Búrlivé víno (TV seriál)

Drama / Rodinný

Slovensko, 2012, 109x50 min

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Geišbergová-Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný, Veronika Strapková, Marek Majeský, Táňa Radeva, Ivan Letko, Barbora Švidraňová, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová, Henrieta Mičkovicová, Milan Bahúl, Ján Jackuliak, Ivan Béla Vojtek, Jakub Lorencovič, Vlado Černý, Jan Révai, Róbert Halák, Ľudmila Swanová, Anton Vaculík, Vít Bednárik, Igor Šimeg, Karin Haydu, Ľubo Roman, Mara Lukama, Filip Tůma, Alfréd Swan, Karol Čálik, Eva Pavlíková, Vladimír Kittler, Ivana Kubáčková, Juraj Ďurdiak, Eva Večerová, Michal Jánoš, Braňo Deák, Pavel Bruchala, Stano Král, Kristína Mečko, Ivan Palúch, Kristína Turjanová, Dagmar Sanitrová, Miloslav Kráľ, Viera Pavlíková, Laura Hritzová, Ján Gallovič, Ingrid Ištóková, Zoro Laurinc st., Richard Klvač, Peter Trník, Vladimír Oktavec, Ivan Romančík st., Richard Labuda, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Edita Borsová, Marta Potančoková, Peter Nádasdi, Eva Matejková, Katarína Kolajová, Roman Martinský, Štefan Kožka, Dušan Kaprálik, Marcel Ochránek, Marián Mitaš, Attila Mokoš, Zuzana Skopálová, Zdena Studenková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Vladimír Kobielský, Dušan Szabó, Gabriela Dolná, Ľubomír Bukový, Lukáš Dóza, Alžbeta Bartošová, Marek Fašiang, David Selecký, Ivana Kuxová, Michal Soltész, Barbora Žilecká, Ivan Šándor, František Výrostko, Igor Krempaský, Emma Tarageľová, Erika Havasiová, Juraj Predmerský, Anton Šulík ml., Přemysl Boublík, Oľga Solárová, Karin Olasová, Branislav Bajus, Branislav Matuščin, Roman Poláčik, Rebeka Poláková, Marta Maťová, Marek Kramár, Michal Ďuriš st., Ján Topľanský, Jakub Abrahám, Barbara Kelišková, Ondrej Gubač, Pavol Karell, Andrej Anderko, Peter Mattes, Ivo Heller, Michal Domonkoš, Katarína Jančula, Ján Greššo, Anna Nováková, Oľga Šalagová, Noël Czuczor, Petr Vágner, Dominika Žiaranová, Viliam Hriadel, Jarmila Hittnerová, Filip Kreutz, Tomáš Maštalír, Ivan Nagy, Peter Dobrík, Renáta Rundová, Jozef Domonkoš, Viktor Vincze, Roman Luknár, Petra Vajdová, Daniela Šencová, Natália Puklušová, Juraj Bača, Jakub Kuka, Ľuboš Radošovský, Oliver Oswald
  • neimed

Skoda celkom talentovaneho Filipa Tumu. Je to len dokaz toho, ze divadelny a operny herec sa v slovenskych "telenovelach" iba zhovadi a pokazi to jeho imidz. Dufam ze nie navzdy. Neviem ci je taka filmova kriza na Slovensku alebo co, rada by som v jeho filmografii videla aj nieco, co neoznacim dvoma hviezdickami, pripadne odpadom. Ak mam Burlive vino pustene, je to len preto, aby som ho aspon na chvilku zahliadla. Snad to s Pociskovou dlho tahat nebudu. Ma na lepsiu herecku kolegynu, nielen na taku soplanou, s ktorou sa prave nudi pri natacani. :D(23.8.2013)

• TomX2

Celkový dojem: Slovenský "ongoing , mainstream" seriál Búrlivé víno som nikdy nepozeral s prehľadom a oči som na tento rádoby úspešný (nuž, pre tvorcov finančne určite) seriál pustil len občas, keď to sledoval niekto z rodiny. A môj dojem? Už v tej dobe, kedy to najviac frčalo a všetci starí, ale aj mladí to nechceli prestať v tej bedni sledovať, som si povšimol, že tam niečo nie je v poriadku. A čo iné by to bolo, než oscarovi hodné herecké výkony? Ale kde by. Ešte o niekoľko stupňov horší je scenár (neviem, možno je niekde v dedinke na Slovensku úplne typické, že tam je nejaká dvojica (??), ktorá má úplne zamotaný príbeh a tisíc a jedna hercov sa tak dostáva do príbehu, ďalšej etapy Romea a Júlii? No, to už k (ne)prekvapeniu v novodobých Slovenských seriáloch býva zvykom. V posledných dňoch som ale mal možnosť si pozrieť zopár dielov a prekvapilo ma (možno aj potešilo?), že ten seriál je úplne inde než pred tými rokmi bol. Do príbehu sa zaplietlo aj niekoľko nádejných hercov a to hlavne trochu staršia a krajšia Laura Hritzová, ktorá rástla spolu aj s týmto seriálom (a našla si aj niekoľko frajerov?) - je na nej videť snaha a niekde je poriadne (ale určite) skrytá nádej, z nej bude úspešná herečka. No, presadiť sa do paneláku nie je zrovna najlepší nápad, ale každý herec mal svoje herecké začiatky. Moje hodnotenie: 15% (18.8.2017)

• mikhail

Na slovensku bohužiaľ jasne vidno priepasť, ktorá vznikla vo filmovej a televíznej tvorbe v posledných 20-tich rokoch. Čo bolo talentované a profesionálne, to od filmu zutekalo. Zostalo pár slušných ľudí, ktorí sa prispôsobili a točia remeselne maximálne tak priemerné seriály, ktoré však svojim príbehom diváka s IQ 100 a vyššie sotva oslovia. Toto je aj príklad zbúreného vína.(17.4.2013)

• SeanLSD

PANELÁK stretol FARMU a spáril sa s ním v ORDINÁCIÍ dakde v riti Pánubohu za chrbtom. K tomu trocha vykrádačky klasického Hečkovho Červeného vína a veľa trápneho žvanenia o cudzine ( Francúzsko by sa ešte dalo zniesť, ale neprestajné opakovanie slova Kongo znelo ako nejaké zaklínadlo na diváka, aby si to čudné slovo dokázal uložiť do pamäte ). Priepastné rozdiely medzi výkonmi skutočných hercov versus seriálových trapákov a kundičiek-hviezdičiek sú neznesiteľné - dnes, po toľkých podobných seriáloch, by sa to nemalo stávať už ani v tomto úbohom televíznom žánri „zo života“. Zápletky z malej komunity konečne mimo priestoru hlavného města a machinácií regionálnej politiky by aj boli zaujímavé a nosné, ale opakovanie stále tých istých vzťahových schém a šablón dokola, spolu s násilným vtláčaním všetkého „atraktívneho“, čo autora napadlo a čo pokradol z iných, rovnako neoriginálnych tuctových produkcií, ťahá tento seriál opäť ku dnu, nehovoriac o tradične zúfalej forme. Keby som aspoň z tej posratej vinice videl niečo viac než jeden nehybný statický záber !(4.3.2013)

• Jello Biafra

Búrlivé víno??? ale ľudia, nerobte si zo mňa srandu!!! Toto "víno" je riadne kyslé a dávno zvetralé čučo kúpené v obchoďáku Coop Jednota a ktoré je vhodné akurát pre opiáš bratislavských bezdomovcov. Ďalší brak z nekonečných slovenských telenoviel, ktoré postrádajú akúkoľvek kvalitu a ktoré pri dlhodobejšom sledovaní môžu nechcene spôsobiť poškodenie mozgu televízneho diváka. Takže len na vlastné nebezpečie.(27.2.2016)

• Juraj Loj

• - Behom pauzy sa protagonista Juraj Loj často obšmietal okolo kameramanov a ich televíznej výbavy. Prácou s kamerou bol fascinovaný natoľko, že mu režisér dovolil zopár scén "naostro" aj natočiť. (matthew.17)

• - Soundtrack seriálu "Neviem sa nájsť" naspievala Nela Pocisková, ktorá hrá Ninu Dolinskú, a napísala Barbora Rákovská, priateľka Tomiho Popoviča, ktorý zložil hudbu. (tommy187)

• - V 6. epizóde 1. série povie mladý Rozner svojmu synovi, že Hatatitla bol Vinnetouov kôň. To však nie je pravda, keďže Vinnetouov kôň sa volal Ilči a na Hatatitlovi jazdil Old Shatterhand. (Johnny.ARN)