Búrlivé víno (TV seriál)

Drama / Rodinný

Slovensko, 2012, 109x50 min

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová-Suchánková, Ľuboš Kostelný, Veronika Strapková, Marek Majeský, Táňa Radeva, Ivan Letko, Barbora Švidraňová, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová, Henrieta Mičkovicová, Milan Bahúl, Ján Jackuliak, Ivan Béla Vojtek, Jakub Lorencovič, Vladimír Černý, Jan Révai, Róbert Halák, Ľudmila Swanová, Anton Vaculík, Vít Bednárik, Igor Šimeg, Karin Haydu, Ľubo Roman, Mara Lukama, Filip Tůma, Alfréd Swan, Karol Čálik, Eva Pavlíková, Vladimír Kittler, Ivana Kubáčková, Juraj Ďurdiak, Eva Večerová, Michal Jánoš, Braňo Deák, Pavel Bruchala, Stano Král, Kristína Mečko, Ivan Palúch, Kristína Turjanová, Dagmar Sanitrová, Miloslav Kráľ, Viera Pavlíková, Laura Hritzová, Ján Gallovič, Ingrid Ištóková, Zoro Laurinc, Richard Klvač, Peter Trník, Vladimír Oktavec, Ivan Romančík st., Richard Labuda, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Edita Borsová, Marta Potančoková, Peter Nádasdi, Eva Matejková, Katarína Kolajová, Roman Martinský, Štefan Kožka, Dušan Kaprálik, Marcel Ochránek, Marián Mitaš, Attila Mokoš, Zuzana Skopálová, Zdena Studenková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Vladimír Kobielský, Dušan Szabo, Gabriela Dolná, Ľubomír Bukový, Lukáš Dóza, Alžbeta Bartošová, Marek Fašiang, David Selecký, Ivana Kuxová, Michal Soltész, Barbora Žilecká, Ivan Šándor, František Výrostko, Igor Krempaský, Emma Tarageľová, Erika Havasiová, Juraj Predmerský, Anton Šulík ml., Přemysl Boublík, Oľga Solárová, Karin Olasová, Branislav Bajus, Branislav Matuščin, Roman Poláčik, Rebeka Poláková, Marta Maťová, Marek Kramár, Michal Ďuriš, Ján Topľanský, Jakub Abrahám, Barbara Kelišková, Ondrej Gubač, Pavol Karell, Andrej Anderko, Peter Mattes, Ivo Heller, Michal Domonkoš, Katarína Jančula, Ján Greššo, Anna Nováková, Oľga Šalagová, Noël Czuczor, Petr Vágner, Dominika Žiaranová, Viliam Hriadel, Jarmila Hittnerová, Filip Kreutz, Tomáš Maštalír, Ivan Nagy, Peter Dobrík, Renáta Rundová, Jozef Domonkoš, Viktor Vincze, Roman Luknár, Petra Vajdová, Daniela Mackovičová, Natália Puklušová, Juraj Bača, Jakub Kuka
  • Mishqo

Tak aby som aj niečo slovenské ohodnotil slovne =D ... Pičovina na kvadrát. Len Slováci dokážu robiť z komára somára a ešte k tomu aj prilákať tisícky divákov pri televíznych obrazovkách. Ja to fakt nechápem. Veď ten seriál patrí na samé dno filmovej/seriálovej "tvorby". Lepší scenár by napísalo aj dieťa z prvého stupňa na ZŠ. Postavy sa správajú maximálne hlúpo. Rieši sa tam piate cez deviate, problémy, ktoré nemajú s pôvodnou koncepciou nič spoločné. A o hereckých výkonoch asi radšej pomlčím, i keď takýto plytký scenár by spravil asi aj z Meryl Streep len obyčajnú stážistku. Ale aby som tomuto seriálu až toľko nekrivdil, treba dodať že na tom dne sa k nemu pripája väčšina slovenských seriálov. Amen!(13.9.2013)

• MM_Ramone

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, Turecka či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Búrlivé víno“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad!(19.11.2015)

• Etrox49

Spletité osudy dvoch nezmieriteľných vinárskych rodov na Slovensku?! To je asi rovnako „hodnotný“ námet ako príbeh homosexuálnej lásky na kaukazskej farme, ktorú decimuje bubonický mor. Darmo, slovenský seriálový kreténizmus prežíva svoju najsilnejšiu epochu. Tentokrát zavítame do prostredia malebných viníc, kde vášeň, city, staré krivdy a temperamentné osadenstvo nikdy nespí! 99% exteriérov aj interiérov je vykradnutých pravdepodobne zo všetkých juhoamerických telenoviel, ktoré uzreli svetlo sveta, čo len umocňuje celkový dojem, že ste všade len nie na Slovensku. Skutočne, už po pár dieloch nemám obavy o náš vinársky priemysel, všetko je čisté, obhospodárené a decentné. Kam sa podeli chátrajúce búdy, plesnivé miestnosti, rozpadnutá vlečka, hrdzavý preš, eventuálne zapáchajúci, na slnku hnijúci rmut? Aspoň, že sa kde tu sporadicky mihne nejaký ten ožratý zamestnanec lebo inak už neviem... V personálne bohato živenom projekte sa vyskytujú len 3 stráviteľné postavy, ktoré sú kvalitne zahraté a ničím neurazia (E. Horváth ml., Ľ. Kostelný a V. Černý ako Doktor Zvrhlík), zbytok predstavuje štandardne debilné, seriálové charaktery alebo komické figúrky. Jednou z nich je Marián Slovák aka Stanislav Rozner aka agent „vinár“. Obstarožný, soláriom opečený bonviván, ktorý, pokiaľ si práve nedáva podstrojovať všakovaké chuťovky svojou príšernou manželkou, prežíva predporážkové stavy pri citovaní svojej dokumentácie z Cibulkových zoznamov. Nanešťastie, podobne zábavných postáv je minimum. Absolútna katastrofa je ústredná persóna - Nina Dolinská, ktorú si ako svoju životnú rolu strihla herecky beznádejná Nela Pocisková. Miestna výstupná kontrola (zatím) s odporným, mužatkovským barytónom a preafektovaným prejavom (pozn.: skúste si jej výstupy niekedy pustiť bez zvuku), plní z hľadiska príbehu 3 rozhodujúce úlohy: čuchanie k vínu, zarážanie sa vinicami, rezistencia voči alfasamcom v danom sektore. Väčšie či menšie epizódky, spracované smrteľne nudnou formou, servírujú asi všetko, čo sa dá: zakázaná láska, transgeneračná nenávisť, intrigy, machinácie, domáce násilie, násilie na pracovisku, ŠTB, syndróm vyhorenia, gerontofília, rasizmus, alkoholizmus, voyeurizmus, striedavá starostlivosť a tak podobne... Záver: ďalší slovenský, raz už strávený seriálový guláš vyvrhnutý späť na svetlo sveta. Hviezda za trojicu zmienených hercov.(22.1.2013)

• poet

Je mi tak trochu aj ľúto tých slovenských hercov... Tuto vetu by som mohol nakopírovať do väčšiny komentárov ku súčasnej slovenskej seriálovej tvorbe... Priznávam že som to pozerával istý čas, už ked fakt nebolo čo a panelák bolo to väčšie zlo a počet kanálov v TV bol značne obmedzený :) Hečkove Červené víno je oproti tomuto klenot... Tých pár záberov na vinicu z toho ešte seriál o vinárstve nerobí. Dookola sa tu omieľa to iste a riešia s problémy aby sme vyplnili vysielací čas. Tá zápletka okolo predaja pozemkov a rôznych machinácii okolo toho ešte ako tak funguje. Absolútne odveci popri tom vychádza ta dejová línia s miestnym doktorom. V markíze si zrejme povedali mame ešte kopu času tak to tam jebnime... Hodnotiť dialógy je absolútne zbytočne to je proste klasika a trhá to uši :).... Divák ktorý nema k dispozícíi bohatu ponuku programov to ma pomerne zložité pozrieť si niečo zaujímavé a zároveň sa vyhnúť nejakej telenovele. Vdaka bohu za STV2 :)(13.11.2014)

• morena.jea

My slováci nenatočíme ani jeden jediný poriadny film za desaťročie, ale stupídne seriály sa množia ako rómska menšina na Luníku. Pričom zmienení spoluobčania by určite podali lepšie výkony než naša nová generácia hercov, ktorí to dotiahnu maximálne do Smotánky k Judínyovej kde sa budú tľapkať po pleciach aký sú oni umelci.(13.8.2013)

• - Jana Oľhová, Helena Krajčiová a Ľuboš Kostelný sa spolu stretli už v seriáloch Profesionáli (2008) a Zita na krku (2011). (Johnny.ARN)

• - Stanislav Rosner (Marián Slovák) mal operované srdce, lenže tesne po zákroku nebolo na jeho hrudi po jazvách ani stopy. (tommy187)

• - Exteriéry viníc sa natáčali v obci Vištuk, ale aj v Šenkviciach a Modre. (Johnny.ARN)