Metallica: Quebec Magnetic

(koncert)
  • USA Metallica: Quebec Magnetic

Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapel na svém vrcholu... „a na ničem jiném nezáleží.“ (Atlantis Entertainment)

Demonic189

Posledné ohladnutie za turné k Death Magnetic má nazov "Quebec Magnetic" a kapela opat predvádza vyborne divadlo. Zvuk je skvelý, i ked oproti turné 93, resp. 96 akosi slabší, lepšie povedane - nema take gule. Playlist je zaujimavy s množstvom staršich kusov, vykony skvele, takže jedina vec, vdaka ktorej strhavam nejake tie body je atmosféra tohto filmu. Tie zabery jednoducho nemaju atmosféru a štýl, na ktorý sme boli zvyknutí zo starších záznamov. Škoda... ()

jojinecko

Koncert, ktorý má gule a ktorý naplno využíva finančné možnosti skupiny, takže perfektná práca kamier je samozrejmosťou. Vcelku prekvapil playlist, kde dominuje posledný album, ktorý je síce kalkulom jak sviňa, ale nás old-school fanúšikov, ktorý na Metallice vyrastali musel (resp.mal by) potešiť... Btw Lars Ulrich je arogantný badass. ()

Mire

"Quebec Magnetic" síce nie je natočený takým epickým štýlom, ako starší záznam "Cunning Stunts", ale koncert je to opäť excelentný. Som rád, že sa nešetrilo skladbami z vtedy aktuálnej dosky "Death Magnetic", ktoré naživo evidentne fungovali, pretože na turné k "St. Anger" sa do playlistu horko-ťažko prepracovali dve-tri pesničky z menovaného albumu. A keď sa k novému materiálu pridajú také šupy, ako Shortest Straw či Damage Inc., je vymaľované. ()

Luk Skywalker

Do hodiny dvacet to není nic moc až na pár hitovek a skvělé (v té době novinky) My Apocalypse a pak se to rozjede kvartetem skladeb Master of Puppets, Battery, Nothing Else Matters (nebrzdí zde tempo, jak by se mohlo zdát) a Enter Sandman. Následná Killing Time (cover od Sweet Savage) taky dobře zapadá do závěrečného tempa, pak stará vypalovačka Whiplash a přídavková Seek & Destroy. Zprvu to nebylo moc záživné, nakonec se to rozjelo ve velmi dobrý koncert. ()

Rockerman

To je Metallica, jak ji mám rád!!! Po velkém tápání a bezradnosti v 90tých letech minulého století a kontroverzním albu St.Anger ze začátku století 21., se Metallica opět vrátila k tomu, co umí nejlépe, k poctivému thrash metalu. Natočila Death magnetic, které nedosahuje úrovně prvních čtyř alb v jejich diskografii, ale přesto je to nejlepší deska od "...and justice for all"! Quebec magnetic zachycuje kapelu v té nejlepší formě, dokonce i Hetfield zpívá čistě, já si to moc užíval a mé hodnocení je jednoznačné!!! ()

• Lars Ulrich jako zakladatel kapely a člen je veřejností i kritiky často kritizován a označován jako špatný bubeník. (JirkaLexa)