Hurá na fotbal

Underdogs

The Unbeatables

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

Otevírací fotbalová variace na ikonickou sekvenci z 2001: Vesmírná Odysea navnadí, pak je to ale ta nejjednoduší klišé pohádka s lidskými charaktery, které už tvůrci snad nemohli více odbýt. Co se týče malých fotbalistů, je to mnohem lepší, ale banalitu příběhu už to nepřebije. Pozitivní je, že opravdu lze v Argentině udělat animák technicky téměř na úrovni pětinásobně dražších projektů od Pixaru. Smutné je, že finální fotbalový zápas je fantasticky udělaný, má emoce, srdíčkou, adrenalin a skvělý fotbal (zpomalovačky), takže nezbývá než litovat, proč to nešlo v předchozích desítkách minut.(7.4.2014)

• filmsim

Vcelku koukatelný animák, který ovšem animovaným filmům z dílen Pixaru a Disneyho nesahá ani po kotníky. Je vidět, že i přes menší rozpočet si tvůrci dali pořádně záležet, animace je slušná s několika neotřelými nápady. Kouká se na to pěkně, ale hlavním problémem je scénář. Příběh je i přes svou originalitu dost stupidní a hlavně v prostřední části velmi nudí. A tak ruku v ruce s přehnanou stopáží a podivným hudebním doprovodem nepodá příliš dobrý zážitek a po pár hodinách už ani nevíte na co jste to vlastně koukali. 5/10(1.2.2015)

Filmů s fotbalovou tématikou není moc. A filmů s fotbalovou tématikou a ještě k tomu animovaných je ještě míň. Právě proto jsem musel tento film shlédnout a asi i právě proto jsem z něj byl nadšený. Animace špičková. Příběh se dá říct byl lehce předvídatelný, ale i tak bylo ve filmu několik překvapení. Film má pomalý rozjezd, ale potom se to roztočí. Zbožňuju animáky a tomuhle prostě musím dát 5 hvězd.(29.5.2014)

Když už je to MS v Brazílii, tak se musí kouknout i na filmek s fotbalem, v tomhle případě na animák z Argentiny. Kde oživnou panďuláci z fotbálku a je s nima neskutečná prdel. Jednoduchej příběh, žádné složitosti, pohodová a oddychová záležitost, kde nejlepší sledovat hádky mezi pruhovanýma a granátovýma :) Povedená jednohubka 7/10(10.7.2014)

Argentinci se Španěly ukázali tímto filmem,že Pixar a Walt Disney můžou mít své konkurenty ve své branži.A nejdůležitějším faktorem je asi to,že film stál mnohonásobně více než ty animované americké blockbustery.Příběh byl docela jednoduchý,ale líbila se mi ta propracovanost,která mě v některých chvílích udivovala.Nejzábavnější momenty byly bezesporu hádky mezi pruhovanými a "granátovými" hráči,kteří oplývali výbornými hláškami.Závěrečný zápas mě uvrdil,že filmu dávám 80%(17.5.2015)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

• - Jedná se zatím o nejdražší argentinský film všech dob - stál 21 milionů dolarů. (Stoka)

• - Film je založen na krátkém příběhu „Paměti Righta Wingera" uznávaného argentinského spisovatele Roberta Fontanarrosy. (Plechpetr)