Reklama

Reklama

Píše se rok 2025 a James Cole (Bruce Willis) žije v ponurém a zasněženém světě. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let zemřelo na následky nebezpečného viru pět miliard lidí. Ti se teď krčí pod zemí jako krtci. Lidstvo se s tím ale nehodlá smířit, proto strojem času vysílá do minulosti dobrovolníky z řad vězňů. Jejich úkolem není spasit svět - mají pouze pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy. Vědci pak snadněji vyvinou protilátku, aby se lidé jednadvacátého století mohli vrátit zpátky na zemský povrch. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 403)

golfista 

všechny recenze uživatele

Na první shlédnutí asi těžko pochopitelný, ale tím víc přitažlivý Sci-fi. Jeden z nejlepších v daném žánru a pokud budu hodně přísný, tak nejlepší ! Brad Pitt a Bruce Willis opravdu vynikající. Nejlepší je ovšem jedno zdejší hodnocení, pro jehož stvořitele je příběh "předvídatelný" a Brad Pitt "předstírá že hraje". No to je teda pěknej úlet :) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Willis ve své nejlepší roli kariéry zapomněl na své herecké manýry a odhodil svůj úsměv č. 1. Mimořádný film s geniálně vymyšlenou zápletkou a dechberoucím koncem. Ani na chvíli se divák nenudí a jeho mozkové závity pracují na plný pohon. A tak jedinou slabinou zůstává brutální přehrávání Brada Pitta, které mi kazí dojem z filmu. Děkuji ti filmový bože za Terryho Gilliama. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Niektoré filmy nám dokážu sprostredkovať intelektuálny zážitok a niektoré emocionálny. 12 OPÍC je nositeľom oboch týchto parametrov, pričom každý z nich prezentuje v ukážkovej forme a vo finálnom štádiu ich sklbuje do dokonale harmonického tvaru. Tvaru, v ktorom sa dá aj po dvadsiaty krát nájsť niečo nové, a ktorý sa tak stáva klenotom kinematografie, porovnateľným napríklad s Hitchovým Vertigom. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Geniální sci-fi flák, jak to mám rád (nevyhnutelnost osudu, cestování v čase). Gilliam vykouzlil nádhernou atmosféru a fascinující dějový propletenec mnoha interpretačních cest i silného příběhu zároveň. Stačí, aby zazněl ústřední hudební motiv, a schíza přelézá z hlavy Jamese Colea do hlav diváků. Precizní práce. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nejsem až za hrob uctívající tvorbu páně Gilliamovu, ale tenhle film, který jsem si musela pustit několikrát, abych ho absorbovala v jeho plné rozvětvenosti, barevnosti, emotivnosti a vůbec v celé jeho pestré škále, velmi ctím. Bruce Willis, kterého jsem do té doby vnímala především jako vtipného bodrého řízka, mě posadil svým výkonem na zadek. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (40)

  • Obsazení hlavních mužských rolí mělo být původně opačné, tedy Bruce Willis měl hrát postavu Jeffreye Goinese a Brad Pitt zase Jamese Colea. (Kamkon)

Související novinky

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či…

Reklama

Reklama