Po krk v odpadcích (TV seriál)

• Česko

Patrick Prentice

Scott Evans

Zvuk:

Peter Sawade

Nemůžu uvěřit, co lidi dokážou natahat domů za veteš. Mnohem horší je ale to, když si sami uvědomí, že jsou vlastně nemocní, pozvou si odborníka a mají postupně to harampádí vyhazovat. To už je opravdu vidět, jak to s těmi lidmi začíná cloumat a nejraději by vyhodili toho, kdo jim chce vlastně pomoci...(15.1.2013)

Nejsem zrovna fanoušek reality show, ale tady tohle mě celkem chytlo. Strašně mě překvapilo jak jsou někteří lidé schopní žít. Některé díly jsou totiž skoro až neskutečné. Například chlápek, který má dům tak plný věcí, že musí spát venku na zahradě, kde má ale taky hradby věcí, ve kterých jsou například i stěží viditelné vraky aut. Nebo fanda Elvise, který si myslí, že čím víc má věcí, tím je bohatší. Celkem se tady řeší i příčina jejich hromadění, což většinou bývá deprese, nebo něčí smrt. Mimojiné, pracoval jsem i po bytech a tehdy jsem objevil pár adeptů do tohohle pořadu i u nás. Takže si dávejte bacha na: "Proč bych to vyhazoval, někdy se to může hodit." Abyste neskončili stejně.(10.5.2016)

Je až neuvěřitelné, jak se dokáží projevovat psychické poruchy. V této reality je prezentována jedna z nich. Nejvíce se divím, že vůbec ti nemocní lidé souhlasí s natáčením a pak jsem překvapený, jak hezky vypadá jejich obydlí bez nahromaděných věcí. Je také vidno, že bez odborné pomoci trpí celá rodina, která nedokáže sama pomoci nemocnému členovi a například děti musí žít s postiženým v té šílené domácnosti. Je otázkou, zda pokračují po natáčení v terapii, či se opět utopí ve své psychóze.(26.3.2016)

Já zase nechápu jak je možné, že ten gárbiš ti lidi nevyužijí jako možnost si přivydělat? Jasně stojí je to psycho-úsilí aby se zbavili svého zvyku natahat si do baráku cokoliv co najdou u popelnic nebo někde venku apod.(či nakoupí) podobně jako to bývalo u mého dědy :-D, ale málokdo uvažuje nad praktickou stránkou věci. Já bych normálně natahala ty ptákoviny do nějakého pronajatého prostoru a prodala je za polovic někde v bazaru... Hotovo. Co tam řešíjou? Dostalo mě, že se na ty lidi jejich drahá polovička v tomto procesu klidně vykašle, protože to je pro psychiku ještě horší.(16.1.2013)

Řada IV je už fakt dost drsná. To už jsou těžcí pacienti. Nechtějí se vzdát ani odpadků, po zemi se válí injekční stříkačky, použitý toaletní papír, rozkládající se jídlo, zdi napadené plísní už jsou určeny k demolici, odpadky se vrší až ke stropu, v rodinném domě jim neteče ani voda nebo naopak teče septik po podlaze, šváb a černá vdova samozřejmostí... a nikdo to dlouho neřeší, to až musí sousedi nahlásit úřadům . Na to už se dost nehezky kouká. Zatímco některé začínající díly šlo ještě brát jako zamyšlení nad tím, zda by člověk neměl častěji třídit skříň a knihovnu a neutrácel za zbytečnosti, tohle už se dá jen těžce vydýchat. Už přestávám sledovat i příležitostně, byť je to dle mého pořad užitečný, ač se tam myšlenky a rady začínají opakovat. Jako terapie či motivace pro určité týpky dobrý, jako zábava už moc ne. Neuvěřitelné poruchy!(19.2.2016)