Búrlivé víno (TV seriál)

Drama / Rodinný

Slovensko, 2012, 109x50 min

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný, Veronika Strapková, Marek Majeský, Táňa Radeva, Ivan Letko, Barbora Švidraňová, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová, Henrieta Mičkovicová, Milan Bahúl, Ján Jackuliak, Ivan Béla Vojtek, Jakub Lorencovič, Vlado Černý, Jan Révai, Róbert Halák, Ľudmila Swanová, Anton Vaculík, Vít Bednárik, Igor Šimeg, Karin Haydu, Ľubo Roman, Mara Lukama, Filip Tůma, Alfréd Swan, Karol Čálik, Eva Pavlíková, Vladimír Kittler, Ivana Kubáčková, Juraj Ďurdiak, Eva Večerová, Michal Jánoš, Braňo Deák, Pavel Bruchala, Stano Král, Kristína Mečko, Ivan Palúch, Kristína Turjanová, Dagmar Sanitrová, Miloslav Kráľ, Viera Pavlíková, Laura Hritzová, Ján Gallovič, Ingrid Ištóková, Zoro Laurinc st., Richard Klvač, Peter Trník, Vladimír Oktavec, Ivan Romančík st., Richard Labuda, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Edita Borsová, Marta Potančoková, Peter Nádasdi, Eva Matejková, Katarína Kolajová, Roman Martinský, Štefan Kožka, Dušan Kaprálik, Marcel Ochránek, Marián Mitaš, Attila Mokoš, Zuzana Skopálová, Zdena Studenková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Vladimír Kobielský, Dušan Szabó, Gabriela Dolná, Ľubomír Bukový, Lukáš Dóza, Alžbeta Bartošová, Marek Fašiang, David Selecký, Ivana Kuxová, Michal Soltész, Barbora Žilecká, Ivan Šándor, František Výrostko, Igor Krempaský, Emma Tarageľová, Erika Havasiová, Juraj Predmerský, Anton Šulík ml., Přemysl Boublík, Oľga Solárová, Karin Olasová, Branislav Bajus, Branislav Matuščin, Roman Poláčik, Rebeka Poláková, Marta Maťová, Marek Kramár, Michal Ďuriš st., Ján Topľanský, Jakub Abrahám, Barbara Kelišková, Ondrej Gubač, Pavol Karell, Andrej Anderko, Peter Mattes, Ivo Heller, Michal Domonkoš, Katarína Jančula, Ján Greššo, Anna Nováková, Oľga Šalagová, Noël Czuczor, Petr Vágner, Dominika Žiaranová, Viliam Hriadel, Jarmila Hittnerová, Filip Kreutz, Tomáš Maštalír, Ivan Nagy, Peter Dobrík, Renáta Rundová, Jozef Domonkoš, Viktor Vincze, Roman Luknár, Petra Vajdová, Daniela Šencová, Natália Puklušová, Juraj Bača, Jakub Kuka, Ľuboš Radošovský, Oliver Oswald
  • mikhail

Na slovensku bohužiaľ jasne vidno priepasť, ktorá vznikla vo filmovej a televíznej tvorbe v posledných 20-tich rokoch. Čo bolo talentované a profesionálne, to od filmu zutekalo. Zostalo pár slušných ľudí, ktorí sa prispôsobili a točia remeselne maximálne tak priemerné seriály, ktoré však svojim príbehom diváka s IQ 100 a vyššie sotva oslovia. Toto je aj príklad zbúreného vína.(17.4.2013)

• bubblebobble

Neuveriteľné ako ma naše seriály dokážu na začiatku baviť a ako ich následne dokážem znenávidieť. Úplne otrasné správanie sa tvorcov s mottom "vytrieskajme z toho čo sa dá" je tak okaté a aspoň trocha vnímavého diváka musí uraziť. Kedy už konečne pochopia, že nejde o kvantitu ale o kvalitu? O to, aby každá časť dávkovala postupne napätie a aby sa divák nevedel dočkať ďalšej časti, ktorá samozrejme nepôjde každých 24 hodín?(10.6.2013)

• morena.jea

My slováci nenatočíme ani jeden jediný poriadny film za desaťročie, ale stupídne seriály sa množia ako rómska menšina na Luníku. Pričom zmienení spoluobčania by určite podali lepšie výkony než naša nová generácia hercov, ktorí to dotiahnu maximálne do Smotánky k Judínyovej kde sa budú tľapkať po pleciach aký sú oni umelci.(13.8.2013)

• metal.storm

Pakujte do prdele, všetci čo v tom hráte. A nevracajte sa. Aj s tými vašimi tupými ksichtami a strašnými hereckými výkonmi. Problém týchto seriálov je že sú nasúkané v každej reklame, každú pol hodinu. Zapnem televízor a švác: Búrlivé víno, Divoké kone, Panelák a neviem čo všetko. Je to misia vysokej obtiažnosti sa tomuto vyhnúť.(29.1.2015)

• TomX2

Celkový dojem: Slovenský "ongoing , mainstream" seriál Búrlivé víno som nikdy nepozeral s prehľadom a oči som na tento rádoby úspešný (nuž, pre tvorcov finančne určite) seriál pustil len občas, keď to sledoval niekto z rodiny. A môj dojem? Už v tej dobe, kedy to najviac frčalo a všetci starí, ale aj mladí to nechceli prestať v tej bedni sledovať, som si povšimol, že tam niečo nie je v poriadku. A čo iné by to bolo, než oscarovi hodné herecké výkony? Ale kde by. Ešte o niekoľko stupňov horší je scenár (neviem, možno je niekde v dedinke na Slovensku úplne typické, že tam je nejaká dvojica (??), ktorá má úplne zamotaný príbeh a tisíc a jedna hercov sa tak dostáva do príbehu, ďalšej etapy Romea a Júlii? No, to už k (ne)prekvapeniu v novodobých Slovenských seriáloch býva zvykom. V posledných dňoch som ale mal možnosť si pozrieť zopár dielov a prekvapilo ma (možno aj potešilo?), že ten seriál je úplne inde než pred tými rokmi bol. Do príbehu sa zaplietlo aj niekoľko nádejných hercov a to hlavne trochu staršia a krajšia Laura Hritzová, ktorá rástla spolu aj s týmto seriálom (a našla si aj niekoľko frajerov?) - je na nej videť snaha a niekde je poriadne (ale určite) skrytá nádej, z nej bude úspešná herečka. No, presadiť sa do paneláku nie je zrovna najlepší nápad, ale každý herec mal svoje herecké začiatky. Moje hodnotenie: 15% (18.8.2017)

• - Najväčším šoumenom pri nakrúcaní bol Filip Tůma (André Simonet), ktorý mal vraj vždy výbornú náladu, vtipkoval a občas ostatným spestril deň operným spevom. (Zdroj: cas.sk)

• - Jana Oľhová, Helena Krajčiová a Ľuboš Kostelný sa spolu stretli už v seriáloch Profesionáli (2008) a Zita na krku (2011). (Johnny.ARN)

• - Seriál sa odohráva v dedinke Vínne, no takáto obec sa na Slovensku nenachádza. Existuje však obec Vinné, ktorá leží v okrese Michalovce. (tommy187)