Batesův motel - Série 3

(série)
Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller
USA, 2015, 7 h 8 min (Minutáž: 42–43 min)

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Chris Bacon

Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Kenny Johnson, Nicola Peltz, Keenan Tracey, Kevin Rahm, Keegan Connor Tracy (více)

Epizody(10)

Lachtaan

Je to vidět i na základě zdejších čísel, že Bates Motel disponuje trochu netradičně, ovšem dost zaslouženě vzestupnou tendencí a já to můžu jedině potvrdit. Sice nejsem v obecném průměru stále na 5. hvězdě, ale nejeden prohřešek či samotná vražda tady budují excelentní napětí a vy jen sedíte a nevěříčně sledujete, co se to stává z kdysi uťáplého středoškoláka. [viděno na SkyShowtime] ()

Vabr

Třetí série mě zezačátku úplně odrovnala - ne v dobrém, ale ve špatném slova smyslu! První tři díly byly pro mě šíleným propadem oproti konci druhé série. Nuda, postavy otravné, děj vleklý, tajný spolek náhodný a nezajímavý. Už jsem pomalu přemýšlel o tom, zda se nebude pro mě jednat o poslední sérii a pak šlus. Naštěstí se potom vše zlomilo a odebralo se lepším směrem. Takhle to šlo až do samotného finále, které bylo doposud nejšílenější (nechci nic spoilerovat, takže to nebudu rozebírat)! Jinak vše bylo zas v té své kvalitní klasické normě - postavy, kamera, dějový spád, smrti, atmosféra. Celkově bych tedy třetí sérii zhodnotil jako docela povedenou, mohlo by se snad jednat i o tu nejlepší, kdyby si to ovšem tolik nezmrvila tím nepovedeným úvodem. Vyhodnocení: Zajímavý návrat jedné postavy😉 ()

vyfuk

Třetí série jde stále v duchu těch předchozích. Je to kousek, na který se rozhodně dá koukat a v jistém ohledu i baví. Dle mého to ale není nic na co bych se každý týden těšil a je to nějak extrémně chytlavé. Člověk se na to spíš podívá z jistého diváckého zvyku než cokoliv jiného. Důležité věci k vyřčení, které jsem možná dříve zapomněl nebo nezmínil. Trochu zvláštní seriál zmodernizovat ze šedesátých let, tak aby vypadal jako v šedesátkách, ale byl v 21. století a prostě, i když to funguje dobře, tak to nakonec lehce bolí na srdci a vyzní to jako ptákovina. Freddie Highmore jednoznačně seriál tahá kupředu a drží ho svým super hereckým výkonem. Třetí série celkově oproti prvním dvoum lehce pokulhává. Stále je co nabídnout, i když už to je lehce monotónní. ()

filmmovier

Se zatím poslední sérií přišel pokles a to jak kvalitativní, tak samozřejmě i dějový, občas mi to už přišlo natahované a místy mě to nebavilo, nicméně druhá polovina série to napravila a finále pak bylo absolutně strhující. Vera Farmiga a Freddie Higmore jsou navíc rok od roku lepší, to poznáte hned. Nicméně za mě už jenom 75%. ()

Majoslav11

Tretia séria prináša zvyšovanie kvality, na plný počet to ale nevidím. Snáď každá z ústredných postáv je zaujímavo napísaná, dej odsýpa, je zaujímavý. Hlavná dvojka Norma a Norman herecky excelujú. Na škodu je len vyšší počet hluchých miest, inak som pri porovnávaní s predchádzajúcimi sériami omnoho spokojnejší. Norman Bates ako jedna z ikonických postáv hororu a vlastne celý Hitchcockov dom týmto dostávajú náležitú poctu. Tretia séria za 4 * ()