Hokejové znovuzrodenie

Režie:

Stano Ščepán

Scénář:

Stano Ščepán

Návrat slov. hokeja na stupne víťazov v podobe strieborných medailí na MS v Helsinkách 2012. (oficiální text distributora)

gogo76

Očakával som, že nejaký takýto dokument o ceste k striebru na MS 2012 vznikne. Sú tu všetky najdôležitejšie momenty, jednoducho celá cesta šampionátom v skratke, ktorý je doplnený vyjadreniami funkcionárov a hráčov. Slovensko bolo iste najväčším prekvapením turnaja, ešte väčším pre nás Slovákov samotných, ktorí sme, teraz ruku na srdce, v takýto výsledok nedúfali ani v najkrajších snoch. Pred rokom sa potvrdila známa pravda, že hviezdy samé o sebe zápasy nevyhrávajú. Vújtek veľmi rozumne vyskladal team zo skúsených starších hráčov a mladej krvi, ktorá bojuje o puky a korčuľuje. A stalo sa nemožné... Zápas Canada-Slovensko, bol iste najväčším prekvapením šampionátu. O dôležitosti zápasu s Čechmi hádam rozprávať nemusíme. Naložili nám za tie roky už dosť a sme radi, že sme im to aspoň z časti vrátili. Na team snov z Ruska sme jednoducho nemali, na nich nemal nikto. Nemôžme čakať, že sa automaticky úroveň hokeja na Slovensku zdvihne a každý rok budeme hrať štvrťfinále. Cieľ musí byť, dostať sa doň. Potom je to šanca 50:50. Dúfajme, že na ďalšiu medailu nebudeme čakať ďalších desať rokov. Pre hokejových fanúšikov je tento hokejový dokument povinnosťou. Tak povzbudzujte na MS 2013. Slovenskóóó ! 100%. ()

YoZo8

Opätovné prinavrátenie sa k slovenskému hokejovému úspechu na MS 2012 vo FIN a SWE. Tento dokument podrobne mapuje našu strastiplnú cestu za striebornými madailami. Priznám sa, že som mal zas tie iste zimomriavký na chrbte, ako keď som tie zápasy sledoval nažívo. Hlavne vítaztva nad CAN a CZE si budem ešte dlho pamätať. Ča so mi najviac pačilo bolo, že dokument rozoberal hokejové aj nehokejové momentý a okorenil to rôznymi perličkami "zo šatne". A to všetko v dynamickom slede doplnené o pocity trénerov a hráčov. ()

vander19

Pekný dokument, ktorý poukazuje cestu za našimi "zlatými" striebornými medailami. Doplnený o rozhovory hráčov, zábery so zápasov. Bolo fajn si pripomenúť znovu ten ošiaľ, ktorý vypukol po zisku nečakaného kovu do našej zbierky. Na Rusákov sme proste nemali. Ale aj tak to bol úžasný šampionát plný emócií a infarktových stavov. ()

serioga

Pripomenutie úspechu slovenských hokejistov na MS,keď na turnaj odchádzali s malou dušičkou a vracali sa ako hrdinovia.Ukázalo sa čo dokáže skvelá partia a hlavne skvelý tréner. ()

Crybaby

Kto by sa na tieto obrázky nechcel pozerať dokola? Tie časy minulé sú už za nami, no verím že sa ešte dožijem niečoho podobného. Dokument vcelku slušný aj čo sa týka informácii, aj celkového vizuálu, komentáre nie sú hlúpe a to je podstatné. Piata hviezda je čisto subjektívna. ()

macejo

Toto bol pre nás Slovákov velmi krásny silný športový zážitok...Nezabudneme na Chára, Branka, Laca či Kopeckého s Handzušom..ktorý boli aktermi uspechu aj s panom Vujtkom...čo sa týka dokumentu bolo to velmi pekne spracované...pačili sa mi komenty pána Vujtka s Nemečkom či Andrej Sekera s Mirom šatanom a Kopeckým... ()

mafianis

Po športovej stránke išlo o senzačný úspech pre náš šprt a hlavne pre náš hokej o ktorom sa hovorilo že smmme sa totálne vzdialili svetovej hokejovej špičke....ale tento šampionát ukázal že stále má Slovenský hokej kde čerpať a podat na vrcholnom podujatí skvelý výkon a získat minimálne tú striebornú medailu. Dokument na rozdiel od predchadzajúcich od RTVS poskytuje i rozhovory natočené po MS a to s trénerom Vujtekom, generálnym Nemečkom a hráčmi šatanom, Kopeckým a Sekerom. Dokument obsahuje všetky doležité udalosti a momenty celého tohoto šampionátu a nie len cestu Slovenskej reprezentácie za striebrom.... ()

mikla

Krásny dokument, ktorý bol spracovaný počas strieborného Helsinského dobrodružstva, ked naši hokejisti získali legendárne striero, ktoré hráči okolo Zdena Cháru venovali pamiatke Palimmu Demitrovi ()