Norman navštíví ve vězení Romera, který mu přísahá pomstu. Ve městě se seznámí s novou majitelkou železářství Madeleine Loomisovou, která je neuvěřitelně podobná Normě, a začne se jí dvořit k nelibosti své matky, která v jeho mysli stále „žije“. V motelu se objeví Caleb, jenž nic netušil o Normině smrti. Najde ve sklepě její mumifikované tělo právě v okamžiku, když ho napadne Norman v ženských šatech. (Česká televize)

LachtanShows

Postava, co se trošku naoko tvářila při svém odchodu v průběh 4. série, že se už nevrátí, je přeci jen zpátky a dost zamíchá Normanovi kartami. A pro nás všechny se zaručí o řádnou dávku napětí. ()

warrenur

Pacil sa mi zaver, rozhovory s imaginarnou maminou ma vsak uz zacinaju unavovat. Napriek celkom dobre stvarnenej, specifickej diagnoze. Snad to pribeh "prebije". U mladeho paru sa ich draga pri styku s Normanom jasne predurcuje. To je snad jasne uplne kazdemu. Uvidime, ako to bude s vlezlym Chickom. Tipoval by som, ze pri jeho vychytralosti si "Normu" moze nejako naklonit..necham sa vsak prekvapit. 65% ()

Trevor

Norman navštívi šerifa Romera vo väzení aby mu ukázal že je nažive. V tom istom čase sa do domu Batesových vkradne Caleb a hľadá svojusestru Kedže ju doma nenájde, chce sa ubytovať v inom moteli v meste, kde sa od recepčného dozvie že Norma spáchala samovraždu. Norman stretne Madelaine a zoznámi sa z jej manželom. Zistí že je to muž, ktorý jeho motel využíva na svoje "zálety". Neskôr sú spolu na večeri, kde sa Madelaine snaží dať dohromady Normana s jej priateľkou. Chick ponúkne Normanovi spoluprácu pri predaji zvierat, ktoré vypcháva. Caleb sa v bare stretne s Chickom a opitý sa vyberie za Normanom, pretože si je istý, že Normu zabil. Romera navštíví vo väznici advokát a snaží sa vybaviť jeho premiestnenie, kedže ho napadli spoluväzni potom, ako sa dozvedeli že pracoval ako policajt. Caleb objaví mumifikované telo Normy a Norman preoblečený za svoju matku ho omráči.Svedkom tejto udalosti je aj Chick. Piata séria sa rozbehla v tempe, ktoré iba potvdrdzuje to, že Batesov motel je jedným z najlepších seriálov súčasnosti a v mnohých faktoroch prekonáva legendárne Hitchcockove Psycho. Pastva pre oči a balzám na dušu aj pre najnáročnejšieho diváka. ()

Tryskomyš

Norman navštíví ve vězení Alexe Romera. Ví, že Romero na něj poslal Jima Blackwella. Toho ale s matkou již zabili. Madeleine Loomisová seznámí Normana se svým manželem. Ten posléze přijde do motelu a Normanovi vyhrožuje. Do White Pine Bay přijede Caleb, bratr Normanovy matky a zároveň otec Dylana. Dozvídá se, že jeho sestra je mrtvá. Vtrhne do Normanova domu. Matka ho ale překvapí. Chick je toho svědkem. Tajemství je prozrazeno... ()