poster

Ren Zai Jiongtu Zhi Taijiong

 • čínština

  人再囧途之泰囧

 • anglický

  Lost in Thailand

Komedie / Dobrodružný / Drama

Čína, 2012, 105 min

Režie:

Zheng Xu

Scénář:

Zheng Xu

Hudba:

Howie B.
 • JFL
  **

  Čínské publikum se loni ukázalo jako naprosto nepředvídatelné a nečitelné, když svou návštěvností pasovalo film "Lost in Thailand" na nejúspěšnější film všech dob. Ten totiž jednak nespadá do žádné z obvyklých kategorií, jež mají úspěch automaticky daný - není to 3D, ani opulentní blockbuster, netočil to Feng Xiaogang, nehraje v tom žádná mega hvězda jako Shu Qui či Jiang Wen, a dokonce to ani není tvrdě počítačově dotvářená lidová taškařice. Nejvíc ale překvapí fakt, že film je krajně nemastná neslaná road movie, která jen donekonečna natahuje svou nesmyslnou premisu, několikrát opakuje principielně totožné scény (už ani nevím, kolikrát se hrdina obořil na svého sidekicka, načež se buďto rozešli nebo se pohádali). Možná ale klíč k úspěchu monotónně nezábavného snímku tkví ve zdejším poselství, které na místo egocentrického bažení po kariéře a penězích nechává hrdiny dojít k radosti nad obyčejnými věcmi života jako jsou rodina a přátelství. Kariérní stres a ztráta pospolitosti evidentně představují důvěrně známé pocity pro čínskou tvrdě výkonnostní ekonomiku a manicky konzumní společnost. V takové situaci může být hloupoučká dovolenka v Thajsku vítaným balzámkem, ba dokonce návratem ke kořenům.(11.2.2013)

 • Gadyn
  **

  Slabé. Ale sledováno v letadle někde mezi Bangkokem a Hongkongem se to dalo strávit...(22.5.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Niečo ako Phillipsovo Na doraz. Akurát, že sa na to omnoho lepšie pozerá. Už len kvôli skvelých lokáciam Thajska. Ústredné duo sympatické, a ich eskapády zábavné. Aj keď čínania majú strašný problém s doznením vtipov. Vždy všetko chŕlia ako keby sa blížil koniec sveta a oni musia spraviť čo najviac vtipov, pričom mnohé z nich odídu do zatratenia, hlavne kvôli tej rýchlosti. Je vtipné, že v čínskej komédií musíte byť dakedy pozornejší ako pri Nolanovom filme. Ale ono sa to oplatí. Niektoré veci sú tu naozaj skvelé. Jediný problém vidím v žánrovom ukotvení road-movie filmu. Ten v druhej polovici neprináša nič nové, ničím neprekvapuje a neustále udobrovanie hrdinov začne po chvíli tiež liezť na nervy. Ale na začatie leta, s nejakým chladeným pivkom v ruke je to výborná oddychovka.(25.6.2014)

 • corpsy
  **

  Nudný road chinese movie, pri ktorom sa zasmejú jedine rodení čínsky obyvatelia, alebo diváci ktorí nemajú senzory pre kvalitnú komediálnu zábavu.(24.10.2016)

 • Adrian
  ***

  Momentalne cinsky komercne najuspesnejsi film (prvy cinsky, ktory prekrocil aj hranicu1mld. cinskych yuanov). Cinsky eklekticka zabava, kde imho nie je dostatok globalnych prvkov, ktore by divakov mimo Cinu dokazali bavit cely cas, kedze viacero forov plynucich priamo z dialogov bude asi velmi tazko plne a funkcne preniest aj do titulkovej podoby.(8.1.2013)

 • - Jedná se o první čínský film, který dokázal na domácím trhu pokořit v tržbách hranici jedné miliardy jüanů. (JP84)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace