Hurá na fotbal

The Unbeatables

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Argentina / Španělsko / Indie / USA, 2013, 106 min

• filmsim

Vcelku koukatelný animák, který ovšem animovaným filmům z dílen Pixaru a Disneyho nesahá ani po kotníky. Je vidět, že i přes menší rozpočet si tvůrci dali pořádně záležet, animace je slušná s několika neotřelými nápady. Kouká se na to pěkně, ale hlavním problémem je scénář. Příběh je i přes svou originalitu dost stupidní a hlavně v prostřední části velmi nudí. A tak ruku v ruce s přehnanou stopáží a podivným hudebním doprovodem nepodá příliš dobrý zážitek a po pár hodinách už ani nevíte na co jste to vlastně koukali. 5/10(1.2.2015)

Pravděpodobně nejlepší film o fotbalu, co jsem kdy viděl! :D Alespoň já to počítám jako bonus. Rozhodl jsem se na to podívat, protože jsem měl šanci to shlédnout ještě před tím, než to jde v Česku do kin. Ten pocit se mi totiž strašně moc líbí :D Celkově je ten film jedno veliké klišé. Zápletka je předvídatelná a dost dětinská. Ale ten animovaný kabátek je krásný. Lidské postavy jsou dělané jako karikatuty, a to některé až na úrovni takové, že by se mohli hodit do nějakého animovaného filmu od Burtona. Zato animace fotbalových panďuláků je krásně detailní a propracovaná. Film si také docela hezky hraje s hudebními vložkami z písniček, které každý zná. Opravdu mi chvíly trvalo se k puštění odhodlat, protože jsem docela známí svou nechutí k fotbalu, ale zase mám moc rád animované filmy. Takže se to vyrovnalo ;-) Asi to není úplně nejlepší animovaný film, ale za jedno shlédnutí to rozhodně stojí, možná i pobaví. PS: Na film jsem se koukal ve 2D a ve španělštině. Za špáninu jsem rád, protože musím se procvičovat na výstupní testy,ale určitě bych si to víc užil ve 3D, protože většina scén je za tímto účelem přímo udělaných.(19.5.2015)

Musím povedať, že ide o celkom pohodový animák. Vyzerá to pekne, máme tu pár sympatických postáv a príbeh hoci poznáme a vieme ako to bude pokračovať (väčšinou) nie je vyslovene zlý alebo nudný. Jediné čo by som povedal je, že humor je trošku mimo, ale to je asi tak jediné čo by som vytkol. Inak ide o celkom fajn film, na ktorý sa dobre pozerá a človek si ho dokáže užiť.(24.5.2015)

Ač fotbal nesnáším a nechápu, co na něm kdo vidí, kromě chlapů honících se na velkém zeleném hřišti za míčem, tak tohle bylo famózní. Bavilo to, jednotlivé postavy přesně odpovídaly svým charakterovým rysům a měli jste tam přehlídku od šikanizéra, přes blbečka, chytrolína, emaře, babi z vesnice, zlodějíčka, kněze, macha až po namakaného policajta s hláskem holčičky. Když Ace kopl Amadea do nohy, tak jako sorry.. ale s těmi jeho hůlčičkami, by mu dávno uletěla, ne že ji měl jen zlomenou. Taky to mělo plus, že jsem si zase po delší době procvičila španělštinu (a taky pro mě naprosto nové slovo futbolín - zní to jako nějaký český/slovenský novotvar zdrobněliny, ale je to fotbálek ve španělštině) a rozhodně všem doporučuju podívat se na to v originále, protože to tomu dodá úplně jinou atmosféru. Nejlepší scéna byl však výbuch laboratoře... zpomalený záběr, jak padá šroubek do stroje, vznikne jiskra, spojí se s těmi výbušnými plyny a buuum.. a pak lítajícíc panáčci a zpomalené záběry.. Olé oleoleole, hořící paruka až po Čauuuuu.(27.7.2015)

Nevím, jestli je to tou fotbalovou tematikou, anebo prostě jen tím, jak se to snaží být za každou cenu líbivé, ale nakonec mě to bavilo, i když mě první hodina nedokázala moc dostat. Jasně, je to všechno moc předvídatelné, klišovité, ale i tak ten příběh o lásce a o síle ducha funguje. Naivní, hloupé, ale jednou za čas mi to asi stačí.(27.7.2016)

• - Jedná se zatím o nejdražší argentinský film všech dob - stál 21 milionů dolarů. (Stoka)

• - Film je založen na krátkém příběhu „Paměti Righta Wingera" uznávaného argentinského spisovatele Roberta Fontanarrosy. (Plechpetr)

• - Jedná se o první animovaný film argentinského režiséra Juana Josého Campanelly. (Plechpetr)