Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lemonova
  ****

  Obsahuje spoiler. Myslela som si, že vrchol mojich seriálových zážitkov bolo Stranger things, ale tento seriál ma dostal. Pred pár rokmi som ho dosť lajdácky sledovala na ČT a prišlo mi to ako dobrý nápad. Teraz som ho konečne videla v celej jeho náväznosti a kráse a vyrazil mi dych. Myslím, že som sa prvýkrát správala ako ozajstný seriálový závislák. :)) Takú prepracovanosť deja a charakterov som ozaj nečakala. Až sa mi nechcelo veriť, kam sa hlavní hrdinovia vo svojich osudoch posunuli. Naschvál vravím hrdinovia, pretože toto nebolo iba o Normanovi a Norme. Napriek tomu, že ich vzťah je kľúčovým, sám o sebe by na postavenie celého príbehu nestačil. Asi preto bola pre mňa vrcholom štvrtá séria, ktorá vyhrotila aj uzavrela všetko podstatné vrátane veľmi dôležitého motívu vzťahu Normy a Alexa (myslím, že to bol práve ich vzťah, ktorý definitívne zlomil všetko ľudské v Normanovi a dokonal jeho premenu na monštrum) A aj preto nedávam piatej sérii maximálne hodnotenie, lebo všetko kľúčové už bolo povedané. Dokonca mi bolo trochu ľúto, že scenáristi nenadviazali na Psycho, len z neho vytiahli pár scenáristických nitiek, pre mňa osobne by to bolo zaujímavejšie. Každopádne Batesov motel patrí k tomu najlepšiemu a najduchaplnejšiemu, čo som v poslednej dobe videla.(1.7.2018)

 • nemer
  *****

  Fantastická pátá série srazila kultovní Psycho na kolena, dojemný, zvrhle romantický závěr Psycho jednoznačně překonává a sesazuje z trůnu. Mladý Norman (včetně chorobného vztahu k matce) je oproti staršímu předchůdci vykreslen tak, že s ním člověk musí soucítit. Narozdíl od Perkinse, který si nikdy mé sympatie nezískal. Proto mi vůbec nenávaznost na Psycho nevadí, naopak. Konečně postavy byly pouze Blochovým Psychem inspirovány.(1.7.2017)

 • Trevor
  *****

  V piatej sérii The Bates motel som prvýkrát udelil akémukoľvek seriálu za každú časť najvyššie hodnotenie. Pretože si ju zaslúžil. Freddie Highmore čoby Norman Bates je určite najviac sympatickou zápornou postavou, akú kedy akýkoľvek seriál vytvoril. Piatej sérii nie je čo vytknúť, pretože všetci herci v nej dozreli a rovnako tak aj dej sa vyhol akýmkoľvek čo i len náznakom momentov, ktoré by ho mohli zaradiť medzi tuctové rodinné seriály. Ak by človek porovnal seriál a všetky časti série Psycho tak seriál dominuje po všetkých stránkach. A to napriek tomu, že som obrovským fanúšikom Hitchcockovho Psycha, musím uznať že piata séria prekonala aj tento legendárny film. Piate pokračovanie Batesovho motelu radím za najlepšiu seriálovú sériu vôbec a celkovo Batesov motel ako druhý najlepší po Hre o tróny. J. neváhaj a vychutnaj si to počas prázdnin. Nebudeš ľutovať.(27.6.2018)

 • vyfuk
  ****

  Aha. No ty vole. Je asi těžké hodnotit celý seriál v nějakém shluku. Zároveň asi nevím jak bych to celé komentoval, kdybych na seriál koukal již od roku 2013, přičemž jsem na něj koukal necelý rok. Ale i přesto je to pro mne speciální zážitek, protože jsem na seriál vlastně koukal díle po díle právě skoro onen celý rok. Asi si dokážu představit, že seriál vychází v televizi a já bych se na něj díval, ale celé mi to nějak nezapadá. Asi bych se později na něj koukal čistě z krajní nouze, hlavně protože tohle není úplně můj šálek kávy. Pět sérií by se dalo klidně smrsknout na tři. Je tam sice vidět Normanův pokrok, ale stále jde o to, že je to jenom o hádání se jeho a jeho matky a ta nedá samozřejmě pokoj ani ze záhrobí. Tvůrcům se musí nechat, že udělali zajímavý konec. Hlavně takový, že vlastně ani na pověstné Psycho nenavazuje. Což je překvapivý, ale zároveň je to podřezaná větev, protože tím seriál ztratil vlastně smysl.(28.4.2017)

 • filmmovier
  *****

  I závěrečná série Bates Motelu byla výborná (což je samozřejmě jen dobře) a přinesla mi vynikající podívanou, skvělou od začátku do konce a s nulovým počtem výplňových dílů. Vlastně mě na ní mrzí jen jedna jediná věc (jako asi skoro všechny), a sice to absolutní (ne)navázání na Psycho, díky čemuž celý seriál ztratil smysl, ale ve výsledku je to vlastně (trochu) fuk, protože samotné finále je skvělé (jako ostatně zbytek série). Freddie Highmore už místy trochu přehrává, ale nechápu, proč za to nedostal žádnou cenu (nebo aspoň o žádné nevím). Vera Farmiga ho ale snadno přehraje a i šerif Romero a Dylan konečně předvedou něco pořádného. Vůbec nepochybuji o tom, že si celý tenhle seriál dám znova. Jeho poslední sérii jsem si neskutečně užil, Bates Motel skončil na vrcholu a v nejlepším a já jsem s tím nejen s celou sérií, ale dokonce i s úplným závěrem vlastně nakonec docela spokojen. A kdo to ještě neviděl – jděte do toho! 100%.(9.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace