Sexy bestie

Velká Británie / Španělsko, 2000, 88 min

Jonathan Glazer

Ivan Bird

Roque Baños

Jednoznacne jeden z tych "inych". A hoci dej sa zda az tuctovy, tak spracovanie, zdanlivo az nahodne striedanie zanrov a hlavne Kingsley z toho vytvorili gangsterku pocitovo pripominajucu mozno len Reservoir dogs od Tarantina. Chvilu som bol na vazkach ci to je na tie 4 hviezdy, ale potom som zistil, ze reziserom je ten Glazer, ktory neskor vyzliekol Johanssonku a za to mu patri vecna vdaka minimalne muzskeho publika. Teda okrem Poma - fitnesaka (vid jeho koment k Under the skin).(1.7.2016)

Sexy bestie dokazuje, že některá témata neomrzí, ani když je budete variovat do zemdlení. Nejvýraznějším esem v rukávu Jonathana Glazera byl bezesporu Gándhí přeladěný do psycho-módu. Roboticky vyrovnaný (což je dovedeno ad absurdum během scény močení) magor, který když si něco usmyslí, budete prosit všechny svaté, aby se to netýkalo vás. A kdyby snad náhodou, ne Španělsko, ale kulka to jistí. Třebaže se domnívám, že deklarace „natočili jsme love story“ mysleli tvůrci stejně vážně jako toho hnusného, párkrát převařeného králíka, milostné podtóny jsou poměrně hlasité, z té změti všech jiných podtónů možná nejhlasitější. Osobně mi nevadí, že společně s mrazivým humorem činí z prostého filmu o zločinu a zločincích mnohožánrový guláš, co mi vadí je, že ten guláš je sice občas velmi chutný, občas překořeněný, ale nejčastěji zajímavě bezvýrazný. Zajímavě, protože po celou dobu svůdně voní. Bestie. 75% Zajímavé komentáře: POMO, mis-ko(19.9.2010)

Gandhí, ktorý nepozná zľutovanie. Donovi sa nehovorí nie. Galovi, ktorý už zavesil remeslo na klinec a užíva si ovocie svojej práce, dal ponuku, ktorá sa neodmieta a on ju predsa nechce. Tak sa rozohráva ich psychologický súboj a zábava môže začať. Nemilosrdné prostredie, najdrsnejší a najimpulzívnejší gangster pod slnkom, atmosféra, ktorá sa dá krájať, hudba, ktorá ju znamenite podfarbuje, dialógy, ktorým sa iste teší aj sám Tarantino, to všetko robí tento film nezabudnuteľným pre milovníkov žánru a vytvára neopakovateľný zážitok, ktorý narúša len surrealistická sekvencia.(15.3.2014)

Vcelku vtipný pohled do života gangstera na odpočinku, kterého přijede přesvědčit bývalý kolega k účasti na ještě jedné prácičce. Přesvědčování (nadávání) v podání Bena Kingsleyho je velmi vtipné, Kingsley tahá z rukávu jednu originální nadávku a hlášku za druhou, nicméně poslední část vlastní loupeže film rozpůlí tak, že přestane držet pohromadě.(1.5.2006)

Hrozně napínavé, ale ne zápletkou nýbrž jde o napětí mezi postavami a to se dá opravdu krájet. To napětí, když přijede Ben Kingsley můžete úplně fyzicky cítit, jak je z něj všem nepohodlně. Ray Winstone je tu dobrej, ale mám ho zažitého jako většího ranaře. Zde titul ultimátního drsňáka patří právě siru Benovi. Opravdu intezivní gangsterka, která si vystačí jen s umem všech zůčastněných.(30.9.2009)

• Ray Winstone

• - Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)