlavně nikdy nepřiznat chybu a každý proslov zakončit: "..já to nakonec vyhraju".(5.11.2013)

První díl naprosté nadšení... postupem času ale docela stereotyp, navíc se mi zdá že spousta situací byla od autorů až moc uměle vykonstruovaná, kvůli snaze udržet nějakou zábavnost..(20.10.2013)

Dávám jednu hvězdu navíc za Kanadu a Himaláje. Já mám hory prostě rád a ty cesty tam byly fakt pekelné. Kamioňáci jsou sympaťáci a dostávají se do různých šlamastyk. Nečekejte žádná super dobrodružství - není to film, je to realita. Ani tak však napětí nechybí. Jestli bude druhá série, s chutí se zase podívám. Kde jinde můžete vidět Buddhistického mnicha, jak dává americkému redneck kamioňákovi požehnání na cestu? :-D(4.3.2013)

• sator

Snaha svést se na vlně populárních dokumentů o kamionech a řidičích u mě nevyšla...(26.8.2014)

Zajímavý seriál z prostřední kamionové dopravy. Líbí se mi obměna přepravovaného zboží, prostředí, ale největší + dávám i za obměnu soutěžících dvojic. Tento aspekt hodně prospívá napínavosti a originálnosti, stejně tak jako koncept sbírání bodů. Proto 1* navíc.(14.10.2013)