Blonďatá bestie v blázinci (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2013, 40 min

• gudaulin

Komunální satira na téma korupce s často až bolestivě laciným humorem. Jestli politická satira patří k pilířům české kultury, tak to se její stavba už brzy zhroutí... Korupci lze sice léčit, ale tímhle způsobem jistě ne. Takovou obhroublou lidovou satiru kdysi dělali Krampol se Šimkem, nicméně na vyšší herecké i obsahové úrovni. Tohle místy připomíná neslavné scénky Šimka s paní Bubílkovou. Celkový dojem: 35 %.(6.1.2013)

• Tom_Lachtan

Všechno co se dalo podělat, se v pokračování původní Blonďaté bestie podělalo. Od zprznění geniální písničky "Nevinná," přes další nevtipné písničky po špatné a nefungující prostřihy kamsi na louku, kde si herci vesele skotačí, přičemž to nemá v ději jediného důvodu a působí esteticky asi stejně, jako přejetá plechovka od Rumunského piva zkřížená s čevapčiči, které bylo nezvěstné po dobu několika týdnů pod pohovkou. Bloďatá Bestie klesla, ze svěžího a ironického kabaretu se transformovala do zbytečného ždímání a prázdné snahy o politickou satiru.(4.1.2014)

• hous.enka

Hodně rozpačitá televizně-divadelní záležitost o známých borcích z české politické scény. Pokud bych měla Blonďatou bestii okomentovat jediním slovem bylo by to "laciné". Tvůrci jen řekli to, co se obecně ví, a nedali tomu žádnou přidanou hodnotu. Psát humorně o politice není žádná legrace a v naší literární hhistorii to snad uměl jen Karel Havlíček Borovský a zejména pak Jaroslav Hašek.(6.1.2014)

Politická satira se z českých televizních obrazovek pomalu vytrácí, takže tenhle pokus o ni vnímám rozhodně pozitivně, nicméně pořad samotný mě příliš nenadchnul, ale ani vyloženě nezklamal. Nápad zamknout politiky podezřelé z korupce do nově otevřeného pavilonu v Bohnicích a odnaučovat je tam přijímání úplatků je určitě nápadem zajímavým, nicméně i přes svou poměrně krátkou stopáž tento pořad chvílemi docela nudí, jindy ale naopak pobaví, to když například někteří politici se snaží ukrást odvykací pomůcky (sedm milionů Kč na stole) a dostávají při tom elektrické šoky. Takže když to shrnu, chvílemi jsem se bavil, chvílemi nudil, takže vlastně to je takový průměr, neboli tři hvězdičky to jistí.(6.1.2013)

• Big Bear

Když nám Petr Čtvrtníček s Jirkou Lábusem předčítali Ivánka kamaráda, byla to sranda. Pravda to, že to bylo původními aktéry míněno vážně, z toho mrazilo... Ale v podání obou herců to bylo legrační. Čas pokročil, korupce přes mnohé sliby různých vrcholných takykorupčníků žije vesele dál a dokonce bují do stále netušených rozměrů.... Je všude a tak jak na ní člověk naráží v běžném životě, začaly se na ní odezvy objevovat i ve filmech a na divadle... Nevím ale nějak mi tahle satira nesedla. Nemám rád pitvořící se herce, kteří někdy rádobyvtipným šklebem zacpávají suchá a trapná místa. A ten dojem jsem měl právě zde. Viděno v TV. Nedokoukáno. Sklenka zlaťáčků za snahu a to ještě z milosti. *(4.1.2014)