Rub a líc (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 20x40 min

po čtyřech shlédnutých dílech už, myslím, mohu s klidným svědomím udělit pětihvězdu, jelikož tento cyklus divákovi nabízí skutečně argumenty z obou stran, klade otázky a nutí ho přemýšlet... více podobných pořadů! 90%(11.6.2013)

• SexyAjinka

I když se snaží ukázat danou problematiku "ze všech stran" nepřijde mi to objektivní ani přínosné. Pár příběhů ze života, odborníci o tématu vypovídají svá stanoviska. Nebaví mě to a když to srovnám s podobnými sériemi od BBC, tak je to hodně slabé.(27.2.2013)

• raroh

V díle Rub a líc tajných služeb k vidění freejazzové trio Jazz Khonspiracy (Michal Hrubý - klarinet, Petr Tichý - kontrabas a Jan Schneider - bicí) z koncertu 20. června 2013 v knihkupectví Volvox globator (díl portrétuje i Honzu Schneidera, který se účastnil i nahrávek PPU - Pašijových her velikonočních jako vokalista a perkusionista, dnes se věnuje jazzu).(13.2.2013)

Dílů nebylo 20, nýbrž 22 - ve výčtu oficiálního textu distributora z neznámých důvodů chybí Rub a líc modelingu a Rub a líc erotiky. Iveta Toušlová je autorkou a vedoucí projektu plus spoluscénáristkou některých dílů; v žádném případě se ale na seriálu nepodílela režijně. Režisérů se vystřídalo několik, každopádně jich bylo víc, než zde uvedení Petr Orozovič a Juraj Šajmovič ml. Jinak je, myslím, škoda, že Česká televize po půl roce tento cyklus odepsala. Ve své kategorii rozhodně patřil k tomu lepšímu. Důvodem byla zřejmě nižší sledovanost, než jakou si ČT slibovala. Podle zákona o veřejnoprávní televizi sice nemá být sledovanost rozhodujícím kritériem, mělo by jít primárně o kvalitu, ale... víme, jak to na Kavčích Horách chodí. Bohužel.(1.11.2013)

Rub a líc spirituálního hledání.....velmi zajímavé!(18.2.2013)

• Iveta Toušlová

• - Pořad vznikl ve stejné tvůrčí dílně jako titul 13. komnata (od r. 2005). (Zdroj: ČSFD.cz)