Jo, tak tomuhle já říkám kvalitní evropská filmařina. Neřekl bych sice, že dokonalá, z mého pohledu má několik nedostatků (nesedící rodinné vztahy, ne tak poutavá dějová linie se Zarou, resp. současností), ale ve chvílích, kdy se děj věnuje příběhu mladší verze Aliide v podání výborné Laury Birn, divák sedí jako zařezaný, je maximálně napnutý a zcela fandí hlavní hrdince. Řemeslnou stránku lze snad jen chválit, potřeba je také ocenit míru užité syrovosti, ať už té ukázané, nebo divákem domyšlené. Silné 4*, spokojenost.(2.2.2014)

Emocionálne ladený príbeh dvoch žien, ktorý nikoho nenechá chladným. Život sa s nimi nemaznal a obe si prešli neľudským týraním a ľudskou krutosťou. Cesta za vykúpením a očistou nebýva ľahká a nie je súdená každému.... Obsahovo naozaj silné, desivé a bezútešné, atmosféra typická severská - ponurá a chladná. To všetko sú atribúty, ktoré mám na drámach najradšej, preto u mňa veľká spokojnosť. 85/100(14.8.2014)

Žít v určitých dobách na určitých místech nebyla zrovna výhra. Film, kterej vám náladu rozhodně nezvedne, protože je v každé své části totálně tragickej.(11.1.2014)

Síla. Od začátku působivé, dobře propojené, naturalistické. Škoda jen, že za půlkou už mi drama přišlo lehce natahované, pozvolna se vytrácela poutavost, protože pointa byla jasná. # [viděno: monitor, sluchátka, no sub] # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(16.2.2013)

Estonská, dobrovolná antistalinistka, kterou ojel pluk rusáků a estonská, nedobrovolná šlapka, kterou ojel pluk sexy pokerovaných, vepřových hlav a slizkých otyloňů za zenitem, rekapitulují, která z nich má sjetější dezén a dostala víckrát přes držku. Docela sugestivní a romantické.(14.4.2013)

• - Napriek tomu, že sa jedná o fínsko-estónsku koprodukciu, tak celé filmovanie prebiehalo len v Estónsku. (MikaelSVK)