Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

MM_Ramone odpad!

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, Turecka či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Búrlivé víno“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad! ()

HOCKEYKA

Rada by som vedela,či všetci tí ,,experti",ktorí udelili tomuto seriálu hodnotenie ,,odpad" videli aspoň jednu jeho časť,alebo tak učinili len z praobyčajného zvyku dehonestovať pôvodnú televíznu tvorbu.Celkový rating a slovné hodnotenia ani zdaleka nezodpovedajú realite,preto usudzujem,že 99% ,,spravodlivo"hodnotiacich členov tohto klubu seriál nikdy nevidelo.. ()

Carol Pifková odpad!

Seriál nebudem hodnotiť, pretože nevidela som ani len jednu celú časť, ale videla som pár scén, ktoré by možno dokopy jednu epizódu vytvorili. (Dobre písala som, že nebudem, ale budem takéto sračky sa môžu hodnotiť aj keď som nevidela všetky epizódy, keď niečo stojí za hovno tak už tie ostatné epizódy môj názor nezmenia.)To je jedno, napriek tomu je to hovadina jak mraky. Neviem prečo všetci vychvaľujú Pociskovú, keď vôbec nevie hrať a pri každej scéne sa tvári akoby všetko číta z čítačky. Je nepresvedčivá ako ďalšia polka slovenských hercov v hocijakom slovenskom seriále. Zápletka nehorázne trápna, neoriginálna, už je ohraná. Všimla som si, že zase vznikol dáky slovenský okopčený seriál s touto istou zápletkou. Dve rodiny, dvaja zaľúbenci a rodiny sa navzájom neznášajú. Bože! Tak sa všetci povraždite hneď v prvej epizóde a bude svätý pokoj. Tieto slovenské kktiny ma fakt neprestávajú presviedčať o tom, že my nevieme vyprodukovať ani jeden poriadny seriál, ktorý by bol originálny a nebol prebratý alebo okopčený od tých napr. z Ameriky. Dvíha sa mi žalúdok, už len pri zvučke seriálu, podobný efekt ako pri Tisíc a jedna noc, s tým rozdielom, že toto je trápna slovenská zvučka a samozrejme, že od Pociskovej, ktorú teraz budeme všade pchať napriek tomu, že žiaden talent na hranie nemá. Naše slovenské seriály stoja za hovno, a nechápem prečo stále vznikajú nové. Aha jasné, lebo vždy sa nájde veľa púč bez zmyslu, ktorý by vedel oddeliť pičovinu od dobrého seriálu. Proste hrozní Hroznerovci a spol. ()

klerik

Búrlivé víno chce byť očividne slovenským DALLASOM. Základná zápletka nie je zlá, len škoda, že postavy sú totálne neuveriteľné a hlúpe. Nevedomosť scenáristov o územných plánoch a poľnohospodárskej pôde by sa dala prehltnúť, ale pchať tam spisy ŠTB, kómu, policajnú "brutalitu", chmelové brigády, párovanie každého s každým... Problémy, ktoré by sa dali vyriešiť jedným dvoma telefonátmi, tu postavy riešia celý rok. Emil Horváth ml. ma totálne sklamal ako herec. Ale to je možno len tým, že si uvedomuje, aké sprostosti musí vypúšťať z úst... Najlepšie je, že postava Evy Rysovej-Suchánkovej je napísaná tak, že vždy povie pravdu nielen o dementnosti konania ostatných postáv, ale aj o dementnosti seriálu... ()

Arsenal83 odpad!

To sa snáď nedá ani hodnotiť, ako nízko musí padnúť slovenská pseudotvorba? Pocisková je uškriekaná neherečka a má byť ako hlavná postava? Divím sa niektorým skutočne dobrým hercom, že sa tomu upísali (Kramár, Studenková...) ()

honajz

Párkrát jsem na to omylem přepnul večer TV - a dodnes jsem si myslel, že jde o španělskou telenovelu! Všechny ty interiéry - velké místnosti s krby, těžký španělský nábytek, moderní prostorné kuchyně... A jako kde je to víno, co je v názvu? Že by tam bylo něco o vinicích, to ne, ale řeší se opět milostné vztahy, pracovní vztahy... Jen jsem rád, že po delší době můžu vidět hrát Emila Horvátha ml. ()

anderson odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 1.1.2013, pôvodný televízny seriál - Ďalší zbytočný produkt televíznej žumpy, ktorá napriek dosiahnutiu úplného dna neváha klesať ešte hlbšie. (2.1.2013) ()

Dale odpad!

Na Nelinku sa dobre pozerá a Emil Horváth dokáže hrať, aj keď nemá čo, ale toto je odpadový seriál ako vyšitý. ()

Marek1991 odpad!

Seriál, ktorý je veľmi podobný svojim nedávnym predchodcom z tvorby našich komerčných televízií z posledných 5 rokov. Herecky je dôveryhodný, ale ako niečo zaujímavé, dejovo inovatívne ani náhodou. Je to opäť jedna veľká konverzačka a to veľmi neznesiteľná. Po pár minútach som sa v tom strácal a pripadalo mi to veľmi negatívne a nudné. Keď príde ešte raz niečo takéto, zo života bohatšej vrstvy, s podobnými témami a myšlienkami, už nebudem váhať dať odpad. Toto je ako seriál Horúca krv, len tu nie je akoby ranč, ale vinice. Dej vyzerá ako Ordinácia v ružovej záhrade, toto je len ďalší zlý výplod z našej televíznej tvorby, nerád odchádzam od niečo zo zbytočne stiahnutím bruchom, tu to tak je. 05.06.2013 - Musím doplniť svoj komentár a zhoršiť hodnotenie. Tomuto seriálu prepadla moja rodina a ja to nedokážem zniesť pozerať. myslel som, že spočiatku, že to ujde, no je z toho zlátanina horšieho kalibru než spomínaná Ordinácia. Z Pociskovej, Kostelného, Tůmu a tisíckrát prepraných hercov a herečiek v takýchto seriáloch s otrasným scenárom už priam nemôžem. Berieme mi to priam dych, ničí mi to rodinu ako telenovely, mám chuť rozmlátiť televízori a zrušiť pripojenie, je to výplach mozgov spolu so správami, oni tie ovce fakt potrebujú, takto okaté zvratky snáď nedávali ani za komunizmu, pardón socializmu. ()

Astaroth12 odpad!

Hneď na začiatok, videl som dosť dielov aby som to mohol komentovať. Videl som viacero podobných seriálov ale tento je z nich totálne najhorší. Ten alebo tí scenáristi, čo tvoria tento serial sú vypatlaný kreténi. Ešte začiatok seriálu sa dal, ale potom tam nastali totálne nelogické veci a už to nejde zvrátiť, tak sa seriál potápa viac a viac do svojich sračiek. Hercov nebudem komentovať, lebo kde nieje dobrý scenár tam by si vylámal zuby aj sám Robert De Niro. Vždy pri pozretí niektorých časti, má až nadrapuje nad absurditou niektorých postáv. Tam keď sú aj nejaké problémy, tak len počujem od hercov. To nevyriešiš, to nerieš a tých bezduchých pitomosti je tam oveľa viac. Stále tam niečo riešia aj tak nič z toho. Ivan Dolinský(E.Horvat) aby dal podpisové pravo neznámemu človeku a nie vlastnej rodine, tak to sa nevidí ani v argentínskej telenovele a jeho terajšia žena predáva jeho dom bez dedičského konania a on majetok nadobudol pred týmto sobášom, tak ona nemá nárok, len jej a jeho deti, ale to scenáristi určite ešte vysvetlia, logicky ako inač. Jedine čo ma bavilo v tomto seriáli, tak to boli dve brigádničky, ktoré to tam aspoň na chvíľu rozveselili.A NA SLOVENSKU JE TO TAK- Inde vo svete sa píšu pred hercami producenti resp. réžia, ale tu nie. Asi nie sú hrdí na svoju robotu a ani by nemali byt. ()

Defaultovna odpad!

V čom spočíva najväčšia slabina slovenských "nekonečných" seriálov? Problém nie je v zlej myšlienke či scénari. Keby panelákový, alebo búrlivovínový skript dostal do ruky povedzme nejaký škandinávec, bola by z toho psychologická dráma ako remeň. Lenže: 1) Toporné a teatrálne postavy, zahrané nesympatickými hercami, recyklovanými z množstva podobných seriálov pôsobia otravne ešte skôr než otvoria ústa 2) Keď už tie ústa otvoria, zistíme, že dialógy sú neprirodzené bez štipky inteligentného humoru 3) Snaha producentov o čo najväčšie napätie a akciu prerastá do preexponovaných zápletiek "každý s každým každému za chrbtom", ktoré sa vyskytujú frekvenciou jedna v každej epizóde 4) Nehovoriac o názve seriálu a zvučke, ktoré predpovedajú záruku "skvelej" rodinnej zábavy každý deň pred televíznymi novinami na Narkóze. Aby sa nepovedalo, že som len kritik z princípu, zhliadla som jednu celú epizódu, na základe ktorej ukladám trashové hodnotenie. Z mojej strany niet čo dodať. ()

TomX2

Celkový dojem: Slovenský "ongoing , mainstream" seriál Búrlivé víno som nikdy nepozeral s prehľadom a oči som na tento rádoby úspešný (nuž, pre tvorcov finančne určite) seriál pustil len občas, keď to sledoval niekto z rodiny. A môj dojem? Už v tej dobe, kedy to najviac frčalo a všetci starí, ale aj mladí to nechceli prestať v tej bedni sledovať, som si povšimol, že tam niečo nie je v poriadku. A čo iné by to bolo, než oscarovi hodné herecké výkony? Ale kde by. Ešte o niekoľko stupňov horší je scenár (neviem, možno je niekde v dedinke na Slovensku úplne typické, že tam je nejaká dvojica (??), ktorá má úplne zamotaný príbeh a tisíc a jedna hercov sa tak dostáva do príbehu, ďalšej etapy Romea a Júlii? No, to už k (ne)prekvapeniu v novodobých Slovenských seriáloch býva zvykom. V posledných dňoch som ale mal možnosť si pozrieť zopár dielov a prekvapilo ma (možno aj potešilo?), že ten seriál je úplne inde než pred tými rokmi bol. Do príbehu sa zaplietlo aj niekoľko nádejných hercov a to hlavne trochu staršia a krajšia Laura Hritzová, ktorá rástla spolu aj s týmto seriálom (a našla si aj niekoľko frajerov?) - je na nej videť snaha a niekde je poriadne (ale určite) skrytá nádej, z nej bude úspešná herečka. No, presadiť sa do paneláku nie je zrovna najlepší nápad, ale každý herec mal svoje herecké začiatky. Moje hodnotenie: 15% ()

JohnMiller odpad!

Bohužiaľ som videl viac epizód ako bolo zdravé (2013/14) a musím vám s prekvapeným výrazom oznámiť, že bma prekvapuje, že aj v roku 2016 to stále vysielajú. Už vtedy sa to za-cyklilo a hlavný párik sa pohádal-udobril, už bola skoro svadba, no nakoniec nebola. S niekym iným sa mali brať, no nakoniec z toho nič nebolo. Odpad odpadov. ()

Martyska

Primitívne, divné a životu nepravdepodobné. Takto nejako by som opísala postavy a dej. Námet nie je zlý len ho treba vedieť spracovať, čo sa v tomto prípade vôbec nepodarilo. Celkové časti sú nezáživné.. ()

Martin741 odpad!

TV Narkoza prisla zas s dalsim serialom. Medzi Narkozou a TV Hnoj sice prebieha sutaz, ale o to, ktora telka prinesie na TV obrazovky vacsiu fekaliu a primitivizmus. Tazko vyberat. Narkoza vedie s touto fekaliou, a TV Hnoj zase so Slnko, seno, slanina. Nebolo toho hnoja uz dost : Farmy, zamena Manzeliek..... ? Kazdopadne za mna smer hnojisko je isty : 0 % ()

peiton odpad!

Už mám s týchto nekonečných slovenských akože ,,telenoviel" poriadny chaoss.Jedna ako druhá,druhá ako tretia a pod. Dokedy alebo koho toto môže baviť.Som síce žena,ale nepozerala by som to ani za červené ferrari :) Herectvo jednotlivých protagonistov je maximálne afektované..Takéto by som vedela zahrať aj ja,a nemusím mať na to ani školu.. Nekonečný príbeh !!! ()