poster

Sexy bestie

 • Velká Británie

  Sexy Beast

 • Španělsko

  Sexy Beast

 • Slovensko

  Sexy beštia

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie / Španělsko, 2000, 88 min

Režie:

Jonathan Glazer

Kamera:

Ivan Bird

Hudba:

Roque Baños
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Hrozně napínavé, ale ne zápletkou nýbrž jde o napětí mezi postavami a to se dá opravdu krájet. To napětí, když přijede Ben Kingsley můžete úplně fyzicky cítit, jak je z něj všem nepohodlně. Ray Winstone je tu dobrej, ale mám ho zažitého jako většího ranaře. Zde titul ultimátního drsňáka patří právě siru Benovi. Opravdu intezivní gangsterka, která si vystačí jen s umem všech zůčastněných.(30.9.2009)

 • lamps
  ****

  Glazer ve svém debutu zachází do tematických rovin, na které by si netroufnul nejeden zkušený režisérský pardál. Vedro, bohémství, vedro, láska, peklo z minulosti, násilí, mafiáni. Je v tom trochu Tarantina, něco ze Scorseseho a ždibek Guye Ritchieho. Dohromady to sice ani zdaleka nedosahuje vysněného spojení tří rozdílných přístupů (důraz na vypointované dialogy, důraz na dusno mezi aktéry a práci s kamerou, důraz na rychlý střih a spojování více časově oddělených linií), ale je to soustavně zábavný a vzhledem k unikátnosti vlastních postav i originální gangsterka, která se nevyvíjí tak, jak by kdokoli zpočátku očekával (což je moc dobře), ovšem zároveň nedokáže vše uspokojivě a nezapomenutelně uzavřít (což dobře moc není). Postava Bena Kingsleyho je úchvatnou černohumornou figurkou, kterou nechcete nasrat a která sama udává upocenou dramatickou dynamiku první poloviny, Winstonovi věříte každé mimické gesto a Ian McShane je mafián, pod jehož pohledem tuhne krev v žilách. Jako záležitost na více nadšených zhlédnutí se mi Sexy Beast však zatím úplně nezdá.... 80%(1.10.2018)

 • sedm.1
  **

  Jestli režisér před Sexy bestií točil pouze reklamy a videoklipy sice nevím,ale naprosto tomu věřím,neboť Sexy bestie mi celá přišla jako celovečerní film,složený z několika klipů a reklam.Sled epizodek,které jakštakš dávají dohromady nějaký příběh,ale příběh totálně nezajímavý,a snad až úplně zbytečný.Nesouvislá,mdlá gangsterka,kterou zachraňuje od totálního zapomenutí pouze záporák Ben Kingsley se svými supervulgárními hláškami.(14.5.2006)

 • mis-ko
  ***

  Kto si myslí, že v slnečnom Španielsku sa ľudia natretí olejom s absurdným faktorom vypekajú na slniečku a nemajú žiadne starosti, je na tom podobne ako hlavný hrdina (bývalý zlodej) tohto krimi. S tým však tak celkom nesúhlasí jeho ex-kolega, ktorý má za úlohu presvedčiť ho k ďalšej akcii. A jeho "presvodčovacie" prostriedky sú na slnečné dni príliš temné. To nemôže skončiť dobre. Film s atmosférou dusnejšou než letný deň v trópoch.(23.3.2004)

 • emma53
  ****

  Svojsky ujetá kriminálka, kterou nejde brát vážně, ale mně vysloveně tenhle typ humoru s tvrdou maskou na tváři sedne. S ničím to srovnávat nebudu, jen jsem jim záviděla ten bazének a náušničky Garyho partnerky. Není to snímek vysloveně na repete, ale mně zpříjemnil nedělní odpolko. A jak se dívám, tak se musím smát i tomu hodnocení. Holt každý čekal asi něco jiného, já byla spokojená, to stačí a punto.(21.2.2016)

 • Ian McShane

 • - Ben Kingsley při hraní psychopata Dona Logana dával volný průchod veškerému svému hněvu a napětí a, jak sám řekl, po zbytek dne pak byl krotký jako beránek. (MrCreosote)

 • - Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)

 • - Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace