Hurá na fotbal

The Unbeatables

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

• filmsim

Vcelku koukatelný animák, který ovšem animovaným filmům z dílen Pixaru a Disneyho nesahá ani po kotníky. Je vidět, že i přes menší rozpočet si tvůrci dali pořádně záležet, animace je slušná s několika neotřelými nápady. Kouká se na to pěkně, ale hlavním problémem je scénář. Příběh je i přes svou originalitu dost stupidní a hlavně v prostřední části velmi nudí. A tak ruku v ruce s přehnanou stopáží a podivným hudebním doprovodem nepodá příliš dobrý zážitek a po pár hodinách už ani nevíte na co jste to vlastně koukali. 5/10(1.2.2015)

Ač fotbal nesnáším a nechápu, co na něm kdo vidí, kromě chlapů honících se na velkém zeleném hřišti za míčem, tak tohle bylo famózní. Bavilo to, jednotlivé postavy přesně odpovídaly svým charakterovým rysům a měli jste tam přehlídku od šikanizéra, přes blbečka, chytrolína, emaře, babi z vesnice, zlodějíčka, kněze, macha až po namakaného policajta s hláskem holčičky. Když Ace kopl Amadea do nohy, tak jako sorry.. ale s těmi jeho hůlčičkami, by mu dávno uletěla, ne že ji měl jen zlomenou. Taky to mělo plus, že jsem si zase po delší době procvičila španělštinu (a taky pro mě naprosto nové slovo futbolín - zní to jako nějaký český/slovenský novotvar zdrobněliny, ale je to fotbálek ve španělštině) a rozhodně všem doporučuju podívat se na to v originále, protože to tomu dodá úplně jinou atmosféru. Nejlepší scéna byl však výbuch laboratoře... zpomalený záběr, jak padá šroubek do stroje, vznikne jiskra, spojí se s těmi výbušnými plyny a buuum.. a pak lítajícíc panáčci a zpomalené záběry.. Olé oleoleole, hořící paruka až po Čauuuuu.(27.7.2015)

Argentinci se Španěly ukázali tímto filmem,že Pixar a Walt Disney můžou mít své konkurenty ve své branži.A nejdůležitějším faktorem je asi to,že film stál mnohonásobně více než ty animované americké blockbustery.Příběh byl docela jednoduchý,ale líbila se mi ta propracovanost,která mě v některých chvílích udivovala.Nejzábavnější momenty byly bezesporu hádky mezi pruhovanými a "granátovými" hráči,kteří oplývali výbornými hláškami.Závěrečný zápas mě uvrdil,že filmu dávám 80%(17.5.2015)

Pravděpodobně nejlepší film o fotbalu, co jsem kdy viděl! :D Alespoň já to počítám jako bonus. Rozhodl jsem se na to podívat, protože jsem měl šanci to shlédnout ještě před tím, než to jde v Česku do kin. Ten pocit se mi totiž strašně moc líbí :D Celkově je ten film jedno veliké klišé. Zápletka je předvídatelná a dost dětinská. Ale ten animovaný kabátek je krásný. Lidské postavy jsou dělané jako karikatuty, a to některé až na úrovni takové, že by se mohli hodit do nějakého animovaného filmu od Burtona. Zato animace fotbalových panďuláků je krásně detailní a propracovaná. Film si také docela hezky hraje s hudebními vložkami z písniček, které každý zná. Opravdu mi chvíly trvalo se k puštění odhodlat, protože jsem docela známí svou nechutí k fotbalu, ale zase mám moc rád animované filmy. Takže se to vyrovnalo ;-) Asi to není úplně nejlepší animovaný film, ale za jedno shlédnutí to rozhodně stojí, možná i pobaví. PS: Na film jsem se koukal ve 2D a ve španělštině. Za špáninu jsem rád, protože musím se procvičovat na výstupní testy,ale určitě bych si to víc užil ve 3D, protože většina scén je za tímto účelem přímo udělaných.(19.5.2015)

• ORIN

Zápletka je stejně chatrná jako argentinská demokracie, hlavní hrdina je krajně nesympatický a celý film vlastně o fotbale zase tolik není, jak by se mohlo na první pohled zdát. Animaci není co vytknout a vlastně se není, čemu divit, že film měl v Argentině takový komerční úspěch. Celé to nicměné působí příliš vykonstruovaně. Hlavně, aby se natočil nějaký film s tématem v Jižní Americe tolik milovaného sportu.(22.3.2016)

• - Film je založen na krátkém příběhu „Paměti Righta Wingera" uznávaného argentinského spisovatele Roberta Fontanarrosy. (Plechpetr)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

• - Jedná se zatím o nejdražší argentinský film všech dob - stál 21 milionů dolarů. (Stoka)