Nejdřív máš sen, pak zemřeš (S01E01) (epizoda)

First You Dream, Then You Die

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 2013, 44 min

Teenager Norman Bates objaví v suteréne domu mŕtveho otca, na ktorého padla polica a tak uteká vyhľadať svoju mamu, ktorá však po objavení manželovho tela nie je príliš prekvapená. O 6 mesiacov neskôr sa rodina Batesových sťahuje do nového mesta, v ktorom pani Norma kúpila dom spolu so zanedbaným motelom. Zatiaľčo Norman spoznáva nových spolužiakov a mama sa dostane do konfliktu s predchádzajúcim vlastníkom domu a motela, ktorému dom zabavila banka kvôli hypotéke a vytýka jej, že pozemok patrí jeho rodine. Čoby nadšený fanúšik Psycha som sa s miernou skepsou rozhodol pozrieť seriál na motívy tejto knihy a filmov, nakoľko dej odohrávajúci sa v súčastnosti mi trochu nesedel.Avšak prvá časť ma presvedčila o tom, že obavy boli zbytočné a seriál má pilotnú časť spracovanú vo výbornom tempe a výborne sa dopĺňajú aj hlavný predstavitelia seriálu. Úvod za 90%.(2.6.2018)

Napětí se fakt nebuduje tak, že ve dvě ráno se zastaví náhodní policajti a bez jakéhokoliv důvodu začnou slídit. "Mohu použít záchod?" byl fakt vrchol. Norman moc hrát neumí. Ale bavil jsem se.(25.4.2019)

Úžasně nastartované po prvním dílu. Jsem celá natěšená, jak to bude dál !!! Nejlepší seriál dnešní doby. ,,Budeme navždy spolu. Bude to krása"...(22.4.2018)