Hurá na fotbal

Underdogs

The Unbeatables

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

Celkem slušná podívaná, hlavně v momentě, kdy ožijí minifotbálkový hrdinové. Hláška za hláškou a dobrý dialogy. Akce jede docela dobře. Jenže pak se dostanem do superdomu k tomu frajerovi a jde všechno do kopru. Do té doby jsem se slušně bavil, a od té doby to šlo tak rychle dolů, že jsem děkoval tomu že je to tak krátký. Potom přišel další kopanec při samotném zápase. ::::: Moje hodnocení by vypadalo cca takto ~ za první půlku 4 hvězdy, za druhou půlku tak možná 1 hvězdu. Dávám celkově slabší 3 hvězdy. Mělo to hodně dobrý rozjezd ale ten závěr to doslova posral. :: - :: Naprosto famózní animace a geniálně napsané charaktery cínových postaviček by si možná zasloužili jednu hvězdu přidat.(11.12.2014)

Když už je to MS v Brazílii, tak se musí kouknout i na filmek s fotbalem, v tomhle případě na animák z Argentiny. Kde oživnou panďuláci z fotbálku a je s nima neskutečná prdel. Jednoduchej příběh, žádné složitosti, pohodová a oddychová záležitost, kde nejlepší sledovat hádky mezi pruhovanýma a granátovýma :) Povedená jednohubka 7/10(10.7.2014)

Pravděpodobně nejlepší film o fotbalu, co jsem kdy viděl! :D Alespoň já to počítám jako bonus. Rozhodl jsem se na to podívat, protože jsem měl šanci to shlédnout ještě před tím, než to jde v Česku do kin. Ten pocit se mi totiž strašně moc líbí :D Celkově je ten film jedno veliké klišé. Zápletka je předvídatelná a dost dětinská. Ale ten animovaný kabátek je krásný. Lidské postavy jsou dělané jako karikatuty, a to některé až na úrovni takové, že by se mohli hodit do nějakého animovaného filmu od Burtona. Zato animace fotbalových panďuláků je krásně detailní a propracovaná. Film si také docela hezky hraje s hudebními vložkami z písniček, které každý zná. Opravdu mi chvíly trvalo se k puštění odhodlat, protože jsem docela známí svou nechutí k fotbalu, ale zase mám moc rád animované filmy. Takže se to vyrovnalo ;-) Asi to není úplně nejlepší animovaný film, ale za jedno shlédnutí to rozhodně stojí, možná i pobaví. PS: Na film jsem se koukal ve 2D a ve španělštině. Za špáninu jsem rád, protože musím se procvičovat na výstupní testy,ale určitě bych si to víc užil ve 3D, protože většina scén je za tímto účelem přímo udělaných.(19.5.2015)

Všetky postavy majú veľmi zjednodušené charaktery a väčšina by sa ich dala popísať jednou krátkou vetou, prípadne krátkym slovným spojením. Najhoršie je na tom ale Amadeo, ktorý je zúfalo nevýrazný a nezaujímavý. Jasne, má to byť tuctový ostýchavý trasoritka, ktorý nakoniec v ten správny okamih preukáže odvahu a odhodlanie, takže s istou mierou nevýraznosti a nezaujímavosti sa u neho počítať musí. Najlepšími časťami sú úvod, kedy dôjde k podarenému súboju vo futbale a záverečných dvadsať minút, kedy sme svedkami reálneho zápasu, v ktorom sa Amadeo proti nepriateľskému tímu postaví s tými najväčšími outsidermi a úbožiakmi, akých si len viete predstaviť. Oboje je natočené veľmi dynamicky, má to grády a je to zábava. Prostredných približne päťdesiat minút je ale prakticky nedejové, podstatne menej zaujímavé a zábavné a ide v nich viac-menej len o to, že oživení panáčikovia hláškujú, skandujú, handrkujú sa, poštuchujú sa, osedlávajú potkany zo skládky, lezú po púťových atrakciách a robia tváre. Na animovanom filme Hurá na futbal je najzaujímavejšie to, že je argentínsky a že ho natočil Juan José Campanella, ktorý je okrem iného držiteľom dvoch oscarových nominácií za najlepší cudzojazyčný film, z ktorých jednu dokonca premenil.(30.1.2020)

Nevím, jestli je to tou fotbalovou tematikou, anebo prostě jen tím, jak se to snaží být za každou cenu líbivé, ale nakonec mě to bavilo, i když mě první hodina nedokázala moc dostat. Jasně, je to všechno moc předvídatelné, klišovité, ale i tak ten příběh o lásce a o síle ducha funguje. Naivní, hloupé, ale jednou za čas mi to asi stačí.(27.7.2016)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

• - Jedná se zatím o nejdražší argentinský film všech dob - stál 21 milionů dolarů. (Stoka)

• - Jedná se o první animovaný film argentinského režiséra Juana Josého Campanelly. (Plechpetr)