Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Publicistický magazín České televize zkoumá fenomény moderní doby z různých úhlů pohledu. Každý díl přináší několik příběhů na stejné téma a odkrývá jeho klady i zápory. Reportáže doplňují zajímavá fakta, historické souvislosti a další informace. Pořad vznikl ve stejné tvůrčí dílně jako známá 13. komnata. Autorkou projektu je Iveta Toušlová, spolutvůrci jsou Alena Müllerová a Juraj Šajmovič.
Jednotlivé pořady: 1.-Rub a líc partnerství se slavným
2.-Rub a líc vrcholového sportu
3.-Rub a líc sametových miliardářů
4.-Rub a líc diet
5.-Rub a líc tajných služeb
6.-Rub a líc spirituálního hledání
7.-Rub a líc plastické chirurgie
8.-Rub a líc internetu
9.-Rub a líc zvířecích mazlíčků
10.-Rub a líc herectví
11.-Rub a líc sběratelství  
12.-Rub a líc kultu značek
13.-Rub a líc modré krve     
14.-Rub a líc geniality   
15.-Rub a líc alternativní léčby   
16.-Rub a líc života single  
17.-Rub a líc víry   
18.-Rub a líc pozdního rodičovství
19.-Rub a líc dobrodružných výprav
20.-Rub a líc vojenských misí (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

raroh

všechny recenze uživatele

V díle Rub a líc tajných služeb k vidění freejazzové trio Jazz Khonspiracy (Michal Hrubý - klarinet, Petr Tichý - kontrabas a Jan Schneider - bicí) z koncertu 20. června 2013 v knihkupectví Volvox globator (díl portrétuje i Honzu Schneidera, který se účastnil i nahrávek PPU - Pašijových her velikonočních jako vokalista a perkusionista, dnes se věnuje jazzu). ()

luczi 

všechny recenze uživatele

Alternativní léčba https://www.ceskatelevize.cz/porady/10399366967-rub-a-lic/213563231900006/ - tento díl si zaslouží hvězdiček 10. Jako pozůstalá po oběti těchto šarlatánských metod naneštěstí vím, že přesně takhle to probíhá a dopadá. Jardo Dušku, Vojáčku, Hnízdile, Lukavče, vážení homeopaté, bylinkářky, regresní terapeutky, léčitelé reiki, koučové všeho možného, děkujeme, ale jděte do prdele. Sametoví miliardáři rovněž skvělá práce! ()

Reklama

hippyman 

všechny recenze uživatele

po čtyřech shlédnutých dílech už, myslím, mohu s klidným svědomím udělit pětihvězdu, jelikož tento cyklus divákovi nabízí skutečně argumenty z obou stran, klade otázky a nutí ho přemýšlet... více podobných pořadů! 90% ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Dílů nebylo 20, nýbrž 22 - ve výčtu oficiálního textu distributora z neznámých důvodů chybí Rub a líc modelingu a Rub a líc erotiky. Iveta Toušlová je autorkou a vedoucí projektu plus spoluscénáristkou některých dílů; v žádném případě se ale na seriálu nepodílela režijně. Režisérů se vystřídalo několik, každopádně jich bylo víc, než zde uvedení Petr Orozovič a Juraj Šajmovič ml. Jinak je, myslím, škoda, že Česká televize po půl roce tento cyklus odepsala. Ve své kategorii rozhodně patřil k tomu lepšímu. Důvodem byla zřejmě nižší sledovanost, než jakou si ČT slibovala. Podle zákona o veřejnoprávní televizi sice nemá být sledovanost rozhodujícím kritériem, mělo by jít primárně o kvalitu, ale... víme, jak to na Kavčích Horách chodí. Bohužel. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Pořad vznikl ve stejné tvůrčí dílně jako titul 13. komnata (od r. 2005). (ČSFD)

Reklama

Reklama