Reklama

Reklama

Po krk v odpadcích

(seriál)
  • Česko Hromadění věcí: pohřbeni zaživa (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Reality-TV
USA, 2010, 46 min

Obsahy(1)

Nahlédněte do domácností lidí, kteří trpí chorobným hromaděním věcí. Nejenže nedokážou nic vyhodit, nedokážou ani odolat pokušení přivléct domů vše, co najdou. Podaří se jim s odbornou pomocí svůj zlozvyk překonat? A chtějí se ho opravdu zbavit? (oficiální text distributora)

Recenze (27)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Je až neuvěřitelné, jak se dokáží projevovat psychické poruchy. V této reality je prezentována jedna z nich. Nejvíce se divím, že vůbec ti nemocní lidé souhlasí s natáčením a pak jsem překvapený, jak hezky vypadá jejich obydlí bez nahromaděných věcí. Je také vidno, že bez odborné pomoci trpí celá rodina, která nedokáže sama pomoci nemocnému členovi a například děti musí žít s postiženým v té šílené domácnosti. Je otázkou, zda pokračují po natáčení v terapii, či se opět utopí ve své psychóze. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Já zase nechápu jak je možné, že ten gárbiš ti lidi nevyužijí jako možnost si přivydělat? Jasně stojí je to psycho-úsilí aby se zbavili svého zvyku natahat si do baráku cokoliv co najdou u popelnic nebo někde venku apod.(či nakoupí) podobně jako to bývalo u mého dědy :-D, ale málokdo uvažuje nad praktickou stránkou věci. Já bych normálně natahala ty ptákoviny do nějakého pronajatého prostoru a prodala je za polovic někde v bazaru... Hotovo. Co tam řešíjou? Dostalo mě, že se na ty lidi jejich drahá polovička v tomto procesu klidně vykašle, protože to je pro psychiku ještě horší. ()

Reklama

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Řada IV je už fakt dost drsná. To už jsou těžcí pacienti. Nechtějí se vzdát ani odpadků, po zemi se válí injekční stříkačky, použitý toaletní papír, rozkládající se jídlo, zdi napadené plísní už jsou určeny k demolici, odpadky se vrší až ke stropu, v rodinném domě jim neteče ani voda nebo naopak teče septik po podlaze, šváb a černá vdova samozřejmostí... a nikdo to dlouho neřeší, to až musí sousedi nahlásit úřadům . Na to už se dost nehezky kouká. Zatímco některé začínající díly šlo ještě brát jako zamyšlení nad tím, zda by člověk neměl častěji třídit skříň a knihovnu a neutrácel za zbytečnosti, tohle už se dá jen těžce vydýchat. Už přestávám sledovat i příležitostně, byť je to dle mého pořad užitečný, ač se tam myšlenky a rady začínají opakovat. Jako terapie či motivace pro určité týpky dobrý, jako zábava už moc ne. Neuvěřitelné poruchy! ()

Clowers 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli je tu správní hodnotit to, že ti lidé mají bordel tak se vám to nelíbí tak dáte málo hvězd. Jenže o tom tohle hodnocení nejspíš není. (Či dle mého) Ukazují zde problém, který má zřejmě dost lidí, protože už je co vím 5. řad. Odvaha štábu, tam vlézt, pomoc profesionálů, a výsledky skvělé. Ale to také stranou, co mi "zážitek" kazí je věčné opakování, které je ale problémem většiny podobných pořadů, ale i tak 4* ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Nejsem zrovna fanoušek reality show, ale tady tohle mě celkem chytlo. Strašně mě překvapilo jak jsou někteří lidé schopní žít. Některé díly jsou totiž skoro až neskutečné. Například chlápek, který má dům tak plný věcí, že musí spát venku na zahradě, kde má ale taky hradby věcí, ve kterých jsou například i stěží viditelné vraky aut. Nebo fanda Elvise, který si myslí, že čím víc má věcí, tím je bohatší. Celkem se tady řeší i příčina jejich hromadění, což většinou bývá deprese, nebo něčí smrt. Mimojiné, pracoval jsem i po bytech a tehdy jsem objevil pár adeptů do tohohle pořadu i u nás. Takže si dávejte bacha na: "Proč bych to vyhazoval, někdy se to může hodit." Abyste neskončili stejně. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Veľká väčšina prípadov v epizódach zobrazuje ľudí s mentálnym stavom tzv. "Hoarding disorder" (doslova Porucha hromadenia). Ide o stav duševného zdravia, počas ktorého človek cíti veľmi silnú potrebu si odložiť rôzne veci, aj keď nemusia mať prakticky žiadnu alebo len malú hodnotu. Väčšinou môže ísť o spotrebný tovar a oblečenie alebo noviny či časopisy alebo zariadenie do bytu, ktoré by inak skončilo na smetisku, často však môže ísť aj o zvieratá (jeden z najznámejších príkladov je Eleanor Abernathy, alias Crazy Cat Lady zo seriálu Simpsonovci, ktorá po každom hádže mačky a trpí touto mentálnou poruchou). Hromadenie vecí často vedie k rýchlemu neporiadku, nezriedka veci dokážu zaplniť celú izbu či byt v priebehu niekoľko málo týždňov. Pre ľudí s touto poruchou je veľmi zložité sa zbaviť svojich vecí, aj keď si môžu uvedomovať, že by to mali spraviť. Avšak pri pokuse sa zbaviť vecí pociťujú silný stres a strach, že by im veci v budúcnosti mohli chýbať, nezriedka to nedokážu zo sentimentálnych dôvodov, keď im niektoré veci môžu pripomínať lepšie roky v minulosti. Ľudia trpiaci poruchou hromadenia nezriedka zároveň trpia aj Obsedantno-kompulzívnou poruchou (OCD), depresiou alebo schizofréniou. Liečenie a terapia musí prebiehať pod dozorom skúseného odborníka v oblasti psychológie/psychiatrie, prognózy však bývajú často zlé a ľudia s touto diagnózou sa po krátkom čase obyčajne vrátia k svojej "závislosti". (AxelWers)

Reklama

Reklama