Sexy bestie

Jonathan Glazer

Ivan Bird

Roque Baños
  • sedm.1

Jestli režisér před Sexy bestií točil pouze reklamy a videoklipy sice nevím,ale naprosto tomu věřím,neboť Sexy bestie mi celá přišla jako celovečerní film,složený z několika klipů a reklam.Sled epizodek,které jakštakš dávají dohromady nějaký příběh,ale příběh totálně nezajímavý,a snad až úplně zbytečný.Nesouvislá,mdlá gangsterka,kterou zachraňuje od totálního zapomenutí pouze záporák Ben Kingsley se svými supervulgárními hláškami.(14.5.2006)

• farmnf

U filmu jsem vydržel optimálních 15-20 minut, sledovat kraviny, na to čas skutečně nemám. Ale Djkoma to vystihnul zcela přesně "Nudný mix všeho možného, který vytváří nulový výsledek a dá se přímo nazvat zbytečným filmem." Dodám, že jsem si film opatřil kvůli Benu Kinsleymu, on asi předvedl perfektní práci, scénárista, režisér a autor předlohy nikoliv.(14.5.2012)

Film od průměru odlišuje zvláštní halucinogenní atmosféra (občas zběsilý klipovitý střih, prazvláštní představy či sny). Ovšem právě tato klipovitost mě spíše rušila. A bez těch formálních hrátek zůstává jen velice prostinký příběh. Zůstává tak alespoň výborný výkon Bena Kingleyho coby psychopatického gangstera.(29.7.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,946,056Tržby Celosvetovo $10,045,677║ Mal som to šťastie vidieť tento film na Festivale Art Film Fest 2012 za uvedenia samotného Bena Kingsleya, ten nezaprel svoju hravosť a hneď ako vstúpil do sály, sa nám na moment schoval za reklamnú festivalovú tabulu a opatrne spoza nej na nás vykŕkal, takto rozveselil publikum a potom za mohutného potlesku nám uviedol film, prezentovaný s jednou malou príhodou týkajúcou sa práve tohto filmu, vo filme hrá psychopata a toto neskutočne zavážilo, keď skončil film a jeden z divákov ostal naňho vyjavene čumieť, Kingsley túto situáciu hneď zneužil a na tohto ohureného roztraseného diváka vybafol "Zmizni do riti!" a divák sa v šoku posadil späť do kresla. __Film je mierne rozpačitý a nekompaktný, herci Ray Winstone a Ben Kingsley to slušne uhrávajú, réžia sa snaží byť umelecká ale nefixuje to úplne s dejom ako by malo. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(5.3.2010)

Veľmi, ale skutočne veľmi pekne vyzerajúca gangsterka. Bodaj by nie, slnečné prostredie Španielska v kombinácii s typickým britským absurdným humorom, to skrátka nemôže dopadnúť zle (viď napríklad aj Business, ktorý som si taktiež obľúbil). A prirátajme k tomu ešte úžasný herecký koncert Bena Kingsleyho, ktorý tu do slova a do písmena svoju postavu doviedol k dokonalosti (verím tomu, že svoju rolu si pri natáčaní musel vyslovene užívať a okolie taktiež). Tú nomináciu na Oscara (herec vo vedľajšej roli) plne chápem, vskutku fantastický výkon! Som si síce vedomý, že sa výkonu jednotlivca v tomto prípade asi venujem až moc, lenže bez neho by ten film ani zďaleka nebol taký ako je, a bodka. Ostatne zahanbiť sa nedali ani ostatní zúčastnení, najmä Ray Winstone, ktorému takéto typy postáv sedia úplne skvele. Aby som ale napísal aj čo-to k filmu, musím povedať, že v jeho priebehu nastal jeden výrazný kvalitatívny zlom. Čo je však fajn (a vďaka čomu ponechávam tak vysoké hodnotenie), ten horší úsek bol pomerne krátky. Považujem zaň jednoznačne tú časť, v ktorej sa dej presunul zo Španielska do Anglicka a chvíľkovo presedlal na trochu vážnejšiu nôtu, vtedy tomu akoby dochádzal dych - a mimo iného aj Kingsley! :-) Avšak moje konečné hodnotenie to zas nejak extra neovplyvnilo, záver bol totižto opäť fajn a mal som z toho dobrý pocit. Či už z komediálnej roviny filmu plnej štýlových hlášok (ktorá prevažovala po väčšinu času) alebo aj z jemného zabŕdania do roviny psychologickej. Škoda len, že to bolo pomerne dosť krátke, taká dvadsať až tridsať minútovka navyše by tomu podľa mňa neuškodila - samozrejme, ak by bola kvalitne využitá, čo už pochopiteľne tak jednoduché nie je. 4/5(14.10.2014)

• Ray Winstone

• - Ben Kingsley při hraní psychopata Dona Logana dával volný průchod veškerému svému hněvu a napětí a, jak sám řekl, po zbytek dne pak byl krotký jako beránek. (MrCreosote)

• - Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)

• - Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)