Temný ráj (S05E01) (epizoda)

Dark Paradise

Justis Greene

Cecily Rhett

Kostýmy:

Monique Prudhomme

Norman Bates se ráno probudí. Jeho matka Norma mu chystá snídani. Je to skutečnost, nebo jen představa? Do motelu přijíždí Sam Loomis s milenkou, zapíše se pod cizím jménem. V Železářství se Norman seznámí s jeho ženou Madeleine Loomisovou. Normanův bratr Dylan se mezitím oženil s Emmou Decodyovou, mají spolu dceru. Přijede je navštívit jeho otec Caleb. Posléze se v motelu objeví Jim Blackwell. Poslal ho tam bývalý šerif a manžel Normy Alex Romero.(2.4.2018)

Veľmi zaujímavá úvodná časť do 5. série nám odkrýva životy postáv "po tragédii" a tiež Normanové zvrátené správanie. Je vidieť značný rozdiel resp. pokrok oproti 4. sérii, predovšetkým v tom, že teraz to je hlavne o Normanovi. Som zvedavý, aký príbeh nám tvorcovia ponúknu s dievčinou z obchodu. A taktiež za spomenutie stojí aj záverečná scéna, vďaka ktorej dávam tejto epizóde zaslúžených 5 hviezdičiek.(3.3.2017)

Norman žije so svojou "matkou" a snaží sa renovovať motel. Tak sa zoznámi s atraktívmou Madaleine Loomisovou, pretože tá je majiteľkou železiarstva, v ktorom sa Norman rozhodne kúpiť farbu na exteriér motelu. Pri platení však zistí, že vo vrecku má cudziu peňaženku a to, ako sa k nej dostal sprevádza jeho povestné okno. Dyln s Emmou majú bábňtko a počas oslavy ich navštíví Caleb. Dylan Emme povie, že iba vďaka jeho peniazom sa dostala na operáciu, napriek tomu mu Emma nedovolí u nich ostať na čas bývať. Romero neuspeje so žiadosťou o pomienečné prepustenie z väznice a stále sa komusi márne pokúša dovolať. Keď chce ísť Norman na stretnutie miestnych obchodníkov v meste, "matka" ho odhovorí a ukáže mu mrazák, v ktorom je telo muža, ktorého peňaženku mal Norman pri sebe. Tak sa Norman s "matkou" rozhodnú telo ukryť v jazere. Mŕtvole však zazvoní telefón a na druhom konci linky je šerif Romero. Odmysliac si fungujúci telefón po pobyte tela v mrazáku je úvodná časť skvelá. Seriálový Norman dosiahol úroveň toho filmového. Herci sú starší a aj postavy, ktoré stvárňujú dopeli. Prekvapí Emmina reakcia na Calebov príchod, z dievčatka ktoré ste ľutovali je americká hlúpa hus. A dabing. Český hlas Normanovi jednoducho sedel viac ako hlas samotného Freddieho Highmorea. Bol presvedčivejší, avšak herecký výkon je stále vynikajúci.(24.6.2018)