Búrlivé víno (TV seriál)

Drama / Rodinný

Slovensko, 2012, 109x50 min

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Geišbergová-Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný, Veronika Strapková, Marek Majeský, Táňa Radeva, Ivan Letko, Barbora Švidraňová, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová, Henrieta Mičkovicová, Milan Bahúl, Ján Jackuliak, Ivan Béla Vojtek, Jakub Lorencovič, Vlado Černý, Jan Révai, Róbert Halák, Ľudmila Swanová, Anton Vaculík, Vít Bednárik, Igor Šimeg, Karin Haydu, Ľubo Roman, Mara Lukama, Filip Tůma, Alfréd Swan, Karol Čálik, Eva Pavlíková, Vladimír Kittler, Ivana Kubáčková, Juraj Ďurdiak, Eva Večerová, Michal Jánoš, Braňo Deák, Pavel Bruchala, Stano Král, Kristína Mečko, Ivan Palúch, Kristína Turjanová, Dagmar Sanitrová, Miloslav Kráľ, Viera Pavlíková, Laura Hritzová, Ján Gallovič, Ingrid Ištóková, Zoro Laurinc st., Richard Klvač, Peter Trník, Vladimír Oktavec, Ivan Romančík st., Richard Labuda, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Edita Borsová, Marta Potančoková, Peter Nádasdi, Eva Matejková, Katarína Kolajová, Roman Martinský, Štefan Kožka, Dušan Kaprálik, Marcel Ochránek, Marián Mitaš, Attila Mokoš, Zuzana Skopálová, Zdena Studenková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Vladimír Kobielský, Dušan Szabó, Gabriela Dolná, Ľubomír Bukový, Lukáš Dóza, Alžbeta Bartošová, Marek Fašiang, David Selecký, Ivana Kuxová, Michal Soltész, Barbora Žilecká, Ivan Šándor, František Výrostko, Igor Krempaský, Emma Tarageľová, Erika Havasiová, Juraj Predmerský, Anton Šulík ml., Přemysl Boublík, Oľga Solárová, Karin Olasová, Branislav Bajus, Branislav Matuščin, Roman Poláčik, Rebeka Poláková, Marta Maťová, Marek Kramár, Michal Ďuriš st., Ján Topľanský, Jakub Abrahám, Barbara Kelišková, Ondrej Gubač, Pavol Karell, Andrej Anderko, Peter Mattes, Ivo Heller, Michal Domonkoš, Katarína Jančula, Ján Greššo, Anna Nováková, Oľga Šalagová, Noël Czuczor, Petr Vágner, Dominika Žiaranová, Viliam Hriadel, Jarmila Hittnerová, Filip Kreutz, Tomáš Maštalír, Ivan Nagy, Peter Dobrík, Renáta Rundová, Jozef Domonkoš, Viktor Vincze, Roman Luknár, Petra Vajdová, Daniela Šencová, Natália Puklušová, Juraj Bača, Jakub Kuka, Ľuboš Radošovský, Oliver Oswald
  • honajz

Párkrát jsem na to omylem přepnul večer TV - a dodnes jsem si myslel, že jde o španělskou telenovelu! Všechny ty interiéry - velké místnosti s krby, těžký španělský nábytek, moderní prostorné kuchyně... A jako kde je to víno, co je v názvu? Že by tam bylo něco o vinicích, to ne, ale řeší se opět milostné vztahy, pracovní vztahy... Jen jsem rád, že po delší době můžu vidět hrát Emila Horvátha ml.(8.1.2013)

• Viny95501

Takže, rozhodol som sa napísať koment k tomuto"ODPADU, len kvôli tomu že som si tu na fóre prečítal jeden príspevok..."Rada by som vedela,či všetci tí ,,experti",ktorí udelili tomuto seriálu hodnotenie ,,odpad" videli aspoň jednu jeho časť... keď je u nás pustené Tv, a akurát to hrá v bedni- sa sem tam na pc stoličke otočím aby som si tak znovu potvrdil že, Slovaci sú bez-pochýb ty naj-horší herci bez charizmi na svete...scenar a herecké výkony sú ešte menej ako odpad...to je ešte"pocta. Nikdy sme vo svete neprerazili ani neprerazíme..(To skôr opica založí oheň)..takže, ak má uživateľ ktorý tuto sračku hodnoti 4 hviazdami - 70 rokov, pardón...ak je v mladšiam veku" a je normálny- Kámo: s tebou by som na pivo nešiel....(28.3.2014)

• Piri

Žeby vrchol slovenskej tvorby? Určite nie. Prvé časti neboli vôbec zlé, našli sa aj dobre napísané postavy, ale vidieť, že autorom scenára sú ženy, vraj tri. Seriál je tak infantilný a primitívny asi ako samotné autorky. A to som si myslel, že nič horšie ako Pilcherová či Steelová už nemôže byť. Scenár má až priveľké diery. Keď tento seriál má takú divácku priazeň, znamená to jediné, slovenský národ degeneruje a vo veľkom. Pripomenulo mi to vtip na seriál Beverly Hills 90210, keď Brandon stretne Steva a chcú debatiť o rozviazaných šnúrkach od topánok...(27.9.2013)

• tommy187

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%.(29.1.2013)

• bubblebobble

Neuveriteľné ako ma naše seriály dokážu na začiatku baviť a ako ich následne dokážem znenávidieť. Úplne otrasné správanie sa tvorcov s mottom "vytrieskajme z toho čo sa dá" je tak okaté a aspoň trocha vnímavého diváka musí uraziť. Kedy už konečne pochopia, že nejde o kvantitu ale o kvalitu? O to, aby každá časť dávkovala postupne napätie a aby sa divák nevedel dočkať ďalšej časti, ktorá samozrejme nepôjde každých 24 hodín?(10.6.2013)

• Juraj Loj

• - Behom pauzy sa protagonista Juraj Loj často obšmietal okolo kameramanov a ich televíznej výbavy. Prácou s kamerou bol fascinovaný natoľko, že mu režisér dovolil zopár scén "naostro" aj natočiť. (matthew.17)

• - Zábery, pri ktorých sú postavy v Kongu, boli natáčané v jednej bratislavskej "schátranej" budove. (tommy187)

• - Pri nakrúcaní strávili herci najviac času vo vinohradoch, v ambulancii doktora Buranovského (Vlado Černý) a v obývačke Ivana Dolinského (Emil Horváth). (Zdroj: markiza.sk)