Kráska a zvíře (TV film)

Die Schöne und das Biest

Kráska a zviera

Fantasy / Pohádka

Německo / Rakousko, 2012, 89 min

Tohle zpracování už ohraného tématu velmi překvapilo, obecně začínám mít německé pohádky hodně ráda, protože nejsou tak česky naivní. Jsou pro děti, ale přitom si u nich i dospelý nepřipadá jak na školní besídce. Elsa v roli krásky skvěle zapadla, líbí se mi i přesun do trochu jiné doby, než u Krásky bývá běžné. Jako hradní paní je Elsa hodně přesvědčivá a uvěřila bych jí i v historickém filmu. Hodně, a to opravdu hodně, se mi líbí maska zvířete. Není to typická hrouba chlupů a plyše, jak se všichni do posledního puntíku snaží zkopírovat Zvíře z Disneyho animáku. Další bod přisuzuji tomu, že mají jména. Elsa a Arbo nejsou jen bezejmenou Kráskou (v lepším Belle) a zvířetem. A jak říkám, celkově je to takové dospělejší, reálnější. Velké plus, více takových pohádek.(30.12.2013)

Nemôžem si pomôcť, ale opäť len jemne upravená verzia klasického príbehu. Neprináša nič nové, a keď, tak naozaj len málinko. Po francúzskej, ruskej, československej a teraz aj nemeckej verzii čakám ešte nejakú americkú zlátaninu a hádam sa to tým už ukončí. Inak sa ten príbeh stane až príliš obohraným a začne to už aj liezť dosť na nervy. Tomuto snímku ale kvitujem milú atmosféru a krásnu prírodnú scenériu. 50 %(20.11.2014)

• Santino7

Kráska a zviera už po neviem koľkýkrát, pričom najzásadnejším rozdielom je asi to, že táto je nemecká. Žiadne inovatívne či originálne prvky v tom radšej nehľadajte, bolo by to asi zbytočné - v podstate to nijak výraznejšie nevybočuje zo zabehnutých koľají, akurát to pôsobí tak nejak inak, menej umelo (?!) alebo menej dotieravo. No skrátka vidno, že nejde o nijakú hollywoodsku záležitosť, pôsobí to trošku jednoduchšie, čo mi ale po pravde nijak neprekážalo (kulisy sú fajn, zviera zvláštne, jeho služobníctvo úsmevné). Tak či tak mám už podobne ladených rozprávok asi po krk, pretože ani táto ma nedokázala moc osloviť. Každopádne ak bažíte po niečom jednoduchom, akejsi oddychovke na víkend či sviatok spoločne s deťmi, tak táto by asi aj mohla byť, nijak neurazí. Teda aspoň by nemala. 2/5(30.12.2014)

Neurazajuca dojč verzia, na moje prekvapenie nedoslo k ujme. A pekne odsledovane, nebolo by vadilo ani malopenazitost ako prilezitostna nuda. Velke plus ma hudobny doprovod, v ramci normy nad uroven. Verim ze su omnoho horsie pripady, tento maly snimok odreagoval a stelesnil atmosferu. Dik za masku.(23.12.2015)

Mně se to líbilo. Příběh se od ostatních verzí velmi odlišuje. Jedná se o rodinný film, podobně jako Disneyho verze, laděný spíše do humoru, prostý jakýchkoliv sexuálních narážek nějakého zvířecího loudila a tím u mě vítězí. Jen mě mrzí, že princi po proměně nezůstalo trochu z toho neurvance a neotesance, kterým byl dřív, proto čtyři hvězdy.(7.7.2015)

• - Natáčení probíhalo na hradě Finstergrün a na zámku Mosham. (Janek2002)