poster

Blonďatá bestie v blázinci (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2013, 40 min

 • hous.enka
  **

  Hodně rozpačitá televizně-divadelní záležitost o známých borcích z české politické scény. Pokud bych měla Blonďatou bestii okomentovat jediním slovem bylo by to "laciné". Tvůrci jen řekli to, co se obecně ví, a nedali tomu žádnou přidanou hodnotu. Psát humorně o politice není žádná legrace a v naší literární hhistorii to snad uměl jen Karel Havlíček Borovský a zejména pak Jaroslav Hašek.(6.1.2014)

 • freddy
  ***

  Politická satira se z českých televizních obrazovek pomalu vytrácí, takže tenhle pokus o ni vnímám rozhodně pozitivně, nicméně pořad samotný mě příliš nenadchnul, ale ani vyloženě nezklamal. Nápad zamknout politiky podezřelé z korupce do nově otevřeného pavilonu v Bohnicích a odnaučovat je tam přijímání úplatků je určitě nápadem zajímavým, nicméně i přes svou poměrně krátkou stopáž tento pořad chvílemi docela nudí, jindy ale naopak pobaví, to když například někteří politici se snaží ukrást odvykací pomůcky (sedm milionů Kč na stole) a dostávají při tom elektrické šoky. Takže když to shrnu, chvílemi jsem se bavil, chvílemi nudil, takže vlastně to je takový průměr, neboli tři hvězdičky to jistí.(6.1.2013)

 • Peytl
  ***

  Tak ona se ta satira taky nedá dělat dokonale s takovým materiálem, který je tady dvacet let k dispozici, neboť čeho je moc, toho je příliš, pak tedy nastává smutný paradox, protože i kdyby se herci snažili sebevíc, originál je jen jeden a tudíž by byli k popukání jen samotní aktéři těchto kauz.. Nicméně, vzhledem k tomu, že jsem se pochcal jak sněhulák do svátečního přehozu při závěrečné promenádě v plavkách, dávám tři pizdy. Finále beru jako inspiraci pro nějaký hodně veselý mejdan, nohy na to mám, a když se nebudu hrbit, třeba dostanu v krabici nějakej ten krabicák.(4.1.2014)

 • kingik
  ***

  Až Ondřej Pavelka vypiluje svoje schopnosti imitovat Ratha s Johnem, a až se diváci v hledišti přestanou smát tam, kde to není zrovna vtipné, a až se zredukuje trapnost, která tvořila určité procento, tak to bude ještě podařenější satira. Politická satira je vskutku jeden z nejvděčnějších "oborů", a tady lze ocenit, že tvůrci se nijak nezdráhali jít do politických kauz uplynulého roku s plným nasazením skutečných jmen politické scény, které postihla skandální provinění. Všichni to dost a bez servítek schytali, jak jsem už dlouho neviděl, a zřejmě dlouho se tímto stylem do toho nikdo další nepožene. Většinou hustá politická kávička, kterou si politici s chutí nevypijí, a určitě se ani na tohle nikdo z nich nepodívá. Osvěžující v prvé řadě, ale s výskytem výše zmíněných slabin, přesto podané s originalitou a humorem, který nikoho nešetří. Takže celkem působivá ždímačka provinilců s tím, že kouzelník Rath už tentokrát určitě přišel a to rovnou s kouzelnou krabicí, respektive schopností měnit víno na peníze. A to jsem byl hluboce přesvědčený, že jen Ježíš uměl měnit vodu ve víno. Rath to dotáhl mnohem dál. Mé hodnocení: 60%(4.1.2014)

 • Boudyy
  ****

  "Co to děláte, pane kolego?" - "Brousím srp." Zajímavá satira, kterou jsem viděl s ročním zpožděním, avšak nelituji. Je to docela povedené, Pavelka s parukou jako Rath, Pavelka s plnovousem jako John, psík Marek Dalík a další kousky. A zejména zajímavý nápad, že vyhlášené zloděje lze společnou terapií převychovat k normálnímu životu! Já se teda zasmál. Avšak "Ivánku, kamaráde..." bylo přece ještě o level výš. I tak docela zábava.(5.1.2014)