poster

12 opic

 • Česko

  Dvanáct opic

 • USA

  Twelve Monkeys

 • Slovensko

  Dvanásť opíc

 • Velká Británie

  Twelve Monkeys

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1995, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Ajaj, prvýkrát som dal hodnotenie za štyri, no po druhom zhliadnutí filmu by som pridal ešte ďalšie štyri! Ozaj film, ktorý treba vidieť dvakrát pre pochopenie. K hodnoteniu, mohol by som ho vychváliť do nebies, no len by som sa opakoval, hádam len napíšem, že herecky ma priam ohúril ozaj šialene hrajúci Pitt. Jednoznačne jeden z najoriginálnejších pohľadov na budúcnosť a cestovania v čase. 100%.(17.5.2006)

 • Hal_Moore
  *****

  Opravdu skvělý film. Výkony jsou jednoznačně velkolepé. Bruce Willis mne překvapil. Nikoho jiného si v jeho roli nedokážu představit. Je dokonalý jak v použití řeči a těla, tak v zabarvení hlasu. Zvládne vypadat nebezpečně, extrémně zranitelný a nemocný současně. Výkres postavy je poutavý a v jednom momentu začnete věřit, že by mohl být opravdu duševně nemocný a že vše kolem je součástí jeho halucinací. Film jako celek je krásně poskládán a je jedním z nejlepších sci-fi (dokonce bez třpytivých efektů).(11.9.2005)

 • Brouk
  *****

  Jedna z nejlepších věcí za posledních pár let, co jsem viděl... Tenhle film já prostě můžu a tomu, kdo ho viděl, nemusím říkat proč... A pro změnu tomu, kdo ho neviděl.. ať se mrkne, stojí to fakt za to. Jedna z nejlepších Bruceovo rolí a Madaleine je tam velmi interesantní.. :-) A abych byl byl spravidlivý, dle mého názoru Brad Pitt tady vystřihl svůj nejlepší výkon(19.4.2004)

 • Gilmour93
  *****

  „The movie never changes. It can´t change. But every time you see it, it seems different, because you´re different. You see different things.“ (A taky něco "something completely different", že Terry..) Svatá pravda, 12 opic týkající se v mém případě obzvláště. Scény, kdy M.Stowe hledá na konci očima po letištní hale malého Jamese či dokonalý odkaz na Vertigo i s původním hudebním motivem Herrmanna mě po letech donutily vidět věci rozdílně a vytahuji hodnocení na zcela zasloužených pět hvězd. Mazaný lišák Gilliam ukázal, že vybičovat herce ke skvělým výkonům není zas až tak velká věda. Willise stačilo utlumit zákazem ocelově modrých pohledů a Pitta naopak nastartovat schováním cigaret..(1.9.2008)

 • Shit
  *****

  nejenže to má výborný herecký obsazení, ale ty herci i úžasně hrajou, i když tam Brad Pitt nehraje hlavní roli, tak hodně vyniká a předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, možná vůbec nejlepší, to samý se dá říct i o Bruce Willisovi, kterej je ale hlavní postava, takže je daleko víc vidět a může se i projevit víc. Terry Gilliam natočil inteligentnií thriller s perfektním zápletkou a výborným koncem, tim nechci říct že to má jenom dobrej konec, protože celej film je dokonalej(20.3.2005)

 • - Šváb, ktorého James Cole (Bruce Willis) vezme ako vzorku z povrchu, je druh rodu Gromphadorhina. Pôvodne sa vyskytuje na ostrove Madagaskar a v zimných podmienkach, ktoré panujú vo filme, by neprežil. (Z0oMb3E)

 • - Postava Jeffrey Goines, kterou hraje Brad Pitt, je podobná postavě Tylera Durdena z filmu Klub rváčů z roku 1999. (cariada)

 • - Dva čeští rapeři si přisvojili jména dvou hlavních protagonistů Jamese Cola (Bruce Willis) a Tylera Durdena (Brad Pitt) a na rapové scéně vystupují právě pod těmito alter egy. (wafc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace