Politická satira patří k tradičním pilířům české kultury a Česká televize ji nabízí v silvestrovském vydání. Blonďatá bestie v blázinci rekapituluje rok 2012 a nebojí se žádných témat. Pořad si zábavnou formou hraje s myšlenkou, že i korupci lze léčit. Humor a la terapeutické sezení, kde se herci v roli politiků zpovídají za své činy, je zrcadlem, ve kterém se může odrazit kdekdo. Cílem však je, abychom se všichni odrazili do roku 2013 s úsměvem ve tváři. (oficiální text distributora)

Big Bear

Když nám Petr Čtvrtníček s Jirkou Lábusem předčítali Ivánka kamaráda, byla to sranda. Pravda to, že to bylo původními aktéry míněno vážně, z toho mrazilo... Ale v podání obou herců to bylo legrační. Čas pokročil, korupce přes mnohé sliby různých vrcholných takykorupčníků žije vesele dál a dokonce bují do stále netušených rozměrů.... Je všude a tak jak na ní člověk naráží v běžném životě, začaly se na ní odezvy objevovat i ve filmech a na divadle... Nevím ale nějak mi tahle satira nesedla. Nemám rád pitvořící se herce, kteří někdy rádobyvtipným šklebem zacpávají suchá a trapná místa. A ten dojem jsem měl právě zde. Viděno v TV. Nedokoukáno. Sklenka zlaťáčků za snahu a to ještě z milosti. * ()

Boudyy

"Co to děláte, pane kolego?" - "Brousím srp." Zajímavá satira, kterou jsem viděl s ročním zpožděním, avšak nelituji. Je to docela povedené, Pavelka s parukou jako Rath, Pavelka s plnovousem jako John, psík Marek Dalík a další kousky. A zejména zajímavý nápad, že vyhlášené zloděje lze společnou terapií převychovat k normálnímu životu! Já se teda zasmál. Avšak "Ivánku, kamaráde..." bylo přece ještě o level výš. I tak docela zábava. ()

Peytl

Tak ona se ta satira taky nedá dělat dokonale s takovým materiálem, který je tady dvacet let k dispozici, neboť čeho je moc, toho je příliš, pak tedy nastává smutný paradox, protože i kdyby se herci snažili sebevíc, originál je jen jeden a tudíž by byli k popukání jen samotní aktéři těchto kauz.. Nicméně, vzhledem k tomu, že jsem se pochcal jak sněhulák do svátečního přehozu při závěrečné promenádě v plavkách, dávám tři pizdy. Finále beru jako inspiraci pro nějaký hodně veselý mejdan, nohy na to mám, a když se nebudu hrbit, třeba dostanu v krabici nějakej ten krabicák. ()

kingik

Až Ondřej Pavelka vypiluje svoje schopnosti imitovat Ratha s Johnem, a až se diváci v hledišti přestanou smát tam, kde to není zrovna vtipné, a až se zredukuje trapnost, která tvořila určité procento, tak to bude ještě podařenější satira. Politická satira je vskutku jeden z nejvděčnějších "oborů", a tady lze ocenit, že tvůrci se nijak nezdráhali jít do politických kauz uplynulého roku s plným nasazením skutečných jmen politické scény, které postihla skandální provinění. Všichni to dost a bez servítek schytali, jak jsem už dlouho neviděl, a zřejmě dlouho se tímto stylem do toho nikdo další nepožene. Většinou hustá politická kávička, kterou si politici s chutí nevypijí, a určitě se ani na tohle nikdo z nich nepodívá. Osvěžující v prvé řadě, ale s výskytem výše zmíněných slabin, přesto podané s originalitou a humorem, který nikoho nešetří. Takže celkem působivá ždímačka provinilců s tím, že kouzelník Rath už tentokrát určitě přišel a to rovnou s kouzelnou krabicí, respektive schopností měnit víno na peníze. A to jsem byl hluboce přesvědčený, že jen Ježíš uměl měnit vodu ve víno. Rath to dotáhl mnohem dál. Mé hodnocení: 60% ()

freddy

Politická satira se z českých televizních obrazovek pomalu vytrácí, takže tenhle pokus o ni vnímám rozhodně pozitivně, nicméně pořad samotný mě příliš nenadchnul, ale ani vyloženě nezklamal. Nápad zamknout politiky podezřelé z korupce do nově otevřeného pavilonu v Bohnicích a odnaučovat je tam přijímání úplatků je určitě nápadem zajímavým, nicméně i přes svou poměrně krátkou stopáž tento pořad chvílemi docela nudí, jindy ale naopak pobaví, to když například někteří politici se snaží ukrást odvykací pomůcky (sedm milionů Kč na stole) a dostávají při tom elektrické šoky. Takže když to shrnu, chvílemi jsem se bavil, chvílemi nudil, takže vlastně to je takový průměr, neboli tři hvězdičky to jistí. ()