poster

12 opic

 • Česko

  Dvanáct opic

 • USA

  Twelve Monkeys

 • Slovensko

  Dvanásť opíc

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1995, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Perfektní, inteligentní, teď už dá se říct kultovní sci-fi s dobrými hereckými výkony a perfektním scénářem. Film, který vás donutí přemýšlet a který nestačí vidět jen jednou. Troufám si říct, že je to možná jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Smekám před Terrym Gilliamem a tímto jeho téměř dokonalým dílem a jednoznačným vrcholem kariéry.(3.3.2003)

 • Shit
  *****

  nejenže to má výborný herecký obsazení, ale ty herci i úžasně hrajou, i když tam Brad Pitt nehraje hlavní roli, tak hodně vyniká a předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, možná vůbec nejlepší, to samý se dá říct i o Bruce Willisovi, kterej je ale hlavní postava, takže je daleko víc vidět a může se i projevit víc. Terry Gilliam natočil inteligentnií thriller s perfektním zápletkou a výborným koncem, tim nechci říct že to má jenom dobrej konec, protože celej film je dokonalej(20.3.2005)

 • POMO
  *****

  Niektoré filmy nám dokážu sprostredkovať intelektuálny zážitok a niektoré emocionálny. 12 OPÍC je nositeľom oboch týchto parametrov, pričom každý z nich prezentuje v ukážkovej forme a vo finálnom štádiu ich sklbuje do dokonale harmonického tvaru. Tvaru, v ktorom sa dá aj po dvadsiaty krát nájsť niečo nové, a ktorý sa tak stáva klenotom kinematografie, porovnateľným napríklad s Hitchovým Vertigom.(3.10.2002)

 • MM_Ramone
  ****

  Veľmi dobrý psycho dramatický sci-fi thriller s velice zaujímavým, premysleným scénarom a kvalitným, vysoko profesionálnym filmovým spracovaním. Ku tomu ešte aj prvotriedné herecké obsadenie. Bruce Willis v hlavnej úlohe je absolutne bravúrny a Bratt Pitt takmer tak isto dokonalý. "Dvanásť opíc" je snímok o ktorom môžem smelo tvrdiť, že nie je len na jedno pozretie. Ja som ho už veru videl možno aj toľko krát, koľko bolo tých opíc v jeho názve. A stále si ho raz za čas rád pripomenie. "12 opíc". ****(4.2.2008)

 • sepp
  *****

  Tato nadprumerna sci-fi je dukazem, ze B.Pitt neni pouze protezovanou hvezdou s peknym ksichtem, ale ze umi opravdu hrat, ba co vic, ze zahraje cokoli (coz se o skvelem Willisovi bohuzel rici neda, zde je ovsem take brilantni). Jinak radim tuto sci-fi shlednout nekolikrat, jinak z ni budete uplne blbi :)(7.9.2003)

 • - Filmárov pri tvorbe niektorých pasáží inšpirovalo dielo slávneho českého fotografa Jana Saudka. (Jello Biafra)

 • - Scéna, ve které si Cole omývá krev, by se normálně točila 5 minut, ale zabrala celý den. A to kvůli stínu křečka, který měl běhat v kole, ale usmyslel si, že nechce. I když by mohl být tento detail vypuštěn, perfekcionista Gilliam trval na původním provedení. Od té doby se na place říkalo jeho smyslu pro detail "křečkův efekt". (don corleone)

 • - V jedné ze scén James Cole (Bruce Willis) pronese, že stálé vidí mrtvé lidi. Podobnou větu pronesl i Cole Sear (Haley Joel Osment) ve filmu Šestý smysl (1999), ve kterém hrál jednu z hlavních rolí právě Bruce Willis. (DJDVD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace