Sexy bestie

• Velká Británie Sexy Beast (více)
Trailer 1

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

Trailer 1

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,946,056Tržby Celosvetovo $10,045,677║ Mal som to šťastie vidieť tento film na Festivale Art Film Fest 2012 za uvedenia samotného Bena Kingsleya, ten nezaprel svoju hravosť a hneď ako vstúpil do sály, sa nám na moment schoval za reklamnú festivalovú tabulu a opatrne spoza nej na nás vykŕkal, takto rozveselil publikum a potom za mohutného potlesku nám uviedol film, prezentovaný s jednou malou príhodou týkajúcou sa práve tohto filmu, vo filme hrá psychopata a toto neskutočne zavážilo, keď skončil film a jeden z divákov ostal naňho vyjavene čumieť, Kingsley túto situáciu hneď zneužil a na tohto ohureného roztraseného diváka vybafol "Zmizni do riti!" a divák sa v šoku posadil späť do kresla. __Film je mierne rozpačitý a nekompaktný, herci Ray Winstone a Ben Kingsley to slušne uhrávajú, réžia sa snaží byť umelecká ale nefixuje to úplne s dejom ako by malo. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012) ()

Superpero

Hrozně napínavé, ale ne zápletkou nýbrž jde o napětí mezi postavami a to se dá opravdu krájet. To napětí, když přijede Ben Kingsley můžete úplně fyzicky cítit, jak je z něj všem nepohodlně. Ray Winstone je tu dobrej, ale mám ho zažitého jako většího ranaře. Zde titul ultimátního drsňáka patří právě siru Benovi. Opravdu intezivní gangsterka, která si vystačí jen s umem všech zůčastněných. ()

Matty

Sexy bestie dokazuje, že některá témata neomrzí, ani když je budete variovat do zemdlení. Nejvýraznějším esem v rukávu Jonathana Glazera byl bezesporu Gándhí přeladěný do psycho-módu. Roboticky vyrovnaný (což je dovedeno ad absurdum během scény močení) magor, který když si něco usmyslí, budete prosit všechny svaté, aby se to netýkalo vás. A kdyby snad náhodou, ne Španělsko, ale kulka to jistí. Třebaže se domnívám, že deklarace „natočili jsme love story“ mysleli tvůrci stejně vážně jako toho hnusného, párkrát převařeného králíka, milostné podtóny jsou poměrně hlasité, z té změti všech jiných podtónů možná nejhlasitější. Osobně mi nevadí, že společně s mrazivým humorem činí z prostého filmu o zločinu a zločincích mnohožánrový guláš, co mi vadí je, že ten guláš je sice občas velmi chutný, občas překořeněný, ale nejčastěji zajímavě bezvýrazný. Zajímavě, protože po celou dobu svůdně voní. Bestie. 75% Zajímavé komentáře: POMO, mis-ko ()

POMO

Psychlogické ultra-peklo vytúnované gule trhajúcou kamerou a strihom. Zápletka je tu iba zámienkou, podstatou je tu originálne skĺbenie troch žánrov (bohémska romanca, cynická komédia, dusné krimi) a vyhrotenosť interakcie medzi postavami, ktorá prebíja všetko dosiaľ videné. Audiovizuálna pocitová pecka, podporená famóznym hereckým koncertom Bena Kingsleyho (Scorseseho a Tarantinovi mafiáni sa krčia v kútiku a držia hubu). Ostatní herci taktiež výborní. Pre mňa kultová gangsterka s kultovými dialógmi a kultovým soundtrackom. A každým zhliadnutím sa to ešte zlepšuje. ()

Anthony

Film od průměru odlišuje zvláštní halucinogenní atmosféra (občas zběsilý klipovitý střih, prazvláštní představy či sny). Ovšem právě tato klipovitost mě spíše rušila. A bez těch formálních hrátek zůstává jen velice prostinký příběh. Zůstává tak alespoň výborný výkon Bena Kingleyho coby psychopatického gangstera. ()

• Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)
  • Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)
  • Ben Kingsley při hraní psychopata Dona Logana dával volný průchod veškerému svému hněvu a napětí a, jak sám řekl, po zbytek dne pak byl krotký jako beránek. (MrCreosote)

Související novinky

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

20.08.2018

V době, kdy se už chystá i nový ALF, asi nikoho nepřekvapí, že Hollywoodu dávno přestalo být cokoliv svaté. Každopádně jednou za čas přijde i oznámení, které zase nezní tak špatně, a kupodivu vlastně…