poster

Kráska a zvíře (TV film)

 • Německo

  Die Schöne und das Biest

 • Slovensko

  Kráska a zviera

Fantasy / Pohádka

Německo / Rakousko, 2012, 89 min

 • coscarelli
  ***

  Neurazajuca dojč verzia, na moje prekvapenie nedoslo k ujme. A pekne odsledovane, nebolo by vadilo ani malopenazitost ako prilezitostna nuda. Velke plus ma hudobny doprovod, v ramci normy nad uroven. Verim ze su omnoho horsie pripady, tento maly snimok odreagoval a stelesnil atmosferu. Dik za masku.(23.12.2015)

 • Skuby47
  ****

  Klasické pohádky mám ráda a tuto jsem viděla už v několika verzích. Německé pohádky ve srovnání s českými se mi tolik nelíbí, jsou takové studené. Chybí jim poetika a srdečná atmosféra našich starých pohádek. Kráska a zvíře se ale německým tvůrcům mimořádně povedla. Tento dobrodružný pohádkový příběh má určitou originalitu, pomalý způsob vyprávění a svérázný humor. Na rozdíl od jiných verzí má zakletý princ dostatek prostoru k získání přízně své krásky. Tady mi ani nevadí, že jeho zvířecí podoba je odhalena dosti brzy. Výprava je sice úsporná, ale příběh se odehrává v příjemném prostředí s malým počtem účinkujících a neoplývá žádnými virtuálními efekty. I když princ není z nejpůvabnějších, je to jediná vada na kráse, ale naštěstí se na plátně nezdrží příliš dlouho. Naproti tomu v masce zvířete mu to docela sekne. Je tu vidět, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky.(20.8.2016)

 • Santino7
  **

  Kráska a zviera už po neviem koľkýkrát, pričom najzásadnejším rozdielom je asi to, že táto je nemecká. Žiadne inovatívne či originálne prvky v tom radšej nehľadajte, bolo by to asi zbytočné - v podstate to nijak výraznejšie nevybočuje zo zabehnutých koľají, akurát to pôsobí tak nejak inak, menej umelo (?!) alebo menej dotieravo. No skrátka vidno, že nejde o nijakú hollywoodsku záležitosť, pôsobí to trošku jednoduchšie, čo mi ale po pravde nijak neprekážalo (kulisy sú fajn, zviera zvláštne, jeho služobníctvo úsmevné). Tak či tak mám už podobne ladených rozprávok asi po krk, pretože ani táto ma nedokázala moc osloviť. Každopádne ak bažíte po niečom jednoduchom, akejsi oddychovke na víkend či sviatok spoločne s deťmi, tak táto by asi aj mohla byť, nijak neurazí. Teda aspoň by nemala. 2/5(30.12.2014)

 • Pampa
  ****

  Mně se to líbilo. Příběh se od ostatních verzí velmi odlišuje. Jedná se o rodinný film, podobně jako Disneyho verze, laděný spíše do humoru, prostý jakýchkoliv sexuálních narážek nějakého zvířecího loudila a tím u mě vítězí. Jen mě mrzí, že princi po proměně nezůstalo trochu z toho neurvance a neotesance, kterým byl dřív, proto čtyři hvězdy.(7.7.2015)

 • pytlik...
  **

  Chtěl jsem dělat narážky na nepříhodný název filmu, páč zvíře sice bylo zvíře, ale tu holku označovat za krásnou mi přišlo dost odvážné, ale jak vidím, jedná se o německý film... A na Němku dobrý, takže ok. Přeučila by asi nepotěšilo, že mu ten hlavní hrdina před proměnou byl až k nerozeznání podoben. No a když vidím, co se z něho stalo po proměně, tak si myslím, že ta holka měla spíš políbit ten hrad... Páč u muže si nepolepšila, ale z tý ruiny se mohl stát skvostný palác.(10.6.2018)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Finstergrün a na zámku Mosham. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace