Reklama

Reklama

Píše se rok 2025 a James Cole (Bruce Willis) žije v ponurém a zasněženém světě. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let zemřelo na následky nebezpečného viru pět miliard lidí. Ti se teď krčí pod zemí jako krtci. Lidstvo se s tím ale nehodlá smířit, proto strojem času vysílá do minulosti dobrovolníky z řad vězňů. Jejich úkolem není spasit svět - mají pouze pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy. Vědci pak snadněji vyvinou protilátku, aby se lidé jednadvacátého století mohli vrátit zpátky na zemský povrch. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 431)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David Webb Peoples, Janet Peoples .. Budoucnost je jasná, budoucnost je ..~.. aneb další reálná „studie" toho, jak naše lidstvo skončí. Napoprvé je to na mozek opravdu náročné, ale to je jen dobře a tak to mám rád. Scénář není zmatený a celá skládačka různých časových rovin má své opodstatnění a drží pevně pohromadě. Nechybí několik zvratů a závěrečná pointa na kterou se nezapomíná. I po několika zhlédnutích je pořád co sledovat - prostě další skvělý, svého žánru dokonalý snímek z dosti úrodné první poloviny devadesátých let. Skvěle jsou zahrané všechny tři hlavní postavy, i když Bruce Willis a Brad Pitt opravdu dominují a oba odvádí výbornou práci. To všechno umocňuje perfektní hudba a geniální Terry Gilliam režie. Opravdu výjimečně napsaná a natočená sci-fi a jeden z nemnoha filmů , který mohu vidět znovu a znovu.. Bravo a jednoznačných plus 100%! ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Dokonalosť sama a pre mňa najlepší film aký som kedy videl. Nespočetné množstvo interpretácií a symbolov zaručuje že film nenudí ani na n+prvé zhliadnutie. K tomu si pripočítajte životný výkon Bruca Willisa, výbornú Madeleine Stowe, absolútne uleteného excelujúceho Pitta a pre mňa najprekvapivejší koniec vo filme (schválne kto z Vás by nechcel vidieť .........?). Perfektná fatalistická atmosféra a zaujímavá práca s kamerou (blázinec) Povinnosť (nielen) každého sci-fistu. ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Krásně komplikovaný a složitý film, který nejspíš nechápe nikdo - ani jeho tvůrce. Hrátky s časem, různé náznaky. skryté významy - dokonalé. Velmi uměřený a dobrý Bruce a výborný Brad Pitt (Zlatý glóbus a nominace na Oscara). Mizerná je ovšem hudba, ale to je drobnost, které si spíše všimnete, když se na to speciálně zaměříte. Na to vám ale zbude čas, až film uvidíte tak po dvacáté. Rozhodně nestačí zhlédnout jednou, to prostě lidský mozek není schopen pobrat. Jo a ještě nominace na Oscara za kostýmy. Také se divíte, že žádné ocenění pro scénář a režii? No jo. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dvanáct hvězdiček za dvanáct opic bohužel udělit nejde, ale (pozor, opice přejdou po oslím můstku amatérského slohu) nic to nemění na tom, že jsou nejen vrcholem Gilliamovi tvorby, ale zároveň i nejlepším sci-fi snímkem vůbec. Tím pádem i jedno z nejlepších děl světové kinematografie. Dokonalost scénáře nezná mezí a závěr, u kterého po několikátém zhlédnutí nakonec pochopíte jeho dokonalou a optimismem povznášející pointu (ne tu evidentní, ale tu ukrytou "v druhém plánu"), již tuplem ne. A to je vše co o tomto snímku napíšu - kdo viděl jistě chápe jakou sílu a genialitu v sobě "opičky" mají. A kdo neviděl, tak pochopí až uvidí. ()

venus 

všechny recenze uživatele

Téma vyhlazení lidstva z povrchu zemského je téma mnoha hollywoodských filmů, ať už je příčinou přírodní katastrofa nebo meteorit z vesmíru. Terry Gilliam se nenachal zahanbit a natočil výjimečný film protkaný černým humorem a sarkasmem. Role Brada Pitta byla úžasná, hlavně když šílil v blázinci! Do poslední chvíle se nedalo odhadnout, jak celý film skončí a to mám na filmech moc ráda - když nejsou předvídaletné. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (57)

  • Filmárov pri tvorbe niektorých pasáží inšpirovalo dielo slávneho českého fotografa Jana Saudka. (Jello Biafra)
  • Brad Pitt jako Jeffrey Goines získal za svůj výkon ve filmu Zlatý globus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

Související novinky

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

67letý legendární herec mnoha ikonických rolí Bruce Willis ukončil kariéru v březnu loňského roku kvůli afázii, nemoci, která poznamenala jeho schopnost mluvit a porozumět řeči. Tou dobou měl… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Reklama

Reklama