Film 2013

Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Účinkují:

Jolka Krásná

Souhrn toho nejpodstatnějšího ve světě filmových pláten.  FILM 2013 je diskusní týdeník zaměřený na aktuální filmové dění, společně s hosty ve studiu zpravodajského kanálu ČT24. FILM 2013 se zabývá filmovou distribucí, stejně jako nákupem zahraničních filmů i prodejem českých snímků do zahraničí. Věčným tématem je rovněž financování české kinematografie, grantová politika, podpora filmu jako specifického kulturního žánru, ale také zdroje masové zábavy. (Česká televize)

Tom_Lachtan

Jako zdroj informací převážně o českých filmech (tedy hlavně těch, kde je ČT jako koproducent). Na můj vkus moc podbízivé k hostům (co kdyby příště nepřišly?). Chtělo by to více kritických otázek a poohlédnout se, jak jinak a lépe to dělají jinde, častokrát poloamatérsky, jako MZ live, nebo Odvážné palce, nebo i ty čelisti ČRo. I přes některé kvalitní rozhovory hodně slabé a (zas a znovu) nekritické. Slovy Roberta Sedláčka " Vy se furt jenom těšíte, to je hezký ." ()

Paity

Pořad se od loňska prakticky nezměnil, což oceňuji, protože posunout se výše nemá příliš kam, za to může spadnout dolů a to pořádně. ()

kiros179

Pokud hledáte něco jiného než českou "produkci" od Franty Vomáčky nebo novinky z Uzbekistánské popř. Srbské kinematografie, je tento pořad naprostá ztráta času. Nudné rozhovory, jasné protlačování filmů z (ko)produkce ČT jako bonus. Je smutné jak česká televize totálně rezignovala na toto téma, o nějaké snaze o zajímavý filmový pořad nemůže být ani řeč. 10% ()